Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

lucy125
10. aug 2011

@suezana A aký bol dlhý poradovník, keď vás tam zapísali?Teraz je vraj cca 50tka, tak neviem, to nám povedali na ÚPSVaR. Ozaj koľko trvá, kým mi z NR pošlú papiere, že môžme začať s psycholog. prípravou? 🙂

suezana
10. aug 2011

@lucy125 ja som bola v júny - tak vtedy mi povedali, že rovná stovka je žiadateľov

erikadodo
10. aug 2011

@lucy125 aj nám povedali že to bude trvať dlhšie a že oni sa nám ozvú, ale určite sa budeme informovať aj my

lucy125
10. aug 2011

@lubinka13 Ahoj, tak fajn, som rada, že sa to všetkým dosť páči.Už sa aj dosť teším, len som zvedavá, za koľko dní nám dôjdu papiere, nech môžme začať s prípravou.Pred Vianocami už hádam budeme zapísaní v zozname, príprava na 26h vraj trvá okolo 2 -3 mesiacov. Koľko to trvalo tebe? 🙂 🙂 🙂

erikadodo
10. aug 2011

@suezana dobre rovná stovka, ale nie každý má rovnaké požiadavky, takže ked sa to roztriedi do skupín (teda podľa toho kto chce aké dieťa) tak by si mala byť na inom mieste, alebo nie?

erikadodo
10. aug 2011

@lucy125 my sme začali chodiť v marci a včera sme skončili ale v TO to bude možno rýchlejšie, asi to záleží aj od toho ako vám psycholog naplánuje stretnutia

lubinka13
10. aug 2011

@lucy125 papier mi prišiel asi tak za 3týždne. a mne to akosi nedalo tak som tam šla osobne a hned mi dala aj termín ináč keby som čakala na to kedy mi pošlú papier s termínom a to by mi to predĺžilo min.o mesiac. a ja som začala v júni a mala by som končiť koncom augusta. ešte v septembri by som mala ísť s partnerom na spoločné stretnutie s inými pármi.mne sa to predĺžilo kvôli dovolenkám.moja psychol.má teraz v auguste dovolenku. a potom taktiež rátam, že v sep.október by som mala byť zapísaná v zozname.

suezana
10. aug 2011

@erikadodo áno

suezana
10. aug 2011

aj keď aj tak si myslím, že väčšina chce biele bábo..... ja som dala hranicu do troch rokov, lebo som myslela, že to bude skôr a nie 😒 čakám doradu

erikadodo
10. aug 2011

@suezana aj my sme rozmýšlali nad vekovou hranicou, ale bolo nám povedáné, že detičky ,,nestihnú,, dorásť do staršieho veku, lebo sa ,,minú,, tak sme si dali od 0-2rokov

mata71
11. aug 2011

@erikadodo aj mi to mame takto

marti35
11. aug 2011

@5katarina7 To je super sa to teda pohlo 🙂 🙂 🙂 :- a Beba už ma dietatko neviete?

luttka
11. aug 2011

@lenkove ahoj, dik za odpoved, je to dost hrozne, boli sme sa aj v navrate informovat a som prekvapena ze alkohol v tehotenstve ma horsie nasledky pre dieta ako drogy. Zrejme sa s tym musime zmierit a tak aj pristupovat k detickam ak budu nejake prejavy. Na socialke mi povedali ze 90 %mamiciek co sa vzdaju deti via ci menej piju, alebo droguju alebo oboje.

5katarina7
11. aug 2011

@suezana to mi hovorila včera do telefónu tá teta z NR,takže už nebudete dlho čakať 🙂

lucy125
11. aug 2011

@lubinka13 No my tam osobne ísť nemôžeme, lebo nie sme z NR, tak budem čakať, kým to pošlú. Dnes nám došla vrátená doručenka, tak im to už došlo.Som zvedavá, akou rýchlosťou vybavia odpisy z registra a správu o priestupkoch z mesta.Ale hádam im tiež budú nejaké 3 týždne stačiť. Ja sa už normálne na tú prípravu teším, ste ma všetky navnadili 😀 😀 😀

erikadodo
11. aug 2011

@lucy125 a ty budeš chodiť na pripravu do NR? ja som myslela že do topolčian že si si tam poslala papiere...

karkana
11. aug 2011

@luttka mne povedali,že to hned upozornia ,ak matka bola alkoholička,že to neutaja

lubinka13
11. aug 2011

@luttka ahoj,tak toto ma teda zaujalo a vydíte už nejaké prejavy na vašom malom? 😔 ako sa to môže prejavovať? 😕

lubinka13
11. aug 2011

@suezana ahoj ja som ešte len v prípravke no mala by som už čoskoro končiť ,,dúfam ako tak čitam,, začala som v júni a povedala, že v septembri už budem končiť. ako dlho už čakáte?ja sa už neviem dočkať. na nič iné nemyslím len na to aby sme mali špunta mali doma.

lubinka13
11. aug 2011

@kanhwa ahoj práve som si kukala tvoje fotky je nádherná.kedže som tu nie dlho tak som kukala spätne do zadu no paráda.bože už aby som mala také doma aj ja. 😵

lubinka13
11. aug 2011

@dioliana1 ahoj tak to tvoje čakanie ma dobre šoklo.ale mne napr.vravela ta moja psych.ku ktorej som chodím na prípravu,že do dvoch rokov mi musia ponúknuť baby, lebo táto príprava ti platí len dva roku.potom by si musela vraj prípravu absolvovať druhý raz. 😨

akramgad
11. aug 2011

ahoj maminky aj budúce maminky 🙂 ako a čo nové? nám idú stoličky tak si to užívame ☹ plače presnejšie vrieska až tak že ju napína 😠 ale to len doma keď sme vonku tak pri behaní to tak nevníma vtedy si to užíva 😀 dávam čerstvé foto

lubinka13
11. aug 2011

@lubka1709 ahoj aj ja som v procese adopcie a toto ma teda dostalo. napísala si to perfektne máš moje sympatie. 😅

akramgad
11. aug 2011

@lubinka13 ale to už nemáš takú prípravu ako absolvuješ prvý krát to je už jednoduchšie a neviem ale nikde som nečítala že musia do dvoch rokov je to na tom ako je právne volných detí a v poradovníku. príprava po dvoch rokoch je len o tom či sa niečo nezmenilo a o pocitoch to je asi tak 3-5 hodín možno aj menej 😀

lenkove
11. aug 2011

@luttka presne tento nazor zdielam.. A myslim, ze je aj velmi blizky skutocnosti... To si treba potom poriadne precitat socialnu spravu a citat aj medzi riadkami v nej... Lebo... Nemusi tam byt napr. napisane, ze matka alkoholicka, ale mozno opis prostredia domaceho co-to napovie.. A potom pozorne precitat aj lekarsku spravu babatka... a tak... 🙂 Vy uz mate podanu ziadost, ste aj v poradovniku? Este som ta tu nevidela, tusim 🙂

luttka
11. aug 2011

@lubinka13 ahoj, na malom zatial nic nepozorujeme, ma 2,5 roka, ked ho porovnam s rovesnikmi tak je uplne v pohode a ani sme to neriesili na zaciatku lebo bol z anonymneho porodu a o matke sme nic nevedeli, zacali sme sa zujimat az teraz pri druhom babatku. Ono sa ti da zistit az neskor, ked ma dieta 3-5 rokov, dovtedy len pri tazkych stavoch. Viac o vplyve alkoholu na deti pocas prenatalneho vyvoja je na stranke navratu, mna to dost vydesilo, ono sa to moze prejavit a nemusi a to ci matka pila alebo nie to nikto nevie pokial nie je vyslovene ze alkoholicka spita do nemoty . Ak pije obcas a neprizna to tak v sprave to nie je, my sme tiez zistovali od tiet zo socialky co je vlastne zac, museli sme si sami zhanat informacie lebo nam bolo povedane ze v BA maju teraz tolko babatiek ze nestihaju. Nam ani neposlali info o tom ze sme v prvej patke, rovno volali ze maju babo. Mna len zaujimalo ci ma niekto s tym skusenosti kto ma uz starsie deticky.

lenkove
11. aug 2011

@akramgad Prekrasnu dcerku mate! WAW WAW WAW! Krasne, stastne, spokojne a milovane dietatko 😵 😵 Nech vas robi stastnymi! A vy ju samozrejme 😵 😵 Ja chcem vidiet nazivoooooo! 😀 😀 😀 V niecom mi pripomina moju dcerku, asi tie vlasky, maju trosku podobny odtien 🙂

lenkove
11. aug 2011

@luttka myslim, ze tu asi nikto nema rovno dietatko od alkoholicky, aspon co mam prehlad v teme... Myslim osvojene, ci v pestu. Skor profesionalne matky by mohli reagovat.. Ale podozrenia su 😔 istotne u viacerych, ved sa ozvu... My sme nemali v sprave nic o alkohole, rovnako ako vy.. Tiez som sa snazila prezvediet na urade, ale povedali len to, co bolo v sprave.. Bud nechceli, alebo nevedeli, nepamatali si...

luttka
11. aug 2011

@lenkove ahoj, my uz mame chlapceka a teraz mozno bude dievcatko ak vsetko dobre dopadne. V utorok ideme malicku prvy krat pozriet tak sa tesim aj bojim zaroven. Este je komplikacia ze nie je pravne volna zatial, lebo ma len 3 tyzdne ale aj tak sme to riskli. My sme zistovali horko tazko blizsie info lebo teraz naozaj nestihaju v BA a to vdaka tomu ze ju ma na starosti teta zo socialky co maleho, tak som mala na nu kontakt a venovala sa nam.

akramgad
11. aug 2011

@lenkove jééj ďakujem áno veru trocha tam podoby je 🙂))) jasné môžeme niekedy dať babskú jazdu 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre