Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

janucucka
7. apr 2011

@suezana ti mas uz jedno adoptovane kolko si cakala? aki pocit powedz ? no prave ze ja som vysla zo skoly a snazili sme sa a hed som sila na umele oplodnenie a doteraz nerobim lebo je to narocne kim navstevujem centrum....casovo narocne ...
buduci manzel teda v lete bude🙂 tak on ma plat 500eur mylsis ze by som to bol problem ked nemam teraz praxcu a som zabezpecena? apowedz vsetko som stratsne rada ze si tu mam s kym popisat juj 😀

janucucka
7. apr 2011

@dadenka1 ahoj ty cakas moc dlho na babatko? a ako stare chcete ? a preco ze rande? inak ako to je ked chceme male tak nam ho daju s porodnice a potom mi ho uz neozu zobrat? a kto chce starsie ten musi ho najprv navstevovat ?

janucucka
7. apr 2011

@dioliana1 prepac ja som si ta popmylila s jednou tu na konovi 🙂)))) ale nevadi to jej pribeh som citala celi ...
ale nevadi ti mas v pestunstve? ja by som chcela svoje mat odtial. ale nemam sa koho spytat ako je to ked nam ho daju a matka by sa rozhodla ze nam ho uz neche dat ako potom . lebo tak myslism mohlo by sa stat ,ze by nam ho cca po 2mesiacoch zobrala?

goralenka
7. apr 2011

@janucucka prepac ze sa ti miesam do toho.. ale 500 eur manzel a ty bez prijmu? mate aspon vlastne byvanie? Lebo ak budete zit sami a z takeho platu, s dietatom, najskor budete len zivorit...

zuzubabo
7. apr 2011

@natia
čoho sa zúčastniť? 😉 , ja tému nestíham čítať...

akramgad
7. apr 2011

@kanhwa ďakujem áno sme ani vo sne by mi nenapadlo že to bude takéto slniečko a dokonca povahou je po tatovi ( aspoň jeho rodičia to tak vidia ) že akoby sa vrátili do jeho dectva 🙂) neboj ono to príde tak nečakane že sa budeš ešte tri dni triasť že nadišiel ten moment 🙂 držím palce 🙂) a ak by ste mali pocit že je to dlho požičiam našeho čertíka 😀 len aby ste si to potom nerozmyleli xixixi

akramgad
7. apr 2011

@goralenka já som prudká takže já by som osobne zašla za " milou " pani na UP 😠 aj keď sme mali mi troška problém tak som zvýšila troška hlas a povedala si svoja a zrazu iný prístup voči nám milá a ochotná akoby to bol iný človek 🙂

kanhwa
7. apr 2011

Baby,
tak dnes nam prisla doporucena posta - oznamenie, ze sme v prve patke.
Ja tomu stale nemozem uverit...

magimary
7. apr 2011

@kanhwa wow!!!! 😲 😨 😕 😅
tak to je expresný posun!!!
z 50-tky na 5-ku!!!
no, vyzerá to tak, že čoskoro rodíte!!! 😅 😵 😉

alicag
7. apr 2011

Ahojte kočky už vás čítam dlhší čas a som veľmi rada,že je táto téma.Tiež sme sa rozhodli s manželom pre osvojenie po deviatich rokoch manželstva.Máme za sebou už pomerne dlhu cestu 5 pokusov ivf....ako večšina z vás.Už sa veľmi teším,že náš sen sa stane skutočnosťou aj ked to bude ešte trvať myslím tie poradovníky..Dva roky a viac sa mi zdaju večnosť 😒 😒 už mame doma všetky tlačiva už ich len poslať ..

kanhwa
7. apr 2011

@magimary veru tak, uz som vo vysokom stadiu 😉
vobec som neratala, ze takto skoro - nemam pozariadovane veci v praci, tak musim futasit. a neviem si to vysvetlit ten rychly posun, kedze vo feb. mi povedali, ze najskor v oktobri mozeme prist na rad. nuz - mozno ze to naozaj bude nakoniec az v oktobri.
Som strasne stastna. A zaroven sa zas bojim, kedze je to uz naozaj....

alicag
7. apr 2011

@kanhwa ako ste dlho čakali ? 😉

magimary
7. apr 2011

@kanhwa no, to rozhodne nebude v okóbri 😉
do júna ste nakontaktovaní, si myslím 😉 🙂

ale tento pocit, ktorý opisuješ, poznám, aktuálne ho prežívam-e (aj keď tak priamo-nepriamo 😅 ) 😵

kanhwa
7. apr 2011

@alicag my este stale cakame 😉 😉 😉 musim sa drzat pri zemi, ze nebude to o mesiac (i keby som sa nehnevala). v poradovniku sme rok a od podania ziadosti rok a pol. ale v skutocnosti cakame na babatko ovela dlhsie 😉

@magimary to by bolo krasne, keby to bolo v juni - juli. tak som si to vzdy predstavovala, ako si bude nasa mala v lete vyzlecena nozickami kopkat v hlbokom kociari 😉 aj syna sme tak mali - narodil sa na konci maja a bud. mesiac bude uz aj na papieri dospely 😎 bude mat darcek k 18ke sestricku 🙂 🙂 🙂

magimary
7. apr 2011

@kanhwa tak už intenzívne vysielaj "vlny", lebo vaše babuľko sa každým dňom niekde narodí...resp. možno počká do toho mája, aby brata "nepredbehlo" 😉 😵

alicag
7. apr 2011

Mm dosť ste si počkali,som zvedavá ako to bude všetko u nás trvať božinku. 🙂 Snád ten čas rýchlo ubehne.Teším sa s vami,že už čoskoro budeš držať v náručí malilinkého drobčeka 🙂 🙂 🙂

janucucka
7. apr 2011

@goralenka nie enrobim a anio ma 500eur a co? sa staraj o seba a nie o mna !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
si to nezelam ti budes s nim zivorit jak to mozes s ust vyslovit? si redstav ze peniaze mam aj ked nerobim a to uz nech ta nezaujima """""""""""""

goralenka
7. apr 2011

fiha 😀

kanhwa
7. apr 2011

@janucucka fakt velmi vtipne 😒 hlavne, ked ty si sem tie informacie pisala a otazky 😒

goralenka
7. apr 2011

@janucucka len som ti odpisala na otazku, ktoru si ty sama polozila. ja si myslim, ze to problem moze byt, pretoze my sme zdokladovali prijem 1400 eur mesacne (bez mojho, pretoze ja pochopitelne pojdem na matersku a nebudem mat okrem nej ziadny prijem) a zaradili nas do priemeru. Vy budete tazky podpriemer (ak samozrejme si nieco nezabudla tu spomenut) a nizke prijmy, (spolu so zapisom v registri a zdravotnym stavom) moze byt jednym z prekazok adopcie. Takze nabuduce ak nebudes chciet pocut, co si myslime, tak sa nepytaj.

carmenuska
7. apr 2011

ahojte, po dlhsej dobe som sa sem opat dostala, tesim sa ze ste tu niektore co zacinate, tak ako my, aspon budem mat s kym cakat
@alicag - tak rychlo poslite
@kanhwa - gratulujem a vies mi popisat co nasleduje ked nam pride taketo oznamenie? ako to funguje potom dalej?

baby , ja v tom mam vsetkom taky chaos, co tu pisete o tej predosvojitelskej a sudoch atd atd.....ja tomu vobec nerozumiem a bojim sa tych papierovaciek. A este jednu otazku, oni nam povedia, na akom sme mieste ked nas zaradia??

yukki
7. apr 2011

Pre tie, ktoré túto tému len čítajú a odhodlávajú sa-podľa skúseností a informácií, žiadny minibyt, minigarsónka, minipríjem NEMUSÍ byť prekážkou k tomu, aby ste "darovali život" opustenému dieťaťu. S pozdravom Hlboký ťažký podpriemer

goralenka
7. apr 2011

@carmenuska ja cakam.. momentalne kym sa mi ozve pani psychologicka a zacneme pripravu.. pockam este do pondelka a potom asi niekomu vynadam 😀 papierovacky mame za sebou, to islo rychlo, 31.1. som posielala papiere a uz dva tyzdne dozadu sme mohli nastupit na pripravu keby...

goralenka
7. apr 2011

@yukki tak som to zase nemyslela.. ale mna ta pani (aj ked uznavam, ze bola divna) vystrasila, ze dovodom moze byt aj nizky prijem partnerov.. a ked nas zaradila do priemeru, cumela som ako blazon....

5katarina7
7. apr 2011

@kanhwa tak tomu hovorím príjemné prekvapenie 🙂 🙂 🙂

kanhwa
7. apr 2011

@carmenuska nuz zatial neviem, co bude nasledovat. ale asi len cakanie na telefonat 🙂 🙂 🙂

kanhwa
7. apr 2011

@5katarina7 veruze hej 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
uz aj vas nech tak prekvapia 🙂 🙂 🙂

janucucka
7. apr 2011

i presne tak zabezpeceni sme a to ze nerobim co mam robit? chodim od ukoncenia skoly 1rok na umele oplodnenia som tam 3x tyzdenne...a ako mam chodit do prace ako mi to budu tolerovat nam ta pani povedala ze chcu najst detom domovy a nebude problem..... a ty co si davaju adopciu ako sama zena?tak co? ked ma sa,a plat 400eur?
nemoze mat kazdy co byva na dedine a plat 1000eur tu u nas nikdo taki nemaaaaaaaa

janucucka
7. apr 2011

@goralenka tak mi tu nepis ze by som neuzivila dieta ...

janucucka
7. apr 2011

@kanhwa ja som sa len pytala ci to nebude problem ked bude tak napsiat asi bude a nie zhe by som neuzivila dieta a take tebe by sa to tiez nepacilo mam nervy nato ... tak taki co maju 30rokou stalu pracu tak mozu mat velke platy a ja si myslim ze ked ma muz co robi skladnika 500-600 niekdey 700eur to neni problem ... peniaze mam ale nerobim staci hadam .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre