Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

iivviikk
21. okt 2018

Ohľadom PO kraja z vlastnej skúsenosti môžem povedať že pracovníčky sa tiež nepretrhnu. Napíšem vám môj prípad. Keď sme boli v poradovníku tak som volala stále popolroku aký sme v poradí a či nemajú nejaké dieťa z iného kraja. Áno požiadavky sme mali biele, zdravé do 3 rokov. Po 2 rokoch som tiež volala. Odpoveď ste v poradí 84 žiadne dieťa nie je z iného kraja. Tak som len skúsila Úsmev ako dar. A urobila som najlepšie bol tam chlapček biely 7 mesačný akurát že bol z utajeného pôrodu a pri narodení matka bola závislá. Teraz máme doma 3 rocneho zdravého chlapčeka. Chcem tym len povedať, že prv mali jeho spis na úrade až tak bol odovzdaný do Úsmevu. Tento spis bol určite aj v ZA kraji a čo spravili pracovníčky na úradoch dali ho nabok.

bosorkabb
21. okt 2018

@iivviikk áno možné to je. Ale chlapec bol ponúkaný a nik ho nechcel, pravdepodobne pre závislosť matky. Také deti nepatria medzi najžiadanejšie. Stačí pozrieť diskusiu tu. A ľudia ich nepovažujú za zdravé, čo je niekedy škoda. Ale to nezmenime. Nevieme ako ho ponúkali pracovníčky ak zdôraznili závislosť matky tak vadsina žiadateľov odmietne.
Malé, biele, zdravé nejde mimo kraj pretože o také je záujem vo všetkých krajoch.

iivviikk
21. okt 2018

@bosorkabb áno máte máš pravdu len som chcela poukázať na to,že som volala na úrad a ich odpoveď bola nemáme žiadne dieťa z iného kraja. Veď pracovníčka úradu nemôže zaskatulkovat dieta,že nie je zdravé pre matku. Prečo hneď nepovedala máme tu také a také dieťa. Nič take nemal v spise. Narodil sa v termíne s dobrou váhou a agbar skóre výborne. Chápem ženy, ktoré majú obavy majú na to plne právo. A potom keďže sme robili prípravu na úrade tak z Úsmevu to musela presunúť k nim a ona mala dohodnúť kontakt. Trvalo to mesiac. Normálne nám dávala pocítiť ako sme si dovolili sami si hľadať dieta. Neviem ako to napísať ale bolo to divné.

bosorkabb
21. okt 2018

@iivviikk oni vedeli o matke určite, to že to v papieroch nieje nič neznamená. Kopec vecí sa žiadatelia (hlavne zdravotné veci) dozvedia náhodou a pritom to úradníci vedia, len nechcú.
A vy ste mali v požiadavkách biele, zdravé. Oni to berú inak ako my.

miriam439
21. okt 2018

@iivviikk
@bosorkabb
My sme mali v požiadavkách biele zdravé dievčatko a aj napriek tomu nám ponúkli chlapčeka a samozrejme až v Žiline na UPSVAR sme v spise vyčítali o tom, že závislá matka prišla na pôrod zdrogovaná, čo sa samozrejme odrazilo aj v krvi drobčeka. No vzali sme aj napriek tomu, zatiaľ sa dieťatko javí v poriadku.
Keď nám ho ponúkali, tak mi do telefónu sväto sväte tvrdili, že dievčatko tak rýchlo nedostaneme, lebo je ich málo aj do pestunskej nielen do adopcie, hlavne, že mi potom profi mama nášho malého hovorila, že to nie je pravda, že kolegyne majú v starostlivosti kopec dievčatiek, ktoré môžu ísť aspoň do pestunskej.

berginkan
21. okt 2018

@miriam439 to ze dievcatka nie su, tvrdili aj nam je to mytus.
@iivviikk dievcata skusaju aj navrat aj usmev zlava zprava. A suhlasim s nazorom vyssie. Chlapca nikto nechcel lebo drogy takze aj preto to bolo tak

vanesa1210
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vanesa1210
21. okt 2018

Cistaaa pravda...... v ZA sa predbieha aj s rómskymi deťmi.....

vanesa1210
21. okt 2018

@johanka121áno v ZA nemajú radi nikoho keď idete za dieťaťom, aj keď máme na to právo!!! Co sa týka tej medializácie nikto by do toho nešiel len papier nikto nenapíše....... :( a preto sú v ZA uradnici na koni

bosorkabb
22. okt 2018

@miriam439 ale profi a adopcia sú 2 odlišné formy náhradnej starostlivosti.
Nejde o to že dievčatka niesu, ale čakacia doba na dievča je dlhšia z dôvodu že žiadatelia chcú viac dievča ako chlapca.
Zdravotný stav a zamlcanie sme tu riešili viac krát. Čiže dôveruj ale preveruj platí aj tu.
O Žiline tu bolo toho popísané veľa. Riešiť to však musia tie ktoré spadajú pod daný kraj.
Za rok a pol sa toho veľa zmenilo aj v Bratislave, tiež sa čaká oveľa viac.

miriam439
22. okt 2018

@bosorkabb
Ja viem, že profi, pestunska a adopcia sú všetko rozdielne formy. Aj že do adopcie je ťažšie dostať dieťa ako do pestunskej. Ja som chcela poukázať na to, že na UPSVAR zrejme zámerne zavádzajú skreslenými info, aby dosiahli svoj zámer.
My sme vtedy riešili pestunstvo, tak preto nám profi mama nášho malého zistila, že jej kolegyne majú dievčatká vhodné na pestunsku. Takže vlastne podľa jej info som zistila, že nám na UPSVAR nepovedali pravdu. Ale to už bolo pre nás neskoro vedieť, keďže sme si už obľúbili chlapčeka, s ktorým sme sa už viackrát stretli.
Ale tá nenaplnená túžba po dievčatku ostala vo mne stále.

wodanka
22. okt 2018

@iivviikk veľa naozaj závisí od pracovníciek na danom úrade. Nám vždy volali aj keď išlo o dieťa od matky závislej na drogách. Dve také sme odmietli a čuduj sa svete, keď nám ponúkli tretie také, to som boli pozrieť a už ho máme 11 mesiacov doma 😅 všetkým hovorím, že náš malý si vybral nás, nie mi jeho 😉

bosorkabb
22. okt 2018

@miriam439 to že zavádzajú aby dosiahli svoj zámer viem veľmi dobre. A nie raz som na to upozornila. Sú veci ktoré mnohý žiadatelia nevedia, niektorý to zistia neskôr iný nikdy. Preto treba info brať z rezervou a info preverovať z viacerých zdrojov.
Len niektory majú ružové okuliare a je ich dosť. A potom sú sklamaný.

sincerity
24. okt 2018

Náš drobec mal v sobotu 1 rok 🙂. Ideme povzbudiť nerozhodných a tých, ktorí trvajú na "bielom" dieťatku. Eliáš je poloróm, farbu pokožky sme prestali riešiť akonáhle sme si ho priviezli domov. Čo sa týka temperamentu, génov a ostatných záležitostí, toto sme veľmi zvažovali, rozhodovali a takto to dopadlo 🙂

mata71
24. okt 2018

@sincerity gratulujeme je krááásny chlapček ❤

bafka
24. okt 2018

ahojte. Občas si čítam správy a je mi ľúto keď žena čaká toľko dlho na vytúžené dieťatko lebo svoje mať nemôže.... nevidím do toho vôbec, čo ako funguje....ale jeden je fakt.... známa si po mesiaci od podania žiadosti doniesli 9 mesačné dievčatko. Po nejakom čase sa jej sami ozvali z agentúry, že majú dieťatko, či nechce. Lebo mali žiadosť stále, že neskôr budú chcieť druhé. Tak teraz mi nejde do hlavy, prečo sa niekde dá dosť skoro mať dieťatko doma a niektoré tu čakáte 4 roky... aj viac....čo som postrehla. Oni na podplácanie a pod. teda ozaj nemajú a ani charakter. Išlo to normálnou cestou. Len ich veľa veľa otravovali, že chcú dieťatko....

katkuz
24. okt 2018

@mata71 vsetko najlepsie fesakovi 🙂 ❤❤😘 ... a krasne nezvycajne meno - to ste vy menili alebo ste ho s takym menom brali?

mata71
24. okt 2018

@katkuz správa nepatri mne 🙂 ale hore maminke

bosorkabb
24. okt 2018

@bafka tiež som po mesiaci mala dieťa a teraz chcem druhé. Všetko je o požiadavkách na dieťa.

bosorkabb
24. okt 2018

@sincerity malý je krásny. Gratulujem.

berginkan
24. okt 2018

@bafka vsetko je o poziadavkach. A tie sa uz menia u ludi takze ak nema problem s etnikom tak ma dieta skoro. Aj ked pred nami je vela ziadatelov co takto zmenili poziadavky takze nam povedali ze do roka az. A tiez ci nema pestunsku. Lebo ta je hned

katkuz
24. okt 2018

@mata71 ospravedlnujem sa 🙂 to je tak ked sa ponahlam 🙂

bosorkabb
24. okt 2018

@berginkan áno menia. Čakáš na poloromske ak si dobre pamätám.

berginkan
24. okt 2018

@bosorkabb my aj romske

bbbarunka
24. okt 2018

@bafka ako píše berginkan je to o požiadavkách. My sme v BA čakali na rómske dieťa 5 mesiacov.

bosorkabb
24. okt 2018

@berginkan tak si pred nami.

berginkan
24. okt 2018

@bbbarunka kedy to bolo? 🙂 lebo teraz je nas vela

sincerity
24. okt 2018

Ďakujem dámy 🙂 je to náš anjel a čert v jednom 🙂. U nás to bolo taktiež že sme čakali na "biele" dieťatko. Lebo vtedy nám to prišlo nejak automatické a na úrade nám povedali, že čakacia doba je cca rok a pol.... to nám prišlo primerané. To bolo v roku 2014. Zapísaní sme boli v 02/2015. Ale ono sa to časom predlžovalo a tak sme začali premýšľať nad zmenou "požiadaviek". To bolo v 10/2017. Takže sme v riadnom poradovníku boli už 2 aj 3/4 roka. Zmenou sme sa dostali automaticky na prvé miesto v poradovníku čo sa týka takéhoto dieťatka. Volali nám o 3 týždne v 11/2017 (malý mal presne mesiac). O necelý mesiac - v 12/2017 sme mali malého doma. Mal 7 týždňov.

Teraz sme zapísaní opäť. S poradovým koncovým číslom niečo cez 230. Pani na úrade povedala, že od oka sme na polorómske medzi 40-50, odhadovaný čas 1,5-2 roka. Pokým nám biologická mama malého neodrodí druhé a nebude voľné k adopcii, vtedy by to bolo samozrejme skôr.

sincerity
24. okt 2018

@katkuz meno sme vyberali my, mali sme ho vybrané dokonca predtým ako sme o malom vedeli a boli pozrieť. Malému jeho biologická mama nedala meno. V papieroch mal meno "neurčené" .

vanesa1210
24. okt 2018

@sincerity je naaaaadhernyyyyy......... Anjelik...... GRATULUJEM!!!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre