Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

zanetaqwe
24. feb 2018

@teleskop, áno presne.Už sa to riešilo a všetko márne 😢.

beka22
24. feb 2018

Neuveriteľne to rýchlo letí s naším drobcom

nikadomi
24. feb 2018

@beka22 veru.. aj my dva roky spolu o rovný mesiac ❤️ Gratulujem k srdiečkovinám 😘

beka22
24. feb 2018

@nikadomi aj my gratulujeme a prajeme veľa zdravíčka

mana85
25. feb 2018

@beka22
@nikadomi
Gratulujem baby a veru uteká to 🎂 my sme mali dva roky od prvého stretnutia pred dvoma týždňami ✌❤ ...

kikuska_wedge
25. feb 2018

@beka22 gratulujem, my budeme mať vo štvrtok jeden rok. Tiež chystáme oslavu.

bosorkabb
25. feb 2018

@beka22 gratulujem.
@kikuska_wedge tiež sme mali teraz rok.

beka22
25. feb 2018

@mana85
@kikuska_wedge
@bosorkabb aj Vám gratulujem a teším sa s Vami. Ten život je tak nádherný že sa to nedá opísať. Tešme sa veľmi dlho s našimi zlatičkami. Nemenila by som jedinú sekundu s môjho života.😍

teleskop
25. feb 2018

@teleskop
@bosorkabb medializaciu som nezachytila

bosorkabb
25. feb 2018

@beka22 ďakujem. Takto o rok možno pribudne ďalší člen rodiny.

bosorkabb
25. feb 2018

@teleskop medializácia pokiaľ viem nebola ale sťažnosť áno.
Dnes som čítala článok koľko detí ide na medzinárodnú adopciu. Až som sa divila.

beka22
25. feb 2018

@bosorkabb super veľmi sa teším aj my sme si dali žiadosť na bio súrodenca nášho drobca ale už mať asi nebudeme lebo som sa dozvedela že bio mama má ďalšie dieťatko ale si ho nechala. Nevadí takto je to správne a som rada že máme naše 2 zlatíčka

bosorkabb
25. feb 2018

@beka22 naša si nenechala ani jedno. Tiež sme si podali novú žiadosť. Ale pôjdeme zmeniť požiadavky na akékoľvek dieťa, takže rátam že nejaké sa nám ujde. Ale skôr ako o rok nechceme.

rebekarebekova
26. feb 2018

@bosorkabb k tomu clanku o medzinarodnej adopcii - myslis ze tie deti na SVK nikto nechce alebo aj s tym sa robia cachre machre? 😯

bosorkabb
26. feb 2018

@rebekarebekova čo ti ja viem. Raz som čítala od tuším Blahovej že boli prípady kedy sa dieťa slovenským žiadateľom neukázalo a hneď ako to bolo možné odišlo do Talianska. Mala o tom blog.

rebekarebekova
26. feb 2018

@bosorkabb otras 😡

bosorkabb
26. feb 2018

@rebekarebekova tak sme na Slovensku. A možno to bolo poloromske alebo rómske dieťa. Už si to moc nepamätám. Ja som mala prakticky dieťa ihneď ako som skončila prípravu tak sa sťažovať nemôžem.

klara333
27. feb 2018

Ahojte, tak po dlhom case sa zase ozyvam. Koncime pomaly pripravu, caka nas doma navsteva z uspvaru a pani nam povedala, ze po ukonceni mozeme cakat, ze sa nam ozvu v kratkom case s dietatom, pretoze ziadame pestunstvo, nie adopciu a nechceme novorodenca, ale dieta do troch-styroch rokov (mame dvoch vlastnych chlapcekov). Poviem Vam, ked uz ide do tuheho, som z toho ...ani neviem...v napati, ako to cele dopadne. Rodicia o tom stale nevedia a prave naberame odvahu im to predostriet a bojovat s milionom otazok a odhovaraciek...deti by velmi chceli surodenca, dievcatko. Je to zrazu blizsie nez sme si povodne uvedomili 🙂

teleskop
27. feb 2018

@klara333 krasne motyle v bruchu 🙂

avogiles
27. feb 2018

@klara333 my sme na tom veeeľmi podobne 🙂 rodičia to síce vedia, no nie sú zatiaľ moc nadšení. A máme 2 chlapcov, chceme pestu s predpokladom na osvojenie alebo čisté osvojenie. Máme záujem o dievčatko do 2 rokov 🙂 Prípravu sme dokončili včera 🙂🙂

tulipan43
27. feb 2018

@klara333 To s tými rodičmi máme asi kaźdá ťažké. Hoci sme už v určitom veku ešte vždy máme pred nimi rešpekt. Aj ja som sa strašne bála aj som si poplakala a nakoniec ma milo prekvapili a malèho všetci milujú. Ja som to mojim rodičom povedala až vtedy keď sme začali chodiť na interakcie s malým. Tak hlavu hore, dobre to dopadne.

avogiles
27. feb 2018

@tulipan43 ked o tom hovorime rodicom na teoretickej rovine, mozu reptat... ale konkretne dieta si uz musia zalubit! Aspon tomy verim...

kikuska_wedge
27. feb 2018

@avogiles Moja mamina mi adopciu navrhla už dávno. Snažila sa mi vysvetliť, že ona si vždy chcela adoptovať dieťa, ale mala čo robiť, aby uživila nás. Ale že ja to môžem urobiť a byť šťastná. Pripomenula mi, že už ako malá som si chcela adoptovať dievčatko, lebo som milovala Annu zo Zeleného domu. Pamätám sa, ako som sa ňu ocapila, že ja nechcem adoptované ale vlastné. Potom som jej hodinu plakala v náručí. Niekoľko rokov na to zomrela a toho šťastia sa nedožila. Je mi to veľmi ľúto, aj za ňu, aj za mňa. Mala som ju počúvnuť už vtedy, lebo maminy majú vždy pravdu. Len ja som to vtedy ešte nechápala a nebola som na to pripravená.

berginkan
27. feb 2018

@kikuska_wedge vsetko je tak ako ma byt ♥️

klara333
28. feb 2018

@avogiles mozes mi este prosim ta napisat ako prebiehala navsteva upsvaru u vas doma? buduci tyzden maju prist, chceli aby boli aj deti doma, co bude teda divocina, ked sa dvaja stvrrocni zacnu pred tetulami predvadzat. a tiez ma chytaju upratovacie zachvaty, zatial sa krotim a vravim si, ze nejdu hladat smuhy na okne a prach za skrinou, ale aj tak 🙂

avogiles
28. feb 2018

@klara333 my sme si robili pripravu v Navrate, vztahy s nimi mame priatelske, spontanne... chlapcov si neziadali vidiet, uz ich poznaju. Bolo to velmi fajn. My sme si mali zavolat niekoho z nasich blizkych. Upratala som, ale nie hlbkovo. Bola pohoda 🙂

klara333
28. feb 2018

@avogiles my sme sli cez urad prace, navrat v tom case nerobil pripravu v kratkom case, ale boli sme sa s nimi porozpravat este nez sme ziadost podali, aj s detmi sme boli. Pani na urade je mila, psychologicka aj socialna pracovnicka. Tak som zvedava 🙂 Dakujem za info 🙂

joannita
28. feb 2018

baby pri vykazovani vydavkov na sude, ste si kolko zapocitavali stravu pls?

joannita
28. feb 2018

a este ma napadlo, ked sa odrataju vsetky tieto mesacne zivotne vydaje (cize aj strava, doprava, byvanie....vsetko) od prijmov, musi nieco ostat? Ci ako to je?

maninka1974
28. feb 2018

@joannita to až tak nerataju aspon u nás nie a to sme mali prisnu sudkynu len prijem opýtaju sa či je nám to dost či nám peniaze nechýbaju povieš že máš dost ja som povedala že sme mali našetrene kým sme čakali nič viac sa neriešilo ....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre