Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

fiona123
7. máj 2013

@lea101 my sme z BA a ešte sme len začali prípravu, ale vraveli nám, že tak cca 1,5 roka od ukončenia si počkáme.

lea101
7. máj 2013

@fiona123 nuz veru, tak to vyzera aj s inych reakcii.... tak potom nas psycholog na upsvare a pani socialna pracovnicka co bola u nas doma obzerat nase byvanie boli asi prilisni optimisti ked hovorili minule leto , ze do roka.... ale nevadi. vsak vieme ze to bude , a mame sa na co tesit 🙂 Aspon mame viac casu zariadit detsku izbicku. a clovek nikdy nevie.... mozno bude vyssia porodnost takeho druhu 🙂 😀 😀 😲

vesticka
7. máj 2013

zienky uplne vam rozumiem, ze upadate na duchu. Vsade kam vyjdem same rodinky a deticky a vypucene tehotenske bruska. Je to take tazke, clovek si kladie otazku a preco nie uz aj my. To cakanie je nekonecne. Clovek ma nadej, ze sa ako tak hybe vpred a potom po telefonate na upsvar sa dozvie, ze sa vobec uz pol roka neposunul, pripadne sa posunul dozadu. Asi najhorsie je to v tej nizsej 10tke. My sme sa zo 6tky posunuli na 7cku, lebo niekto obnovil pozastavenie. Za inych okolnosti by som uz pomaly riesila nejake veci, ale takto pri tomto tempe citim, ze to toho roku nebude. Takze som sa rozhodla, ze to vobec nebudem riesit a ako pisala iwusa a vikad, budem si uzivat cas, ktory mi ostava este, pokym pride to nase vysnivane bambuliatko. Vsetky sa raz dockame a trpezlivost, ktorej sa teraz ucime, sa nam urcite v buducnosti zuroci. Prajem vam vela sil a pozitivneho myslenia. Netreba sa vzdavat, budeme maminy, urcite raz ano! 😵

magimary
7. máj 2013

@lea101 ja osobne mám skôr skúsenosť, že Bratislava je v tempe umiestňovania detí do rodín na tom najlepšie, s tým že časovo je to niekedy rýchlejšie, niekedy naopak, ale zväčša sa to vmestí do intervalu 9-18mesiacov (dva roky - nie)

belaanabela
8. máj 2013

holky mam otázku /dilemu/ si lamem hlavu som stých pojmov mimo , máme doma našu bambulku, máme predbežko zo súdu do predosvojitelskej starostlivosti
Ako mam postupovať pri vybavovani MD ? ked sa pýtam nikdo nevie . . .

vandijan
8. máj 2013

@afrika no ja som tam od januára 2012, a som 83, obdobie mi neboli ochotní povedať, aspoň že dali to číslo, aj keď je fakt hrozné, keď mi ho oznámili, tak som sa zasmiala akože žeby som mala šancu v dôchodku? 😒

afrika
8. máj 2013

@vandijan ďakujem ti moc...my máme teraz 3 roky od zápisu

afrika
8. máj 2013

@vandijan tie čísla sú strašné..... je to hrozné...nám povedali pri zápise, že cca 3 roky, no ako som volávala tak som pochopila, že cca 4 roky... a možno aj viac :( :(

vandijan
8. máj 2013

@afrika to áno,platí to žiaľ len v našom kraji, inde sú pružnejší

afrika
8. máj 2013

@vandijan veď totok... musím zavolať a uvidíme ako sme na tom my

maznacik007
8. máj 2013

@belaanabela myslim ze tak cerstvo si vybavovala MD @lenkove
ale treba zajst na socialnu poistovnu pobocka podla zamestnavatela normalne sa vyplna tlacivo na materske .... len sa tam skrka kolonka iny poistenec..... priklada sa pravoplatne rozhodnutie o predbezku ... RL dietata a potvrdenie o prevzati do starostlivosti .. to je papier z DD ze ste maleho prevzali ci malu ...
oni ti vydaju rozhodnutie .... to ti pride postou aj peniazky ... na predbezko sa neda este poziadat o prispevok pri narodeni to je tych cca 150 eur to az po predosvojitelskom, pridavky sa daju poziadat na upsvar, znovu kopia o predbezku, RL ... na zdravotku v podstate tie iste dokumenty tvoju myslim ...
manzel do prace tiez na uplatnenie danoveho bonusu .. RL a pravoplatne predbezko ...

vandijan
8. máj 2013

@afrika dúfam že ty to máš už za dverami 🙂

lenkove
9. máj 2013

@belaanabela ahoj! Blahozelam k dietatku!!! 😵 😵 😵 😵
V prvom rade si musis zajst na socialnu poistovnu, oddelenie lekarskej posudkovej cinnosti, kde ti daju tlacivo na materske. To vyplnas ako iny poistenec, je to druha kolonka. K ziadosti prikladas ako pisala maznacik007 rozhodnutie o zvereni do vychovy - rata sa to od prveho pravoplatneho rozhodnutia, takze ak mas malu na predbezne opatrenie, tak uz mozes ziadat, plus doklad potvrdzujuci prevzatie dietata (ci z DD, alebo prepustaciu spravu z porodnice), RL dietatka... Tieto podklady za teba podava zamestnavatel na odd. soc. poist.
Ostatne ti vysvetlila maznacik007 vsade potrebujes rozhodnutie o zvereni (s vyznacenou pravoplatnostou chceli od nas), RL a tak..
Pekne dni s malickou!

Ak sa chces viac informovat, volaj infolinku 0906 171 989 mne poradili tam..
Peniaze na ucet mi prisli cca o 6 tyzdnov od podania, rozhodnutie este nie.

afrika
10. máj 2013

@vandijan ahoj, no uvidíme 🙂 musím zavolať a potom dám vedieť... cinknem im nee nasledujúci týždeň, ale ten ďalší 🙂 uvidíme ako sme na tom, aj nás to momentálne moc neponáhľa...v pohode to môže byť až ku koncu roku alebo na jar budúceho roka... dám určite vedieť ako sme na tom 🙂

rio68
10. máj 2013

ahoj ja som z Nitry a ako samoziadatelka som cakala rok a pol ale stalo to zato, mala mala vtedy 16 mesiacov a dnes je uz 6 rocna slecna... vsetko to je o byrokracii a papierovani lebo aj moja mala bola od narodenia v detskom domove a 16 mesiacov trvalo vybavovanie ohladom adopcii. Je to smutne, lebo vsetky tie deticky uz by davno mohli byt v rodinach.... vsetkym ktori cakaju drzim zo srdca palce aby to trvalo co najmenej

rio68
10. máj 2013

@cigaretka5 ahoj som Alena z Nitry a rada by som s tebou pokecala na tuto temu. zacnem od konca - malu som dostala ako 16-mesacnu a dnes je uz 6-rocna slecna... Som sama bez partnera - nazvali ma ako samoziadatelku. Cela ta myslienka vo mne hlodala 2 roky az som bola celkom presvedcena ze to naozaj chcem. A myslim,ze to bolo najlepsie rozhodnutie v mojom zivote. Cela byrokraticka "vojna" trvala rok a pol - som z Nitry - pocula som ze dlzka doby cakania zavisi aj od kraja-mesta. Pytas sa na pocity a chovanie pracovnicok socialky - nemozem sa stazovat - ale v podstate mi to bolo jedno - je to moje rozhodnutie, moj zivot tak tak ich rekcie ma az tak nezaujimali... Ja som tiez mala predstavu o cerstvo narodenom babatku - ako to nazyvaju anonymny porod a tu sa rodili len deti romske a jedno vietnamske a s tym som celkom nebola stotoznena, predsa je to rozhodnutie na cely zivot..... potom mi bol ponuknuty chlapcek asi 1/2 rocny ale mal dost velke postihnutie. Moju malu mi ponukli - videla som ju fotky a uprimne odlozila som ju, vtedy mi psychologicka povedala, ze aby som ju isla pozriet do DD ze nic zato nedam a dakujem je zato, lebo ked som malu zbadala uz som vedela ze je moja....znie to ako klise ale je to tak. Teraz ked citam moje riadky pripadaju mi chaoticke, skacem z temy na temu ale este stale ma ta tema dojima a to mam malu za sebou a pyta sa komu a co pisem. Ak by si chcela este popisat kludne. Drzim vam s manzelom paste pri rozhodovani ale moja rada spravte to.... Alena

yukki
10. máj 2013

@rio68 a veď napíš viac...o malej, ako v škole-či škôlke, a tak...

mana85
10. máj 2013

Ahojte ! presne takto pred rokom som sem z nadšením písala že sme ukončili prípravu 😵 a ešte z väčším nadešním dnes píšem že v pondelok si ideme po nový Rodný L. malého !!! 😉 Už sa naň tak tešííím 😵 😵 😵
vtedy by ma ani nenapadlo že behom jeden a pol mesiaca budeme rodičmi krásneho novorodeniatka s ktorého je teraz riadny fanúšik hokeja 😀

5katarina7
10. máj 2013

@mana85 a aký chutnučký fanúšik 🙂 🙂 🙂

rio68
11. máj 2013

@mana85 super malinky je krasny prajem vsetko dobre

mana85
11. máj 2013

@rio68 ďakujeme 😵

belaanabela
13. máj 2013

holky chcem sa ešte raz spýtať ohladne vybavovania MD na predbežko, musi alebo nemu si byť právoplatné , len sa pýtam pre istotu , ja sa inak stale nemôžem ešte nahlasiť na social. poistovne lebo už týžden čakam na papier o prime od zamestnavatela 😎

5katarina7
13. máj 2013

@belaanabela ja som musela mať právoplatné 😉

tromboska
14. máj 2013

Ahojteeeeeeee, tak o mesiac ideme prvykrat na tu pripravu na adopciu 😉

matulikmamulik
14. máj 2013

Kde si mozme pozriet deti, po zaradeni do zoznamu do pestunstva m
mali by sme byt kazdu chvilu v zozname, alebo mame cakat kym nas zavolaju

cairka
15. máj 2013

@matulikmamulik , mali by vám sprístupniť spisy aj na úrade. Okrem toho môžete osloviť Návrat, alebo Úsmev ako dar (čo máte bližšie) , prípadne vám je sympatickejšie.

zujka2
15. máj 2013

tak dnes prišlo rozhodnutie. sme zaradení na čakačke. zabudla som komu mám volať, na ktorom mieste sme 😀 ale sme 😎

tortelinka
15. máj 2013

@zujka2 gratulujem, no miesto este neries, mas cas, zbytocne deprimovat sa

zujka2
15. máj 2013

@tortelinka ďakujem. hej viem, len som trošku zvedavá. viem, že je to niekde za stovkou

tortelinka
15. máj 2013

@zujka2 je to mozne, ze je to take dlhe, aj nas tak nejako zaradili

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre