Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

jennynnka
13. júl 2013

@zwalsh Ďakujem za komentár. V podstate sme s manželom v tomto kolotoči veľmi krátko, takže určite ma takáto vec hneď neodradí. My sme ešte mladí pár a moje zdravotné problémy sú v tekej rovine, že som pred niekoľkými rokmi prijala darcovský orgán a beriem lieky, kvôli ktorým nemôžem mať deti. Takže momentálne sa cítim veľmi dobre a chcela by som aby to bolo čím dlhšie a mohla by som sa venovať dieťatku... pri mojej situácii nikdy neviem, či sa mi niečo "nepokazí", ale vždy je to lepšia zodpovednosť zobrať si adoptované dieťatko ako podstúpiť veľké riziko vlastného tehotenstva... ďakujem ešte raz za rady... 🙂

zwalsh
13. júl 2013

@jennynnka tak držím palčeky nech si zdravá verím že za to že si obetovala svoj orgán (čo je mimoriadne namáhavé) bude aj odmena 🙂 v podobe krásneho dietatka ale naozaj skús aj neziskovky sú tam detičky ktoré sú už zdravé len to nie sú miminká 1 či 2 mesačne ale sú tam aj 6 mesačne ktoré sa narodili skoro a nik ich nechcel. Veď za to že tam pôjdete a hodíte s nimi reč nič ned´ate a oni v´am ešte aj poradia. Je to iba investícia času. Tak sa tešíme na dobré správy. Pa

jennynnka
13. júl 2013

@zwalsh musím ťa/vás opraviť, ale nie ja som darovala, ale ja som dostala orgán, ja som podstúpila transplantáciu orgánu po určitej chorobe.... 🙂 ale určite to skúsime, len najprv sa musím rozkukať, lebo prvýkrát som tu čítala, že niečo také vôbec je... vďaka 🙂

5katarina7
13. júl 2013

@zwalsh ďakujeme 🙂

zwalsh
13. júl 2013

@jennynnka prepáč nepochopila som to 🙂 musím čítať pozornejšie 🙂 aj tak držím palce 🙂

suezana
13. júl 2013

@jennynnka skúsim ťa trochu potešiť - aj mne teraz pani na úrade povedala, že NR kraj stále vybavuje páry z roku 2009 😕 😕 😕 čo si myslím, že mali buď veľmi špecifické požiadavky alebo veľmi dlhý odklad 😨 😨 lebo ja mám dieťa doma už 10 mesiacov a som NR kraj, zapísaná v r.2010 a tiež som mala odklad kvôli práci presne rok - tak môže byť, že je tam pár spadnutých ešte z toho roku - no v každom prípade držím palce - aj so zdravím 😵 😵 Kľudne sa pýtaj, čo ťa zaujíma 😉

opicka2
13. júl 2013

@zwalsh Ahoj Zuzka! Ako sa máte? A mamina? Máte niečo nové o maličkej? Mylsím na vás 🙂

jennynnka
14. júl 2013

@suezana ďakujem za povzbudivú správu... moje rozhorčenie postupom chladne...🙂 už som sa naučila, že život mi nedá nič na podnose... ale verím, že všetko dopadne tak ako bude mať, príde to presne v pravej chvíli (tak ako aj moja operácia), jednoducho beriem život tak ako ide, veď som dostala druhú šancu!!! Tak prečo by mi aj s manželom, po tých najťažších rokoch, nebolo dopriate zavŕšiť naše sny adoptovaným dieťatkom, ktoré bude raz čakať len na nás a túžiť po našej láske 🙂 Takže pre mňa je tu viera, nie v Neho, ale v osud, ktorý nám pošle očakávaného bociana 🙂

kveta
14. júl 2013

http://lesk.cas.sk/clanok/102419/zuzana-prisla-...

To kde na Slovensku je taka situacia, ze babatko musi byt u profi matky, lebo ho nema zatial kto adoptovat?? Neverim tomu.. Zjavne zlyhava adopcny system!!

cairka
14. júl 2013

@kveta , to máš ťažko. Nenapísali, či je bábätko právne voľné...aký má zdravotný stav...akú má bio matku - napríklad s psychickou chorobou, alebo narkomanku... akú má farbu pokožky bábätko...
Hoci niektoré dievčatá tu písali, že v bratislavskom kraji nechcú dávať do ado, kým neubehne tá 6 týždňová lehota...

123sabrina
14. júl 2013

trnavsky kraj ,,,,,zaradena 13.2.2012 ......................miesto 55

september 2012------------------------46

november 2012-----------------------------32

januar 2013----------------------------------27

jul2013---------------------------24

vikad
15. júl 2013

@5katarina7 Aká okaňa 🙂

karkana
15. júl 2013

😉 baby , tak a už som prváááááááááá , 😉 už som taká nervozna, kočka predomnou mi písala, má dievčatko krásne, čiže som šťastná,držte palce

lubka1709
15. júl 2013

@karkana tešim sa s tebou

suezana
15. júl 2013

@karkana wau wau wau 😵 😵 😵 😀 😀 😀 ja to normálne prežívam s tebou 😀 😀 😀 hrúúúúza, brrrrr.... my sme na prvom mieste boli skoro dva mesiace 😖 😖 🤐 nenormálne držím palce 😵 😵 😵 😵

peja
16. júl 2013

Ahojte dievcence, ako sa tu mate ? Citam pozitivne spravy, drzim palce 🙂. My mame za sebou navstevu z UPSVaR, aj navstevu Miestneho uradu, tak uz hadam nepotrva dlho a budu nas moct oficialne zaradit do pripravy v Navrate. Zatial sme len "ceruzkou", dufam ze stihame oktobrovu pripravu, inak by to bolo az buduci rok....

Pocity su stale zmiesane, ale snad to casom dozrie a budem si na 100% ista, ze to naozaj "CHCEM". Lebo zatial je to iba ze "chcem"....

A dostala som tu prvy krat take modre srdiecko, nevie o tom niekto nieco 😀 Ak ano, tak ze velke dakujem 🙂

opicka2
17. júl 2013

@peja Ahoj! a vitaj medzi nami mamičkami - čakateĺkami 🙂) Myslím si, že skoro všetky mamičky si prešli, alebo prechádzajú podobnými pocitmi / neviem, či adoptovať, zvladnem to? , aké to bude? strach...., nedočkavosť, nádej, radosť, pokoj 🙂 / A prajem príjemnú prípravu, tam sa veĺa dozviete. Pá! Vierka

yasminne
18. júl 2013

ahojte maminy a cakatelky 🙂 som tu celkom nova v tejto teme aj ked uz niekolko krat som nahliadla a zacitala sa do vasich pribehov a debatiek. Chcem sa spytat ci je tu niekto z Trencina ( pripadne z celeho kraja), kto zatial len podal ziadost o osvojenie a caka ho priprava 😉
Sme s manzelom len na zaciatku no sme prestastni ze sme vobec mohli podat ziadost, podmienky mame stazene lebo zijeme ( prechodne ) v zahranici a spociatku nas odbijali, ze si to mame riesit cestou medzistatneho osvojenia, no nakoniec sa lady pohli a pojde to! 🙂 Tak ak sa medzi vami najdu podobne cakatelky rada podebatim 😉

yasminne
18. júl 2013

@peja ahojky takze tiez cakate na pripravu 🙂 nas este caka navsteva soc. prac asi v auguste ked budeme najblizsie na SR a to by sme chceli zacat uz aj pripravu, rozhodli sme sa pre statneho psychologa z upsvaru. Boli sme sa informovat aj v Prievidzi v Usmev ako dar no bolo by to pre nas viac komplikovane, sice vyjdu v ustrety individualnymi stretnutiami cez vikendy ale musia sa na taketo stretnutia nazbierat viaceri uchadzaci a to moze trvat...tak dufam ze cez upsvar to pojde hladsie. Tvoje pocity su mi zname tiez som ich mala pred rokom, ked sme zacali podnikat prve kroky a v ceste kopec prekazok, ale to nas len posilnilo v tom co chceme 😉

karkana
18. júl 2013

dnes nám volali, že majú ročné dieťatko pre nás, 😉 ale sme odmietli,čakáme dalej 😉 ale nám ani nepovedali, aké čo ....ale sme sa ani nepýtali, kedže chceme malinké, pocit zaujímavý, trochu vzrušenia

peja
18. júl 2013

@opicka2 Vierka -ahoj a dakujem za povzbudenie 😉

@yasminne ahoj a vitaj v "klube" 🙂 My by sme zas dokazali tazko sklbit nase pracovne povinnosti s uradnymi hodinami UPSVaRu, tak sme sa rozhodli pre Navrat. Som zvedava, co nas tam caka.... Mam trosku obavy, ci nas to neodradi, predsa len nam tam nebudu hovorit same pozitiva, ale verim, ze nasa tuzba po babatku bude silnejsia, ako rozne vyzerajuce mozne scenare....

Tak si drzme navzajom palce, neskromne si dovolim povedat, ze my si tie babatka zasluzime viac, ako ktokolvek iny 😀 Myslim tym nas -resp. vacsinu adoptivnych rodicov.....

dadenka1
18. júl 2013

@yasminne ahoj.. ja som TN kraj.. máme doma jedno adopčiatko, čakali sme naň takmer 3 roky, a momentálne sme zaradení do zoznamu žiadateľov o druhé mimčo... strašne dlhá doba čakania, ale čo už... aj my sme robili prípravu cez UPSVaR a bolo to v pohode... len aj to všetko trvalo cca pol roka... tak držím palce, nech ste čoskoro traja...

dadenka1
18. júl 2013

@peja neboj, neodradí vás to.. len uvedie do realnejšieho obrazu.. a nebudete sa na adopciu dívať tak "nezrelo" ako mnohé z nás...

mana85
18. júl 2013

@karkana " trochu vzrušenia " ??? 😒

yukki
19. júl 2013

@mana85 😢 😖

yasminne
19. júl 2013

@dadenka1 uff trosku si ma zaskocila ze priprava trvala pol roka mozes mi popisat ako to prebiehalo? viem ze musia byt casove pauzy medzi jednotlivymi sedeniami ale nepredstavovala som si ze by sa to natiahlo az na pol roka. mozes pisat aj do ip. Nas tiez hned upovedomili ze cakacia lehota je zhruba 3 roky no ked sa nas spytali na poziadavky a my sme povedali ze zdrave do jeden a pol roka bez ohladu na narodnost tetulka sa pousmiala a povedala ze mame byt potom pripraveni ze to cakanie bude ovela kratsie 😉
Vy ste si priali babatko co najmensie a teraz tiez ked ste cakali tie tri roky?

yasminne
19. júl 2013

@peja ahojky dakujem za privitanie. Nemyslim si ze by nas mali odradzovat verim ze konaju v zaujme deti 🙂 Vacsina adoptivnych rodicov si pripravku velmi pochvalovala, ze im to vela dalo, tak treba mysliet pozitivne uz do predu a nenechat sa vystresovat 😉 Ako vam povedali v Navrate ze za aky cas by ste mali zvladnut celu pripravu?
Drzim palceky aj tebe aj vsetkym ostatnym 🙂

peja
19. júl 2013

@yasminne ahoj, ja som nemyslela odradit od adopcie ako takej, ja sa len bojim, ze ked nas budu pripravovat na to, ako problemy mozu s dietatkom nastat, ci uz choroby, alebo psychika, krizove situacie - ze sa toho zlaknem a netrufnem si ... ze nebudem mat pocit, ze to zvladnem. Viem, ze to vsetko moze nastat aj s bio dietatkom, ale tam, ked si tehotna, tak viac-menej na vyber nemas, je to ine, ani by som to vlastne nemala porovnavat. Ale tu, ked viem, ze mam stale zadne dvierka.... z toho mam strach, z vlastneho zlyhania, zo strachu, ze nebudem dost dobra mamina ☹ No ale potom si poviem, ze to zvladli aj ini, ze to musim predsa zvladnut aj ja .... Ja nad tym asi moc rozmyslam .... 😝
Co sa tyka tej pripravy, tak zopar mesiacov to asi zaberie, tipujem tak stvrt roka urcite...

pekny dnik vsetkym 😉

opicka2
19. júl 2013

@peja ahoj! ja si myslím, že týmito pocitmi si prešli asi skoro všetky maminky, čo zvažovali adopciu 🙂), a je to normálne 🙂 aj tebe krásny dník!

karkana
19. júl 2013

poopravím, trochu vzrušenia-v čakaní ,a nie? prvý telefonát môžem tak nazvať 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre