Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

vargatomas1
15. mar 2018

@ellen2016 a nechcete ju predat?

berginkan
15. mar 2018

@vanesa1210 kedze ju maju vsade na nete, taka asi ano

joannita
15. mar 2018

@berginkan tak....ked mas 39rokov, riesis poradie a cisla velmi intenzivne 🙂 Podla mna je to prirodzene. A chapem to aj u mladsich cakateliek.

berginkan
15. mar 2018

@joannita a co si myslis kolko mam ja? 😀 ale prepac 5 rokov som riesila umele, same stresy vyjde nevyjde, planovat sex, merat teplotu atd atd. vela babam z toho preplo a aby som este aj teraz riesila ze kde som v poradovniku kazdy mesiac pomaly? ked viem ako to ide pomaly? ja nie. bolo to len odporucanie...nic viac

joannita
15. mar 2018

@berginkan ja riesim IVF uz vyse 10 rokov a tiez nemyslim ze mi z toho preplo, aj ked urcite sa to na mne nejak podpisalo (dusevne). A to som si ja bazalnu teplotu nikdy nemerala a sex neplanovala, takze myslim ze som to zvladala celkom dobre. Ale napriklad teraz ked uz sme na zaciatku poradovnika si volam kazdy mesiac a som aktivna a bolo mi aj odporucane inymi skusenejsimi babami, ktore uz maju deti, ze je treba byt aktivny. Uradnicky si znacia kazdy tvoj telefonat a pisu zaznam o tom, koli comu si volala a preto je dobre ked si aktivna a ked vidia ze sa zaujimas. Jasne ze ked som bola na 120 mieste tak som si zavolala raz za pol roka.

bosorkabb
15. mar 2018

@joannita máš dobré info. Treba byť aktívna. Budú na teba myslieť.

berginkan
15. mar 2018

@joannita tak ale to je ine! Ja myslim take co su este na miestach ktore su daleko

vanesa1210
15. mar 2018

@berginkan na nete to viem ale pýtam sa na knihkupectvo

tecko28
15. mar 2018

@vanesa1210 zatial len net , na stranke Sokratovho institutu, ktory to vydal- info priamo od autorky.Inak toto je len rozsirene vydanie o par stran. Povodne to vydala Evita, tam pribeh konci tym, ze Janette cakala Natalku (fazulku). Adopciu riesila uz v tej povodnej knihe. Inak stoji tusim 15 € tato nova verzia. To stare vydanie kupite za par drobnych

vanesa1210
15. mar 2018

@tecko28 to staré už je beznádejne vypredané to som čítala..... Dik za info

karkana
15. mar 2018

@gunh 😉 no,,,,určite to bude niekedy v lete 🙂 už si blízko😉

rebekarebekova
15. mar 2018

@berginkan napr ja. 😊 ale uz som to vysvetlovala ze sme ochotni prehodnotit nase vysnene podmienky... joj keby mi len niekto uprimne povedal pravdive cakacky pri roznych vekoch.. pri pestunstve a adopcii.. 😊😃😄

denka40
16. mar 2018

ahojte....Vie niekto ako je natom NR????

gunhild
17. mar 2018

@zuzlicek44 podľa toho aké máte požiadavky akbieleho novorodenca tak sa pripravte min. Na 3 roky mate voľnejšie požiadavky tak urcite skor.

santeema
17. mar 2018

@denka40 ja som mala aj poloromske do 2 rokov, aj surodenci a ponukli mi dieta asi do 2 rokov a paradoxne biele.-)

gunhild
17. mar 2018

@karkana Dakujem sa tvoje slova. Ja som momentálne velmi napätá neviem kedy mozem čakať telefonát. Pani v B.B čo má na starosti agendu sa od januara zmenila. Je nepristupnejsia. Naposledy bola dost chladná keď som volala. Môj subjektívny pocit. Vycítila som že jej nebolo prijemne odpovedať na moje otázky ohľadne čakacej doby. Keď som sa opýtala na koľko to pravdepodobne vidí, ten čas čakania u nás, odpovedala mi stroho. ,, Pani to sa nikdy nevie, ale urcite nie tak skoro,,,😂

santeema
17. mar 2018

@denka40 este taky moj postreh, oni mi napriklad volali, uz po 3 mesiacoch na pestunstvo 6 tt dievcatka a jeho 2 r.braceka a ked som sa pytala, ako je to mozne, ze my sme v poradovniku velmi dole, tak vravela, ze mame najmenej rokov a vybrali najvhodnejsiu rodinu podla nich, takze dakedy sa asi nejde podla poradovnika. ale to vravim na pestunstvo. adopcia je asi iba podla poradia. a to nepisem v zlom, ale ze ak date volnejsie podmienky, mozno to bude skor.

mana85
17. mar 2018

@santeema Je samozrejme že sa nejde len podľa poradia , ale aj podľa požiadaviek čakatelov , my sme boli úplne poslední A len 19 dní po zaradení nám volala pani na krajskom úrade A čakali sme na ado. Mali sme voľné požiadavky myslím že len 0-3 rokov to že nás oslovia novorodencom sme vôbec nepredpokladali .
Ja som si myslela že ak má niekto V požiadavkách vek vo väčšom rozpätí tak budú sa snažiť umiestniť dieťa staršie aby mali šancu na rodinu aj tie staršie deti .

denka40
19. mar 2018

@santeema hej to je pravda..pestunstvo je ine..aj poziadavky ak su volnejsie volaju skor.

tanuska28
19. mar 2018

Baby v trencianskom kraji budete mat na 90% biele novorodenča za 5 mesiacov ak si to mamicka nerozmysli...

grasska
21. mar 2018

@tortelinka ani nam sa nechelo verit, ze iba jedno dietatko za cely rok, ze nemaju ani biele deticky, ani poloromske ani romske, pride mi to tak mal opravdepdobne, ale napisala som len informaciu aku sme dostali na urade. Celkom sa cudujem preco nekontaktuju aj z inych krajov, ked si citam prispevky v tomto chate, tak z inych krajov sa dari umiestnovat najma v BA ale preco zilina nekontaktuje - nechce sa im ?

bosorkabb
21. mar 2018

@grasska aby si ako úradník mohol siahnuť po dieťati z iného kraja musíš byť aktívny. Sledovať systém kde sa deti pridávajú, hneď ich stiahnuť do svojho kraja, obvolavat žiadateľov ako aj úrad kde dieťa je. No a to sa nie každému chce. V BA máme super baby ktoré to robia. Preto je v BA najviac detí z iných krajov.

grasska
22. mar 2018

@bosorkabb tak ako pises, v ziline je jedna starsia pani (tej by som povedala, ze sa uz nechce - robi len to co musi) a mladucka dievcina (ta sa z roboty nepretrhne, naco aj, vsak ma starsiu kolegynu, ktora jej to urcite vysvetlila, ze sa nemusi prehnane a nadmerne snazit ), maju svoje teplucke miesta na urade a nemusia nic riesit ... rada by som sa mylila a niekomu krivdila .. ale ...

mana85
22. mar 2018

fakt si myslíte že všetko stojí na dvoc tetach A ich teplom miesteçku ? Práve V tejto dobe keď médiá idú po všetkom nekalom by ste im to mali posunúť ale asi je jednoduchšie vyhovárať sa na dve malé figúrky A iba ich neochote ...

wodanka
22. mar 2018

Ahojte kočky, idem si k Vám po radu. Od decembra máme doma mrnusa a radi by sme tento rok išli s ním na dovolenku do Chorvátska. Ale nie som si istá, že dovtedy stihneme mať právoplatné rozhodnutie súdu o predosvojitelskej starostlivosti. Neviete či sa mi aj tak podari vybaviť mu cestovný pas? Ešte upresňujem, že manžel je súdom stanovený ako jeho opatrovník. Ďakujem za akékoľvek informácie.

ellen2016
22. mar 2018

@wodanka ahoj,my sme boli v arabii s malou a mali sme ju len na neodkladnom...volala som aj na urad,ci potrebujem mat povolenie a nic nebolo potrebne.pas mozes vybavit,ak mas rodny list dietata.

bosorkabb
22. mar 2018

@wodanka tak ako píše
@ellen2016 na vybavenie pasu stačí neodkladne opatrenie.

vanesa1210
22. mar 2018

@grasska vystihla si to úplne presne!!!!

wodanka
22. mar 2018

@bosorkabb @ellen2016 ďakujem Vám za radu. Uvidím ako pochodime lebo maly je z utajeného pôrodu, tzn. že nemal ani meno ani priezvisko, keď sme dostali neodkladne, v obidvoch kolónkach mal napísané "neurčené".Medzičasom ale prebehol súd o určení jeho mena, kde vyhoveli našej žiadosti a dali mu nami vybrané meno a priezvisko. Takže v rodnom liste má už napísané tieto údaje, ale v neodkladnom nie. Tak uvidím, ako sa naše úrady s tým popasujú 🙂 zatiaľ na všetkých úradoch bol problém, lebo sa s tým ešte nestretli...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre