Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

fontana
30. okt 2013

Ahojte baby,potrebujem radu.Dnes mi volala mzdová učt.,že jej na socke povedali,že potrebuju rozsudok o zverení malého.Ja som im posielala uznesenie s právoplatnostou.bolo nám povedané,že toto stačí.Ved sud ešte nebol.čo vlastne treba k vybaveniu materskej?Som z tho na nervy.dakujem
@dia6 malý bude mat zajtra rok,je ozaj zlatý.dakujem

lalus
30. okt 2013

@fontana potrebuješ právoplatný rozsudok... o predbežku, o predosvojiteľskej a pod...
a fakt má zajtra rok? tak všetúčko najsamlepšie 😵 😵 😵 😵

fontana
30. okt 2013

@lalus čiže to uznesenie,ktoré sme dostali s pečietkou pravoplatnosti ja nanič? a DKUJEME za prianie.

lalus
30. okt 2013

@fontana neviem aké uznesenie? o čom?

fontana
30. okt 2013

@lalus uynesenie o o nariadenie predbežného opatrenia-zverenia dietata do nosky.Je na nom pečiatka osvojitelnosti ,aj pravoplatnosti.Tak som to poslala na firmu,k žiadosti o metrské,a valala mi,že to socka nechce uznat.

lalus
30. okt 2013

@fontana to je predbežko, to je OK.. s tým na materskú môžeš 😉

fontana
30. okt 2013

@lalus to som si mzslela aj ja.No som zvedava,ci mi to nakoniec ta socka uzna.Pani mzdova uct.bola z toho tiez hotovz,ked jej samotny riaditel topolcianskej pobockz povedal,ze je potrebny rozsudok.Kocurkovo

lalus
30. okt 2013

😝 @fontana ak si riaditeľ nie je istý, nech volá ústredie v BA ... s právoplatným predbežkom sa na materskú URČITE nastúpiť dá

fontana
30. okt 2013

@lalus srdecna vdaka to,si ma potesila,mam pocit,ze sami nevedia ako a kde a co treba,ale aby sme mi vedeli vsetko 😝 este ze je tu konik. 🙂 🙂 🙂

lenka_21
31. okt 2013

@fontana My sme dostali rozhodnutie o predbeznej starostlivosti - na sude buchli peciatku a s tym som nastupovala na matersku 🙂 🙂 🙂 Urcite na zaklade tohto rozhodnutia vies nastupit na matersku, socka to musi uznat ... a odporucam klud a nohy v teple, ono toho este bude a nema vyznam sa stresovat 😀

natia
31. okt 2013

@fontana nech sa len pekne na sociálke vzdelávajú, keď to úradníčky najdôležitejšie nevedia... rozhodne máš nárok na materskú na základe predbežného opatrenie, dokonca nemusí byť ani právoplatné, stačí vykonateľnosť 😉 milión %

pelikan8
31. okt 2013

🙂 🙂 🙂

maznacik007
31. okt 2013

@fontana zajdi osobne za riaditelom socialky u vas aj s tym rozhodnutim a povedz mu ze bud sa on okamzite informuje v Ba alebo tam ty napises mail aby ho poucili o zakonnych postupoch ...

narok na materske mas tam neni o com sa bavit ...

fontana
31. okt 2013

@maznacik007
@lenka_21
@natia baby vdaka,aj som si to myslela,ze to tak ma byt.No normalne som zapochybovala,ked mi volala.Najhorsie na tom je,ze vyplacat ma ma socka v topolcanoch a nie u nas doma,lebo firma,kde som pracovala ma sidlo v partizanskom 🙂 Ale hadam to dopadne ok...

lenka_21
1. nov 2013

@fontana na tom vôbec nezáleží...ja bývam v NZ a firma sidli v Šariši 😀 Nebol žiadny problem 😉

5katarina7
1. nov 2013

po večernom kúpkaní 🙂

raza
1. nov 2013

@5katarina7 jéééj, tá má krásne háro 🙂

5katarina7
1. nov 2013

@raza ďakujeme 🙂

majka21
1. nov 2013

@5katarina7 krasna je

5katarina7
1. nov 2013

@majka21 ďakujem 🙂

macmart
3. nov 2013

@5katarina7 neviem sa na malú vynadívať aká je nadherná strašne zlaté dievčatko 🙂
@pelikan8 aj vasš dievčatko je strašne zlate nádherné očká má želám vám obom všetko dobré

5katarina7
3. nov 2013

@macmart ďakujem 🙂

pelikan8
3. nov 2013

@macmart dakujem 🙂 🙂

duratlicka
4. nov 2013

Ja Ta uplne chapem.Na take podmienky,ake si dal DeD by som tiez nepristupila.Je to tyranie dietata.Bud by si to nechali vyhovorit alebo adios.Pekne sa im zneuziva tych,co nemozu mat deti,lebo ti by sa aj na hlavu postavili a odrazali usami,aby ich mali.
Ja si ziadne dieta na vikend brat nebudem.Bud budem chodit kazdy tyzden na IA alebo nech mi ho daju na hostovsky domov.Treba sa pevne zastat toho,co je najlepsie pre dieta,lebo im je to podla vsetkeho jedno,lebo "oni maju taky zvyk".
A ked ma nastvu,tak si spravim dalsie bio blondave a modrooke.

matax
4. nov 2013

@duratlicka lenze smutne je, ze je to doporucenie upsvaru, striedat miesto (profi --nova nahr. rodina) az do sudu, lebo oni (oni=upsvar) nechcu povolit DeD dlhodobý pobyt..je to tak uz skoro 4 roky od januara, kedy zacali viac s predbeznymi opatreniami 😠 🙄 😢 neprihliadaju ani na to, ze niektore sudy predbezka neschvaluju..
no desne, tiez som na to striedanie nepristupila a radsej sme chodili na navstevy k profi..hrozne je si to len predstavit 😖 vidiet, ze im "zalezi" na detoch 🙄 😒

dorota23
4. nov 2013

@duratlicka uplne s tebou suhlasim, pekne si to napisala... Predsa ak niekto prejde pripravou, posobi pocas 3 interakcii tak, ze si vytvara k dietatku pozitivny vztah a navyse ma vlastne deti, tak co sa tam uz riesi... Nech je odporucanie uradu akekolkvek, chapem, ze je zle, ze nie je mozny dlhodoby pobyt, ale je mozny hostovsky (2 tyzdne, predlzovat neustale do sudu) a tam by to malo predsa smerovat. A to uz zalezi na rozhodnuti DeD...

duratlicka
4. nov 2013

@matax , @dorota23 Hostovsky by mali podla mna zrusit a predbezka schvalovat poctivo do 7 dni.

matax
4. nov 2013

@dorota23 hej, ale ded je kontrolovany upsvarom 😖 a nie kazdy upsvar asi "povoli" take predlzovanie:( moja skusenost je, ze nepovolil,len striedavo 2týzdne v ded,2 týzdne v profi= des pre dieta aj pre vsetkych

matax
4. nov 2013

@duratlicka napr. nase predbezko pocestovalo tromi sudmi , lebo sa handrkovali,ktorý sud ma pripad riesit,nakoniec ho riesil sud,kde sme predbezko podali 😖 😖 😠 😖 vsade mali lehoty..takze ja som aj za hostovsky, len aby to bolo rýchle 😖 u nas to do7 dni neslo 😖 boli to mesiace
ale bolo by to super, keby do7 dni poschvalovali predbezka, lebo tam uz sa aj práva nahr.rodica menia, pri hostovskom je dieta stale "ustavne"

matax
4. nov 2013

@duratlicka uzasne by bolo aj schvalenie do 30 dni 🤐

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre