Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

berginkan
10. dec 2018

@zuzlicek44 a hlavne co sa maju co starat 😂 keby mna sa niekto spytal ze kde je dieta ze ho este nevidel asi ho poslem

tecko28
10. dec 2018

@zuzlicek44
@berginkan popripade jednou z moznosti je aj povedat narovinu pravdu - dala som na adopciu, lebo ... Nikto ju nema pravo sudit, ved je super, ze dieta nezabije, ale spravi stastnym par ktory tuzi po dietati a dietatku tak tiez zabezpeci pekny zivot

bosorkabb
10. dec 2018

@zuzlicek44 nie na každej žene to vidno, existujú aj centra kde môžeš ako tehotná pobudnúť a po pôrode ísť normálne domov. Okolie vôbec nemusí vedieť že si bola tehotná.

bibal123
10. dec 2018

@bosorkabb priamo na sude mi sudk povedala.ze nie nedozvie sa to ani ked bude mat 18 rokov. Tak neviem ,kto ma pravdu ci sudk alebo Navrat

bibal123
10. dec 2018

@bosorkabb ale zaujimave mas informacie .Vazne ,este mi povedali na sude , zatial z utajeneho porodu nedovrsilo 18 rokov. Tak asi mam zle informacie.

berginkan
10. dec 2018

@tecko28 ved jasne 😉

bosorkabb
10. dec 2018

@bibal123 adoptovane deti majú právo poznať svoju minulosť, je to jeho právo. Spis je zapecateny na ministerstve do doby kým dieťa nepoziada o jeho sprístupnenie. A odkiaľ to viem? Mala som možnosť vidieť tieto deti a ich knihy života, pátrajú tak spolu s pracovníkmi Návratu.
Pri utajenom pôrode tam nieje meno matky to je pravda, ale poznámky pracovníkov nemocnice. Je aj špeciálny projekt Návratu pre tieto deti.
Je to bežná prax v zahraničí ktorú sme len prevzali.

bosorkabb
10. dec 2018

@bibal123 Vaše dieťa, ktoré bolo v minulosti adoptované a ktoré má už iných rodičov, má možnosť zistiť a vyhľadať svojich biologických rodičov a svoje korene, naopak to však možné nie je. Toto je odpoveď na tvoju otázku. Je to právo na identitu. Preto to môže spraviť len osoba ktorej sa tá identita týka. Preto sa robia knihy života, preto sa deťom neklame v otázke adopcie, lebo dieťa to podvedome vie. Toľko štúdie. Fakt odporúčam si to naštudovať, viesť knihu života a absolvovať stretnutie s ľuďmi ktorý sú skúsení, ktorý si tým prešli. Je to veľmi poučné.

jenoveva
10. dec 2018

Ahojte, riešili ste niektorá v zamestnaní dĺžku rodičovskej dovolenky?
Začiatkom januára bude mať malý 3r. K nám prišiel vo februári mám nárok na rodičovsku dovonku 3 roky však?

kelt76
10. dec 2018

@jenoveva 3roky max do 6r veku dietata

bosorkabb
11. dec 2018

@jenoveva 3 roky odo dňa zverenia ( nástupe na MD alebo RP) max do veku 6 rokov dieťaťa.

jenoveva
11. dec 2018

@bosorkabb ďakujem ja to tiež takto viem tak dúfam že tety na úrade zajtra pochopia co od nich chcem

santamonica
12. dec 2018

zienky, potrebujem radu......ked sme kedysi preukazovali prijem, obaja sme pracovali ako zamestnanci, cize v pohode.....medzitym presli skoro 4 roky, ja som pracu zmenila a platia mi oficialne iba cca 550 € na plus neoficialne cca 250 na ruku, cize preukazat mozem iba tych 550 cisteho. Muz tiez zmenil robotu a ten to ma este horsie.....je akoze na dohodu, zaraba uplne minimum minimalne a plat v skutocnosti dostava na ruku, je to dost, ale nema to ako preukazat.....teraz ideme ziadat o predosvojtelsku a mame znovu preukazat prijem......som z toho hotova, bojim sa, neviem, co s tym........muzovi v robote nechcu dat nejake potvrdenie na vyssiu sumu kvoli danovakom.....neviete niekto poradit, co by sa s tym dalo urobit? dakujem🙄🙏

berginkan
12. dec 2018

@santamonica prepac ale spytam sa. Ked tak malo zarabate trufate si este na dalsie dieta? Viem ze nejde o peniaze ale pre mna je to otazka zodpovednosti a buducnosti..

miriam439
12. dec 2018

@santamonica No ja som síce na pestunsku tiež preukazovala prijem, keď som to prvotne žiadala ako jednotlivec cca 5 rokov dozadu, mala som ofic. príjem okolo 400 eur v hrubom, bola som vtedy slobodná a nik z úradu neriešil, že je to málo.
Ty, keď máš ofic. v čistom 550, to máš cca 700 v hrubom na páske. Manžel má tiež ešte dačo na tú dohodu oficiálne uvedené, takže ja si myslím, že nemajú čo riešiť.

santamonica
13. dec 2018

@berginkan mame spolu príjem vyše 1700€ v cistom, nezdá sa mi to malo, ale nemáme to na páskach vyplatnych,V tom je problém. Nemozem za to, že dnes zamestnávatelia takto odrbavaju štát a vyplácajú ľudí radšej takto, ani sa im síce nečudujem, len sa pýtam, či ste s tým mali niekto problém.

bosorkabb
13. dec 2018

@santamonica konkrétne s tým nie. Ale manžel pracoval v Rakúsku a potvrdenie o príjme v nemčine dali, tak sme sa na to vykaslali a poslali len výpis transakcie z účtu a stačilo to. Ale neboj sa oni ten príjem vôbec neriešia, je to len ďalší kus papiera v spise. Kľudne podaj to čo máš k dispozícii, nik nebude riešiť výšku príjmu.

santamonica
13. dec 2018

@bosorkabb ďakujem pekne, mame na účte hotovostné vklady, skúsim to predložiť......uvidime🌷

bosorkabb
13. dec 2018

@santamonica môžeš aj to. Fakt to moc neriešia pokiaľ príjem máš. Veď nie každý zarába 1000 eur. Buď v kľude máte dostatočný príjem na slovenské pomery.

berginkan
13. dec 2018

@santamonica to nie preboha. Prepac zle som to pochopila.

nikadomi
13. dec 2018

@santamonica ahooj tuším sme boli cca rovnako zaradené do poradovníka aj sme si v minulosti písali. Takže už máte bábätko doma? Či čakáte súdy.. budem rada ak dáš vedieť. Pokojne do správy 😉 a držím palce. S prijmom by problém byť nemal podľa mňa. Ktokoľvek zarába minimálku a má aj viacero detí. Bude to ok, neboj 😉

joannita
13. dec 2018

@santamonica podla mna dolezite je ze pracujete a mate staly prijem. Aj ked napriklad ja som presne na toto tiez myslela pred nasim sudom a preto sme sa na to s muzom pripravovali a spravili si danove priznania za minuly rok vysoke, aby sme mali vysoke prijmy na papieri (cize realne prijmy). Keby sa sudkyna na to pytala tak povedzte ze mate financnu zabezpeku na ucte nasetrenu a ak naozaj mate, predlozte vypis z uctu ale pochybujem ze bude sudkyna pytat dokaz ze mate tie peniaze na ucte.

iivviikk
13. dec 2018

Ja nikdy nezabudnem na pohľad sudkyne pri poslednom súde už o osvojení,tiež sme mali doniesť príjem ja na RD a manžel nulové daňové. Nakoľko v tomto roku čo bolo daňové kupoval nejaké náradia,a veľa veci na ktoré si odkladal peniaze dlhodobo ale do daňového to išlo až po kúpe. A bolo to v pohode. A ani sa mi nepýtala len to prečítala.

berginkan
14. dec 2018

ale rozmyslam, ze ved to musis dolozit hned pri ziadosti, na zaciatku. A to podla oni maju uz na tom sude nie? Mna napriklad potesilo, ze s nami bola taka baba samozivitelka, normalny plat a nikto to neriesil diskriminacne. Na druhej strane je to divne. Tak nas poobracaju z kazdej strany a toto neriesia. a ved tu ide o zakladne veci. Ja nikomu nechcem upierat, ale napriklad ked vidim ze maju deti chudobni a s minimalnym prijmom, je mi to luto. Ide v prvom rade o lasku. No mne sa tieto kontroly zdaju nedostatocne. Nemyslim ludi co maju nizke danove. Viem ako to chodi s nasimi sukromnikmi. Mam samych takych v rodine.

bosorkabb
14. dec 2018

@berginkan áno ale priložiť príjem musíš aj ku každému návrhu ktorý podavas na súd. Ja som už 3 krát dávala. Vždy to vyžadujú ako prílohu k podanemu návrhu.
Ako myslíš nedostatočne kontroly?

berginkan
14. dec 2018

@bosorkabb no ze pridu raz k tebe a hotovo. A potom iba dokladujes prijmy

bosorkabb
14. dec 2018

@berginkan prídu pred každým pojednavanim a plus namatkove kontroly. To bohate stačí. Aj tak vždy len tie isté otázky dookola.

berginkan
14. dec 2018

@bosorkabb aha tak to som nezachytila. Vsak aj dobre

bosorkabb
14. dec 2018

@berginkan neviem či sa tu o tom píše.
Ono vždy ak ide o maloleté dieťa v konaní pred súdom ho zastupuje kolizny opatrovník. Ten vypracuje správu a tú dostane sudca. Preto tie návštevy. Sudca ich vždy vyzve aby dodali správu, komunikujú aj s detským lekárom dieťaťa. To sú také štandardné postupy. Niekedy je to až otravné.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre