Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

adalmba
18. aug 2018

@joannita áno pestunstvo

adalmba
18. aug 2018

@miriam439 my sme dali iba 1 návrh a tam stalo žiadosť o osvoje, pestunsku s možnosťou osvojenia a na osvojenie sme 243 a na pestunsku s možnosťou osvojenia 32

adalmba
18. aug 2018

@berginkan,, polo cigáň,

miamao
18. aug 2018

My sme ukoncili pripravu a isli do poradovnika v roku 2015 a tento rok sme prisli na rad.Vo februari nam volali ze maju chlapceka priamo z porodnice 🙂 do tyzdna sme ho mali doma🙂

adalmba
18. aug 2018

@miriam439 no nám vravela ze na 1 dieťa 1 žiadosť ak dostaneš dieťa musíš znovu podať žiadosť

adalmba
18. aug 2018

@joannita to je keď je 1 rodič róm a 2 biely

adalmba
18. aug 2018

@miriam439 psychologička povedala že keď budeme chcieť 2 tak je to u nej iba pár hodinová záležitosť. Nie 26 hodín tak neviem

andrea_82
18. aug 2018

@adalmba Nám to na príprave hovorili tak, že ak by sme potom chceli druhé a dali by sme žiadosť hneď, tak sa nám príprava bude rátať. Pokiaľ by ale ubehol čas tých dvoch rokov a my by sme si ju neaktualizovali, tak by sme museli celý proces absolvovať znova.

adalmba
18. aug 2018

@andrea_82 to neviem, my chceme dat hned žiadosť na 2 ked dostaneme 1. Chceme 3 deti a aby ostalo miesto ak by sa aj to naše narodilo, všetky výsledky máme v poriadku, tak keby náhodov..

andrea_82
18. aug 2018

@adalmba my máme jedného biologického syna a tiež si viem predstaviť, že by sme mu dali dvoch súrodencov. V kútiku duše si to predstavujem tak, že by sa nám ozvali, ak sa nášmu adoptovanému dieťaťu narodí súrodenec. 🙂 Ale to je hudba budúcnosti, je mi jasné, že také ľahké to nebude. A ešte sme len na začiatku čakania, tak bohvie, čo bude dovtedy.

adalmba
18. aug 2018

@andrea_82 ved jasne len to nik nevie ci bude ci nie a zas cakat ci.. a oni zas oslovia ako 1 tych kt. majú súrodenca, nech su deti pokope..uvidime co zivot prinesie aj 5 by sme mali kde ulozit 😉

nikadomi
18. aug 2018

@gunhild inak vidís? Presne si spomínam, keď som volala mužovi ohľadom toho, tak prvé, čo sme sa dohodli, že nech to bude akokoľvek, nenecháme si “ohroziť” dovolenku 😊 že skrátka na dovolenku pôjdeme, a ak tak počkáme na ďalšie bábo.. och, chvalabohu, že sme nič také riešiť nemuseli a bola aj dovolenka aj dieťatko. Ale hovorím, na nás bez problémov počkali, aspoň sa všetko stihlo sprocesovať..

bosorkabb
19. aug 2018

@miriam439 stačí to mať zapísané v konečnej správe. To čo tam bude napísané to by mal úrad dodržať. Tiež mám niečo podobné.

bosorkabb
19. aug 2018

@andrea_82 áno tak to je. Príprava platí 2 roky, len sa musí podať žiadosť o 2 dieťa do tých 2 rokov.
@adalmba ja keď som dostala prvé tak som požiadala o druhé a dala som odklad na 1 rok.

daina120
19. aug 2018

@bosorkabb prosim ako sa ziada o odklad? Pisomne, alebo staci telefonicky?

bosorkabb
19. aug 2018

@daina120 písomne a môžeš ho kedykoľvek odvolať.

miriam439
19. aug 2018

@adalmba
@bosorkabb
Ďakujem za radu, skúsim to u psychologičky tak vybaviť, aby to tak nejak uviedla, aby sme nemuseli žiadosť na UPSVAR meniť.

berginkan
20. aug 2018

ahojte baby, tie co ste robili knihu zivota v priprave, ako to ma vyzerat? maju tam byt fotky nas ako malych a nejake popisky, neviem ci som to dobre pochopila 😀 budu to od nas chciet, tak si to chcem pripravit. dakujem 🙂

miriam439
20. aug 2018

@berginkan No my sme knihu života na príprave nerobili... ale od profi mamy sme dostali pre malého, keď sme ho od nej brali. Urobila to tak, že do zaraďovača (alebo ako nazvať ten obal na spisy, čo sa do neho zacvaknú euroobaly), dala zopár euroobalov a do nich farebné papiere. Na tie papiere polepila zopár fotiek s malým, ako rástol.
Rukou mu pomedzi napísala, kedy sa narodil, váhu.... potom kedy mu vyšli zúbky, kedy začal sadať... mená príbuzných, o ktorých vedela, dala mu tam aj fotky jeho bio rodičov...
Dúfam, že som pomohla, ak si také niečo mala na mysli.

daina120
21. aug 2018

@bosorkabb dakujem. Existuje na to nejake tlacivo alebo vzor? co vsetko to ma obsahovat?

bosorkabb
21. aug 2018

@daina120 nie stačí napísať list alebo zájsť osobne.

berginkan
21. aug 2018

@miriam439 dakujem, toto je klasika co sa robi detickam. Dostat aj take pekne v knihkupectve. Toto by malo byt o nas ked sme boli my mali. Ale dakujem aj tak 😉 krasne vidiet ze aj profi mamy sa staraju

bosorkabb
21. aug 2018

@berginkan skúste to ponat ako cestu životom. Začnete narodením (alebo ako sa vaši spoznali) a pokračujete až do bodu kde ste sa stretli vy ako najprv priatelia a potom manželia. Ak nájdem návod tak pošlem

bosorkabb
21. aug 2018

@berginkan napríklad

bosorkabb
21. aug 2018
berginkan
21. aug 2018

@bosorkabb dakujem 🙏

grasska
22. aug 2018

@zanetaqwe reagujem s odstupom casu, dlhsie osm tu nebola, ani podla mna to nieje normalne aby sa cakalo 9 rokov, ale bezdetnych parov pribuda, rodi sa menej deti, nachadzame sa v kraji, Orava, Kysuce, Liptov ... - dost si zakladaju na krestanstve a aj stari rodiacia pomahaju ako mozu ...
To su tiez dovody na ktore sa musime v ZA kraji pozerat ...

zanetaqwe
22. aug 2018

@grasska Ahoj 😉,to je pekné ako si to napísala 😀,fakt myslím to úprimne,ale tu je skôr taká záhada,že v tomto kraji šlo na adopciu približne 20- 25 deti za rok.My čakáme 7 rokov a poznáme kopu adoptovaných deti a nikdy nebola čakacia doba takáto katastrofálna ako je teraz.Situacia sa zmenila 2 roky dozadu odvtedy poradovník stojí.Dovtedy to šlo v pohode aj pani Holá vtedy na úrade v Žiline nám hovorila,že ide priemerne 20 až 25 detičiek na osvojenie za rok do rodín a ono to aj pasovalo, pretože sme sa za rok pohli aj o 36 miest,ale v tomto sa už počítalo aj keď niekto odstúpil.

bosorkabb
22. aug 2018

@zanetaqwe aj v BA bola predtým iná situácia a od minulého roka sa to tiež predlžuje a približuje k ZA kraji. Je čím viac žiadateľov a detí ubúda.

miriam439
22. aug 2018

@zanetaqwe A neviete, na ktorom mieste približne ste teraz?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre