Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

dadenka1
14. sep 2012

@tamaratamaratamara my sme TN.. ale to je skoro to isté čo v ZA.. 😢 a ktovie čo bude o tie 4 roky...

radina
14. sep 2012

@dadenka1 S tym pocitam, lebo my chcem male, pani na urade mi povedala, ze min. rok ich mali 17, ale teraz napr. len tri, a vraj aj ziadatelov je ovela viac. My mame obaja 31r, tak snad do 35 by jedno uz mohlo byt u nas 🙂

dadenka1
14. sep 2012

@radina tak v tomto veku ozaj nemáte na čo čakať...

radina
14. sep 2012

@dadenka1 Najradsej vsak budem, ak sa medzitym zadari prirodzene 🙂

dadenka1
14. sep 2012

@radina nápodobne 😉

matulikmamulik
14. sep 2012

vie mi niekto povedat kolko asi trva kym pride vyjadrenie do poradovnika od podania ziadosti?

matulikmamulik
14. sep 2012

Chcela by som sa spytat ci sa aj 4-7 rocne deti nachadzaju v profi rodinach a ak ano c su volne k adopcii, lebo zatial co citam mam pocit ze v profi su len zatial miminka

magimary
14. sep 2012

@matulikmamulik sú aj deti v tejto vekovej kategórii v profirodinách 😉

matulikmamulik
14. sep 2012

Dakujem

dadenka1
14. sep 2012

@magimary my sme v januári podali žiadosť o zaradenie do zoznamu žiadateľov o adopciu, cca pol roka nám trvalo obsolvovať sedenia, prednášky.. a v juli sme boli zaradení.. takže cca pol roka

magimary
14. sep 2012

@dadenka1 to asi nepatrilo mne 😉 🙂

dadenka1
14. sep 2012

@magimary jasné cica... ako si na to prišla ? 😀

matulikmamulik
17. sep 2012

Mozem ist na pripravu rodicou aj ked nemam este vyjadrenie do zaradenia do zoznamu skusala som volat do navratu info ze az zajtra tak znel zaznamnik tak sa obraciam na vas 😉

cairka
17. sep 2012

@matulikmamulik , aké kroky ste už podnikli? Najprv ideš na ÚPSVaR , tam ti dajú dotazník, povedia, čo všetko treba priložiť, celé to odovzdáš Krajskému ÚPSVaR aj s tým, že na prípravu na náhradné rodičovstvo si si vybrala ... /Návrat, Úsmev, ÚPSVaR/ , potom ti príde vyrozumenie, že zaevidovali tvoju žiadosť a môžeš začať prípravu...a až po absolvovaní prípravy ťa zapíšu do Zoznamu čakateľov na náhradnú starostlivosť...

Ak ti chýba len to potvrdenie žiadosti, tak by sa malo dať dohodnúť na prípadnom začatí skôr, ale treba to povedať 🙂

dia6
17. sep 2012

@matulikmamulik Treba ten papier z úradu, ale dá sa dohodnúť, že ak príde do cca 3.sedenia, tak je to OK. No to záleží od dohody s neziskovkou, či výdu v ústrety. Zajtra im zavolaj.

matulikmamulik
17. sep 2012

@dia6 Len na to vyrozumenie cakame na ÚPSVaR v PK nam povedali ze by sa mali vyjadrit do mesiaca zatial na krajskom kde to posudzuju chybalo moje cislo OP zatial za ine nevolali mali by sme to mat po papierovej stranke aspon dufam v poriadku aj tam budem volat aby som vedela zladit pracu nas dvoch aj rodinu s pripravou

zujka2
18. sep 2012

chcem poprosiť o radu. kde je najlepšie robiť prípravu, vzhľadom na to, že s manželom robíme na smeny a nie vždy rovnaké ? ☹

maznacik007
18. sep 2012

@matulikmamulik este cakaj boli uz u vas na navsteve? oni to vsetko musia dat dokopy a ked budu u vas na navsteve tak nadiktujete kde chcete pripravu a oni tam odoslu cely spis... tie pripravy bezia rozne... na usmeve v BA je teraz jedna ale ta je uz rozbehnuta...

@zujka2 skus sa popytat v neziskovkach... prip. mozno by vam vyhoval aj urad... usmev mava raz do tyzdna od 17 tej do 20 tej... a plus niekedy aj cez vikend... navrat viem ze mal nejake indivi. stretnutia tie sa isto daju dohodnut ako vam to vyhovuje a potom vikendovku... na urade zavisi od tety ale prav. len v uradnych hodinach...

vikad
18. sep 2012

Ahojky. Tak mám novinku, síce maličkú, ale predsa ... Dnes sme boli podpísať posudok u psychologičky a povedala, že dnešným dňom sme už aj zaradení do poradovníka. Od sociálnej pracovníčky máme do 15 dní dostať vyrozumenie a ísť podpísať ešte nejaké papiere a už len čakať. To bude asi to najťažšie zo všetkého, ale aspoň sa môžeme pomaly pripraviť na príchod bambulky ... chceme dať doporiadku izbičku a už budem možno pomaly pokukovať po nejakých veciach do izbičky ... Je to fakt malá novinka, ale pre nás podstatná, lebo už sme TAM 🙂

zujka2
18. sep 2012

@vikad supeeer, veľmi dôležitý krok a držím palce, nech ten čas rýchlo uletí 🙂

vikad
18. sep 2012

@zujka2 Ďakujeme 🙂

pava2009
18. sep 2012

@vikad no to čakanie je dlhe. Ale aj potom keď už je dieťa u Vás tak stále je čakanie na konečný súd. My mame chlapčeka od minulého roka apríla a ešte nemáme rozsudok.

vikad
18. sep 2012

@pava2009 Ako dlho ste čakali na bábo? A čo ten súd? Nám povdali, že predosvojiteľská starostlivosť je cca 9 mesiacov, je to tak?

ikuska
18. sep 2012

@vikad Ahojky, tesim sa s Vami aj my cakame na podpis spravy, hadam to bude tento tyzden a tiez uz len cakat ... 🙂

vikad
18. sep 2012

@ikuska Držím palčeky 🙂

denkak
18. sep 2012

Ahojte, neviete náhodou ktorý mesiac vybavujú teraz v BA kraji?

5katarina7
18. sep 2012

@zujka2 my sme robili na úrade,najmä preto,lebo mm je kamioňák.ale našťastie nechodí na dlhé cesty,takže väčšinou sme išli v stredu,lebo vtedy sú tam do piatej,sme boli dohodnutí s psych.a ráno sme zavolali,či poobede vieme prísť podľa toho,kedy mm došiel.

zujka2
18. sep 2012

@5katarina7 ďakujem, aj ja som uvažovala, že na úrade. vy ste tiež ešte čakatelia?

5katarina7
18. sep 2012

@zujka2 ano čakáme,teraz sme si robili aktualizáciu po dvoch rokoch čakania 😉

vikad
19. sep 2012

@5katarina7 To naozaj? už 2 roky čakáte? to sa mi zdá dosť dlho ... to je všade tak, alebo len v BA kraji?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre