Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

lilina22
24. máj 2018

Dievcata, prosim vas, zistovali ste niektora ako to funguje s adopciou zo zahranicia? Dakujem krasne.

joannita
24. máj 2018

@lilina22 informuj sa na prislusnom upsvr, daju ti info a kontakty. Poslu ti o tom email. Funguje to este len od aprila takze je to v plienkach.

lilina22
24. máj 2018

@joannita dakujem velmi pekne za usmernenie

zuzlicek44
24. máj 2018

Dostali sa mi do uší,že v ba sa na najbližšie dni narodiť dieťa..ale.ci to bude adopcia alebo pestúnka neviem

kikuska_wedge
24. máj 2018
mata71
24. máj 2018

@kikuska_wedge gratulujeme 🙂

darinka38
24. máj 2018

Dobrý večer žienky moje chcem sa spýtať ako ste to oznámili rodine ked ste už mali dieťatko doma???

anettta
24. máj 2018

@kikuska_wedge srdecne gratulujem...a uz si mozete uzivat cely zivot iba spolu ❤💛💜💙

katkuz
24. máj 2018

@kikuska_wedge srdecne gratulujem - uzivajte si radost a krasu zivota ❤❤❤❤❤

zuzlicek44
24. máj 2018

Prosím poraďte ako to funguje a tou adopciou zo zahraničia? Na koho sa obrátiť? Je to vôbec dostupné pre obyčajných ľudí?

bosorkabb
24. máj 2018

@kikuska_wedge gratulujem.

zuzlicek44
24. máj 2018

@kikuska_wedge jeeeej super

berginkan
24. máj 2018

@zuzlicek44
@lilina22 ja si to sledujem. Je to od aprila ale realne na yrade nevedia nic poriadne a predpokladaju spustenie az od 2019

bibal123
24. máj 2018

@kikuska_wedge gratulujem vam🙂

berginkan
24. máj 2018

@kikuska_wedge velmi sa tesim! To je taka super sprava. Tak vela lasky rodinka

zuzlicek44
24. máj 2018

@berginkan a kde si to sleduješ?na nete je strašne málo o Tom písané...

marcelarefat
24. máj 2018

@kikuska_wedge Veľká gratulácia.

berginkan
24. máj 2018

@zuzlicek44 na prislusnom urade.

bbbarunka
25. máj 2018

@kikuska_wedge gratulujem🙂

tulipan43
25. máj 2018

@kikuska_wedge Gratulujem. Aj nás kurátorka včera potešila. Biomatka súhlasí s adopciou malèho. Tak sa hádam dočkáme aj my.

tulipan43
25. máj 2018

@darinka38 My sme to povedali rodine počas interakcií s malým.

19lilly
25. máj 2018

Ahojte baby mate niektora skusenost s neplatenym volnom v praci nez prebehne sud o predosvojeni.? Zamestnavatel s tym nema problem len neviem ci mi to ovplyvni pripadny narok na matersku a jej vysku (keby nahodou otehotniem) dik za pomoc

mata71
25. máj 2018

@19lilly predosvojitelskej máš tiež narok na materku zo zamestnania to ta hned na socialnej obratia. takže skorej dovolenka alebo pnka,,

bosorkabb
25. máj 2018

@19lilly ak už máte predosvojitelsku tak máte nárok na materskú.

19lilly
25. máj 2018

@mata71 @bosorkabb este nemame predosvojitelksku. Decka k nam pridu na kratkodoby navstevny pobyt a mozno uz budu moct ostat. Preto si vycerpam dovolenku a neplatene kym nebudeme mat rozhodnutie o predosvojeni. Potom nastupujem s deckami na rodicak. Ale keby otehotniem a narodi sa nam dalsie dieta neviem ci budem mat narok na matersku kedze chvilu budem mat neplatene volno kym prebehne sud o predosvojeni

mata71
25. máj 2018

@19lilly je nam to jasne ale aj pri osvojitelskej maš narok normalne na materku zo zamestnania, potom prejdeš na rodičak, a ked otehotnieš, prejdeš na matersku znova zo roboty,,,

bosorkabb
25. máj 2018

@19lilly skôr to pokryť dovolenkou a PN. Lebo ak budeš na neplatenom voľne tak sa ti preruší obdobie poistenia pokiaľ viem.
Alebo si podajte neodkladne opatrenie spolu s predosvojitelskou a tým sa ti to vyrieši. Ak by vám schválili neodkladne opatrenie (do 7 dní) tak môžeš ísť na materskú dovolenku.

smihucova
25. máj 2018

@darinka38 ...áno, ked sme mali po interakciach v DD a malú sme mali na prvom víkendovom pobyte u nas doma, rozposlala som rodine mmsky a takto som im predstavila novú neterku, vnucku, sesternicu atd. 🙂...reakcie rodiny a kamarátov boli krásne 🙂

19lilly
25. máj 2018

@bosorkabb len ked budem pn budem mat obmedzene vychadzky. No skusim este zvazit. Tak neodkladne si chceme podat ale nemusia nam vyhoviet toho sa bojim najviac ze sa to bude tahat

bosorkabb
26. máj 2018

@19lilly neodkladne musíš dobre zdôvodniť a priložiť všetky dokumenty k tomu. Hlavne odporúčanie kurateli to veľmi zaváži.
Popýtaj sa sociálnej pracovníčky v detskom domove aká je súdna prax na danom súde. Môžeš sa opýtať aj tu, lebo čo súd to iná prax.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre