Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

mexx
25. júl 2011

@123fricka My sme tiez trnavsky. 😉 A mame take "obojake" skusenosti - najprv nam tetusky robili trosku bububu a podavali velmi scestne info, ale len co zistili, ze sa nedame zastrasit a ze mame prehlad vo veciach, ktore sa celej tej masinerie tykaju, zrazu boli velmi mile a snazili sa pomoct. 😉

123fricka
25. júl 2011

@nalada vies co ma velmi zaujima? kto ti povedal ,ze v tt sa caka najviac 1,5roka??
nam zas ako vsetkym 2-3ale podla mna to je uz ich napln robotna ,ze musia takto hovorit..tak ked je to ako pises🙂 tak rok od zz budeme aj my okupovat prve priecky ,ze? 😲 😲

123fricka
25. júl 2011

@mexx mas odomna ip 🙂 nooo citaj 🙂))

tortelinka
25. júl 2011

pocuvajte, ved to tu znie, ako nejake sprisahanie, ako keby sme sli robit nieco strasne...a pritom chceme len svoje deti

erikadodo
25. júl 2011

@123fricka ty si chceš vecičky pre bábo kupovať už teraz a ja si ich štrikujem. Niečo spravím a potom to postupne darujem alebo predám a tak to ide dokola..pár svetríkov som dala do albumu
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/erikadodo/al...

cairka
25. júl 2011

@123fricka , ja už od včera rozmýšľam, aká farba je neutral? 😅 keďže ti o farbu nejde, tak aj rómske? to nebudeš tak dlho čakať

123fricka
25. júl 2011

@erikadodo no nie este teraz 🙂))) my mame pripravene ako par veci okolo byvania prenho ,ale kupovat kazdopadne nebudem len ,ked budem v prvej 5alebo tak 🙂
vies nevieme co budeme mat sice sa da kupit neutralne 🙂)
mame napisane skoro do roka biele zdrave, a na pohl. nezalezi no ale rozhodneme sa do 6mesiacov 🙂 preto sa pytam ,ci kupit kojenecke alebo pre trojmesacne !!!ale ked uz budeme blizko tak kupime par kojeneckych aby sme mali ked nas zavolaju a potom sa vybehne a kupim vecicky do 3mesiacov.. co tu citam tak kupuju uz od o-do 1roka 🙂podla mna to ma cas treba kupit na prve 3mesiace a staci 🙂)))treba setrit peniazky a naraz sa pokupi vsetko

123fricka
25. júl 2011

@cairka ahoj ako vacsina biele , nie ze by mam romske vadilo ale pockame si na biele.citam baby a maju tiez niektore biele a povedali ,ze do roka aj par mesiacov maju , ked mam dobre info tak trnava ma asi 120ludi 😠

123fricka
25. júl 2011

@erikadodo ti poviem ak toto je tvoja vyroba tak su prekrasne, musis mat sikovne ruky ked dokazes taketo kusky .... strasne zlate tie capicky 😲 klobuk dolee 🙂

cairka
25. júl 2011

@123fricka , aha. no, to netuším, za aký čas uspokoja 120 ľudí...našťastie som toto neriešila ani raz . ale tak hádam medzi nimi je aj časť, ktorá prijme aj dieťa staršie, alebo rómske/polorómske, tak to reálne číslo v poradí bude nižšie 😉

123fricka
25. júl 2011

@cairka jj su tam aj co chu polo aj romske len dievca a tak ale tak zevraj to trva asi rok .
jedna baba tu pisala ze za rok jej ponukli ...

erikadodo
25. júl 2011

@123fricka ja štrikujem už cca 9 rokov kedy som mala mimomaternicové tehot. a odvtedy sme sa snažili, doktory....a stále sme dúfali až sme sa rozhodli na adapciu. Ale štrikovanie ma veeeeľmi baví....

tortelinka
25. júl 2011

@erikadodo tie tvoje veci su fakt krasne, ponuknes aj na predaj? ked sa dockame, rada odkupim 🙂

erikadodo
25. júl 2011

@tortelinka samozrejme veľmi rada urobím niekomu radosť.... 🙂

tortelinka
25. júl 2011

@erikadodo ok, budem ta kontaktovat, ale az neskor, nech sa nerozpadnu dovtedy ☹

erikadodo
25. júl 2011

@tortelinka neboj nerozpadne, ja ti urobím nové na mieru a podľa vkusu. Mám viacej fotiek niekedy ich sem pridám

cista_voda
25. júl 2011

Ahojte, myslim, ze je otazka, ako sa "poradovnik" chape. Nam dnes pani v BB povedala, ze sme v poradovniku na 25. mieste, avsak to su len ziadatelia, ktori maju rovnake poziadavky ako my: biele, zdrave, co najmensie dietatko. Predpokladam, ze vsetkych zaujemcov vratane starsich, romskych, surodeneckych skupin a pod. je urcite viac. Pokial uvazujeme aj o dietatku bielej matky s neznamym, resp. znamym romskym otcom, "nas" poradovnik sa zuzi na dvoch ziadatelov a kontaktovat nas mozu aj zajtra. Takze ak sa baby rozpravate o 120 miestach v trnavskom kraji, moze to znamenat hocico, skutocnost sa dozviete az ked budete hovorit priamo s tetuskami na urade. Pre informaciu: biele, zdrave deti do jedneho roka vraj v BB niekedy nepridu aj pol roka a niekedy pridu naraz viacere, prednedavnom riesili po dlhej prestavke tri deti naraz. Zda sa, ze pri tomto tempe mozu rocne umiestnit mozno 10 takychto deti a byt na 25. mieste teda znamena cakat 2.5 roka.

123fricka
25. júl 2011

@erikadodo to je velmi dobre a este lepsie je to krasne fakt ,len neviem no mala by si neutralne hnede a zltee a tak 🙂)))))

123fricka
25. júl 2011

@erikadodo suhlasim s tortelienka , aj ja mam zaujem ked budem blizsie k babatku take ako mas s capickou chcem zltee zacni strikovat a rada si to kupim fakt krasne 🙂 🙂 🙂

erikadodo
25. júl 2011

@123fricka aj hnedé aj žlté, záleží na tom čo si povieš. Podľa toho koľko mám roboty a čo presne záujemcovia chcú tak mi to trvá spraviť tak cca za dva týždne. Idem pridať dalšie foto...

natia
25. júl 2011

@cairka čo vravíš na vetu: nie žeby som mala niečo proti rómom, (nie, žeby mi rómovia vadili...nie, že by som bola rasistka...a ďalšie obmeny) ale radšej počkám na biele...

123fricka
25. júl 2011

@erikadodo ok namna mas cas pol roka 🙂 to kde mas capicky mas to tam v moderj a oranzovej farbe s tou capickou. ja to chcem v zltom 🙂))) a najmensie take od o-3mes ok 🙂)

123fricka
25. júl 2011

@natia a mas nieco proti ????hadam moja vec ake chcem ci nie? ked si romka a chces romske tak si adoptuj mi chceme biele naco rozoberas?????????

natia
25. júl 2011

@123fricka ďakujem, už mám... ale neviem, čo sa rozčuľuješ, šak teba som sa nepýtala... nebuď vzťahovačná

123fricka
25. júl 2011

@natia ok tak ti ma nerozoberaj pis si o svojom a nie o mne nezelam si to dakujem !!!!

natia
25. júl 2011

@123fricka prosím...

tortelinka
25. júl 2011

baby, nehadat sa!!! 😠

mexx
25. júl 2011

@natia Nie som sice Cairka, ale tiez ti poviem. 😀 Tiez sa s tymto nazorom stretavame, ci uz tu na Koni alebo hocikde inde. Podla mna takto vyjadrene je to take...alibisticke? Neviem, ci presne to spravne slovo... Ale podla mna - povedat "nic proti romom nemam, ale romske aj tak nechcem", je divne. Ja uplne chapem, ze nie kazdy si na romske trufa, a to absolutne akceptujem. Ale nech to ludia aj spravne formuluju, nech povedia napr. "romske nechceme, lebo toto alebo tamto", nech ma na to akykolvek dovod, alebo jednoducho "romske nechceme" a bodka, bez akychkolvek vysvetlovani. Ja viem, ono je to divne povedat otvorene, lebo ked poviem, ze romske nechcem, tak si ludia povedia, ze som rasistka a budem sa citit divne minimalne pred tymi, ktori taketo dieta prijali, a ked poviem, ze chcem, tak si to o mne myslia ti ostatni, lebo ved naco si robit zbytocne problemy. 🙄
Vela ludi pouzije to opatrne vyjadrenie, ze nechcu romske dieta, ale nemaju proti nim nic...ale myslim si, ze ked je to takto, tak uz minimalne jednu vec proti takym detom maju - ze ich nechcu. 🙂
(Toto konstatujem, neposudzujem.) 😉

beba1902
25. júl 2011

@natia dnes to je tu nejake ostre 😒

tortelinka
25. júl 2011

myslim, ze uz sa to tu dlho rozoberalo, kazdy ma pravo sa rozhodnut, vsetci co cakame na ado dieta, vieme co to vsetko obnasa, a preto nik nema pravo hodnotit, je to vec rozhodnutia kazdeho paru a rypat tu do seba ze ja som "lepsi" rodic, lebo si trufam aj na romske mi pride od veci, toto forum ma za ulohu pomoct a nie rozostvat ludi

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre