Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

maartinkaa
22. mar 2018

@wodanka aj my mame malu z utajeneho a tiez sme jej mohli dat meno nami urcene, cize nase, my sme nemali nikdy s tym problem,,,prvy rodny list sme mali, ako vy, mala bez mena-neurcene, druhy uz s nasim menom a priezviskom a treti uz po osvojeni, kde sme figurovali, ako jej rodicia

bosorkabb
22. mar 2018

@wodanka zober neodkladne, rodný list a rozsudok o mene. To by malo stačiť.

maartinkaa
22. mar 2018

ano, to by malo stacit, my sme este mali papiere o porucnictve, tiez bol manzel,,,

wodanka
22. mar 2018

@maartinkaa ďakujem

krista5
22. mar 2018

Ahojte neviete ake je poradie teraz v tt kraji?

marcelarefat
22. mar 2018

Tradadááá,od dnes už aj papierovo som mama tohto môjho najdrahšieho pokladíka
Dievčatá veľmi pekne Vám ďakujem za cenné rady vždy keď som niečo potrebovala.
Tie ktoré čakáte, verte, že sa to oplatí aj keď sa to zdá nekonečné dlho. Tie ktoré už máte svoje zlatíčka a vybavjete všetky možné papiere tak tiež verte, že tie nerváky okolo toho stoja za to!!!!
Všetkým Vám moc ďakujem a držím palce. Každá jedna z Vás si to zaslúži byť mamou!!!
No a my už môžeme v nedeľu s veľkou radosťou osláviť prvý rôčik.

opicka2
22. mar 2018

@marcelarefat gratulujem Marcelka 🙂, máš úžasného syna 🙂😘😘😘🌹🌹🌹

bosorkabb
22. mar 2018

@marcelarefat gratulujem

katkuz
22. mar 2018

@marcelarefat gratulujem a malemu fesakovi vsetko najlepsie - este asi netusi, aky nadherny darcek dostal. Uzivajte si rodinka🙂❤❤❤🙂

marcelarefat
22. mar 2018

@opicka2 dakujem Vierka, áno on je dokonalý

marcelarefat
22. mar 2018

@bosorkabb ďakujem a aj za rady

mana85
23. mar 2018

@marcelarefat Gratulujem ♡ krásny drobček ♥

vanesa1210
23. mar 2018

@marcelarefat gratulujem...... Kraaasny chlapček.....

mata71
23. mar 2018

@marcelarefat jedine gratulovať môžeme kráásny je

tulipan43
23. mar 2018

@marcelarefat Gratulujeme. Malý je úžasný 😊

marcelarefat
23. mar 2018

@mana85 dakujem

marcelarefat
23. mar 2018

@vanesa1210 ďakujem

marcelarefat
23. mar 2018

@mata71 ďakujem áno je krásny, dobrý, šikovný ,zdravý, proste výnimočný a hlavne môj.

marcelarefat
23. mar 2018

@tulipan43 dakujem, veru je 😍

joannita
27. mar 2018

baby, tak dnes nam volali ze maju pre nas dieta 🙂 Volali teda manzelovi, lebo mne sa vraj nevedeli dovolat a ten samozrejme nevedel reagovat :D tak budu volat este raz o 15.00
Prosiiiiiim mozete mi dat rychlo nejake rady co vsetko sa mam pytat? Mali sme poziadavku poloetnicke, 0-9 mesacne. Babo ma vraj 6 mesiacov a viac neviem, dozviem sa o 15.00.
Dakujem kraaasne

mata71
27. mar 2018

@joannita v prvom rade sa upokoj, sadni a opytaj sa kedy si dietatko možete prist pozriet , aby Vám dali informácie o bábetku... a tešte 🙂

bosorkabb
27. mar 2018

@joannita gratulujem, choďte pozrieť spis a veľa sa pýtajte. Odkiaľ je, aký bol pôrod, čo biologická rodina, zdravotný stav. A potom riešiť interakcie.

maartinkaa
27. mar 2018

@joannita juuuj, az ma v bruchu posteklilo😍som si pomyslela na nas, ked nam volali,,,gratulujem

joannita
27. mar 2018

dakujem baby, takze po telefone som sa dozvedela ze maly je z BB kraja (my sme BA), bol predcasne narodeny, ma pol roka a pri narodeni mal necele 2kg a 42cm, ale vraj upgar ma 10 (dobre napreduje). Matka ma 7deti a ma po 40tke a ziju v nejakej zahradnej chatke. Otec neznamy.....cize podla mna asi tiez rom (chceli sme poloetnicke).
Co si o tom myslite? Nechcem aby to blbo vyznelo, ale neviem ci mame ist pozriet spis....chceli sme zdrave babo, poloetnicke....
Nieje to tak, ze ked ponukaju dieta z ineho kraja, tak v tom kraji bol odmietnuty?

tecko28
27. mar 2018

Takého by som brala hneď,to je v pohode, môj sa narodil s rovnakými mierami,je zdravý ako buk,netreba sa báť,to je na predčasnom a slušná hmotnost

bosorkabb
27. mar 2018

@joannita ja mam malú z BB kraja. Pri vadsine detí je otec neznámy. Ja som určitý čas žila aj v BB a sú tam také časti záhradkárske kde žijú ľudia biely aj čierny. Ak pôjdete pozrieť spis a na interakcie tak v detskom domove vám povedia toho viac. Vadsinou matku videli. Viac zistíte aj so spisu ktorý tam bude. Inak poloromske sú také všelijaké deti, niektoré bledsie iné tmavšie. Bez videa ťažko posúdiť.

bosorkabb
27. mar 2018

@joannita a áno mimokrajove deti sú také ktoré ponúkali v danom kraji ale neúspešne.

joannita
27. mar 2018

@bosorkabb dakujem, pojdeme pozriet spis, ved za to nic nedame...

avogiles
27. mar 2018

@joannita v ktorom tyzdni tehotenstva bol narodeny?

bosorkabb
27. mar 2018

@joannita hlavne si zisti či je už právne voľný. Lebo v BB to trvá dlho. A je priamo s BB?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre