Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

jajuskajana
3. júl 2016

@labudka a @mata71 ďakujem vám dievčatá 🙂

19041978
11. júl 2016

Ahojte ..rada bysom sa opytala,ako dlho sa caka na adopciu v Kosickom kraji? poloromske do 4 rockov.. dakujem dievcata 🙂

yukki
11. júl 2016

@19041978 nuž možno aj hneď...možno pár mesiacov....rozhodne nie roky.

19041978
11. júl 2016

@yukki dakujem... naozaj mysli ze len par mesiacov? To preto ze by sme brali aj poloromske?

yukki
12. júl 2016

@19041978 a hlavne že by ste brali aj staršie. Ono to že polorómske......tam otec často nie je istý, takže sa nedá celkom povedať, ktoré rómske ktoré polo...... prečítate si o dieťatku, pozriete prípadne fotky, video, zvážite-abo aj nestihnete zvážiť a zamilujete sa 🙂 a bude vám lietať po byte...

19041978
12. júl 2016

@yukki dakujem..potesila si ma 🙂

yukki
12. júl 2016

@19041978 nech Vám príprava a čakanie rýchlo ubieha.

19041978
12. júl 2016

@yukki dakujem ❤

aveeva72
14. júl 2016

Ahojte dievčatá, tento týždeň som podala žiadosť o zaradenie do zoznamu čakateľov na osvojenie. Som z Bratislavy a dala som do "požiadavky" biele dieťa do 1 roka, zdravé. Žiadosť som podala sama, lebo s partnerom zatiaľ nie sme zosobášení, ale svadbu neskôr plánujeme. Na úrade mi povedali, že to nevadí, že sa môže spolu so mnou zúčastňovať prípravy a potom po sobáši sa priradí ku mne ako žiadateľ. Čo myslíte, ako dlho budeme čakať? A ešte som sa chcela spýtať, či je OK absolvovať prípravu na UPSVaR- partner robí na smeny a preto sa časovo nevieme prispôsobiť hocijakému termínu...máte s tým nejaké skúsenosti? Ďakujem!

silvinkabb
14. júl 2016

@aveeva72 ahoj,a oni ti vobec nepovedali kolko sa caka? lebo ja ked som si to zistovala, tak vedeli povedat. ale ja som v BB. a teda niekde som tu citala, ze v bratislavskom je to najlepsie, a caka sa kratko, ale neviem kolko.

nikadomi
14. júl 2016

@aveeva72
@silvinkabb
Už aj v BA sa na základe týchto požiadaviek čaká dva-tri roky- už sa to blíži aj k trom čo viem. A pokiaľ Vám časovo vyhovuje príprava na UpsvAr, tak prečo nie.. 😉

fiona123
14. júl 2016

@aveeva72 veru aj 3 roky ☹

aveeva72
14. júl 2016

@silvinkabb Povedali, ze 3-5 rokov. Ale ja som sa chcela spytat aj vas, ktore ste realne v tomto procese, ci je to naozaj az tak dlho...

aveeva72
14. júl 2016

@silvinkabb Dakujem za odpoved🙂

aveeva72
14. júl 2016
denka40
14. júl 2016

ahojte,,chcem sa spytat,ked niekto nechce cakat roky na adopciu,,,,exituje neaky ten spis deti cico,,,,kto nikto nechcel ci ako,,,,z toho sa da vybrat?ci ako? su tam aj male deti ci len vacsie?
ako to funguje..vdaka za odpovede..

erikarika
15. júl 2016

@aveeva72 my sme mali šťastie a trvalo to necele dva roky odvtedy ako sme absolvovali pripravu.

aveeva72
15. júl 2016

@erikarika To je dobra sprava. A ake stare dieta mate?

lilienkalilina
16. júl 2016

ahojte.už bude rok čo čakáme na babatko v tt kraji. 🙂

continental
16. júl 2016

Ahojte,už bude 5 rokov,čo čakáme na mimčo v Za kraji-tiež len pre info dalším kočkám.

tatiana6
16. júl 2016

@continental to nemyslis vazne, och my sme dufali, ze tak max dva roky

continental
17. júl 2016

@tatiana6,ale pokial nechceš polorómske,alebo rómske-to dostaneš skoro,zhruba do pár mesiacov.My sme chceli biele dieťatko do 10 rokov a jedno aké pohlavie a na to si že vraj ešte počkáme.No....je to fakt strašne dlho.

aveeva72
17. júl 2016

5 rokov, to je vela! Ach boze...

continental
17. júl 2016

Je to strašne vela a počítam skôr,že sa to už natiahne skoro na 6 rokov,lebo my čakáme 5rokov a ešte je spústa čakatelov pred nami.Takže ani tento rok nemáme šancu na malého drobčeka.

silvinkabb
17. júl 2016

@continental ☹ obdivujem vas. Mozem sa spytat kolko mas rokov? Popripade manzel/partner?

erikarika
17. júl 2016

@aveeva72 ,,ušlo'' sa nám päťdňové bábo. Čoskoro bude mať naša dcérka už dva rôčky. Mali sme proste šťastie 🙂

continental
17. júl 2016

@silvinkabb ,už mám po 40-tke a manžel 44 rokov.Ale stále sme verili,že budeme mať vlastné deti,preto sme sa do adopcie nehrnuli a teraz to lutujem.Ale na druhej strane nikdy nie je neskoro 😉

vanillaskyy
17. júl 2016

Ako dlho ste čakali od odloženia vsetkych dokladov na psychologickú prípravu? Prešli tri týždne co som podala žiadosť s kompletnými papiermi a mam cakat na telefonát od psychológa...

silvinkabb
17. júl 2016

@continental jasne!

lily311
17. júl 2016

@lilienkalilina A vieš mi povedať koľko sa čaká v TT kraji? My ešte len prípravu začíname, tak nás asi riadne čakanie...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre