Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

nelly00707
5. máj 2011

mame taky problem ze mne nedorastaju vajicka a to nemam potom ani ovulku uo ani welmi ee je to dost drahe ale ta liecba ta by sa este dala newiem vyskusame co mi powie lekar na buduci tyzden manzel je ok newiem lekar mi navrhuje aj laparku tak sa uvidi 😉

5katarina7
5. máj 2011

ahojte @suezana to sme sa od októbra museli posunúť,však my sme boli vtedy80 a teraz keď som volala tak sme42. 😉 @cherry1981 aj nám pridelili psychologičku.

suezana
5. máj 2011

@5katarina7 je to možné...len keď vidím bebu a misku 😕 asi aj ja zavolám...ale tak v prvej 5.nie sme, keďže list ešte neprišiel...

beba1902
5. máj 2011

@suezana
@5katarina7 baby ani ja tomu nerozumiem ved mm tam volal po velkej noci a Augustinova mu povedala , ze vsetko sa zastavilo , ze vobec sa nerodia ziadne deticky , vzdy na jar bolo kopa deti a teraz nic ☹

cairka
5. máj 2011

baby, ale ved nie každý chce len biele, zdravé, novorodeňa... takže tí vás "predbehli"

marti35
5. máj 2011

@suezana Zuzi ja si myslim že by si mala sem tam zavolat lebo ty maš ine požiadavky ako nap.beba ona ma dievčatko novorodenca a ty maš dieta do 2 rokou možno by už za ten čas mali nejake dietatko sa im pripomen 🙂

beba1902
5. máj 2011

@marti35 ja nemam len novorodenca ja mam od 0 do 2 rokov tiez

marti35
5. máj 2011

@beba1902 ano ale ty maš len dievčatko a Zuzka aj chlapčeka tak preto je dobre keby sem tam zavolala že požiadavky každeho su ine nap. mi mame dievčatko novorodeniatko a može byt aj romske 🙂

beba1902
5. máj 2011

@marti35 ved v poriadku ja sa nehadam , aj Miska ma aj chlapceka a tiez jej este nevolali teraz sa to zasavilo celkovo aspon nam tak bolo povedane 😒 ano volat treba to je aj moj nazor my volame kazdy mesiac

beba1902
5. máj 2011

@marti35 a ty si aky kraj a kolka si? 🙂

marti35
5. máj 2011

@beba1902 teraz nam ponukali chlapčeka priamo z porodnice romske dietatko vobec nevyzeral ako romske dieta vlasky mal čierne ale tvaričku bledu krasne babetko sme nad tym premyslali ale manžel že nech zostaneme pri tom čo sme si povedali na začiatku takže dalej čakame na dievčatko

marti35
5. máj 2011

@beba1902 Nitra sme v poradovniku koncom augusta 2010

beba1902
5. máj 2011

@marti35 aha lebo som to nejko nezaregistrovala 🙂

natia
5. máj 2011

@marti35 rómske deti sú vyzerajú málokedy tak ako si ich my predstavujeme...že sú čierne...to je iba jedna sorta...rómov je veľa druhov a sú aj bledí, dokonca aj ryšaví 🙂

marti35
5. máj 2011

@natia hej mi mame romske deti su krasne šikovne aj škola im vyborne ide 🙂

natia
5. máj 2011

@marti35 vy už máte rómske deti a čakáte na ďalšie? jééééj 🙂

misula4660
5. máj 2011

@suezana Zuzi, ale ani nám neprišiel žiadny list, nám len tetuška volala niekedy koncom roka, že sme v prvej päťke a to bolo všetko, ale žiadny list nám neprišiel o tom, že sme už v prvej päťke.... A Beba má pravdu, lebo aj mm volal s tetuškou a povedala mu, že teraz sa biele detičky vôbec nerodia a úplne sa to zastavilo, vraj jej to je až divné, lebo takto dlho sa nikdy nečakalo.... ☹

suezana
5. máj 2011

@cairka mne sa len preto nechce volať, že tetka mi povie - vybavujeme september 2009 _ čiže beba a misula 😒
@marti35 😉

suezana
5. máj 2011

...teda, keď sa im nechce rátať 😉 lebo nemajú čas

beba1902
5. máj 2011

@suezana ani nam neprisiel ziadny papier 😉

suezana
5. máj 2011

a komu prišiel ten list? kanve? 😕 niekto to spomínal, nie?

beba1902
5. máj 2011

@suezana pocula som aj ja o tom ,ale neviem kto to pisal 😕

meghan
5. máj 2011

@cherry1981 na nasom upsvar bola len jedna psychologicka, takze moznost vyberu ani nebola. Ale bola skvela, fakt super poradila a podporila... A tie rodinne vztahy nech ta netrapia, budu rozoberat len teba a manzela a ked sa aj popytaju na rodinu, beru nezhody v pohode. Aj u mna prisla debata na blizku rodinu, povedala som, ze s niektorymi nekomunikujem a viac sa nepytali...

tortelinka
5. máj 2011

@eda2 super povzbudenie, nepise tu vela rodicov co maju dospele deti...potesi to

eda2
5. máj 2011

@tortelinka Ďakujem za milé slová. V tom čase, keď sme sa my rozhodovali o adopcii, takéto možnosti výmeny názorov neboli. Som rada, keď niekomu mojimi radami, myšlienkami a skúsenosťami pomôžem. Podľa seba viem ,aké ťažké bolo naše rozhodovanie. Trvalo mesiace, kým sme sa odhodlávali na niektorý krok smerom k adopcii. Ale stále tvrdím , že to stálo za to. Tiež by som privítala viac názorovo rodičov s osvojenými , dnes už dospelými deťmi. Sama sa teším, že som natrafila na túto stránku a toto fórum. Dúfam, že sa pridajú aj nejakí ďalší rodičia s podobnými skúsenosťami.

dioliana1
5. máj 2011

@mtsl pridáš sa?

suezana
5. máj 2011

@eda2 aj ja dúfam, bolo by to super 🙂 aj pre nás - predsa len človek sa stále častejšie stretáva s nepochopením okolia - gény, puberta...vlastne s varovaním...a aj keď viem, že aj s vlastnými to môže byť také - to nikto nepripomína...pri osvojení áno 😒

nelly00707
5. máj 2011

ahojte 🙂

cherry1981
5. máj 2011

Ďakujem Vám za rady a odpovede. My sme veru už naznačili mojim rodičom mojej mamine, čo máme v pláne, najskor ostala v šoku,že načo keď máme svoje a potom povedala, že veď v podstate, je to naša vec, veď mi sa budeme o dieťatko starať a vychovavať ho. A druhe okolie, by mna osobne vobec nezaujimalo, lebo viem, že vždy sa tu nájdu ľudia, ktorý aj poohovárajú, žial, ale tak ja si z druhých ľudí veru ťažkú hlavu nerobim. 😉 Tak pekný večer.

jajulaa
5. máj 2011

Čaute dievčatá, nedá mi neprispieť do tejto témičky, ktorá mi je srdcu blízka. Tiež mám adoptované dieťatko, brali sme si ho rovno z pôrodnice, akurát mal teraz 20 mesiacov a musím vám povedať, či vlastne napísať, že to bolo naše najlepšie rozhodnutie v živote, je to malý zázrak a ja stále nechápem, kde sa tu nabral a čím sme si ho zaslúžili.
Tiež som sa bála ako to zvládneme, ako bude reagovať okolie, rodina a tak, ale šťastnejší sme nikdy neboli 😀 😀 😀 .
Aj keď som tomu nikdy neverila, ale myslím, že práve na neho sme čakali tých dlhých 10 rokov, čo sme sa snažili o mimi.
Všetkým držím palce. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre