Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

natia
24. júl 2011

Pri adopcii je to jedno, mne pov

erikadodo
24. júl 2011

poznáte niekoho alebo máte vlastnú skúsenosť s adopciou poloromskeho dievčatka?

natia
24. júl 2011

povedali, že dievčatá do 3 rokov vobec nie su...ešte tak do pestu, ale aj to väčšinou so súrodencami...

123fricka
24. júl 2011

@erikadodo ja som trnavksy kraj

najjulinka
24. júl 2011

@natia väčšina báb do troch rokov je u mna 😝 😀 😀 😀

cairka
24. júl 2011

@najjulinka , až jedna nezadaná 😀 to je potom ozaj bieda v tom poradovníku 😀

natia
24. júl 2011

@najjulinka jak väčšina? Veď stále menej a menej...a čo nevidieť nebude už do 3 rokov žiadna voľna 🙂

najjulinka
24. júl 2011

@natia no nie stále menej a menej.. teraz prvýkrát bude čo sa u nás dvaja chalani stretnu (ked to do našho "porodu" nezmenia)... take sme ešte nemali.... ale na čase... Lebo Patik si tu medzi babami poreve zakaždým, ked im von obliekam šatičky... učí sa doležite slova ako kabelka, lakovky, nechty... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Ale vidno, že to je chlap.. lebo ked "varí", tak v zásade angličáky... 😀 😀 😀

cista_voda
24. júl 2011

Ahojte. Nam v piatok dosiel papier z kraja, ze nas zapisuju do poradovnika s datumom 15. jul. Tento tyzden by sme sa radi isli pozriet za tetou do BB, vzdat sa odvolania, nech je rozhodnutie okamzite v platnosti a radi by sme sa pozreli do databazy deti. Pred tyzdnom som stretla kamosku, nevideli sme sa asi 10 rokov. Vypadlo z nej, ze ma uz rok adoptovane dievcatko, teraz ma 2 roky. Nasli ju v databaze volnych deti v den, ked si sli osobne po rozhodnutie na kraj. mala sice v karte vazne zdravotne problemy, ale tie sa ukazali byt zvladnutelne a dnes po roku v rodine su prakticky vyliecene. Napriek tomu, ze deti podla nasich poziadaviek v databazach asi nenajdeme, jej priklad ma presvedcil, ze tomu rozhodne treba dat sancu. Je tam tolko deti, co cakaju!

123fricka
24. júl 2011

viem ,ze tu bolo vela krat spominane kupovanie veciciek a tak my mame tak novorodenca teda od 0-7 mes tak sa teda na 100percent rozhodneme.Na pohlavy nezaezi sme si dali .O farbu mi nejde jasne ,ze neutral ,ale neviem kedy mam zacat kupovat sice este ideme len s pripravou ale opytam sa ked som tu 😀 ,ako ste zacali kupovat vy_?
JEDNY pisu ze do predu sa nekupuje ,ale predsa je to adopcia nie porod moj ,a musime mat nieco prichystane no nie? 😉 staci asi ked budeme v prvej 10????
a aka velkost co ked dostaneme mimi hned s porodnice? a mozno ,ze dostaneme aj 3mesacne? staci ked kupime s kazdeho cisla po 3kusy aby malo a potom za jeden den sa vsteko stihneee 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ktora poradi ?: 😵

erikadodo
24. júl 2011

@cista_voda ahoj, tak tvoja kamoška mala šťastie, každemu ho prajem. A o tej databáze som nepočula tak som rada novému info.Tá databáza je na úrade alebo ako by som sa k nej dostala...

erikadodo
24. júl 2011

@123fricka ty si asi taký optimista ako aj ja. My už prípravu končíme, máme posledné sedenie a tiež som si myslela, že cesta k dieťatku bude jednoduchšia ale čítam tu že sa čaká aj vyše roka, takže s kupovaním si ešte počkáme....ale rada by som sa mýlila.Sme s NR a ty?

tortelinka
24. júl 2011

aj my zvazujeme, ze sa pojdeme kuknut do tej databazy, nech mam dusu na mieste..uvidime ako sa tety budu tvarit.. 😀

karkana
24. júl 2011

@erikadodo my sme si dali na celom Slovensku,možno že to bude rýchlejšie,aj ked bude treba cestovať

erikadodo
24. júl 2011

@karkana ako na celom slovensku, to nemusíme mať žiadosť len v kraji?

najjulinka
24. júl 2011

Dava sa žiadosť stále v kraji... .a ak kcete doslova len zo svojho kraja, či z konkretneho okresu alebo decaku, tak to treba napisať do požiadaviek na dieťa.. inak nukaju z celej SR akože.....

nalada
25. júl 2011

@beba1902 ďakujem za info

beba1902
25. júl 2011

@nalada nie je zac sme na jednej lodi🙂

nalada
25. júl 2011

@najjulinka prosím ťa, a je možnosť, že si dieťa sami nájdeme? Dá sa to?

erikadodo
25. júl 2011

@nalada tak toto by aj mna zaujímalo. Svokra mi povedala že má známu ktorá si dieťa našla, pítala som sa to soc.prac. a tvárila sa divno takže odpoveď nepoznám, ale som zvedavá čo napíšu dievčence...

mexx
25. júl 2011

Isteze si dieta mozete najst sami. Akurat je tu riziko, ze hoci budete vediet, ze to dieta existuje a ze si hlada svoju rodinu, moze sa vam stat, ze ked ho budete hladat na urade alebo v subjektoch, jeho spisu sa nedopatrate... 😔

nalada
25. júl 2011

máme známu, ktroá je profi mama a núkala nám dieťa, lebo vedeľa že chceme. No na úrade sa tvárili, že to je nelegálna cesta a boli vyslovene pohoršení, že o čom to vlastne hovoríme, že všetko musí ísť len cez nich a len oni nám môžu dieťa ponúknuť....

erikadodo
25. júl 2011

@mexx a kde môžeme hľadať keď dieťa nebude nikde evidované....

mexx
25. júl 2011

@erikadodo Prave to je ten problem, ze okrem uradu a subjektov ho nemate kde hladat. A nikto vam nevysvetli, kde a preco sa ten spis nachadza, a vy si nepomozete. Pripady, kedy sa to objasni, su menej caste...
Samozrejme, profirodica vam nemozu len tak ponukat dieta. Keby sme to robili, tak by nas vyhodili z prace (a mozno aj inak postihli). Ale je normalne, ze poznate nejaku profirodinu, v ktorej je dieta, o ktorom viete, ze je ponukane, vam sa paci a mozno by ste chceli prave to. Potom mozte ist na urad alebo do subjektov a pozriet sa, ci tam ten spis je - ale asi nie tak okato, ze hned medzi dverami poviete, ze idete len kvoli tomuto. Skor je to o tom, ze ak vam umoznia nahliadnut do spisov, tak si pozriete, ci je to dieta medzi nimi, pripadne potom podla situacie, ak su tety mile a mate pocit, ze mozete o tom s nimi hovorit, tak sa mozte spytat, ci to konkretne dieta je v ich evidencii. Ak je to dieta dlhsie ponukane a nepodarilo sa ho umiestnit, nie je to az taky problem (najma v tych subjektoch). Pri novorodencovi alebo malom dietati (tak do pol roka) by som uspech vobec necakala. A vela zalezi aj od ludi, ktori na urade ci v subjektoch pracju (hlavne teda na urade). Niekde su tety mile, ktore vas sice upozornia, ze to nie je najspravnejsia cesta, ale su ochotne pozriet vam, ci tam to dieta je a pomoct vam pri tom, ale su aj take, co sa budu tvarit, ze chcete nenormalnu a nelegalnu vec a neumoznia vam to (pripadne vam este trochu uskodia).

cairka
25. júl 2011

@nalada , v takomto prípade je lepšie sa tváriť, že chcete len pozrieť spisy a v spise už hľadať to dieťa... ale nehovorte na rovinu, že c hceme Aničku Iksovú, to nemajú radi .

cairka
25. júl 2011

kým som pri tých dvoch rebekách stihla odpísať ma mexx predbehla 😅

erikadodo
25. júl 2011

už tomu začínam rozumieť - takže si treba dávať pozor na reči - a včas vyhodnotiť situáciu a až potom konať. Teda poviem vám je to poriadny adrenalín, ale už sa teším keď budem môcť niečo podniknúť a toho nášho anjelika hľadať... 😉

natia
25. júl 2011

@erikadodo mám s tým skúsenosť istého druhu... ak ešte niekedy pôjdeme do pestúnstva, či adopcie, určite si nechcem vyberať dieťa nejakej kamošky, čo je profi...dosť traumatizujúca vec...

mexx
25. júl 2011

My tiez zazivame nieco podobne (hoci my ako rodina z tej druhej strany, profi) - a tiez som si uz viackrat povedala, ze toto uz viac podstupovat nechcem. Aj napriek tomu, ze stale verim, ze sa podari a mala pojde tam, kde by sme ju najviac chceli, a neviem si zatial predstavit ziadnu lepsiu rodinu, je to otrasne zranujuce a emocionalne velmi tazke. 😔
A tiez, ked sme riesili nase pestunstvo, vlastne sme robili rovnaku vec - isli sme po konkretnom dietati. Vtedy som si vravela, ze stastne su maminky, ktore "len tak cakaju", ktore nemaju v predstavach konkretne dieta, ktore sa snazia ziskat, pretoze to trapenie a stres z toho, ci vam to vyjde (najma ak vam chcu niekedy niektori ludia fakt "pomoct" a hadzu polena pod nohy alebo robia bububu) su hrozne. Potom sme si povedali, ze ked budeme riesit prijatie dietata do ado ci pestu nabuduce, uz nebudeme chciet ziadne konkretne. No som zvedava, aka bude realita... 😀

123fricka
25. júl 2011

@erikadodo 😀 nie nie pisala som my sme trnavsky ! no vidis teda, musime sa podporovat ako obtimistky

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre