Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

anettta
17. máj 2018

Dievcata my mame malu konecne v predosvojiteskej (sud sme mali minuly tyzden) je u nas 7 mesiacov. Kedy mozeme podat navrh na osvojenie? 9 mesiacov bude v juli. Mozem ho podat aj skor? Napr uz v juni? A viete mi niekto poradit co treba do ziadosti nspisat a co prilozit ake papiere? Dakujem krasne 😊 a inak k tomu pohlaviu - nemyslim si ze dievcatka idu iba k vyvolenym...my sme mali neurcene pohlavie, lebo mi to prislo moc divne vyberat si dieta podla pohlavia a dostali sme nadherne dievcatko

bosorkabb
17. máj 2018

@anettta malá je krásna. Zisti si na súde akú dobu akceptujú, vadsinou chcú aby dieťa bolo 9 mesiacov v predosvojitelskej. Budeš podávať návrh na osvojenie. Tuším ho mam, ak chceš posli mi email a pošlem. Je tam aj čo všetko budete potrebovať doložiť.

anettta
17. máj 2018

@bosorkabb pisem ip

ckatka
17. máj 2018

@anettta
@bosorkabb
my to teraz prave riesime. Maly bol u nas na hostovskom, po 5 mesiacoch nam spravoplatnili neodkladko na pestunsku a po 8 mesiacoch sme mali sud na pestunsku. Sudkyna pestunsku zrusila a Rovno nam ho dala do predosvojitelskej a povedala ze 9 mesiacov bude ratat od hostovskeho pobytu. Ze v zakone to nie je definovane, ze je to tam tak vagne napisane, ze "odkedy je u nas" ale nepise sa presne ze akym titulom. Cize o 2 tyzdne mame sud, kde bude uz regulerne osvojeny - a to je 9 mesiacov od zaciatku hostovskeho pobytu 🙂 Tesim sa.

anettta
17. máj 2018

@bosorkabb u nas staci ked je dieta v rodine 9 mesiacov. Nemusi byt v predosvojitelskej.

ckatka
17. máj 2018

@miriam439 my sme mali ziadost aj na pestunstvo. Poziadali sme o vsetky spisy 1-2 deti do dvoch, pri surodencoch do 4 rokov, neromskych (maximalne poloromskych), nedementnych a zdravych aspon natolko, aby boli vychovatelni a v dospelosti samostatni... a z 20 spisov (ktore nasim poziadavkam ako tak vyhovovali, bolo iba jedno dievcatko, aj to ciganocka 🙂 krasna, ale boli sme rozhodnuti, ze do neromskej dediny cisteho roma proste nie. Zdravy a zaroven volny bol akurat nas Misko, vsetci ostatni mali poskodenia mentalneho charakteru, predcasniatka, alebo HIV pozitivnej matky alebo ine zdravotne problem, na ktore sa my necitime.

Ked sme ponho u profimamy boli, mala tam dvoch malickych krasnych zdravych blondatych surodencov - od matky alkoholicky, ktora vsak nesuhlasi so zverenim do pestunstva ani adopcie - chodi za nimi do domova pravidelne raz za 3-4 mesiace, aj so starsimi surodencami, porobia si fotky a potom ide zasa domov chlastat. Slubuje ze prestane pit a vezme si ich - a tym padom si ich nikto nechce zobrat, lebo nechcu sa otravovat s nou a bat sa ze predsa raz ich vezme. A tak su v profirodine, profimamu volaju maminka a navsteva matky ich nemilosrdne poznacuje... Priklad,...Chore, ale kym ju sud nezbavi rodicovskych prav, tak to takto bude az kym nebudu dost velke aby ich z profirodiny umiestnili nazad do detskeho domova...a budu v riti...

ckatka
17. máj 2018

@anettta aky ste okres? my pezinok a presne ako vravis

bosorkabb
17. máj 2018

@ckatka preto píšem že si treba zistiť. Každý súd to má inak.

anettta
17. máj 2018

@ckatka tt kraj

ckatka
17. máj 2018

@bosorkabb dokonca vraj aj kazdy sudca to berie inak - nam povedala pani co robi na sude... ze sa musi konkretnej sudkyne spytat, ktora to ma na stoel :/ toto je najhorsie, ze nie je to jednoznacne a zavisi to ako sa ktory sudca vyspi...

erio
17. máj 2018

@anettta malička je veľmi krasna. 😘 Gratulujem a veľa zdravíčka prajem. Ja som podávala návrh už o mesiac skôr, to vôbec nevadi, kľudne ho podajte v júni.😉

bosorkabb
17. máj 2018

@ckatka presne tak. Preto je v tom chaos. Aj každá kuratela ide inak.

bibal123
17. máj 2018

@anettta krasna ,nadherna malinka

anettta
17. máj 2018

Dakujeme 😎 je to slniecko celej rodiny 😍 som taka stastna ze sme dali na chemiu a nie rozum ❤ laska lieci ❤ kazdej z vas prajem aspon tolko lasky kolko nam vracia nasa Hanuska

ellen2016
18. máj 2018

ahojte,ma niekto skusenosti s prehadzovanim spisu (ziadost o osvojenie) medzi krajmi? mame trvaly pobyt v ba (aj mala) a ziadost sme teda podali v ba, a bratislavsky sud to zamietol a poslal na vychod,kde sa mala uz vyse roka nezdrziava. tam to sud zamietne tiez,kedze mala ma trvaly pobyt v ba a pojde to na rozhodnutie na krajsky sud. Neviete kolko bude tato zbytocnost trvat,kym sa to dostane naspat do ba a vytycia nam pojednavanie?

wodanka
18. máj 2018

@ellen2016 nás si takto tiež prehadzovali, žiadosť sme si dali v januári a po dvoch presunoch medzi súdmi máme pojednávanie na konci mája. Čiže cela tato paráda trvala skoro 5 mesiacov..

anettta
18. máj 2018

@ellen2016 u nas si takto prehadzuju urcenie mena ☹ ziadost sme podavali v novembri aprave nam prisiel papier ze to presuvaju opat k nam, kedze tu sme mali predosvojitelsku ☹ cize ked dobre pocitam je to uz 7my mesiac

tulipan43
18. máj 2018

@anettta Malá je veľmi zlatá a určite Vám robí veľkú radosť v rodine.

miriam439
18. máj 2018

@ellen2016 Je to fakt čudné, čo vám robia, hlavne vzhľadom na trvalý pobyt vás aj dieťaťa. Už fakt asi nevedia, čo by vymysleli, len aby to čo najviac naťahovali. My síce máme pestúnsku, ale tiež to má v rukách už tretí sud.
A koľko to bude súdom trvať? Nikto nevie... u nás len presun spisu zo súdu č. 2 na súd č. 3 trval takmer 4 mesiace a aj to som musela byť "drzá", obtelefonovať dva súdy a vydobyť si svojou neodbytnosťou, aby konečne niekto po toľkom čase pohol kostrou a poslal spis.
My už máme dieťatko doma skoro 10 mesiacov a stále neviem, kedy sa dočkáme pojednávania o PS.
Ale ako sledujem túto diskusiu, už ma asi nič neprekvapí....

ellen2016
18. máj 2018

mne sa uz rozum zastavuje,a snad kym mala pojde do skolky to dokopeme do stastneho konca.mame ju od jej 6-tich mesiacov! Snazim sa ale mysliet na tie dobre veci,a to je hlavne,ze mala je u nas, ze mam matersku a ze mam cas a vôlu to nahanat.tiez som ale vyvolavala non-stop a sama som si musela pozistovat ako postupovat...napr.kuratela “zabudla” pozbavit matku rodicovskych prav vyse 10 mesiacov!

kochanka
18. máj 2018

@teleskop my sme tiez nemali urcene pohlavie sme z trancianskeho kraja a mame dievcatko

opicka2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
erio
18. máj 2018

@ellen2016 tak nám pri jednom dieťati trvalo prehadzovanie spisu 4 mesiace pri druhom 2 mesiace. Ako trvalý pobyt pri osvojitelskom konaní nehrá žiadnu rolu. Podstatné je kde sa dieťa zdržiava posledné mesiace. Pri predosvojitelskom konaní je to ale o trvalom pobyte.

yukki
19. máj 2018

Bašável...tento rok na keyboarde a spevokol, na budúci možno už na husliach...

sentoza
19. máj 2018

@yukki máš krásne baby...si super mama...

yukki
19. máj 2018

@sentoza tak jasné, že je to ťažké, ale všetky ste/sme/budeme supermamy pre detváčky......

ellen2016
22. máj 2018

@erio u nas sa jedna o ziadost o osvojenie. mala uz vyse roka zije v ba,kde ma aj trvaly pobyt a napriek tomu prax je taka,ze spis sa vracia na miesto,kde prebehlo posledne pojednavanie (pestunska) a odtial sa to vracia na sud v mieste podania,kedze ony maju s dietatom spis uz uzavrety a nemaju ziadny dovod pojednavat tam. podla mna,absolutne zbytocne byrokraticke postupy a predlzovanie procesu.

erio
22. máj 2018

@ellen2016 nie je to bežný postup, my sme mali otvorený spis v inom kraji a mala sa zdržiavala v pred osvojenim u nás, sami nám ho presunuli k nám, odôvodnili to práve tým zdrziavnim u nás. Skúste napísať iba takú v skratke žiadosť na sud, že nakoľko sa u vás už dlhšie zdržiava, žiadate váš príslušný súd o pojednávanie. Ináč osvojenie už dostáva novú spis. znacku.

ellen2016
24. máj 2018
bbbarunka
24. máj 2018

@ellen2016 dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre