Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

zibi
3. dec 2014

@nikadomi hej super to znie clovek ma pocit ze aspon sa uz daco robi ... 🙂 drzim palce nech vsetko vyjde co najlepsie

nikadomi
3. dec 2014

@zibi ďakujem, aj Tebe želám veľa správnych rozhodnutí a vieru, že dobre bude 🙂

lea101
3. dec 2014

@nikadomi aj ja som si to takto hovorila a vidis uz to preslo ako voda🙂 budu mesiace ked sa to bude vliect koli tomu ze nase urady funguju svojim vlastnym tempom vo svojom vlastnom casopriestore - ehm-🙂 ale uvidis ze to bude stat za to🙂 xxx

nikadomi
3. dec 2014

@lea101 tak tak, musíme si na nasledujúce dva roky stále nájsť nejaký program aby nám to lepšie odsýpalo 🙂

martinkasl
3. dec 2014

Presne tak,na začiatku hurá niečo sa deje 🙂 a po 2 rokoch sme si povedali hurá sme 13ty 🙂 Už sa to pomaličky blíži 😀

nikadomi
3. dec 2014

@martinkasl veru, to musí byť riadny pocit vzrušenia že kedy to príííde 🙂 a koľkí v poradí ste boli pred dvoma rokmi cca?

mata71
3. dec 2014

@martinkasl 😵 😵 😵 😵 😵 😵 gratulujem moja,,

martinkasl
3. dec 2014

@mata71 Vďaka 🙂 Inak vyzerá to na február,nám povedali v NR,takže si sa trafila správne 🙂

martinkasl
3. dec 2014

@nikadomi Vieš koľkí??? Boli sme 76ty 🙂 čiže tá 13ka je úžasné číslo 🙂

mata71
3. dec 2014

@martinkasl no mi sme tak boli a v januari sme boli 5 a februari sme mali telefonáát ,,tak si skoro ako mi,, ja mám zajtra posledné pohovory na profi... 😉

nikadomi
3. dec 2014

@martinkasl
@mata71
Jeej tak tu sú "porody" na spadnutie 🙂 perfektné 🙂 tak nech to rýchlo odsýpa...

mata71
3. dec 2014

@nikadomi no martinka to bude teraz mi sme mali už porod... 😵 😵 😵 😵

vikad
3. dec 2014

@zibi Ďakujemeeeeeeeeeeeee 🙂

martinkasl
4. dec 2014

@mata71 Hej? A kde,do ktorých domovov? Držím palce a potom podaj info,že čo a ako,aké deti,koľko a tak 🙂

martinkasl
4. dec 2014

@nikadomi Ďakujeme,veru rýchlo nech sa to sype... 🙂

vikad
5. dec 2014

Ahojte, mám otázku. Na sociálke nám povedali, že máme nárok na jednorazový príspevok pri narodení dieťaťa ... NEviete mi povedať v akej sume sa to pohybuje, ak ide o dvojičky? Ja som si na nete našla nejaké sumy, ale manželovi dnes pani na úrade povedala, že sa nejako menil zákon a povedala mu úplne inú cifru ...

santamonica
8. dec 2014

ahojte, cakame navstevu z USVP, prosim vas ako to prebieha, co mozeme ocakavat? dakujem

nikadomi
8. dec 2014

@santamonica ahoj 🙂 no pozeram v teme iscare ze odtial odchadzas a hned Ta vidim tuto, no sme na tom zjavne podobne, ale ja im este jeden pokus v januari davam... Napriek tomu sme zaziadali uz o adopciu a tiez cakame na navstevu. Vlastne sa nam este neohlasili ze kedy pridu ale mala by nasledovat, ty uz mas termin navstevy?? 🙂 a kde planujete a kedy pripravu??

2210sgr
9. dec 2014

@santamonica ahoj...no u nas to bolo celkom prijemne, prisli dve damy. ja som predtym vypucovala cely byt tip top, ze budu smirovat po cistote , ale ani sa nepozerali po byte. sadli si, vytiahli dotaznik a pytali sa na bezne veci. kde pracujem ja aj manzel, ci s adopciou suhlasi aj rodina, ci nam budu pomahat a napriklad ze kolko krat do tyzdna varim a podobne. bolo to naozaj nestresujuce a v pohode, netreba sa toho bat. pekny dnik

santamonica
9. dec 2014

@nikadomi ahoj, uz nam volali, ze sa dohodneme na navsteve, lebo my s manzelom mame rozhadzane pracovne doby, teraz tam vyvolavam a nikto mi neberie, tak snad sa dohodneme este do vianoc

maartinkaa
9. dec 2014

ahojte, nitra uz ma dovolenku? nikto tam nedviha telefon ☹

silvik1
9. dec 2014

@santamonica ahoj. mne zavolala pani z úradu, dohodli sme si termín kedy to obom stranám vyhovovalo. mali sme byť doma obaja. pokukala bytík, potom sme si sadli do kuchyne za jedálenský stôl a ona sa vypytovala rôzne veci a robila si poznámky. celé to trvalo asi hodinu.

martinkasl
9. dec 2014

@maartinkaa Ahoj my sme písali mail 20.11. a vtedy nám ešte odpísali 🙂 sme 13sty a zaradení sme od októbra 2012

maartinkaa
9. dec 2014

@martinkasl ahoj, my sme od juna 2012 a uz hadam aj prvi-druhi, naposledy som volala niekedy koncom septembra a boli sme stvrti, nuz tak dufam, ze sme vpredu 😵 a tento tyzden my uz nikto nedviha v nitre, myslim, ze to bude az po novom roku niekedy ☹

martinkasl
10. dec 2014

@maartinkaa My sme písali asi tiež niekedy v septembri a to sme boli 20ty,čiže to už by ste mohli byť aj prví,prípadne mať bábo doma 🙂 Nám vraveli,že sa máme ozvať začiatkom februára,vraj to by sme mohli byť na rade i my 🙂 Ak sa dovoláš,alebo sa ozvú daj vedieť,držím palce,nech už to je 😀

vikad
10. dec 2014

Ahojte, tak máme za sebou aj USG nožičiek a všetko je na 100%, tak sa tešíme. A dnes bola u nás pani so UPSVaR na šetrení, lebo na budúci týžden máme sud o predosvojitelnosti a potrebuje tam dodať správu ... Celkom sa to hýbe 🙂 Dievčatká nám pribrali, sú zlaté, len my sme unavení, ale to je nič, ked sa na nás usmejú 😀

mery1409
11. dec 2014

Ahojte som tu nova chceli by sme si z manželom adoptovat dieťatko do troch rokov. Ale mam otázku my máme 1 izbový byt tak neviem či to bude stačiť. Nemáte niekto s takýmto niečím skúsenosť.

natia
11. dec 2014

@vikad jéééj, vy ste vzali dvojičky? krásne 😵 koľko majú? držím palce, nech ide všetko hladko

vikad
11. dec 2014

@natia Áno, vzali sme dvojičky a tiež som bola z toho v šoku ... Včera mali mesiac, už to sú kočky 🙂 Ďakujeme za prianie 🙂

maartinkaa
11. dec 2014

@martinkasl nedovolala som sa, tak urcite to bude az po novom roku,,,,ale ved na dobre sa dlho caka nie? 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre