Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

larinka133
14. mar 2014

ahojte dievcata ... som rada, ze sa tu opat nacrtla tema adoptivneho kojenia, ja o tom tiez dost vazne a intenzivne uz dlhu dobu uvazujem ... len tiez akosi netusim kedy zacat ... a ako ... sme teraz, vlastne zaciatkom januara sme boli na 19. mieste, cakame na chlapceka, som zo ZA kraja ... mozno by som si uz mohla pomaly hladat aspon laktacnu poradkynu ... len ma trapi este jedna vec, ci sa to cele da zvladat popri praci, myslim tu pripravu na kojenie ... a tou pracou myslim ozaj pracu dost narocnu psychicky, stresujucu, dennodenne nadcasy apod. ☹ ak by bolo povedzme potrebne niekolkokrat do dna sa odsavat, neviem si to predstavit ... a ci aj stresy maju nejaky vplyv na uspesnost ...

tortelinka
14. mar 2014

@larinka133 za stretnutie s laktačnou nič nedáš, potom sa rozhodneš, my sme na 9. mieste, začala som, ale nechala zatiaľ tak, kým nebudeme vyššie

nituka
15. mar 2014

Dobrý deň prajem všetkým náhradným rodičom.
Mám na Vás veľkú prosbu, chcela by som Vás poprosiť o vyplnenie dotazníka k mojej diplomovej práci Náhradné rodiny na Slovensku. Prieskum je zameraný za zistenie problémových oblastí náhradného rodičovstva (platný pre všetky formy: NOS, PS, PR, Osvojenie). Dotazník je anonymný a ani po odoslaní Vami vyplneného dotazníka nevidím žiadne vaše údaje ani prípadnú e-mailovú adresu. Za ochotu a spoluprácu Vám vopred všetkým úprimne ďakujem. Dotazník je dostupný na tejto internet. adrese:
https://docs.google.com/forms/d/18KeOSzcEUQqu9y...

matax
15. mar 2014

@nituka tn kraj? 😉 nemas ho tam

123sabrina
15. mar 2014

opytamsa ak ma zena dieta babo s anonymneho porodu da ho na adopciu roziko je len 6tt ? ak ortec vedel ze ho zena dava na adopciu ? 6tt 42dni ? keby sa ozvala napr.45 den co by bolo dakujem

najjulinka
15. mar 2014

@123sabrina otec nemá žiadnu lehotu.. .kým nie je v predosvojitelskej, tak je riziko furt.. .no a tých 42dni by malo byť jasne a jednoznačne.. .ale tak ja som počula sudcu čo sa po 2 apol roku matky pýtal či si to nerozmyslela......... 😨 pritom zakon je jasný, ak anonymne porodí a neozve sa do 6 týždnov, tak už nema narok a je to NEMENNE!!!!!....

123sabrina
15. mar 2014

@najjulinka 😉 dakujjem pekne

123sabrina
16. mar 2014

Mam narok pri anonymnom porode.....na kocikove?alebo ..?niekde som pocula ze okrem pridavkov,materskej mam este narok po doziti 28dni na nieco,,,,, viete niekto?

beba1902
16. mar 2014

@123sabrina asi ,len na kocikove prispevok pri doziti 28 dni ma narok len bio ,lebo sa dokladuje navsteva poradni a podobne...

123sabrina
16. mar 2014

@beba1902 takze ja nemam narok na nic ?

milenka74
16. mar 2014

@123sabrina na strane 522 davala @najjulinka info o tom,tak to skus postudovat
tyka sa to tych 500 euro,viem naisto ze je to pri pestnstve ale ci aj pri adopcii neviem

nituka
16. mar 2014

matax ďakujem Ti veľmi za upozornenie, už je to ok, ak mi ho niekto z Vás vyplnil tak Vám veľmi pekne Ďakujem, moc si to vážim 🙂

nituka
16. mar 2014

Pekný večer prajem, chcela by som poprosiť všetkých náhradných rodičov o pomoc pri vyplnení dotazníka, za každý jeden dotazníček Vám zo srdca ďakujem https://docs.google.com/forms/d/18KeOSzcEUQqu9y...

beba1902
17. mar 2014

@123sabrina mas na kocikove a aj na rodine a rodicovsky prispevok ,alebo ak pracujes tak aj na matersku sa mi zda ,skoc na UPRVa R tam ti poradia 😉

karkana
17. mar 2014

kto je z BB kraja?viem,že čoskoro bude malé bábo hľadať maminu ,,, tešte sa 😉

123sabrina
19. mar 2014

kde si ma ziadat peniaze na kocikove alebo na to co mam narok --- po dozity 28dni zevraj kam mam ist ? boli ste niekedy teraz niekdo toto riesit?

mana85
19. mar 2014

@123sabrina teraz síce sme to neriešili no na tom že z originál rodným listom , súdnym rozhodnutím treba ísť na upsvar sa isto nič nemenilo prv sme mali nárok len na jeden príspevok ten nižší na príspevok k príspevku nárok nebol ale sa to menilo a dievčence to tu už rozoberali ako to je po novom ... ešte na úrade prace sa vybavujú aj rodinne prídavky a rodičovský príspevok
a na socialke sa vybavuje materská ....

suezana
19. mar 2014

@123sabrina nám to všetko hovorili tety - dokonca niečo išla rovno so mnou vybaviť zo súdu na mestský úrad/matriku - že poďte, to vybavím s vami 🙂

už máte bábo?

123sabrina
20. mar 2014

@suezana ano uz mame babo my uz mame sice vsetko vybavene ale ako prispevok matersku karticku a tak , ale nieco nam spominali ze po dozity 28 dni nejake kocikove ? tak preto sa pytam kam s tym na urad? socialku na matriku ? co k tomu potrebujem ... a tak netusim

suezana
20. mar 2014

@123sabrina to faaaakt? a čo? píš dojmy 🙂 ja som taká zvedavá 😵 😵 čo máte dievčatko, chlapčeka? odkedy? som prehliadla?

karkana
20. mar 2014

@123sabrina my sme boli na matrike,kde vydali rodný list, dali tlačivo napísali malej údaje a pečiatku-a zajtra ideme u nás na urad prace to zaniesť -to kočíkové 🙂 a ako-napíš----- 🙂 ešte nedávno si písala,že si v desiatke a už máš aj bábo-teším sa s Tebou, dalšia mamina

123sabrina
20. mar 2014

@suezana karkana mame chlapceka ,,ma 3tyzdne a od jeho 5 dni som bola s nim :
))je krasny prvi krat som bola zmetena teraz vsetko oka, vsetcisa mu moc tesime len cakame nech prebehnu este tyzdne a bude vsetko ako ma byt a ten rodny list mam dat ako kocikove ?to im staci ci aj uznesenie,,, no a ano v desiatke som bola ked som tam volala nevedela som ci 5ta ci 10sta nic,,, a o7dni telefonat ze maju pre nas chlapceka 🙂)

suezana
20. mar 2014

@123sabrina super, takže ho máte doma? od 5 dní si bola s ním v pôrodnici? ako sa volá? 😵 😵

123sabrina
21. mar 2014

@suezana ano od 5 dni 🙂))a este mi poradte uz sa pytam jak sisi ,,,,, bola som vybavit samozrejme zdravotnu karticku jeho lekarku ,, a moju matresku v robote ,odtial som isla na urad vybavit prispevok , odtial na socialku pre papier ziadost na matersku a este aj na socialke som isla do nejakych dveri , tam som si vybavovala ze aby sa mi to pocitalo do dochodku a pani spominala nejake nemocenske to este nemam vybavene,,, a to mam ist este na zdravotnu ? ........a teda to kocikove na matrike? tam v meste kde sa narodil mali ci ? jako som jelen s tych papierov

naduska72
21. mar 2014

na kocikove nemas narok .(
@123sabrina

naduska72
21. mar 2014

@123sabrina len rodine pridavky ...ziadne kocikove ..ja som sa tiez rozculovala...

najjulinka
21. mar 2014

myslim ak bude pravoplatne rozhodnutie, tak 500€ na UPSVaR... ale nie predbežko,a le už normalny sud....

karkana
22. mar 2014

@123sabrina máš, ked budeš mať rozsudok

suezana
22. mar 2014

BABY, hlavne si poriešte druhý pilier - mne finančná zbadala, že rok mi tam zo sociálky neodchádzajú peniaze 🤐 🤐 🤐 🤐 niečo som zabudla - oni to vraj nemusia povedať..... a pritom som všetko, čo mi bolo kázané nosila, dokladovala, prihlasovala.....

123sabrina
22. mar 2014

no je to vela vybavovaceik nieco zabudnes alebo zabudnu oni a uz su tam nedoplatky .... no a kazdopadne sa opytam na to kocikove lebo oni ti sami neponuknu 🙂 a inak dakujem vam 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre