Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

lienocka1988
18. júl 2018

@laura1994 ešte nemáme Miesto ☹ ešte nás len čaká celá tá príprava a pod. Ale povedali nám, že je cca 160záujemcov

opicka2
18. júl 2018

@miriam439 my sme čakali na právoplatnosť / tak nám povedali, keď sme sa informovali na rodičovský príspevok skôr/, včera som bola na úrade práce, a tam mi povedali, že rodičovský príspevok bude chodiť len od dátumu právoplatnosti rozhodnutia, nie odkedy máme malú doma. Preto nechápem, ako to je?

joannita
18. júl 2018

@lienocka1988 v BA kraji je vyse 300 zaujemcov momentalne. Vsade je to stale horsie s cakacimi dobami, aj v BA pripravuju novych zaujemcov na 7 rokov cakania, teda ak chcu biele dieta. Ja myslim ze to bude aj ovela viac ako 7 rokov.
Ale ked chcete dieta do 5 rokov, tak by to nemuselo byt az take dramaticke.

joannita
18. júl 2018

@opicka2 @bosorkabb
tak a teraz sa v tom vyznaj, niekomu tvrdia ze od prevzatia dietata a niekomu ze od pravoplatnosti rozhodnutia 🙂

opicka2
18. júl 2018

@joannita no a to je rozdiel 200 eur ☹

bosorkabb
18. júl 2018

@joannita ak materská tak od prevzatia. Ak rodičovský tak od právoplatnosti neodkladneho opatrenia. Každý má iné usmernenie. Sociálna poisťovňa berie neodkladne ako vykonatelne ihneď. Úrad práce až keď je právoplatne. Na hlavu no. A pritom oba sú štátne institucie.

opicka2
18. júl 2018

@bosorkabb fakt je to divné, no čo už, ďakujem za vysvetlenie

ellen2016
18. júl 2018

@joannita ahoj,na matersku MUSIS ist odo dna prevzatia dietata,cize od predbezka.ja som sa na to informovala priamo na socialke.cize,od toho datumu (aj spatne) sa ti budu vyplacat davky.

joannita
18. júl 2018

@ellen2016 moje nervy, cize my sme podali navrhy vcera, t.z. sud rozhodne do 7 dni, cize do buducej stredy. A ked rozhodne kladne tak ja od stredy musim ist na matersku? Cize si uz nemozem odrobit este 2 tyzdne ako som sa dohodla so zamestnavatelom?
Asi sa pytam ako dilina, viem :D

ellen2016
18. júl 2018

@joannita ziadna otazka nie je zla.ja som riesila to iste,kedze som tiez chcela byt ferova v robote a prislubila som,ze zaucim mesiac nahradnicku...ale ano,je to tak.

joannita
18. júl 2018

@ellen2016 ok, dakujem krasne za objasnenie. A ak sa smiem opytat, ako si to vyriesila v tej praci?
Lebo ja som to slubila zamestnavatelovi ako jasnu vec, vobec som nepredpokladala ze to bude takto sup sup.

ellen2016
18. júl 2018

@joannita sud rozhodne DO 7 dni,u nas to boli 3...

darinka38
18. júl 2018

Dobrý deň chcem sa spýtať za ako dlho vám vytíčili pojednávanie na súde zajtra nám uplynie 6 tyždnou od malého narodenia a ešte neni nič vytíčene??? Kedy možme podavať návrh na súd?? ked nie su ešte pozbavené rodičovské práva?? Dufam ze mi rozumiete dakujem za každú odpoved.

ellen2016
18. júl 2018

@darinka38 to zalezi...bol to utajeny porod,matka sa vzdala,ci usla?

darinka38
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
darinka38
18. júl 2018

@ellen2016 matka sa vzdala hned pred porodom spisala všetky papiere

bosorkabb
18. júl 2018

@darinka38 podrobnosti by ti mala povedať kurátorka maloletého. Všetko bude v spise u nej.
Aký termín pojednávania máš na mysli? Kedy bol podaný návrh a aký? Upresni otázku.

darinka38
18. júl 2018

@bosorkabb pozbavenie rodičovských práv myslím zajtra ma malý 6 týždnov a ešte stále nevitíčili pojednávanie

ellen2016
18. júl 2018

@darinka38 ak sa nemylim,tak ziadost na sud podava kuratela,az po uplynuti doby,ktoru ma matka na rozmyslenie (ak to nahodou uz nepodali), myslim,ze 6 tyzdnov.vsetko by ti mala kuratorka povedat,ona je zastupca dietata

darinka38
18. júl 2018

@ellen2016 ona nikdy nič nepoviem ani nič nevie keď sa jej pýtam stále vraví neviem a hlavne že zajtra uplynie tých 6 týždnou som zvedava ako to celé bude pokracovať ale už mám s toho nervy

ellen2016
18. júl 2018

@darinka38 vitaj v klube😉

darinka38
18. júl 2018

@ellen2016 ešte su k tomu aj tie prekliate prázdniny a nikto nikde nerobí malý zbytočne tvrdne u pestunky či ako sa tá pani vola v tom ded no katastrofa

ellen2016
18. júl 2018

@darinka38 to je profesionalny rodic,profi mama. Ak mozem poradit,skus cez pravnika,pojde to rychlejsie,inak si to budes musiet nahanat vsetko sama.a co najskor riesit neodkladne,hned ako kuratela da suhlas,resp.hned ako poda ziadost o pozbavenie rod.prav a osvojenie. Hlavne nech to podaju naraz.

ellen2016
18. júl 2018

@darinka38 a skuste sa dohodnut s riaditelkou dd,aby vam ho dali na hostovsky do neodkladneho.

darinka38
18. júl 2018

@ellen2016 nechcu nám ho dať že tak sa to u nich nerobí sudy teraz maju prázdniny dovolenky nepracuju už ani nevem čo máme robiť dní idu za sebou a ja sa cítim bezmocné

darinka38
18. júl 2018

@ellen2016 a ani právnika nemáme ziadného známeho aby to nejako urýchlil

bosorkabb
18. júl 2018

@darinka38 neurobíš nič. Jedine podať neodkladne opatrenie (ak bio matka nieje zbavená práv, je účastník konania) a pestunsku starostlivosť (ta nahrádza predosvojitelsku starostlivosť).
Súdne pojednávanie záleží od súdu. Cca 3-7 mesiacov od podania návrhu, záleží na vyťaženosti súdu. Ono záleží aj aký návrh sa podáva 3v1 alebo samostatne. Kontaktuj a preber svoj prípad s tvojim určeným úradom. Spýtaj sa na súdnu prax v danom meste. Neviem pod ktoré spadas. Možno ti tu baby budú vedieť poradiť ak napíšeš mesto kde je dieťa.
Ellen nemyslela známeho právnika ale právnika v meste kde je dieťa (ten pozná súdnu prax na danom súde) toho si však musíš zaplatiť.

bosorkabb
18. júl 2018

@darinka38 opýtaj sa v DeD za akých podmienok vám dieťa daju. Niekde vyžadujú súdne rozhodnutie. Napríklad v Nitre.

darinka38
18. júl 2018

@bosorkabb ta pani čo nás ma na starostí ma dovolenku do konca tyždna tak bude na upsvare až v utorok chceme tam za nou hned ísť s papierami čo nám kázala že máme doniesť ale neviem ako to bude pokračovať či nám pomože napísať to ona a podame si to sami no neviem ešte ako to bude kedze matka nie je pozbavená práv ešte

darinka38
18. júl 2018

@bosorkabb no ved to patrí pod nitru a aké rozhodnutie treba s toho súdu??

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre