Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

vandijan
17. apr 2013

ahojte dlho som tu nebola, ani neviem ako sa máte, ja stále na mŕtvom bode už rok aj čosi , žeby sa v ZA nič nedialo?

karkana
17. apr 2013

@iwusa no musím to nejak vydržať,ja už mám normálne žalúdočnú nervozitu,len rozmýšlam nad všetkým,teším sa a chcela by som pomaly niečo chystať aj izbu nám treba pripraviť pokúpiť, ale muž nechce vôbec nič vopred ,tak mám obavy , budú to stresy 😨 , koncom februára sme boli 4,

vesticka
17. apr 2013

@lillik3 no moja veru je to pravda ani prd. Ja som volala vcera a tetuska mi povedala, ze sa jeden par vratil do poradia, cize asi sme sa posunuli smerom vzad, takze moja milovana 7cka. Ale ked pozeram na tie cisla, co ste dali s fontanou tak to je brutal rozdiel medzi chlapcekmi a dievcatkami. To fakt tolko ludi caka na dievcatko?
@mysiak001 ty aj ja chcem vediet, co ti hovori carovna kocka ohladne nasho babatka 😉
@iwusa aj ja som racik 🙂 - celkom fajn znamenie u zien. Chlapi su trocha chrobacni 😀

iwusa
17. apr 2013

@sarasota no nám dnes zrovna volali ohľadne tohto dievčatka, prvýkrát, čo sme mali telefonát. babule, normálne sa mi zastavilo srdce, že už je to tu ;) inak a tie čakačky sa dobre predĺžili, nám na začiatku povedali rok, maximálne rok a pol, už to budú dva a novým hovoria až tri. normálne aby sme si potom hneď dali žiadosť na súrodenca.
@karkana neboj, bude to dobreeeee a určite sa posuniete, štvorka je super číselko, na dievčatko sme aj my štvrtí 🙂 inak, my sme si pokupovali už základné veci. Proste keď príde mimi aby boli doma nejaké tie dupačky, vanička, vajíčko na prevoz domov, postielka. aby sme mali o stres menej a ostatné veci sa dokúpia ľahko potom. čo sa týka izbičky, z tej je zatial len skladisko a upravím ju až potom do dievčenských alebo chlapčenských farbičiek a hračiek 🙂
@vesticka no my račice sme ideálne stvorené na materstvo a nasa rodina je pre nás základ, budeme úúúúúúžasné maminky ;) ;)

123sabrina
17. apr 2013

@sarasota a mate zaujem o biele ze ?:ň no a cislo vam nepovedala ? no fajn ze predlzuje neboj rozbehne sa to 🙂

sarasota
18. apr 2013

@123sabrina Ahoj cislo nam nepovedala.Verim ze sa to rozbehne. 🙂

mata71
18. apr 2013

@iwusa 😵 😵 😵 držím palčeky...

alicag
18. apr 2013

@iwusa to je super,že zavolali 🙂 teším sa s tebou.No u nás je to veľmi pomalé na adopciu sme 69 skoro po dvoch rokoch čakania.Ale spravili sme si pestúnstvo a čakáme kedy sa ozvu nech už volajuu 🙂

lillik3
18. apr 2013

@vesticka ...my sme s mm prave prekvapení, že o baby sme klesli o cca 5 miest...tak som myslela že baby sa nám rodili... Ale toto som naozaj nečakala.. Ja cem baaabo... 😒

alicag
18. apr 2013

@karkana 🙂 Neboj to bude šubidup ani sa nenazdáš a bude zvoniť telefón 🙂 držím palčeky..

alicag
18. apr 2013

@lillik3 snáď nám to už rýchlo ubehne všetkým ..

mysiak001
18. apr 2013

@vesticka ubehne to rychlo.

Inak my sme boli dvojka od maja minuleho roka az do 15 oktobra to volal ize sme cislo 1, 19 ze maju chlapceka , 23 sme videli Matka 1 x na zivo a31 oktobra sme ho brali na predbezne opatrenie domov. Takze tak co sa vlecie neutecie.

lillik3
18. apr 2013

@alicag .... Cas rychlo beží na dovolenke ... 😀 ale tento čas je ako zlý deň v práci... Ne a ne žeby bolo koniec 😀

iwusa
18. apr 2013

@alicag volali ale to bolo skor len take informativne, dietatko nesplnalo nase zakladne poziadavky, takze sme to musleli odmietnut. ale ten pocit bol super, ze uz je to tu aj ked teda nebolo. nevadi, pockame si, mozno fakt v lete 😉 jeminanku, u vas v ziline je to uplne katastrofalne, nacakate sa.
Babule zlate, vsetkym nam drzim paste a nech sa cim skor maminky, myslim na vas a posielam vela vela pozitivnej energie.
@mata71 😉 dakujeeeeeem 😵

lenka_21
18. apr 2013

Caute vsetci, dobehla som na skok popozerat co je nove ... nechcela som hned pisat, lebo som vedela, ze tu boli rozne reakcie na nasu adopciu s takym malym rozdielom. Uz mame par mesiacikov za sebou a mozem skonstatovat, ze je vsetko supriiiiiiiiis (klop, klop). Deticky rastu do krasy, pekne na seba reaguju a aj ked je to obcas narocne da sa to v pohodke zvladnut. Mame rezim, system a pekne to klape. Dokonca popijam kavicku 2x denne a o 20.00 hod vascinou uz relaxujem. Deticky sa budia max. 2 za noc a aj to sa da zvladnut. Zatial kojim obidve z coho mam velku radost a verim, ze aj oni. 😀 😀 😀

Kedze ten cas rychlo leti, viem, ze niekto tu odporucal nejake knihy, ktore je dobre si precitat v suvislosti s vychovavanim adoptovaneho dietatka ... ak viete, prosim napiste mi nech zacnem studovat 😀 😀 😀 Inac sme velkym hitom vsade kde prideme, lebo ludia nas zastavuju na ulici - dvojickovsky kocik vzdy zaujme ... obcas sa zasmejem ked vidim vyraz tvare ludi ked im poviem, ze je medzi detickami 5 mesacny rozdiel ... 😀 😀 😀

lenka_21
18. apr 2013
vandijan
19. apr 2013

@alicag ahoj aj my čakáme už rok aj čosi, a pritom nechceme ani mimi, ale do troch rokov, v Žiline je to nejake divné 😒

vandijan
19. apr 2013

ahojte takže po roku sme v ZA kraji 83. takže dlllllllllllllllllllllllllllllhaaaaaaaaaaa cesta 😒

lalus
19. apr 2013

@lenka_21 super, gratulujem 😵 😵 😵 krásni ste. a si teraz príkladom pre tých, ktorí sa boja vziať deti s malým vekovým rozdielom... dôkazom, že to ide 😅 😵 😎

vandijan
19. apr 2013

@alicag sme na tom skoro podobne, akurát ty máš lepšie výhliadky ako ja. Nech nám to rýchlo ubehne 🙂

mata71
19. apr 2013

@lenka_21 no proste nádhera,, 😵 😵

suezana
19. apr 2013

@lenka_21 supeeeeeeer 😵 😵 😵 ja tak často myslím na teba, ako to zvládaš a strašne som rada, že je to ok - a to kojenie - proste dokonalé 🙂 🙂 🙂 🙂
a hoc sme mali rôzne názory na vekový rozdiel - kľudne sa tu ukáž čatejšie - hlavne nech ste zdravučkí, lebo to je najväčšia pohroma, keď treba s bábom ostať v nemocnici (a čo s druhým 😔 😔 ) (my sme s Eli ležali dvakrát 😢 )
no kráááásni sú obaja a verím, že vy ste šťastní rodičia 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lenka_21
19. apr 2013

@lalus Ja som z toho mala chvilu hrozu, v ten den ked sme malu dostali oficialne ma prepadla panika, aj som si porevala, ze to nezvladneme (zbytocne som sa vyhecovala) ☹ a je to paradicka. Chvilku to bolo narocnejsie, ale ja som uz predtym mala rezim s malym, prispobili sme do toho malu a zatial vsetko funguje. Spavaju v podobnych casoch, akurat mala o nieco dlhsie 😀 , vecer chodia spat rovnako, postielky mam nedaleko seba a tak ked v noci zaplacu startujem 😀 Jasne mam velku pomoc v manzelovi a rodicoch, ale vedela som, ze rodicia mi vedia pomoct a tak sme sa do toho pustili. V podstate mi staci ked zoberu deticky poobede kocikat na 2-3 hodky a ja stihnem porobit vsetko co potrebujem. Kedze mi aj doobeda spinkaju cca min 1.5-2.00 hodky mam casu dost. Musim este priznat, ze mam pani, kt.mi chodi upratovat 1xdo tyzdna (ale to uz niekolko rokov) a obcas mi vyzehli ked potrebujem ... akurat rozmyslam kde narvem susicku a bude aj po zehleni 😅 😅 😅 Podla mna je to rovnake ako mat dvojicky, mam zopar kamosiek co maju dvojky (dokonca jedna ma dvojicky adoptovane) a nevidim rozdiel 🙂 A uz vobec neriesim ku ktoremu mam bezat skor, letim k tomu, ktore to prave potrebuje 😀 😀 😀 A co sa tyka sefovania, tak mi sefuju obidve a my s mm len posluchame 😅 😅 😅 V ziadnom pripade nelutujeme a ked by tu niekto mal podobny problem resp.uvazoval nad dvojickami urcite ho podporim 🙂

@suezana Poznam to, tiez som skoncila s malym v nemocke - moja dobra kamoska je laktacna poradkyna Mamily a ta mi poradila na co mam narok, takze nakoniec nebol problem hospitalizovat obidve, aby som ich mohla dojcit. Kedze byvam nedaleko nemocky, tak sme sa dohodli, ze mi malu budu nosit (kojila som na lekarskej izbe), alebo som isla domov a mm zostal na ten cas s malym, plus som odsavala 😅 Fakt su neskutocni, tolko sa z nich nasmejem a ked zacnu stebotat obidve tak ich obcas len pocuvam 😉

@mata71 Dakujem velmi pekne 🙂

fiona123
19. apr 2013

@lenka_21 veľmi rada čítam také pozitívne správičky a teším sa z toho. Prajem veľa šťastia a určite nám daj vedieť, ako pokračujete. Krásne deťúrence 🙂

kanhwa
19. apr 2013

@lenka_21 ahoj, velmi sa tesim, ze si sa ozvala a ze to takto krasne zvladate 🙂 🙂 🙂 okrem tvojej nesmiernej sikovnosti k tomu urcite prispieva aj disciplinovanost deticiek - ja mam len jednu uz dvojrocnu opicu a v noci som hore aj 10 x 😎
ale vazne - klobuk dolu a si prikladom aj pre ostatnych. deticky su nadherne a som velmi rada, ze aj cas potvrdil, ze ste sa rozhodli spravne. prajem vam vsetkym vela stastia a radosti 🙂

digysa
19. apr 2013

@luna13 Prosim ta zahlas ten pripad na policiu, daj to do televizii...... pozri sa na tuto diskusiu.... Tu je tolko mamiciek, ktore by sa o to dievcatko velmi dobre postarali........... Skus nieco urobit. Keby som zila na Slovensku, tak by som Ti v tom pomohla osobne, ale som daleko.

https://www.modrykonik.sk/fotoblog/luna13/

mana85
19. apr 2013

Dnes sme doma boli všetci takýto vyškerený 😵 .....
prišiel nám rozsudok v mene Slovenskej republiky a už je to na DOŽIVOTIE !!! 😵 😵 😵

yukki
19. apr 2013

@mana85 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

5katarina7
19. apr 2013

@mana85 gratulujem,malý je na zožratie 😵 😵 😵 a aké zúbky už má,naša ešte ani jeden,no dnes bola už taká umrnčaná ako doteraz ešte ani raz,tak ma napadlo,že to môže byť už zúbok,však uvidíme 😉

mana85
19. apr 2013

@5katarina7 ďakujeme ... No tie jeho zúbky nepodarené sa trápime od troch mesiacov a prvé spodné sa mu prerezali zrovna 21.12 to mal byť koniec sveta v ten deň 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre