Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

suezana
28. mar 2014

@123sabrina ja som si myslela, že comfort je na bruško lepšie, ale potom som sa dozvedela, že je sýtejšie to mlieko - aj ťažšie - pre "hladné" deti - ale opýtaj sa v lekárni, určite ti poradia 😉

lalus
28. mar 2014

@lillik3 krásavec malý 😵 😵 😵 😵

mana85
28. mar 2014

@lillik3 😵 krásne chlapčiatko 😵

opicka2
28. mar 2014

@lillik3 nádherný chlapček 🙂 zo srdca gratulujem !!! 🙂 🙂 🙂 🙂

lillik3
28. mar 2014

Babuše, ďakujem, som šťastná a ešte občas mi utečie slzička keď ho držím na rukách , jasné že od šťastia 😀... tie dva roky sa oplatilo čakať 😀
Kočky čo ste v poradovníku naozaj to zbehne ako voda 😀 čakať sa oplatí

little_bubu
28. mar 2014

@lewica ahoj, nam vo februari napisali ze sme v prvej 5ke :D v BA

pelikan8
29. mar 2014

🙂 🙂 🙂

papajka76
29. mar 2014

@mata71 nádhrený drobček 😵 😵 😵 😵 aj my máme Adrianka - také malé šidlo...ty si s TT kraja?

mata71
29. mar 2014

@lillik3 graaatuuuuulka velka... 😵

mata71
29. mar 2014

@papajka76 z nitrianskeho kraja od novych zamkov

zuziklc29
29. mar 2014

kocky co vsetko treba vybavit a ako postupovat ked napriklad chcem chlapceka? da sa dat takato poziadavka ci ani nie?

papajka76
29. mar 2014

@zuziklc29 ahoj ked vyplnaš dotazník na UPSVaR jednou s príloh je o aké dieťa máte záujem...tam to môžeš uviesť do akého veku, zdravotný stava a podobne...

zuziklc29
29. mar 2014

@papajka76 vyplna sa tam aj kde pracujes? ja by som chcela aspon 3 rocne dieta ak by sa dalo alebo aj starsie

lewica
30. mar 2014

@little_bubu 🙂 No gratulujem 🙂 Odkedy si v zozname žiadateľov?

majka21
30. mar 2014

Ahojte. Chcem sa vas opytat, ked ste uz v poradovniku medzi prvymi, informuju o tom z uradu?

little_bubu
30. mar 2014

@lewica ahoj, od jula 2012

berilka
31. mar 2014

@majka21 Ty by si už Majka mala byť hádam aj na rade. volaj, volaj im 😉 držím palce

mana85
31. mar 2014

@zuziklc29 áno vypĺňa a treba aj potvrdenie od zamestnávateľa o tom že si zamestnaná a mzdové podmienky aspoň u nás v Pe to tak potrebovali tiež treba potvrdenie z mestského úradu ale to si žiadal upsvar aj výpis z registra trestov si pýtali sami len k tomu potrebujú podpis žiadateľov ... tie požiadavky si môžeš do dotazníka vypísať také aké chceš čím sú požiadavky volnejšie tým sa kratšie čaká 😉 také staršie dieťatko je lepšie ak by ste teda boli alebo bola zapísaná do zoznamu čakateľov si môžeš aj sama vybrať na krajskom upsvar-e čiže v TN majú záznamy detičiek ktoré majú nejakú "nevýhodu" zdravotný stav , farba pleti alebo staršie deti tam by ste aj bez dlhého čakania v poradovníku mohli nájsť to svoje 🙂

zuziklc29
31. mar 2014

@mana85 aj ja som z pe,teda byvam tam s priatelom

mana85
31. mar 2014

@zuziklc29 🙂 všimla som si v pase preto som spomenula že u nás ...

franzziska
31. mar 2014

prosim vas aka je priemerna cakacia oba v TT?

lulucertik
31. mar 2014

@lillik3 krááásnučky a ľúúúbenkajte sa stále 🙂

123sabrina
1. apr 2014

@franzziska 2roky teraz to pekne islo presne do 2rokov som dostala babatko keby si nieco potrebovala ozvy sa

zuziklc29
4. apr 2014

@mana85
@123sabrina kocky otázka musíme byť zobraty? Alebo môžme byť ako par. Este sa chcem opýtať, že do mesta mám podať ziadost a až potom sa všetko začne.takže musím to riešiť na kraji alebo v meste?

najjulinka
4. apr 2014

@zuziklc29 do adopcie manželia alebo jednotlivec... inak to nejde.. .takže bud sa vezmete, alebo jeden si dieťa adoptuje a druhý s apotom už len pripiše na rodny list...

zuziklc29
4. apr 2014

@najjulinka aha, ďakujem 🙂

zuziklc29
4. apr 2014

@karkana bb kraj? Ja som len este nie som na zozname :(

123sabrina
4. apr 2014

@zuziklc29 ano ako pise najjulinka ,,, manzelia alebo ty si podas ako jednotlivec , no my sme to podavali na urade a ty pises ze si v bb tak na urade si vypytas ttlaciva a pani s upsvau ti poradi

dioliana1
4. apr 2014

😀

zuziklc29
5. apr 2014

@123sabrina ja som lučenec takže buďem komunikovať s nimi

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre