Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

janucucka
7. apr 2011

@tortelinka aha no a aka je priprava?

janucucka
7. apr 2011

vbed ja hovorim ze nerieste tie euraaaaaaaa 😀 😀 😀 obe sme sa zle vyjadruili hapeme ze musi byt pravidelny prijem ok

goralenka
7. apr 2011

@janucucka nie, ja som z Bratislavy... mam silne PCO a manzel ma spermiogram ok, nevedia, preco sa mi neuchytaju...naposledy som o ne prisla v decembri a vzdala som to, ideme cestou adopcie

alicag
7. apr 2011

Ahojte ked už pošlem žiadosti a ostatne doklady k osvojeniu aky je dalej postup? 😉

goralenka
7. apr 2011

@alicag v kazdom okrese iny.. hovorim za BA - asi po 2 tyzdnoch nam prislo na vedomie (listom) ze zaregistrovali ziadost a ze ziadaju mesto ao vyjadrenie sposobu nasho zivota a ze ziadaju ine oddelenie UP o spravu o socialnych a ekonomickych pomeroch. Po dalsom tyzdni nam prislo predvolanie, tam sa nas len popytala na prijem a zakladne informacie o tom ake chceme dieta a podobne.. a mali sme cakat kym sa nam ozve ine oddelenie na navstevu. Ta uz prebehla, vybrali sme si, kde chceme robit pripravu (vybrali sme si UP) a teraz cakame kym sa nam ozve psychologicka, ze mozeme nastupit 🙂

suezana
7. apr 2011

@alicag my sme si zavolali na kraj (NR) a dohodli termín prípravy - u nás návšteva doma prebehla až pred koncom prípravy.

alicag
7. apr 2011

Takže celkom vpohode u nás to bude asi horšie ☹ ☹ som sa dočítala niekde,že v žilinskom kraji to ide najpomalšie je mi z toho do 😢 😢 😢 už teraz

tortelinka
7. apr 2011

@alicag nie je to najpomalsie, okrem Ba a nitry to ide zhruba rovnako

goralenka
7. apr 2011

@tortelinka ak som dobre pochopila, Ba je najrychlejsia a NItra najpomalsia? alebo aj nitra je rychla?

goralenka
7. apr 2011

@alicag no tie pripravy idu vsade asi rovnako, potom po zaradeni sa asi caka rozne dlho na babatko...a tiez zalezi od poziadaviek, nestresuj vopred 🙂

tortelinka
7. apr 2011

@goralenka ba a nitra su rychle, zvysok pomalsie

alicag
7. apr 2011

@tortelinka Tak to je fajn už som sa zľakla.Každá má asi iné skusenosti a aj tie požiadavky na dietatko. 🙂

tortelinka
7. apr 2011

@alicag jasne, zavysi od poziadavok

alicag
7. apr 2011

@goralenka Máš pravdu už teraz stresujem hrozne sa tešim,že sme sa konečne správne rozhodli a mali sme to spravit už dávno. Teraz som bola naposledy pred dvoma mesiacmi na piatom ivfku. 😠 😠 😠

tortelinka
7. apr 2011

@alicag no to je uz fakt dost..

alicag
7. apr 2011

@tortelinka Všetci chcu večšinou biele babetko to je to a jasné,že zdravé.Rozprávala som z mamičkami a tie mi radili dieťa do 2 rokov,že večšie sa ťažko adaptuje a tak...no každá mala iný názor a ja mám z toho guláš.

goralenka
7. apr 2011

@alicag ja som bola len na dvoch, ale v decembri na poslednom KET. 6 embryii mi neprezilo rozmrazenie a nikto nevie preco, boli nadpriemerne, ked ich mrazili... prezila som si ukazkovy krasny hyperstimulak a povedala som si, ze stacilo..
a pri mojom stasti zostanem tehotna hned po tom, ako nam daju mimco, sa mozem stavit....

tortelinka
7. apr 2011

@goralenka to sa stava casto, ved by to bolo super, nie?

alicag
7. apr 2011

@tortelinka Fakt už stačilo bola to ťažká cesta ale ja cítim v kutiku duše,že to pekné nás len čaká a hrozne sa teším už teraz som ťuk,ťuk 🙂

goralenka
7. apr 2011

@tortelinka hej lenze my chceme mimco a vies si predstavit cerstvo tehotna sa starat o miminko? 🙂 tehotenske nevolnosti a tak? 🙂 ale neva, ja vydrzim vsetko 🙂

alicag
7. apr 2011

@goralenka Chuda tiež si si užila ☹ stavíme sa? 😉 😉 😉

tortelinka
7. apr 2011

@goralenka susedka to riesila roky, a v den ked ked si doniesli babo domov zistili ze je tehotna

alicag
7. apr 2011

@goralenka Si píš po tom všetkom zvládneš aj nemožné myslím si.

goralenka
7. apr 2011

@alicag o co? ja som si ista, ze to tak dopadne.. ze zostanem tehotna v najnevhodnejsiu dobu 😀 uz to nechapem, od posledneho KET mavam bez vyvolavacky cyklus.. to sa mi uz roky nestalo....
no uzila.. ale uz asi stacilo, mozno to tak ma byt.....
samozrejme zartujem, mozno nie ale mam tusaka, ze naozaj raz tehotna budem a v prvom momente to bude skor sok ako radost..ale potoooom 😵

alicag
7. apr 2011

@tortelinka Super 🙂 Sa nenudila

goralenka
7. apr 2011

ja som uz toooolko penazi dala za testy.. teraz som na 27. den len spinila a boli ma podbrusko jak slak a ta blbost nikde.. uz som 31.. DC...ale dalsi test uz kupovat nebudem
ty jo, to by bol gol!!!!

tortelinka
7. apr 2011

@goralenka aj ja som sa na testy uz vykaslala

alicag
7. apr 2011

@goralenka Juj prajem ti to ,ale až ked bude mat prve mimčo tak asi dva ročky to bi bolo fajn no nie?Dobre naplánované.

alicag
7. apr 2011

@tortelinka Treba to nechať tak volny priebeh ja som tiež len kupovala testy a potom len pozerala,že zasa nič 😒

goralenka
7. apr 2011

@alicag uz som sa naucila NIC neplanovat.. mala som nalinajkovany zivot... svadba, auto, byt, dieta... dosla som po byt a neviem sa pohnut dalej... aj karieru som kvoli tomu prerusila, uz som mu obetovala dost a stale to nikam neviedlo...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre