Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

miriama888
30. jan 2014

Drzali sme sa poradovnika !!! v Ziline :( a iný kraj ??? Matka mala trvaly pobyt v ZA.

nela007
30. jan 2014

@miriama888 asi bolo dieťatko v dd kraj ZA ? Alebo ste šli cez návrat?

miriama888
31. jan 2014

Nie sli sme cez UPSVaR v ZA . A mame novorodeniatko aj ked kriteria sme mali 0-3 roky .

lenkove
31. jan 2014

@miriama888 tolko je cakacia doba.. A aj ja som si vsimla, ze v ZA jednoducho nechaju cakat na novorodenca, aj ked su poziadavky sirsie, ak sama neurgujes a nehladas starsie. Novorodenec je super 😵 😵 uzivaj si! vela lasky a zdravicka 🙂

hora_lka
31. jan 2014

@lenkove to nie je len v ZA, nam to iste povadala pani tu v BA, aj ked mame vekove poziadavky sirsie, hned zahlasila "viete, my tu pracujeme vacsinou s tymi najmensimi" .. dost divna politika, takze podla nich ked dieta presvihne tu ich vymyslenu hranicu s vekom, tak potom nema sancu .. je mi z toho nejako smutno .. a depku mam zakazdym ked na urad volam ☹

yukki
31. jan 2014

@hora_lka otravujte......pýtajte sa konkrétne aj na staršie deti....a zas otravujte, lichoťte im nejako...nedajte sa

miriama888
31. jan 2014

Joj keby to bolo take lahke 🙂 otravovala som dost dlho az mi bolo trapne . Ale kto caka docka sa a verte mi smutno mi bolo velmi casto a nielen z jednania ale aj z postoja niekt. ludi !!! Ale uz je doma , teraz uz len prezit sud !!! a hlavne cakanie nan kedze nik nevie povedat co a ako ????

zuzu205
2. feb 2014

tak v piatok sme si priniesli domov prenadhernu snehulienku 3 roky cakania sa vyplatili

dzordza
2. feb 2014

ahoj tak to sa vyplatilo cakat my tiez cakame na novorodeniatko az do pol roka sme si dali tak uvidime sme na dievcatko v poradovniku 53 a na chlapceka 39

rachel36a
2. feb 2014

ahoj kočky, tak sme sa od septembra posunuli o 10 miest... ešte 109 žiadateľov pred nami... už aby to bolo...

hencidlo
2. feb 2014

@rachel36a tak to je super a ako dlho uz cakate?

rachel36a
2. feb 2014

@hencidlo do poradovníka sme boli zaradený koncom septembra minulý rok....

hencidlo
2. feb 2014

@rachel36a tak to sa celkom rychlo posuvate, ci?

rachel36a
2. feb 2014

@hencidlo ako sa to vezme, za tri a pol mesiaca o desať miest, to je za rok o cca 35 miest, takže ako nám povedali, že môžeme čakať tak približne 4 roky....ale čo už, vydržíme, len potom už budem s bábom ako babka a nie mama...😀

123sabrina
2. feb 2014

poradie v tt kraj ,februar 2012---55
februar2014-----okolo10miesta ... dufam ze do leta mame male doma sa moc tesime neviem sa uz dockat az by tu bola nejaka zena s tt ozvy sa

hencidlo
2. feb 2014

@rachel36a no ved to, clovek si mysli ze sa to hybe, ale ked sa na to realne pozrie tak ani nie :o(

rachel36a
2. feb 2014

no ved to, a vy ako dlho čakáte, a koľkí ste v poradí?

karkana
2. feb 2014

@hencidlo no,asi sme nemali strácať čas 😉 😒 tým,čím sme,,ale museli sme 😕 ,aby sme skončili tu

fiona123
2. feb 2014

Pre tie, ktoré sa chystáte Vaše bábätko dojčiť....veľmi pekne popísaný denník adoptívnej mamičky.
http://www.mamila.sk/domain/flox/files/clanky/d...

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

zuzu205
2. feb 2014

@dzordza my mame doma 20 mesacnu modelku 🙂 koncom roka sme to zmenili z novorodenca na 1,5 az 3 rocne kedze idem do prace a ponukli nam aj novorodenca odmietla som a rozhodla som sa uz pre vacsie 🙂

lalus
2. feb 2014

@zuzu205 ale aj to väčšie potrebuje čas, ktorý ťa bude mať len pre seba... na pripútanie a "zdomácnenie sa". a čím väčšie dieťa si donesieš, čím dlhšie bola niekde "inde", tým viac času potrebuje, aby zistila a uistila sa, že si naozaj jej a ona tvoja 😉
to len na margo toho, že sa chystáš do práce 😕 . držím palce

zuzu205
2. feb 2014

chystam o dva mesiace tak hadam to postaci vsetko konzultujem z psychologickou a som si vedoma ze cim vacsie tym horsie v uvodzovkach

lalus
2. feb 2014

@zuzu205 dva mesiace je strašne, strašne málo 😔 😔 😔 a to neber v zlom. s akou psychologičkou to konzultuješ? Návrat? Úsmev? majú skúsenosti s prijatými deťmi? my sme staršieho brali ako 7 mesačného a veru tie dva mesiace trvalo, kým sa u nás začal cítiť ako doma - bol uvoľnenejší, pekne už na nás reagoval...
20 mesačné dieťa je už hotový malý človek - hovorím z vlastných skúseností.... ten si za 2 mesiace ledva ako tak zvykne na novú izbu, no o pripútaní sa u neho veru ešte nemôže byť ani reči 🤐
vzorec pripútania je približne taký, že dieťa potrebuje 2x taký čas, ako bolo mimo rodiny (+ 9 mesiacov tehotenstva + ďalšie mesiace ak bolo aj v DeD, nielen v profi)... to nehovorím, že s ňou máš byť 4 roky doma... ale že to je čas, kedy treba na vzťahu skutočne aktívne pracovať. Ak ju po dvoch mesiacoch u vás doma dáš do jaslí/k opatrovateľke, skutočne jej to neurobí dobre na malej zranenej dušičke 😖

zuzu205
2. feb 2014

nuz zial tak to vyslo 3 roky sme cakali bola som so synom na materskej zial neda sa inak musim pracovat ano z odbornikom to konzultej priamo od malej

zuzu205
2. feb 2014

potrva to dlhsie ale zvykneme si hlavne ze uz ma milujucu rodinu a to je najdolezitejsie uvidime co prinesie cas ak sa to nejako zvrhne tak samozrejme deti su na prvom mieste

matax
2. feb 2014

😖 @zuzu205 mala som tu dlhý príspevok a omylom som ho zmazala..tak len toľko, ze neverim tomu, ze je to odborna rada , vraj stačia na adaptaciu 2 mesiace 😖 u mna to nie je odborna rada, ale len pritakanie 😖 😔 Jedným z prejavou deprivacie je nevyberana naklonnost/nadmerna priľnavosť deti k hocikomu, napr. kto sa usmeje, je milý.. Niektoré deti sa po prichode do novej rodiny správaju ukazkovo, posluchnu vsetko, sú tiche, to tiež nie ok. Tých prejavou je mnoho.. Možno toto ti napovie viac .doplním link Prajem vášmu dievcatku,aby mala šťastný zivot

matax
2. feb 2014

Nestihla som http://www.adopcia.sk/anielen.htm a publikácia Zvykame si jeden na druheho http://www.navrat.sk/?lang=SK&cat=57efd95ef711d...

matax
2. feb 2014

Hm, chyby,tak spravne prejavov .. mobil píše za mňa ..až mi to oči kole;)

fiona123
3. feb 2014

@lalus aj ja to tak určite cítim

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre