Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

vesticka
3. mar 2013

@mysiak001 rozkošný chlapček, teším sa s vami 😵 😵 😵

mata71
4. mar 2013

@sisab ahoj nezabudni že na začiatku augusta končia 2r,treba aktualizaciu,prípravy,,,v jun,jul.lebo určite budu mat dovolenky,, 😵

mata71
4. mar 2013

@5katarina7 krasne podrástla... 😵

sisab
4. mar 2013

@mata71 hej mam no na pamati, dakujem 😵

mysiak001
4. mar 2013

@suezana Mame 67 cm a 7340g, takže valibuk to je a mame zlý meter :D

majda27
4. mar 2013

Ďakujem za odpovede. Manžel je rozhodnutý v stredu ísť pre tie papierie ohľadne adopcie zobrať na UP.Tak snád to nezakríknem.
Keď sme sa rozprávali o tom, tak som sa ho priamo pýtala či má on s tým, problém ale že on nemá problém len sa bál čo povedia na to ostatní ludia. Ja som mu povedala, že nech tých nerieši že ved bude naše a bude byvať s nami a nie s nimi, a že to malé bábetko budeme mať veľmi radi, pretože bude naše. Pochopil to celé, a aj som mu povedala že ako dlho sa čaká. Vie niekto presne koľko sa čaká v trenčianskom kraji? Len pre info...

tortelinka
4. mar 2013

@majda27 tak sa spravne rozhodnite...presne cakanie ti nepovie nikto, pokial chcete bieleho novorodenca, cca 3 roky treba cakat

majda27
4. mar 2013

@tortelinka to ja viem že to nie je hned.. ale len aby som mu vedela povedať, ak by sa ma na to pytal. Ale som rada, ze sa takto rozhodol. Aspon sa nebudem musiet tolko preto trapit.

erikadodo
4. mar 2013

@sisab Ahoj , tiež sme NR kraj a zaradení august 2011, vtedy na 69 mieste a teraz na 28 mieste. Naozaj to ide pomaly ale už sme za väčšou polovicou, teraz sa máme informovať niekedy jun-jul a urobiť aj aktualizáciu....takže čakať a čakať

lillik3
4. mar 2013

Čítam tu o aktualizacii a chcem sa opýtať koho kontaktovať? Platí sa ešte nieco za aktualizaciu, v akom predstihu ju musím urobiť? 02/2014 budu dva roky, no podľa všetkého to pretiahneme, tak nech to mám na pamati..... 😉 ďakujem

iwusa
4. mar 2013

@lillik3 ahojček, u nás v TT nás budú 2 mesiace pred vypršaním kontaktovať (listom) a my si potom zavoláme psychologičke a dohodneme si s ňou pár sedení. Takže čakám, že čoskoro dostaneme list, keďže, v máji sú to dva roky.

empaticka
4. mar 2013

Ahojte mamičky, strašne rada by som poprosila niektoré z vás, ktoré už máte adoptované diaťatko doma keby ste boli také zlaté a poskytli mi odpoveď na pár otázok prostredníctvom mailu bola by som vám vďačna,. Píšem diplomovku veľmi ma táto téma zaujíma a robím na to výskum. Všetko je diskrétne a anonymné. Moc vás proším ak niektorá by bola ochotná napíšte na: jana.novanska@centrum.sk Moc dakujem

mysiak001
5. mar 2013

@empaticka a nevies ten dotaznik zavesit na nejaku www stranku ako ostatne :D

empaticka
5. mar 2013

Nie pretože sa nejedná o dotazník ma to byť forma rozhovoru a jedna sa o kvalitu a nie kvantitu. Potrebujem len zopár rozhovorov nejakých 5. Malo by to byť osobne lenže je ťažko to zrealizovať preto hľadám ľudí takýmto spôsobom. Ja pošlem zopár otázok rodičmi odpovie a potom mu ešte pošlem nejaké na doplnenie toho čo mi povedal a čo by som ešte chcela doplniť. Už sa mi nejaký rodičia ozvali tak keby sa našiel ešte aspoň jeden bola by som vám naozaj vďačná. Ďakujem za záujem.

mysiak001
6. mar 2013

@empaticka v pohode 🙂 A nebolo to ani tazke

vemido
6. mar 2013

@majda27 my sme TN kraj, v poradovniku sme od 1.10.2012 a boli sme na 84 mieste.... neviem ako to ide, ale máme čakať cca 3 roky 😒 😒 😒 Ale už sa tešííííme 😉 😉 😉

empaticka
6. mar 2013

@mysiak001
Ešte raz moooc ďakujem 🙂

mysiak001
7. mar 2013

Prepacte ze mimo temu.
Nevie niekto o nejakom ubytovani pri Hencovciach, kde nebude vadit ze zamnou chodi jedna slecna na konzultacie k diplomovej praci. Na internate ma uz vytacaju viac nez dost. Nemam 16 aby ma niekto kontroloval a vadi mi ked niekto poza moj chbat keca bludy.

5katarina7
8. mar 2013

už mám copíky 🙂

mana85
8. mar 2013

@mysiak001 😨 😨 😕

dia6
8. mar 2013

@mysiak001 Naozaj je krásny, drobec.

afrika
9. mar 2013

ahojte 🙂, prosím neviete niekto ako to je s poradovníkom v žilinskom kraji? 🙂 ďakujem moc a prajem krásny víkend 🙂

dalia246
9. mar 2013

ahojte,poradite mi prosim? vypisujem dotaznik ziadatela a nerozumiem otazke-Suhlas manzelky pri osvojeni dietata manzelom matky dietata-fakt tomu nerozumiem 😒 a co sa tyka evidencie na urada prace,ked neviem presny datum evidencie,tak musim si ist vyziadat dokument? a este jedna-socialna poistovna co tam ma byt? fakt vam budem vdacna za kazdu odpoved,dakujem.

dioliana1
9. mar 2013

@dalia246 to je v prípade ak si žiadatel o pestunstvo sama, vtedy treba suhlas od manžela písomne...., potvrdenie o evidencii v nezamestnanosti od-do si vyžiadaš na UP kde sa chodíš podpisovať ak si nezamestnaná, ak si zamestnaná nerieš... tie kolonky som ani nevypisovala, socialnu poistovnu a tie voloviny na tej strane...

dalia246
9. mar 2013

@dioliana1 dakujem pekne,zamestnana som,ja som tomu tak porozumela,ze mam napisat evidenciu z davnejsieho obdobia,nejak mi nezapina 😅 este raz vdaka 🙂

matax
9. mar 2013

@dalia246 🙂 ked sme sli prvýkrát ziadat, tak ja som to vsetko vypisala, aj muzovi 😀 , od kedy do kedy sme boli nezamestani po skole 😀 a este som aj z vyplatnej pasky odpisala, kolko máme odvody do soc.poistovne..ked som to zaniesla na UPSVaR, tak len cumeli, ze to som nemusela, ze este nikto to nevypisal 😝 😀 😀 takze, ozaj, nerieš

dalia246
9. mar 2013

@matax super,vdaka,aspon mali z vas pekny zazitok 😀 😉

karkana
12. mar 2013

opýtam sa,ako to je, ked dieťako si beriete hned z nemocnice, a bio si to dajme tomu potom rozmyslí, vezmú Vám ho, 😠 či ste stale v poradovníku prví alebo sa posunie na koniec poradovníka?to asi nie, že 😒 len tak nás to s mužom napadlo, my sa tak bojíme,lebo stále máme smolu vo všetkom, ,zariadujeme vecičky do izby , ale pomaly, a asi ani dovolenka nebude,ked nám to tak vychádza, ale pôjdem sa potom ešte opýtať,tak sa tešíme

najjulinka
12. mar 2013

@karkana vyradený zo zoznamu je človek až ked ma pravoplatne dieťa zverené......

karkana
12. mar 2013

@najjulinka ale ostala by som vždy prvá, ?zas by ponúkli nám?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre