Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

johanka121
9. nov 2018

@srdiecko35 navsteva bola rychla, cca 15 min,ponukli sme kavu a caj, chceli len vodu, pohostenie nechceli. Zbezne pozreli, ukazali sme kde bude detska izba..bolo to v pohode ☺️

tecko28
9. nov 2018

@johanka121 pozeraju vsetky izby? 🙂 Prebehnu cely byt?

johanka121
9. nov 2018

@tecko28 len tak zbezne z chodby nakukli..ja som sa bala ale bolo to rychle a v pohode ☺️

srdiecko35
9. nov 2018

@johanka121 to bola rýchlovka, takuto navštevu by som brala 🙂

andrea_82
9. nov 2018

@srdiecko35 U nás tiež zbežne prebehli dom, ale pýtali sa aj nejaké otázky ohľadom fungovania domácnosti. Písali si poznámky, aby to mohli uviesť do správy pre krajský úrad. Návšteva trvala cca hodinu.

joannita
9. nov 2018

Baby, ked sme podavali pred 3,5 mesiacmi navrh na neodkladne + na zverenie do predosvojitelskej, prikladali sme okrem ineho klasicke prilohy ako je napr. Potvrdenie prijmu, vypis z registra trestov, zdravotne potvrdenia ze sme sposobili...a podobne. Predbezko nam bolo vtedy schvalene a teraz za 2 tyzdne mame uz pojednavanie na tu predosvojitelsku. Moja otazka znie, ci je potrebne tieto doklady aktualizovat? Napr. Priniest tam nove potvrdenie o nasom zdravotnom stave, novy vypis z registra trestov, nove potvrdenie o prijmoch?....atd alebo len tie stare ktore sme davali v povodnom navrhu?
V predvolani len uviedli ze mame priniest potvrdenie o zdr. Stave dietata a jasne aj originaly priloh.

berginkan
9. nov 2018

@srdiecko35 oni velmi nemaju co riesit pokial zije clovek normalne. Je to skor povinna jazda

bosorkabb
10. nov 2018

@joannita netreba doniesť nič, len to čo žiadajú.

anettta
12. nov 2018

Ahojte damy. Prosim po osvojeni sa dietatu nemeni rodne cislo? Mame malu z utsjeneho porodu. Diky moc

johanka121
12. nov 2018

@anettta my mame maleho z utajeneho a rodne cislo sa mu nemenilo

erio
12. nov 2018

@anettta s novým rodným listom sa nám automaticky zmenilo aj nové rodné číslo.

johanka121
12. nov 2018

@erio nas maly je z utajeneho porodu a mali sme len potvrdenie o narodeni a na karticke poistenca XY a rodne cislo. Rodny list sme dostali az po sude o osvojeni a tam sme boli uz my ako rodicia. Rodne cislo bolo rovnake

erio
12. nov 2018

@johanka121 juj som mimo tému, prepáčte. Nas malý nebol z utajeného pôrodu.

livinkita
12. nov 2018

Niečo nové v BB kraji?posúva sa to?

bosorkabb
12. nov 2018

@livinkita niekto tu písal že mu ponúkli deti z BB, pozri 1,2 strany dozadu.

luciskooo
13. nov 2018

ahojte..ideme podavat navrh na predbezne neodkladne opatrenie spolu s navrhom na predosvojitelsku starostlivost.. chcela by som sa vas spytat ci dokumenty ako sobasny list, vypis z katastra nehnutelnosti aj vypist z registra trestov treba mat notarsky overene? vsetko musime davat 3x a ci ste mali nejake specialne tlacivo na potvrdenie zdravotnej sposobilosti alebo vam len lekar nieco napisal. dakuijem vam velmo pekne

kikuska_wedge
13. nov 2018

@luciskooo nedávali sme overené iba obyčajné fotokópie. Kataster sme ani nedávali. Výpis z registra trestov nesmel byť starší ako 3 mesiace. V ďalších vyhotoveniach sme dávali z neho obyčajné kópie. Čo sa týka lekárskej správy použili sme tlačivo upsvar.

bosorkabb
13. nov 2018

@luciskooo stačí prefotene. Potvrdenie o zdravotnom stave stačilo na vymenom lístku. Kataster sme nedávali. Len sobášny list, rodný list dieťaťa, potvrdenie o príjme, rozhodnutie o zaradení do zoznamu žiadateľov, záverečnú správu, správu o interakciach, vyjadrenie z úradu, výpis z registra trestov a zdravotný stav. Toto vyžadovali od nás.

luciskooo
13. nov 2018

@bosorkabb
@kikuska_wedge dakujem dievčatá..mne lekárka tiež dala na výmennom lístku a som nevedela ci to stačí.. ostatne tlačiva mame. Vďaka

denka40
14. nov 2018

poprosim vas,kto moze,pomozte.myslim si ze my si dokazeme urobit krasne Vianoce aj ked niektorí len akotake,ale tie deti za nic nemozu.urobme im radost ako vieme.dakujem za nich

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2206646...

tulipan43
15. nov 2018

Ahojte. Dnes sme mali mať súd ohladom osvojenia a sudca to musel odrocit nakolko kolizna opatrovnicka nebola pripravena na pojednavanie /spis presiel z OS Piestany na OS Trnava/. Poviem Vam skoro ma porazilo. Jedine co ma tesi, ze od decembra 2017 kedy sme podavali navrh na pestúnsku, sa nam podarilo vybavit osvojitelnost maleho a zmenit petit navrhu dva krat, raz na predosvojitelsku a teraz v októbri na osvojenie. Novy termin mame 27.11. Takze verim, ze to dame a bude to ten najkrajsi darcek na Vianoce.

miriam439
15. nov 2018

@tulipan43 Prosím ťa, čo to znamená, že sa vám podarilo zmeniť petit návrhu? Pýtam sa preto, lebo my tiež by sme chceli vybaviť osvojiteľnosť a potom osvojenie. Vopred ďakujem za odpoveď.

tulipan43
15. nov 2018

@miriam439 my sme mali povodny navrh, kde bol navrh /petit/ pestunska starostlivost, medzitym sa maly stal osvojitelnym a tak sme podali ziadosz aby sud zmenil petit z pestinskej a predosvojitelsku a pi 9. Mesiacoch nakoľko este stale nerozhodol sud sme znova podali ziadost o zmenu z predosvojitelskej na osvojenie. Cize sme mali take šťastie v nešťastí, že sa to tak dlho vlečie inak by sme to museli riešiť osobitnym konanim

tulipan43
15. nov 2018

@miriam439 este chcem dodat tolko, ze pojednavanie o osvojitelnosti sme mali zvlast a nakoľko sa to vlieklo tak ako pisem hore tak to dopadlo takto ☺️

martinavalach
20. nov 2018

Prosim vas,neviete,ako je to s materskou - budeme mat sud o predosvojitelskej starostlivosti a dieta si prevezmeme o tyzden po sude. Este ale nebude rozsudok pravoplatny. Mam narok na matersku odo dna prevzatia dietata? Alebo az po pravoplatnosti rozhodnutia? Nemame predbezne opatrenie. Vobec neviem,co s tym... Dakujem!

julinka79
20. nov 2018

Ahojte prosim vas mohli by ste mi pomoct so vzorom na návrh na neodkladné opatrenie a tiez s navrhom na predosvojitelsku starostlivost?
Uz sme po interakciach s babatkom a chceli by sme podat navrh na sud aby sme ju mohli mat doma. Ded nam takto umožní hostovsky pobyt.
Ďakujem velmi velmi pekne.

bosorkabb
20. nov 2018

@julinka79 obrať sa na určený úrad, v BA sú v pohode a pošlú ti vzor.

julinka79
20. nov 2018

@bosorkabb
Dakujem za info 🙂

martinavalach
20. nov 2018

@julinka79 Na Urade prace, soc. veci ti daju bud vzor,alebo ti to pomozu napisat (nam s tym pomohli). Budes k tomu potrebovat aj rozne papiere, ktore maju len na urade (rozhodnutia,zaver od psychologicky a pod.).

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre