Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

kikuska_wedge
15. jún 2018

@gunhild vieš to ti ťažko poradíme. Závisí od toho aká je príčina tachkardie. Či vrodená srdcová vada, alebo niečo iné. Tu ti najlepšie poradí lekár. Na tvojom mieste, by som si zistila presnú diagnózu a konzultovala jeho stav s kardiológom. A potom sa rozhodla.

gunhild
16. jún 2018

@mariana03 ahoj no to som bola prekvapena aj ja. Poviem ti v poriadnom soku som stále. Kopec myšlienok. Dozviem sa v pondelok ako je to možné že nám zavolali tak rychlo. Pravdepodobne sa ostatní v poradovníku zľakli zdravotného stavu, alebo? dieťatko má ťažkosti so srdiečkom a je stále vyšetrované. Ako som spomínala vyššie .V noci som nespala stále na to myslím a må strašný strach. Proste blesk z jasného neba. Po marcovom telefonáte som sa nastavila na dlhsie obdobie čakania ešte aspoň 1rok. Uvidim čo úkaze spis a lekárske správy. Držte palce 👍

joannita
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kikuska_wedge
16. jún 2018

@joannita držím palce, aby sa to nepotvrdilo. Treba myslieť pozitívn, že ak by bolo bábo pozitívne diagnostikované, malo by to v spise. Ak to matka chytila pred tehotenstvom, tak sa to na dieťa neprenesie.

laura1994
16. jún 2018

Baby. Práve som teraz prišla domov od susedy. V novembri boli zaradení do poradovníka. A už majú doma krásneho chlapčeka... A to jej už "ponúkli" 2 deti.... My čakáme od augusta a ešte stále nič ☹

wodanka
16. jún 2018

@laura1994 asi mali ine poziadavky na dieta ako vy

laura1994
16. jún 2018

@wodanka áno 🙂 to je jasné.... Oni sú rómovia, čiže majú rómske

anettta
16. jún 2018

@joannita hej ako pisu kocky dolezite kedy matka tu toxoplazmozu prekonala. Zda sa mi ze je rizikova v prvej polovici tehu, ale to by uz dietatko malo nasledky. Treba sa skusit fakt spytat niekdd na infekcne aspon skusit zavolat, ci by ti.nevedeli nieco konkretnejsie povedat. V dd mozno majj dr??? Sle to maju len v specialnych dd ako je skalica slebo v blave...neviem odkial ste....

ellen2016
16. jún 2018

@gunhild vobec neries poradovniky.toto je vas moment! akokolvek sa rozhodnete.....

tecko28
17. jún 2018

@gunhild a ake ste mali poziadavky?

bosorkabb
17. jún 2018

@laura1994 nedá sa porovnávať čakacia doba na rómske a iné. Tiež som po mesiaci v poradovniku dostala dieťa. Všetko je o vašich požiadavkách.

gunhild
17. jún 2018

@tecko28 Biele , zdravé, novorodenec . Volali nám aj keď nieje dieťatko úplne zdravé ale to nevadí a má dva mesiace, etnikum je tiež otázne keďže otec neznámy???????? Pozrieme spis a prepúšťanie správy .

joannita
18. jún 2018

@gunhild na biele dieta vam volali tak skoro? Odkial si? Nebude v tom nejaky zadrhel, ved ostatni cakaju na biele dieta aj 5 rokov. Radsej si vsetko zisti a pytaj sa.

maninka1974
18. jún 2018

@laura1994 mne ponukali všetky deti zaradom aj romske aj choré aj ked sme take nechceli ....asi je to už ine ako bolo pred 3r ale iný kraj iný poriadok ....

laura1994
18. jún 2018

@maninka1974 no ktovie... Chceli by sme v júli ísť pozrieť opäť na spisy detičiek. Aj keď v januári nám v podstate nič neukázali.... A ktovie ako.to teraz bude keď je nový zákon o ochrane osobných údajov

maninka1974
19. jún 2018

@laura1994 my sme nikam nechodili len čakali mali sme zaujem o biele dieta a chceli sme adopciu a po roku nás kontaktovali par mes potrvalo kým sme si vybrali.....

gunhild
19. jún 2018

@joannita ahoj my sme C poradovníku 2,5 roka 3 roky od prípravy. Diatatko sme nezobrali je poloromske aj keď ho chceli prezentovať ako biele. Pracovníčky tiez nevedie s istototpz povedat o aké etnikum ide, keďže v pôrodnici neboli, nevideli kto rodil a máloktorá Rómka a Róm sa priznávajú k rómskemu etniku a majú to aj v občianskom.videli sme na fotkách a podľa mena sme sa zorientovali veľmi rychlo. Prajem dieťatku veľa šťastia a nech nájde tých správnych a milujúcich rodičov. Veď to je to najpodstatnejšie aby to bola laska na prvý pohľad. 😍🍀🌞

maninka1974
19. jún 2018

ja napíšem čo sa nám stalo volali mi tiež že utajený porod v našom meste a zhodou oklnosí kolegyna mala nevestu v porodnici rodila ja som si dala čas na rozmyslenie že zavolám pani či ano či nie..... tak som sa nenápadne opýtala či niečo o tom nevie tak ano romka dala na adopciu dieta pred porodom sa o tom nezmienila len po odišla preč ....su to take veci ale ženy si to všimnu ked su tam tak takto nepriamo som sa dozvedela veci ktore som potrebovala nechceli sme romske .....

tecko28
19. jún 2018

@gunhild ja som sa pytala u nas na urade (veduca je byvala suseda manzela, tak som bola odvaznejsia), ze ako urcuju etnikum- tak priznala, ze v podstate "z brucha" podla popisu matky aky pride z nemocnice(vystupovanie, upravenost, stav zubov, farba pokozky, oci, ) Niekedy z nemocnice pride, ze matka sa hlasi otvorene k romskemu etniku a napriek tomu je uprvena, udrziavana cista, nema ani velmi tmavu pokozku a inokedy to matka neprizna, ale same to z nej "krici" a potom este ako sa im javi dieta na foto, takze vzdy je to velmi subjektivne.

bosorkabb
19. jún 2018

Baby ono si treba uvedomiť že máloktorá (vlastne 99%)matiek nedáva otca dieťaťa ak uvažuje o adopcii. Je to logické(chráni ho tým pred platením výživného) . Takisto to nie sú ženy ktoré sú ukážkové, lebo také si dieťa nechávajú. Čiže z toho vyplýva že si to netreba idealizovat.
A niekedy aj biele sa radšej prezentuje ako rómske pripadne poloromske a naopak( videla som ich). Tety na úradoch deti zaclenuju podľa výzoru alebo subjektívne.
Veď v BA tomu bude rok čo žiadne biele dieťa nebolo.

maninka1974
19. jún 2018

ano je to zvláštne poznám romku muža ma bieleho muža dieta je upne biele žiadny naznak zatial ma 3r ......bolo nám povedane ked sme čakali že chodbove reči su že romka asi a utajený porod .....ked sme šli konečne nášho maleho pozriet tak mi povedala že sa k etnku nevyjadrí nechce ani nebude ............ a zatial je biely sestry v nemocici ani sme sa nepýtali ale povedali že mala daleko od romky .......same od seba začali s tým ......

mata71
19. jún 2018

dievčata je to tak zadeluju sa deti ako vyzeraju, popripade ako sa javia podla papierov,, ale skorej ich na poloromske davaju,, aj biele... neradte sa preto čo je povedané, radčej chodte popozerat detičky a uvidite že vela napovie ked ich uvidite ,,, teraz su v NR 2 deti ,,poloromske ,, podla toho že nemaju otca daneho ..ale su krásne blede...
a ešte cez leto je kopec žien aj mužov opalených takže tažko sa určuje ...a samozrejme zaleži od tety na urade, sestričky v nemocke .... Hore hlavu a nebojte sa nazvu poloromske to je slovo a chote pozriet deti , čakaju na lásku a daju vám lásku ❤

mata71
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bosorkabb
19. jún 2018

Niekedy je lepšie dať na svoju intuíciu a nie na papiere. Intuícia vás nesklame.

joannita
19. jún 2018

@gunhild poloromske t.z, matka bola biela a otec neznamy, alebo matka bola romka?

tecko28
19. jún 2018

@gunhild ked pises, ze podla mena ste sa zorientovali, tak to je v zlozke dietta uvedene, ci ? Otazka aj pre ostatne co uz mate za sebou pozretie spisu, co sa tam uvdza? Co sa da zo spisu dozvediet?

kikuska_wedge
19. jún 2018

@tecko28 zo spisu sa dozvieš všetky informácie, ktoré sú známe. Teda aj mená rodičov. Niekedy tam ale nie sú úplne informácie. Napr. náš malý prekonal urologickú operáciu a v spise bolo len napísané, že mal urologické problémy. Prišla som na to tak, že som ho kúpala a všimla som si jazvu. Potom, keď sme ho už mali v predosvojiteľskej a mali sme teda prístup aj ku zdravotnej karte, tak som sa dozvedela viac. Ako v tomto prípade naozaj o nič nešlo, ale myslím si, že to nie je správny prístup. Hlavne pri komplikovanejších diagnózach, by tam malo byť viacej informácií. Veľa sme sa potom dozvedeli od sociálnych pracovníčok, ktoré priamo šetrili deti v pôvodnej rodine, niečo od pracovníčok z detského domova, niečo od pani z mesta a niečo dokonca aj od p. sudkyne. Tiež sme sa náhodou prehlásili k obvodnej dr., ktorá v tom čase pracovala v nemocnici, kde boli hospitalizovaní. O tom tiež nie sú v karte záznamy. Boli to všetko neoficiálne, ale cenné informácie. Hlavne do budúcnosti, ak sa deti budú pýtať, máme aspoň nejakú predstavu ako a prečo to bolo.

joannita
19. jún 2018

Uz ste sa stretli s tym ze dieta nema v spise uvedeny Upgar? Ani na urade, ale ani v DD. Vraj ho proste nema a oni nevedia preco. Maly je vraj zdravy az na pozitivnu toxoplazmozu, ale to moze mat este od matky, o 3 mesiace sa bude znova testovat. Ale ten upgar ma predsa kadze dieta uvedene nie? Mam pocit ze nam chcu nieco utajit.

kikuska_wedge
19. jún 2018

@joannita upgar musí byť uvedený v prepúšťacej správe o narodení. Možno tú správu nemajú a teda nemajú ani túto informáciu. Žiadajte jej kópiu. Ak ju nemajú, nech ju vyžiadať od ošetrujúceho lekára, či ju nemá v karte založenú. Ak nemá, nech ju vyžiadajú z nemocnice, v ktorej sa dieťa narodilo. Ale je to len doplnkový ukazovateľ. Môže niečo napovedať, ale aj nemusí.

tecko28
19. jún 2018

@joannita uz ste ho boli pozriet? 🙂 Ci zatial len spis?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre