Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

beka22
13. máj 2015

@continental no asi to tak bude iné možnosti dúfam nepripadajú v úvahu 🙂

7janulka
14. máj 2015

Ahojte mam bakalársku prácu ohľadne náhradnej rodinnej starostlivosti a chcela by som sa Vás opýtať kedže máte isté skúsenosti s touto starostlivosťou, že ako by bolo možné zefektívniť, prípadne vylepšiť umiestňovanie deti do náhradnej rodiny. Za Vaše odpovede veľmi pekne ďakujem.

hora_lka
18. máj 2015

ahojte, potrebujem poradit, prosim Vas, tie ktore ste dostali deticky z domova na hostovsky pobyt a kym bude sud ako ste to riesili v praci? mam nejaku dovolenku, ale neviem ci mi bude stacit

bbbarunka
18. máj 2015

@hora_lka ja som to riesila ocr so starsim synom. Viem, ze viaceri to riesili pnkou

lalus
18. máj 2015

@hora_lka ja som napríklad bola pol roka na neplatenom voľne 😅

hora_lka
18. máj 2015

@bbbarunka
@lalus dakujem, ano aj mne v DeD poradili Pnku, ale v robote sa na to moc netvaria, ale nevadi, ked to bude treba, tak to tak urobim, ale neplatene volno to asi isti .. musim pokryt dobu do sudu, potom rodicak

maruska_maru
18. máj 2015

@hora_lka prepáč že sa vám do toho miešam,ale ja som na tom tak isto,teraz od prvého idem na maródku aby som pokryla kým súd rozhodne,len sa bojím aby bolo všetko v poriadku,lebo keď to zas odročia súdnictvo cez prázdniny nerobí,všetci to schvaľujú lebo maličký rastie a treba ho mať pri sebe

yukki
18. máj 2015

Ja celou dovolenkou, a potom neplateným voľnom chvíľku-šéf bol ústretový.

hora_lka
18. máj 2015

@maruska_maru kludne sa miesaj, u nas uz ide o vacsieho chlapca /skoro 3 roky/ takze sa musim radit s dr aby som mala aj vychadzky, nemozem si dovolit, aby ma socialka nahanala, snad to stihneme do prazdnin.

hora_lka
18. máj 2015

@yukki sefka sa snazi, ale odchadzame 2 naraz, tak ma komplikovanu situaciu

bodka4
18. máj 2015

to nemyslite vazne, ze toto nie je nijako inak pokryte.... to fakt len PN alebo neplatene volno? a fakt tak dlho ?

maruska_maru
18. máj 2015

@hora_lka držím palce,treba to aspom takto riešiť lebo chlapčeka treba naviazať na teba,nech s ním nemáš väčšie problémy,len tie naše súdy,keď niečo odročia tak nie o týždeň ale hneď o dva mesiace

maruska_maru
18. máj 2015

@bodka4 áno moja,takto to funguje bežne,aby si ho mala čím skôr doma,ale zas potom sa vytešuješ celý život z dieťatka,za to to stojí

tortelinka
18. máj 2015

@bodka4 bohužiaľ vážne, kým nemáš súd, nemáš nič v rukách, takže žiadna MD, buď dáš predbežko, alebo čakáš

2210sgr
19. máj 2015

@lillik3 veru oplati sa cakat na to najlepsie najdlhsie ☺ su to najvacsie poklady na svete, neuveri kto nezazije co je to drzat po tolkych rokoch dieta v narusi a vediet ze je vase ☺ prajem Vam krasny ba priam nadherny spolocny zivot a Adamkovi vela trpezlivosti s rodicmi ☺☺☺ 😲

lillik3
19. máj 2015

@2210sgr dakujeme Slavka 😊 jaaaaj ved ty vies a ja viem tiez 😀😀😀 ,ze to boli tazke dlhe mesiace, aaaale oplatilo sa 😆 a uz je to za nami a uz sa mozeme vsetci vytesovat. A nasa nevesta Emka si tiez nasla tych naj rodicov 😇😉😊

martinkasl
20. máj 2015

Baby boli ste niektorá,alebo ste profi mamka a zobrali ste si ďalšie dieťatko do adopcie,čiže ste aj profi aj máte adoptívne bábo?

magimary
20. máj 2015

@martinkasl je tu viac takých mamín, ale čo viem,
tak väčšina sme si vzali deti do pestúnstva, nie do adopcie.

martinkasl
20. máj 2015

@magimary aha 🙂 ja len,že deti čo mám v profi nechcem dať späť takže chcem aj adoptívne bábo aj týchto troch profi bláznivých 🙂 že ako to ktorá z vás poriešila 🙂

magimary
20. máj 2015

@martinkasl strácam sa v tom 😅
chceš naďalej robiť profi trom deťom, čo máš teraz doma a k tomu si chceš ďalšie adoptovať?

postup je rovnaký, ako pri všetkých ostatných procesoch,
treba si spraviť prípravu na adopciu/pestúnstvo, čakať na zapísanie do zoznamu žiadateľov a potom čakať na "vhodné" decuľko.

opicka2
20. máj 2015

@martinkasl len počas materskej asi nemôžeš pracovať v DD ☹, ak sa nemýlim, takže 3 profi deti by museli ísť preč

magimary
20. máj 2015

@opicka2 nemusí ísť na materskú.
a sú ešte aj iné riešenia, ale všetko je to na dohode so zamestnávateľom

dellfi
20. máj 2015

Zase som sa rozpravala o adopci, tento krat s tetou. Dostala som prednadku o tom ake geny strasne to zdedi a ako ma bude nakoniec bit. Som az taka svihnuta, ze by som chcela k svojmu bio dietatku adoptovat nejakeho nestastnicka koho nikto nechce aj napriek tomu, ze to asi naozaj nebude nakoniec Einstein? Ja by som to chcela pretoze sspon jeden nechceny cloviecik by nasiel rodinu. Som az taky cvok? Je mi jasne ze nejake anomslie v spravani tam budu, ale neviem tak to citim. I manzel, ale cela rodina ma bere za blazna.

martinkasl
20. máj 2015

@magimary presne tak chcem robiť profi trom deťom čo mám doma a chcem aj adoptívne bábo a na materskú nemusím ísť ak sa to bude dať 🙂

maartinkaa
20. máj 2015

@dellfi my sme si vzali k styrom bio chalanom, jednu princeznu 😉 nie si cvok,,,

martinkasl
20. máj 2015

@opicka2 dúfam,že toto nebude musieť prísť..momentálne sme v prvej 5ke na adopciu,v DeD vedia,že sme v zozname žiadateľov a tiež že profi decká nechcem vrátiť...len som chcela vedieť či máte daktorá skúsenosť s týmto,že deti v profi plus adopcia 🙂

lillik3
20. máj 2015

@dellfi cvok nie si! Tvoja teta by sa cudovala kolko vzdelanych ADO ludi beha po svete... Neviem sa slusne vyjadrit na tvoju tetu, mm... snad to tu niektora krajsie napise. Ale bit ta moze aj tebou porodene dieta...
Je mi strasne smutno z ludi, ktori maju tieto a podobne názory ... Moja svokra bola tiez prudko proti ADO a teraz? Teraz vidi, ze nase dieta je take sikovne ako jej syn ked bol v Adamkovom veku hoci nemaju rovnaku krv... vidi, ze nie vsetko je to o genoch a o tom co sa hovori! Sama silno zastava ADO deti ( a to je z dediny-takej kde lisky davaju dobru noc) a je ochotna sa "pobit" za maleho.

martinkasl
20. máj 2015

@dellfi ja mám niekoľko kolegýň ktoré majú 3bio deti plus jedno adoptívne a ďalšie v profi rodine. Ale tiež som sa pýtala či som normálna keď chceme k 3profi jedno adoptívne,bo ak idem so sestrinou malou v kočíku už na mňa prinajmenšom čumákujú či som normálna so 4mi deťmi 🙂

dellfi
20. máj 2015

@lillik3 ale to inak pravidelne pocuvam taketo nazory. Manzel suhlasi a aj v jeho rodine su tomu 100x naklonenejsie. Ale moja rodina ani pocut. Ako ste to spravili, ze to nakoniec akceptovali? Lebo mam strech aby ten cloviecik nakoniec netrpel neprijatim a neakceptovanim. A to sme vsetci podotikam z Blavy. Cize urcita rozhladenost by bola aj na mieste. ☹

magimary
20. máj 2015

@dellfi nie, nie si cvok a ani tvoja teta ním nie je 😉
je to ešte stále len a len o tom, že mnohí ľudia skrátka nie sú pripravení...
a celú tú situáciu okolo NRS skrátka nepoznajú do dôsledkov (ak, tak len z "počutia" rôznych "zlyhaných" prípadov) a čo nepoznajú, toho sa boja...
nie je za tým nič viac, nič menej.

Je na nás, aby sme týmto "neznalým" ľuďom ukázali a dovolili im spoznať,
že veci sa majú inak, ako ich oni vidia.

My sme si takéto reči vypočuli od manželových rodičov,
a neboli to len reči...vyslovene akcie na zabránenie nášho rozhodnutia...
ale v momente, ako chytili do rúk nášho prvého chlapčeka, zrazu zabudli na všetko odhováranie a dohováranie... a odvtedy považujú všetky naše deti za naše a v pohode sa o ne postarajú, keď treba.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre