Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

vikad
26. máj 2014

Je to síce mimo našej spoločnej témy, ale rada by som sa podelila o radosť, že od dnes som čerstvá Ing a teraz sa už môžem naplno venovať myšlienkam a posielaniu pozitívnej energie na adopciu 🙂 Snád sa to pohne ešte rýchlejšie 🙂

lea101
26. máj 2014

@vikad gratulujem ti viem aky je to pocit. Tesim sa s tebou🙂

123sabrina
26. máj 2014

toto je nase babatko krasne biele dobre zdrave ,,, sme sa dockali

lubka1709
26. máj 2014

@vikad Gratulujem

lubka1709
26. máj 2014

@123sabrina gratulujem

karkana
26. máj 2014

@123sabrina 🙂 je nádhernéééé, 🙂 teším sa 🙂

suezana
26. máj 2014

@123sabrina kráááásna, ako sa volá? už ju máte doma? bola si aj v pôrodnici?

maznacik007
27. máj 2014

dievcata mozem taku otazku do plena je tu niekto z vas kto caka na dietatko tak do dvoch rokov, zdrave a moze byt aj tmavsie...

kolko uz cakate ...

Dakujem za odpovede...

lillik3
27. máj 2014

@123sabrina ... je krásne, gratulujem 🙂

opicka2
27. máj 2014

@123sabrina teším sa s vami 🙂 je nádherná 🙂

vikad
27. máj 2014

@lea101 ĎAKUJEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEM

vikad
27. máj 2014

Dievčatá, veľmi pekne ďakujem 🙂

beba1902
27. máj 2014

@123sabrina Gratulujem ,no vidis oplatilo sa cakat, ked aj dlhsie stalo to za to 😉 😉 vela zdravicka 🙂 🙂

zwalsh
27. máj 2014

@123sabrina veľké blahoželanie a nech sa Vám darí

vikad
27. máj 2014

@123sabrina Krásna bábika 😀

123sabrina
27. máj 2014

dievcata dakujem vam ............. ale to je nas syncek 🙂))))))))))))) nie dievcatko ma take crty heh

123sabrina
27. máj 2014

krstiny mozu byt ked ma dieta osvojenie ci ?

lillik3
27. máj 2014

@vikad gratulujeeeem 🙂

lillik3
27. máj 2014

@123sabrina môžu, ale nám evan.farár povedal, že lepšie ak už má tvoje meno 😉

beba1902
27. máj 2014

@123sabrina my sme krstili malu ,ked este nemala nase meno ,potom sme len dolozili rodny list ,kde mala nase priezvisko 😉

sofinkalv
27. máj 2014

Žienky, včera som písala do NAVTRATu ohladne termínov sedení kv§li adopciam a ešte mi nedopísali... Máte skúsenosti so spoluprácou s "nimi" cez meiloš? Asi je lepšie tam rovno zavolať, že....

sofinkalv
27. máj 2014

@123sabrina nádherné slniečko.... Ako dlho ste čakali, kým sa vám ozvali, že majp pre vás dieťatko ? Prajem moc moc zdravia a nekonečnej lásky :-*

123sabrina
27. máj 2014

@sofinkalv 2rokyyyyy

majka21
27. máj 2014

123sabrina gratulujem k bábatku. Je nádherný. Prajem vela vela zdravíčka 🙂

zwalsh
27. máj 2014

Neviem komu mám poďakovať za srdiečko ale ďakujem 🙂 🙂

hora_lka
28. máj 2014

@sofinkalv ja som tam rovno volala, ale aj tak sme nakoniec skoncili na urade v MA, pretoze kurz v Navrate bol prave zacaty, uz sa don nedalo vstupit a dalsi mal zacat az o 4 mesiace a to som nechcela tolko cakat .. ale aj priprava na urade bola v pohode, boli sme spokojni .. bolo to nakoniec aj lepsie, kvoli manzelovej praci ..

sofinkalv
28. máj 2014

@hora_lka Práve som tam volala a tiež mi povedalli že ďaľšia príprava je až v septermbri a vraj je dosť možné, že ju nestihneme, než prídu papiere k nim, lebo už teraz sú skoro plní. Tiež mi vravela o príprave na úrade a asi to bude aj lepšie, si myslím. A kedy ste absolvovali podanie žiadosti, prípravu....?

hora_lka
28. máj 2014

@sofinkalv minuly rok sme to absolvovali asi od augusta, mesiac nam trvalo kym sme si vybavili lekara, potvrdenia o prijme, v septembri sme podali ziadost, zacali s pripravou a tesne pred Vianocami nas zapisali do poradovnika .. takze cele asi 5 mesiacov .. na urade sme mali individualny kurz, ale len preto, lebo momentalne sme tam boli len my ziadatelia, ak sa zidu viaceri tak su na kurze sucasne .. boli velmi mile pani uradnicky, aj tie co prisli na navstevu aj psychologicka, mas to blizko, a neplatis za kurz .. ja osobne som bola velmi spokojna aj manzel .. on by ani na kolektivny kurz nesiel, nechcel by o sebe, o nas velmi hovorit ... uz ste zacali s vybavovackami? ako ste daleko?

sofinkalv
28. máj 2014

@hora_lka ešte len ideme na úrad dať si žiadost.... boli sme 2x na umelom a nič z toho, tak sme si povedali že skúsime adopciu, lebo už nemáme na to nervy a silu, myslím umelé. Teraz zbieram info a asi v pondelok tam pojdeme popýtať sa čo a ako

hora_lka
28. máj 2014

@sofinkalv aj ja som si presla umelym, viac krat nam to nevyslo, podarilo sa mi 2 x otehotniet ale aj som 2 krat potratila .. bohuzial .. tak sme sa rozhodli takto, bez deti ostat nechceme .. to cakanie je tazke, ale uz sme zapisani pol roka, takze snad este rok a vyjde nam to 🙂 v MA Vam daju len ziadost plus vsetky papiere, pridu odtial na navstevu, kontrolu domacnosti a mozes ak sa rozhodnete tam absolvovat pripravu .. ale vyplnenu ziadost so vsetkym posielas do BA, tam patrime, tam si potom budes volat aka je situacia, odtial Ta budu kontaktovat .. ziadost vypisujete kazdy svoju, pisete tam o Vas, o rodine, o surodencoch, ake mate poziadavky, to iste sa nas vypytovali aj na navsteve ked boli ..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre