Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

jafnka
4. aug 2013

@zwalsh @cairka ďakujem za odpoveď. určite podáme predbežko len by bolo super keby sme si ju už mohli zobrať toho 12teho a nie zase čakať. keď bola riaditeľka na dovolenke tak boli ústretoví tak hádam im to ostalo 🙂

suezana
4. aug 2013

@dadenka1 ja som pri krste ani nehovorila, že je ado, ani že ju ešte nemáme na stálo .... opýtala som sa, či treba rodný list a oni, že nie .... tak som nehovorila.

suezana
4. aug 2013

@jafnka aj my sme podali predbežko - prvá návšteva v domove, potom dve u profi, potom celodenný pobyt u nás a následne mal byť víkendový pobyt, ale v piatok mi zavolali, že predbežko schválené a víkendový nebol - bolo navždy 😵 😵 😵 😵 😵 😵 držím palceeeee 😉

jafnka
5. aug 2013

@suezana a to ste podali predbežko už počas interakcií?

zwalsh
5. aug 2013

@jafnka áno, predbežko sa dá už počas interakcií a všetko by mal zariadiť okresná sociálka odkiaľ dieťa pochádza, oni ti aj povedia ako rýchlo kde pracuje súd. V podstate by si sa s nimi mala kontaktovať, budú už o tebe vedieť.

vikad
5. aug 2013

@jafnka Ahoj a to ste z ktorého kraja 🙂, že Vás tak rýchlo vedia vybaviť?

suezana
5. aug 2013

@jafnka áno, ale ako píše zwalsh to všetko robili tety - hneď to navrhli - jediné čo som si sama požiadala, to bolo meno, lebo ona nemala a chceli jej dať nejaké, tak som ich uprosila, nech dajú naše hneď a prešlo ešte pred predbežkom sa mi zdá - lebo ona mala aj súd o mene.

sentoza
5. aug 2013

ahojte, chcela by som sa poradit - mam "konečne" pravoplatné rozhodnutie o osvojení. Čo všetko musím teraz vybaviť?? Rodný list na matrike v mojom bydlisku a ihned aj malú zapíšem na trvalý pobyt??...pri zmene mena stačí iba v zdravotnej poistovni nahlásiť a obehať aj lekárov??...dakujem za radu

jafnka
5. aug 2013

@suezana aha, tak "naša" už bude mať pomaly pol roka tak s menom nebude problém 🙂 zajtra bude súd o osvojiteľnosti tak budeme volať, že ako to dopadlo a popýtame sa na to predbežko. malá je z iného kraja ako my tak je tam trošku problém s dochádzaním tak by sme to radi trošku popohnali.

jafnka
5. aug 2013

@vikad my sme z bb kraja ale drobec je z košického. nám dieťatko hľadal návrat. ale podľa mňa to išlo tak rýchlo preto, že sme nemali také "veľké nároky" na dieťa ako väčšina. mali sme požiadavky - pohlavie nezáleží, vek od 0 do 3 rokov, zdravé prípadne drobné zdravotné problémy a biele alebo polorómske

karkana
5. aug 2013

čím častejšie chodíme za malým, a keď odchádzame, tak nám je tak ťažko, do plaču, chudiatko malé, sám je tam v izbe , už ho chceme doma, 😖

iwusa
5. aug 2013

@karkana och drahá, už ste namotaní jeden na druhého, druhý na prvého 🙂 neboj nebudeto dlho trvať, teším sa s Vami.

karkana
5. aug 2013

bola malého pozrieť aj kámoška, tak ho popozerala, a v zadu na krku a hlavke ma také červené ako flak dosť veľký, ja som sa pýtala,ale že to má každé 3dieťa a zmizne to, aj na očku má na viečku červené žilky, a že to môže mu ostať, tak som trochu vystrašená, sestričky hovoria, že to nič neni, že len obvodná to bude riešiť, a primár, len že je zdravý, a inak sa nemám koho... no zajtra budem čakať na lekára .. neviete niektorá, čo to môže byť?

lenka_21
5. aug 2013

@karkana mrkni sa do mojho albumu na Samka ... on ma take na cele 🙂 🙂 🙂 Opytaj sa ako sa to vola, ak je to hemangiom tak to by malo zmiznut. My to mame v rodine (moj mm ma tiez medzi obocim), ale nie je to vidno. Po case to stmavne ... Lenka ma tiez zopar vzadu na hlavicke ...

lenka_21
5. aug 2013

@karkana taketo to mal ked sa narodil ... a teraz to ma taketo (vid druha foto). Ja by som sa toho nebala 😉

magimary
5. aug 2013

@karkana je to úúúplne neškodné a veeeľmi časté rozšírenie podkožných cievok, spôsobené tlakmi počas pôrodu 😉
moje porodené deti to mali všetky tri (najviac prvý a posledný), do roka to vidno a potom to bledne a bledne až to vidno najmä pri hneve a plači decuľka...
najstarší (10r.) už nemá vôbec nič (ak, tak skryté pod vlasmi, na čele už vôbec) a najmladší (má necelé 4mes.) a tomu to ešte "svieti", ale on to má len na zátylku, nie na čele

nana39
5. aug 2013

@karkana Moja malá to má na chrbátiku, ale už jej to postupne mizne. Pravdepodobne je to hemangióm.http://detskechoroby.rodinka.sk/detske-choroby/koza/koza/hemangiom-u-deti/. Tie červené žilky na viečku tiež zmiznú 🙂 .

karkana
5. aug 2013

dakujem,zajtra si vypýtame zdr.kartu, zatial nám bolo o malom len povedané, že či to má aj tam napísané,mal by mať nie?ved nám to nevadí, len aby bol zdravučký ☹

karkana
5. aug 2013

a ešte sa opýtam, máme nárok na pôrodné? niekto píše ,že áno niekto ,že nie? alebo je to , ak si vybojujeme, tak máme, však je to pre dieťatko,

kochanka
5. aug 2013

@karkana ahoj práve toto sme nedávno riešili. Nemáš na to nárok. tento príspevok sa vypláca do 6 . mesiaca života dieťata lenže musíš ho mať osvojené a kedže predosvojitelstvo trvá 9 mesiacov je to nemožne

kochanka
5. aug 2013

@karkana a ten fliačik na čielku nič není a moja to má a vlastne väčšina deti čo poznám ale postupne to mizne nič to nie je

maznacik007
5. aug 2013

@karkana narok na prispevok mas ... ked bude pravoplatny rozsudok co je cca 150 eur ale nemas narok na priplatok k prispevku na dietata co je ten zvysok do tych osemsto a nieco...

popukane cievky na ocku mala aj moja biodcerka ... zmizlo to do par mesiacov ... sestrin zasa mal taky otlacok na cielku tiez to posupom casu zmizlo ...

suezana
5. aug 2013

@karkana ak myslíš tých cca 700 eur - nemáš nárok a nevybojuješ ani súdnou cestou 😝 😝 už boli takí, čo sa pokúšali - ale tam je podmienka, že musíš od 4.mesiaca navštevovať gynekológa - a to my nespĺňame ..... a nevieš, či bio absolvovala ..... (a teda aj tak by to nepomohlo)

5katarina7
5. aug 2013

@karkana aj my sme dostali len 150 eur príspevok tzv.kočíkové ,na tie zvyšné nemáme nárok ako píšu baby vyššie.

jaron
6. aug 2013

odkedy prišla k nám Simonka, máme síce iba dve deti, ale často si mýlim ich mená, vravím im, že počúvajte, vy by ste mali nosiť nejaké ceduľky alebo aspoň tričká s menami 🙂

vrchol bol však dnes, keď som povedal:
Natálka, daj prosím ťa do stoličky Natálku... 🙂

5katarina7
6. aug 2013

@jaron tak si predstav mm koľkokrát sa pomýli keď staršiu voláme Katka a malú Kajka 😀

mana85
6. aug 2013

@jaron
@5katarina7
to máte ešte v pohode 😵 my máme havka maltezáka žije s nami v spoločnej domácnosti už dobrých 7 rokov a volá sa Filip takže to si stále pletieme lebo meno filip by mal určite Kubko keby bol " prvorodený " 😀 takže veta ako filipko nechaj Kubka lebo ťa doškrabe je u nás na dennom poriadku 😵 😵

5katarina7
6. aug 2013

@mana85 😀 😀 😀 aj my máme dvoch psíkov a sučka je Majka 😀 takže Katka,Kajka a Majka 😀

papajka76
6. aug 2013

@sentoza ahoj to rozhodnutie si pár krát ofoť a na matrike by ti mali vystaviť nový rodný list ( zmena mena a rod.č. v zmysle rozsudku ) len u nás čakali kým im to príde priamo zo súdu až potom nám ho urobili súčasne s rodným listom požiadaš o zmenu trvalého bydliska ......na zdravotnej vypíšeš tlačivo a doložíš fotokopiu rodného listu a aj rozsudok ( neviem či nechceli overenú to si už nepamatám ) a na počkanie by ti mali vystaviť novú kartičku poistenca, my sme lekárke len povedali a preložili novú kratičku poistenca a oni si to hned prepísali
asi poberáš rodičák na úrad kde si ho vybavovala im stačí len fotokopia rozsudku

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre