Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

zanetaqwe
23. aug 2018

@miriam439
Ahoj,áno viem,lebo som sa prednedávnom na to pýtala,sme deviaty.

berginkan
23. aug 2018

@adalmba ok. Myslela som si ze nieco ine, lebo my sme to pisali rovno polorom

miriam439
23. aug 2018

@zanetaqwe A chcete malé bábätko, alebo máte v požiadavkách, že môže byť aj trochu staršie? Zaujíma ma to preto, lebo sme tiež ZA kraj a rozhodujeme sa o druhé, ako si máme dať, či osvojenie alebo pestunsku. Diky za odpoveď.

johanka121
23. aug 2018

@miriam439 my sme zo zilinskeho kraja, na prveho syna sme cakali 4 roky a ked sme ho brali z porodnice mal 2 tyzdne. Hned sme si dali ziadost na druhe babo takze to uz budu zase 4 roky ale je to v nedohladne. Zmenili sme poziadavky ze moze byt poloromske a v juni sme boli na 17 mieste. Pani na urade mi povedala ze keby sme chceli do pestunstva caka sa kratko..takze za mna skor pestunstvo s pravdepodobnostou ze casom pojde na adopciu. Drzim prsty ☺️

berginkan
23. aug 2018

@johanka121 hej len to pestunstvo nie je take jednoduche. napriklad mne by vadili bio rodicia a tiez nie je iste, ze sa to podari. kazdy teraz odporuca pestunstvo no je to na hlavu takto zahanat ludi do kuta ☹

miriam439
23. aug 2018

Ďakujem @johanka121 za reakciu a informácie. Budem trošku viac v obraze o tom, ako je to teraz. A Filipko je krásny chlapček. Dnes má meniny, takže všetko najlepšie mu prajem. My tiež dnes oslavujeme 💋❤️

johanka121
23. aug 2018

@miriam439 dakujem ☺️

bosorkabb
23. aug 2018

@berginkan súhlasím. Pestunstvo nieje pre každého. Treba si uvedomovať negatíva ale tie málo kto povie. Zase je pravda že ak niekto nechce čakať na dieťa cca 9 rokov tak buď zmení požiadavky na etnikum alebo prijme aj pestunstvo. Hold taká je pravda aj keď sa to mnohým nemusí páčiť.

miriam439
23. aug 2018

@zanetaqwe Tak prajem, aby ste rýchlo boli na prvom mieste a čoskoro mali krásne bábo doma.

kikuska_wedge
24. aug 2018

Dnes som bola na úrade. Aj keď to neznášam, dnes som odchádzala dojatá s hrčou v hrdle. V rukách som držala nové rodné listy detí, kde sme zapísaný ako rodičia. Vydržte, stojí to za to.

katkuz
24. aug 2018

@kikuska_wedge gratulujem mama, tato aj na papieri 🙂 😘❤❤❤😍

marcelarefat
24. aug 2018

@kikuska_wedge gratulujem. Presne, všetky tie nervaky stoja za to.

berginkan
24. aug 2018

@kikuska_wedge ♥️🙏👏

bosorkabb
25. aug 2018

@kikuska_wedge gratulujem

zanetaqwe
26. aug 2018

@miriam439 ahoj, nemáme nejak zvláštne požiadavky,na veku nezáleží, prijali by sme aj staršie do 10 rokov,ale len biele dieťa a to je v tomto kraji problém.

luciskooo
26. aug 2018

Ahojte.. mám takú otázočku .. ako sa stane to že pred 8 mesiacmi sme boli v poradovníku na 7 mieste a teraz sme na 11..manžel v piatok volal na upsvar a nejak si to neuvedomil že sme sa posunuli
smerom nahor.. je možné že mal niekto odklad a teraz ho zrušil?? Dakujem..

marcelarefat
26. aug 2018

@luciskooo áno väčšinou to tak býva, že žiadatelia čo mali odklad sa vrátili do poradovnika

miriam439
26. aug 2018

@zanetaqwe No tak to je ale fakt sila, toľké roky čakať na dieťatko, keď máte takéto voľné požiadavky. Viem o tom, že sa dlho čaká na maličké bábätká, ale že tak dlho čakáte na väčšie dieťa, tu nie je niečo v poriadku. Zrejme je naozaj pravda to, že oslovia len páru prvých v poradovníku a potom radšej dajú dieťa medzikrajovo, ako keby si dali tú námahu a pohľadali v spisoch ďalších čakateľov, či by pre nich to dieťa nebolo vhodné.
Tak to my v terajšej zhoršenej situácii s plným poradovníkom nemáme šancu osvojiť si dieťatko pred dôchodkom 😮

berginkan
27. aug 2018

@miriam439 neviem. deti je celkovo malo, lebo tie vacsie nie su vacsinou pravne volne., hned by som to takto nebrala.

karo149
31. aug 2018

ahojte,neviete niekto ako to momentalne vyzera v presovskom kraji s cakacou dobou? dakujem

zuzu7612
31. aug 2018

Ahoj. Je tu prosím niekto z okresov Námestovo alebo Tvrdošín, kto teraz rieši osvojenie alebo riešil napr. za posledných päť rokov? Potrebujem sa len na niečo spýtať, môžeme aj cez IP. Vopred ďakujem, ak budete niekto ochotný sa mi ozvať.

laura1994
31. aug 2018

@karo149 biele dieťatko od 0-3 rokov minimálne 7 rokov

karo149
31. aug 2018

@laura1994 fuuuu to vazne? Tak to sa asi ani nedame na take dlhe cakanie.cakala som o dost menej😔. Dakujem za odpoved

laura1994
1. sep 2018

@karo149 no aj ja som čakala že budeme menej čakať.. ☹ ale keď sme tam boli začiatkom toho roka, tak mi pani na úrade povedala že vybavujú rok 2010-2011

karo149
1. sep 2018

@laura1994 ved to uz sa pomaly vnucat dockam o 10 rokov pri ich rychlosti😔 Vy uz mate pripravu za sebou?

joannita
1. sep 2018

Baby tie co mate uz osvojene deti, resp. Mate ich doma na predbezko, alebo este nemate uplne ukonceny proces adopcie.....ako ste reagovali ked ste si dieta priniesli domov a ludia z vasho okolia (susedia, predavacky v obchode.....atd) vas zastavovali a zacali sa pytat ci mate dieta a ved "brucho ste predsa nemali" a pod. Poviete otvorene ze dieta je osvojene, aj ked este nemate sudy za sebou? Ja vobec neviem ako reagovat a klamat ze je to moje biologicke dieta nechcem samozrejme 🙂
Ide mi skor o to, ci to nevadi hovorit im pravdu, ked este nieje ukonceny cely proces adopcie (aby sa nieco nestalo nahodou)

laura1994
1. sep 2018

@karo149 áno. My sme zapísaní od minulého roku od augusta... Nemôžeme mať detičky... Vôbec. Sme mladí pár. Manžel mal včera 27 rokov a ja budem mať 25

bosorkabb
1. sep 2018

@joannita ja som hovorila ze sme v procese adopcie. Ak niekto chcel vedieť viac tak som povedala že sa rieši byrokracia.

tortelinka
1. sep 2018

@joannita ja som normálne hovorila, že sú adoptovaní, neriešila som, či papierovo áno alebo nie

karo149
1. sep 2018

@laura1994 drzim palce nech sa rychlo posuvate a co najskor si donesiete domov vytuzene dietatko.my sme od vas cca o 10 rokov starsi,mame dceru ale chceli by sme jej dopriat surodenca.podla lekara je zazrak ze sa nam podarila prirodzene tak dufame v este jeden,aj ked sa asi tiez pojdeme zapisat.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre