Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

matax
20. júl 2012

@mana85 my sme si zavolali na urad, ze chceme prist pozriet vsetky deti z celej sk a ukazali nam, len si myslim, ze boli neaktualizovane
nám prisiel o zaradeni papier a tam napisane, ze mozme ist ihned pozriet zoznamy, ze staci sa telefonicky dohodnut, kedy chceme prist
super, ze si s babom mohla byt aj v porodnici 😵

afrika
20. júl 2012

@mapa73 to verím, že čím si bližšie tím je to čakanie horšie. máš už doma aj nejakú výbavičku kúpenú?

natare
20. júl 2012

Ahojte, som z TT a asi pred rokom som sem písala a bola sklamaná z prístupu tety na úrade (a stále som). Chcela som to celé vzdať ale ste ma povzbudili a dnes som rada, že som tak neurobila. Minulý rok v auguste som skončila prípravu na pestu, v septembri som bola zaradená do poradovníka, a na začiatku decembra mi volali, že majú pre nás chlapčeka (nemal ani rok) a pritom som mala požiadavku od 2 rokov. Vo februári sme si ho už brali domov na hosťovský pobyt. Krásny, zdravý, biely, neskutočne šikovný chlapček. Až je tomu ťažko uveriť. Keďže bio rodičia sa vôbec o malého nezaujímali, dnes si aktualizujeme prípravu na adopciu. My máme to šťastie že nám DeD umožnil tento hosťovský pobyt a malinký je s nami. Dali sme sa na pestúnstvo a skončili sme s adopciou, na ktorú by sme určite čakali možno niekoľko rokov. Držím Vám všetkým palce.

cairka
20. júl 2012

@natare , ak si aktualizujete prípravu kvôli malému, tak to nemusíte 😉 stačí, aby ubehlo 9mesiacov od zverenia do pestu a môžte podať návrh na vyslovenie osvojiteľnosti (ak nemá) a na osvojenie 😉 Na súrodenca samozrejme treba aktualizáciu.

123sabrina
20. júl 2012

@natare ale urcite by si necakala vela rokov mozno rok a pol ale ked chces musis si dockat 🙂

natare
20. júl 2012

@cairka, ale malého ešte nemáme v pestu. Pojednávanie sa odročilo, kvôli tomu, že je voľný na adopciu. Na pestu som bola sama a teraz si musí aj manžel dorobiť prípravu na ado a ja aktualizovať. Tak nám bolo povedané.

123sabrina
20. júl 2012

@iwusa 100000000000000000000000000 pacisa mi to 🙂))
ani sa neunuvaj pisanim a vysvetlovanim na kona :
tvoja vec ake dieta chcete
a to s tim cislom v poradi to len robia prolem ako som si vsimla u nas v trnave co ked moze byt nakontaktovany prvy 2ja a ostatny odklad ? ved aj inde mozu mat nakontaktovanych a vedia cislo presne skoda rec 😎 .........a nerozptiluj sa nam timto co pisu su uz zarate do toho , sak vies profi mami!!!!!! ktore celi den sedia za pc

magimary
20. júl 2012

@123sabrina pozor na reči, vieš koľko báb z tých, čo reagovali na iwushu sú profimamy?!
nikto z nich jej nepovedal nič zlé...
len jej vysvetlili situáciu...
a profimama reagovala len jedna, takže... opäť krotíme dojmy a nemýlime si ich s pojmami 😎 😉 😝

123sabrina
20. júl 2012

@magimary nie neviem ani ma to nezaujima iwusa ma pravdu ako nahle tu niekdo spomenie ze chce biele male dieta ? a nevie ako je natom zacnete sa navazat no povedz nemam pravdu ??????????????? uznajte si to sami ze zacinate rypat ako tu volakto napise nieco a hlavna vec ked napise ze nema zaujem o romske deti htova katastrofa TO TU JE !!!!!
ale napokon vonku je krasjie a lepsie ako vysvetlovat nieco na konovi caw 🙂

cairka
20. júl 2012

@123sabrina , a ja som si celý VEČER myslela, že sa bavíme o poradovníku 😕 a ono to bolo o rómskom dieťati?

mayap
20. júl 2012

@123sabrina
nedá mi nezareagovať... ja som z tohto čo napísali baby pochopila to, že ak niekto chce BIELEHO,ZDRAVéHO NOVORODENCA, tak musí počítať s tým, že bude čakať dlhšie ako ten, ktorý je ochotný prijať staršie, polorómske/rómske dieťa, prípadne dieťa s nejakými zdravot. problémami. Mýlim sa, dievčatá??? 😉 😉 😉
Mimochodom, mám dvoch adoptívnych synov 😵 Otec neznámy u oboch. Matka jedného je minimálne polorómka a druhý je taký malý modrooký čertík... 😀

yukki
20. júl 2012

@mayap ta to už dávno sme si tu vyjasnili toto...ale včera sme sa bavili výlučne len o PORADÍ v PORADOVNÍKU, nie o požiadavkách ako takých 😉

mayap
20. júl 2012

@yukki
Ja viem, že o poradovníku, ale toto k tomu patrí tiež, no nie? ak chce niekto biele dieťa trčí v poradovníku dlhšie, lebo tí s menej vyhranenými požiadavkami ho logicky predbiehajú... Takže je síce v poradovníku cca na 3. mieste, ale 10 ľudí ho môže predbehnúť, lebo ... lebo medveď... 😝 😝 😝 😉 😀

yukki
20. júl 2012

@mayap máš pravdu, lenže toto už radšej vôbec sme do toho nemiešali-práve kôli vzťahovačnosti...išlo o to, že presné číslo, poradie...sa jednoducho povedať nedá! nedá, či čakáš tak či onak, nedá! lebo-okrem iného aj presne to, čo píšeš, a odklady a súdy a právoplatnosti

mana85
20. júl 2012

@matax hej aj my sme tak boli pozreť ale jedna kamaratka od tadeto mi pisala že ked sa pytali na zoznam deti tak im uradnička povedala že či si myslia že všetkych pred nimi predbehnu a neukazala im ich ...

cicimotinka
20. júl 2012

@mana85 a my sme takto predbehli... vybrali sme hneď zo zoznamu... a keby neboli vianoce a dovolenky, tak ho máme ešte skôr... 😀 😀 😀 a tiež nám všetci hovorili, že či čakáme zázrak, že tam nevyberieme... 😝

iwusa
20. júl 2012

OK OK, v istych veciach sa mi vyjasnilo, čo sa týka poradovníka. už som to spomínala viac krát, ale ak sem niekto napíše reálne zážitky s trnavou, tak ma fakt poteší 🙂 díky @natare presne ako píšeš, aj ja som sklamaná z ich prístupu. napr. mne nikdy nepovedali, že kt. obdobie vybavujú. ak by mi povedala, že sme 17-ty a aktuálne sa vybavuje napr. 01/2011, tak hneď mám lepšiu náladu. v podstate telefonáty tam sú zbytočné, lebo nikdy sa nič moc nedozviem... vždy som si myslela, že ľudia na takýchto pracovných miestach by mali byť, proste iní, nie klasicky úradnícky.
a aby som to upresnila fakt pre všetkých, čakáme 1 rok aj 2 mesiace na čo najmenšie a biele bábätko, na pohlaví nezáleží. ak som bohužiaľ úkrátená o 9 mesiacov tehotenstva, nechcem si krátiť ani jeden deň so spoločného života s našim adoptívnym zlatíčkom 😉

iwusa
20. júl 2012

a ešte aby som odpovedala, áno ukazovali nám nejaké fotky, bud detí čo čakali na rodičov alebo už aj adoptované.

maznacik007
20. júl 2012

@iwusa skus toto obdobie cakania prezivat ako take no povedzme adoptivne tehotenstvo pozeraj kociky sleduj co by sa ti pacilo, skus si citat o dojcenskych masazach, noseni deti, mozno ta oslovi dojcenie adoptivnych deti, mozno latkovanie, sem tam si kup nieco do vybavy ked su vypredaje... prezeraj si tie pamiatkove knizky pre babenko... sleduj ake mliecko je vhodne, co ja viem rozne temy co sa ti zidu pri babenku.... vsetko aj veci co si predtym vynechavala a obchadzala... dlhorocne snazilky to poznaju... resp. si presli fazou ze sme obchadzali kociky a tak... z dialky... uzivaj si toto obdobie... ocakavania
a uvidis do devat mesiacov nastane den D

poradovnik neries... je fakt orientacny .... su tam aj ti co maju pozastavene ziadosti, ti co uz cakaju na pravoplanost alebo uz su nakontaktovani a ludia s roznymi poziadvkami... takze klud ono to pride ...

iwusa
20. júl 2012

@maznacik007 😀 😀 😀 toto vsetko mam za sebou, som totiz 5-ročná snažilka 😀 😀 😀 kočík mám vybraný už asi desiaty a výbavu nekupujem, to som poverčivá 😉 ale teraz som sa zamerala na úplne iné veci, kt. sa vobec netýkajú detí a vtedy človek ani nestíha myslieť na poradovník. mna to len tak napadlo napísať na MK a zistiť si po vyše roku info. fakt to vyzera tak, ze v čase "najmenej vhodnom" príde materstvo (takze mi to vyjde na skúskove obdobie 😀 )

maznacik007
20. júl 2012

@iwusa presne tak... pride to ked to budes najmenej cakat.... toto su fakt veci ktore tazko naplanovat... lebo mozes byt aj pol roka na prvom mieste.... napr. ked sa vratia do zoznamu pozastaveni alebo je malo deticiek a mozes byt v poradovniku desiata a o dva tyzdne si brat domov na predbezko babo... z porodky... v kazdom pripade si zaisti min. autosedacku take zakladne kusky nakupis rychlo...

matax
20. júl 2012

@mana85 tak to ju asi pekne znechutili:( moze skust cez navrat alebo usmev, ale skor na nich pritlacit, ze na to maju právo..my, aj ini z okolia, sme to mali v tom liste o zaradeni do poradovnika, ze mozme sa ihned, po dohovore, ist informovat o detoch v zoznamoch

my sme tiez predbehli, dva razy 😀 ale nase deti tam boli dlhsie-v tych zoznamoch, mohli ist aj ti,co boli pred nami v poradi, ked nesli, ich vec 🙂

matax
20. júl 2012

@cicimotinka ved máte zázrak- maleho 😵

cicimotinka
20. júl 2012

@matax tak to je niekedy slabé slovo... 😀 😀 😀

kanhwa
20. júl 2012

Baby ja sa vam fakt cudujem , ze vy na istu osobu este vobec reagujete. mate fakt nekonecnu trpezlivost a nevycerpatelnu nadej, ze predsa nejake svetielko na konci tunela este zablika 😎

magimary
20. júl 2012

@kanhwa len, pozor! aj ty váž slová!
lebo budeš označená najhoršou nadávkou, aká tu je "v kurze" 😀
ešte aj na teba niekto povie, že si "profimami" 😅
😀 😀 😀 😀 😀

ale inak: palec hore, šéfe! 😎

afrika
20. júl 2012

@123sabrina včera sa tu písalo len o poradovníku. my chceme tiež biele bábo, napísala som to tu a do mňa sa tu nikto nepustil za to, že máme takéto rozhodnutie.... nič zlé mi nikto nenapísal za to, že môj manžel nechce rómske......

beba1902
20. júl 2012

@magimary nedaj sa rozhodit 123sabinou 🙂 ta je vzdy najmudrejsia a vsetko vie ,uz nie jeden krat nas tu pourazala a nie pod jednym nickom 😉

magimary
20. júl 2012

@beba1902 vieme, vieme 😎
preto opakujem vždy rovnakými slovami, ako si má počínať 😉
/to máš ako keď policajtom treba hovoriť zreteľne, pomaly a dvakrát...
ako v tom vtipe 😀,
aby pochopili 😉 /

na druhej strane-ona to nemyslí zle (dúfam), len to tak vždy vypáli...
(keďže to inak nevie) 🙂

beba1902
20. júl 2012

@magimary no neviem ako to mysli ,ale dufam , ze vie co robi a hlavne , ze sa rozhodla spravne 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre