Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

grasska
16. okt 2018

@cherry1981 Ak ti mozem poradit, dajte si aj na romske, oni ta oslovia a ti ides na urad a ukazu ti foto alebo video a ty sa rozhodnes, ci chces alebo nie ist na stretnutie a pokracovat alebo este chces cakat ... .a takto to vysledli aj svoju manzelikovi 🙂

johanka121
16. okt 2018

@grasska v juni nam dali prveho syna, v auguste sme sa stretli so psychologickou kde sme robili pripravu a mali sme ale uz len skratenu pripravu a v novembri nas zapisali o druhe..Syn je z utajeneho porodu, sud na predbezku schvalil nase meno a priezvisko

johanka121
16. okt 2018

@cherry1981 pri prvom sme mali poziadavku biely novorodenec a ponukli nam ho..bolo to prve dieta co sme boli pozriet a ja som sa hned zalubila do neho..aj ked muz videl ze je neaky tmavsi, ja som to vtedy nevidela..

johanka121
16. okt 2018

@grasska ja som hned chcela dat ziadost o druhe ako sme mali prve doma..len prvy mesiac bol narocny, to sme sa zzivali a potom boli prazdniny a dovolenky..a vsade na uradoch maju cas..syn uz velmi pyta surodenca ☺️

fatma1
16. okt 2018

@johanka121 Krasny je syncek.Mozem sa opytat,kolko mate Ty a manzel rokov? diky

johanka121
16. okt 2018

@fatma1 ja 34 a muz 37..vraveli nam ze sme medzi najmladsimi cakatelmi co sa zapisovali. Ale kedze nam lekari povedali ze nemozeme mat vlastne deti a vedeli sme ze sa dlho caka, riesili sme to radsej skor..

fatma1
16. okt 2018

@johanka121 To ste este mladi veru..my mame 15 mesacnu,chceli by sme surodenca,mame 40 a 39 :(

johanka121
16. okt 2018

@fatma1 chapem..tak zalezi ake mate poziadavky na babo

sincerity
16. okt 2018

@bosorkabb viem, je to strašne vysoké číslo.... a keď k tomu pridáme to, že za posledný rok išlo tak málo detičiek do adopcie..... no vychádza to na dlhé čakanie.

Toto som dala len pre info, koľko žiadateľov je celkovo. Samozrejme veľmi závisí od "požiadaviek" na dieťatko. Predpokladám, že keby sme chceli "bieleho" novorodenca tak čakáme fakt tých 238 miest......

bosorkabb
16. okt 2018

@sincerity viem. Len to číslo je strašidelné. Ono jedno dieťatko už doma mám, na druhé čakám (mam odklad). Ja mám šťastie a ide to rýchlo aj vďaka požiadavkám na dieťa.

cherry1981
16. okt 2018

@bosorkabb ake mate poziadavky a kolko uz cakate?

bosorkabb
16. okt 2018

@cherry1981 dieťa do 6 mesiacov, zdravé bez určenia etnika. Čakám od júna 2018 ale hneď som dala odklad na rok. Už mi aj volali a nukali dieťa ale ja momentálne nechcem.

miriam439
16. okt 2018

@johanka121 Som sa dnes zasmiala. Máme tiež Filipka (2r má). Sme si spolu pozerali fotky vášho Filipka a vravím mu, že toto je tiež Filipko. A malý na to "pusinku dať" a už bozkával fotky 💋☺️

johanka121
16. okt 2018

@miriam439 zlaty..dakujeme ☺️

miriam439
16. okt 2018

@joannita Malého máme preto už takmer 15 mesiacov stále len na predbežko, lebo... na súdoch majú stále dosť času... nás už rieši tretí súd v poradí, prehadzujú si spis ako horúci zemiak - bo všade majú bordel 😧
Tento súd má spis od apríla a ešte vraj minimálne mesiac máme čakať, lebo je vraj problém s doručovanim bio rodičom, nepreberaju vraj poštu.
Ja neviem, či som vadná ja alebo oni, ale ja to považujem za primitívnu výhovorku, pretože si myslím, že majú na to zákonné prostriedky a majú podľa toho postupovať a nie čakať, kedy si rodičia zmyslia prevziať poštu.

nikitka2
16. okt 2018

@zanetaqwe volala som do ZA, pani mi povedala, že sa teraz vybavuje posledný pár, z roku 2011, takže ste veľmi blízko podľa všetkého...

nikadomi
16. okt 2018

@bosorkabb faaakt napriek tomu, že máte odklad Ti volali? Zaujímavé ☺️

miriam439
16. okt 2018

@grasska Toho roku na jar som si na UPSVAR v Žiline overila túto info o tom, či naozaj máme právo sami hľadať v spisoch detí. Odpoveď zhrniem vlastnými slovami, ako som to pochopila: áno, právo na to máme, ale načo by sme tam chodili a strácali čas (svoj a hlavne ich), lebo im tam ostávajú iba deti, o ktoré nikto nemá záujem.
Lenže ja si aj tak myslím, že kopec detí, o ktoré podľa ich úsudku vraj nikto nemá záujem, iba zbytočne trávi detstvo v DeD, pretože keby ony boli v tomto smere ústretovejšie voči žiadateľom, určite by viac detí bolo v rodinách, minimálne v pestunskej starostlivosti (lebo chápem, že veľa detí má problém s právnou voľnosťou na osvojenie).

bosorkabb
16. okt 2018

@nikadomi áno minulý týždeň volali. Ja som však po zákroku a zároveň odklad mam z určitého pre mňa dôležitého dôvodu. Neodmietla som dieťa len tak, viem len vek, pohlavie a odkiaľ je.

erio
16. okt 2018

@miriam439 baby nepočúvajte čo vám hovoria, ja som presne takúto info dostala tiež ale treba naozaj žiadať spisy z iných krajov. Ja som pri svojej tvrdohlavosťi a pomoci od Boha čakala iba 3 mesiace.

zanetaqwe
17. okt 2018

@nikitka2 😘😘😘😘 ďakujem za info, určite ma to nakoplo💐 Chvála Bohu.

nikadomi
17. okt 2018

@bosorkabb jasné, ja Ti úplne rozumiem, že si neodmietla len tak 😉 želám skoré zotavenie ☺️ My teraz žiadame o druhé, tak len si z toho dedukujem, že to asi nebude dlho trvať tým pádom. No uvidíme 🤔

bosorkabb
17. okt 2018

@nikadomi ďakujem. Zaleží na požiadavkách na dieťa. Pri rómskych cca pol roka, možno skôr.

nikadomi
17. okt 2018

@bosorkabb áno, áno.. bez určenia etnika. Ale dievčatko. Ešte nie sme v poradovníku, riešime to práve.

bosorkabb
17. okt 2018

@nikadomi ja mam bez určenia pohlavia. Takže chlapec, lebo dievčat je menej oveľa.

nikadomi
17. okt 2018

@bosorkabb áno, áno.. my sme tak mali pri prvom. To bolo tým pádom jasné, že bude chlapec 😀 teraz chceme do páru hoc si aj kúsok viac počkáme. Nič nás nesúri.

bosorkabb
17. okt 2018

@nikadomi ja mam prvé dievčatko, tak som to mala v požiadavkách.

5katarina7
17. okt 2018

Ahojte,už dávno som nedala fotečku mojej Karolínky,tak aby ste videli aká slečna je už z nej.V septembri mala 6 rokov.

ellen2016
17. okt 2018

@grasska alebo naopak,my sme ziadali vyslovene romske a vlasy ma najsvetlejsie z celej rodiny😉

grasska
17. okt 2018

@miriam439 presne ako pises, naco budeme stracat ich cas... uplne suhlasim stebou, su tam deticky o ktore "nema" nikto zaujem - kriterium podla ktoreho takto rozhodli nepozname, je mi jasne, ked ma niekto napisane zdrave, tak sa toho drzia, ale ak ma dietatko nejaky zdravotny problem ktory sa da odstranit nie hned ale casom, tak toto dietatko ide do DED, alebo po novom k profi rodicovi ... atd, ziaden pracovnik nieje schopny podla mojho nazoru rozhodnut, ci toto dietatko niekto chce alebo neche ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre