Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

opicka2
28. máj 2014

@zwalsh ja som ti chcela spraviť radosť 🙂

zwalsh
28. máj 2014

@opicka2 Ďakujem pekne 🙂 si milá ako vždy posielam ti za to veľkú pusinu 🙂

opicka2
28. máj 2014

@zwalsh Ďakujem 🙂 aj ty si poklad 🙂

karkana
28. máj 2014

@123sabrina aj my budeme krstiť až ked bude mať naše meno 😉 počkáme,,,,už aj pýtali u nás poplatky za malú, aby sme zaplatili,,,, ale sme sa dohodli, ked bude naša všetko doplatíme ,nechcem im dávať rodný terajší,, sú veľmi zbytočne zvedaví tam na úrade

monika7ka
28. máj 2014

@dioliana1 Ahoj,prosim ta mohla by si aj mne poslat tu knizku. Dakujem

dioliana1
28. máj 2014

@monika7ka ano, pošli mailovu adresu do správy, najlepšie gmail ak máš

lea101
29. máj 2014

Ahojte dievcata, je tu niekto kto uz ma babatko doma kto by mi povedal kolko interakcii s babatkom predchadza ( a ako casto v akej frekvemcii mozte mat tieto interakcie) od momentu ked si mozte babatko vziat domov? My sme podla pani P z UPSVAR uz takmer narade a ze mame cakat kazdu chvilku telefonat. Ja verim ze je to individualne ale chcem sa opytat ci je nejake pravidlo ktore sa musi dodrzat a ze skor vam nedaju babatko domov alebo co.... Neviem vlastne ani na co sa pytam asi chcem vedet ze kolko to trvalo od dna ked vam zavolali a boli ste si pozriet spis az po moment ked ste si priniesli babatko domov.🙂 dakujem za kazdy prispevok vopred🙂

belaanabela
29. máj 2014

@lea101 konkretne nam volai vo štvrtok že mala je na svete a v piatok rano som hrdo kračala s pôrodnice s naším uzlíčkom šťastia 😵

tortelinka
29. máj 2014

@lea101 neviem čí sa dodržiava nejaké pravidlo, u nás od telefonátu po príchod domov bolo 10 dni

lea101
29. máj 2014

@belaanabela to naozaj ?? Tak o tom snivam aj ja . Ale asi sa to deje len vo vynimocnych pripadoch. Nema byt babatko 6 tyzdnov podla zakona v kojeneckom? Ved jasne bude ako toa byt 🙂 ale uz sa neviem na nic ine sustredit.

lea101
29. máj 2014

@tortelinka super to este zvladnem🙂 len nech to nie je viac 🙂 dakujem ti

tortelinka
29. máj 2014

@lea101 no prave v BA nedávajú baábatka skor ako majú 6 týždňov, u nás dávajú aj menšie

lea101
29. máj 2014

@tortelinka ja ze je to zo zakonaSK tych 6 tyzdnov. Zistujem, ze vlasnte nic neviem... 😕

schatje6
29. máj 2014

Ahojte dievky, prave som docitala knihu Veza z kociek, putavy, silny pribeh...
Inak, my uz mame babiku doma, zatial na hostovsky, ale uz mame aj osvojitelnost. Je to uzasne, krasne a neuveritelne, a jednoznacne sa oplati vsetko to podstupit a tiez to dlhe cakanie 😵 😵
Drzim palce, nech to vsetkym cakatelkam rychlo ubieha 😉

tortelinka
29. máj 2014

@lea101 nie, každý kraj to má inak, buď sa čaká, alebo ideš do rizika, že si to bio rozmyslí

lea101
29. máj 2014

@tortelinka ahaaa . Dakujem za vysvetlenie

5katarina7
29. máj 2014

@lea101 naša mala 6 týždňov keď nám volali a o dva týždne sme ju brali domov,a na IA sme chodili skoro každý deň čo sme už nevedeli vydržať bez nej a pravda aj podľa toho ako to vyhovovalo profi mamine 🙂

lea101
29. máj 2014

@5katarina7 dakujem. To je povzbudzujuce🙂

5katarina7
29. máj 2014

moja Karolínka <3

lea101
29. máj 2014

@5katarina7 boze to je anjelik krasny uz som Ju videla je krasna prekasna .💗💗

kacena4
29. máj 2014

@lea101 ahojko kedze som si nasla viac likov od teba tak ti pisem 😉 ja som najrychlejsie odovzdala babatko do 3 tyzdnov aj to preto lebo rodicia dochadzali z ineho kraja 1x do tyzdna a po 3 interakcii si ho brali na predbezko. no ba kraj je v tomto opatrny. novorodencov dava najprv do profi a caka tych 6 tyzdnov ci sa ovze rodic a medzitym vlastne sleduju dieta "ake" tie prve tyzdne su pre babatko najnarocnejsie a casto su to deti z nesledovanych gravidit. a potom nastupuju interakcie s rodicmi a tu zavidi od psychologicky a rodicov ako sa vedia zosynchronizovat. napr. ci sa rodicia neboja vziat si babatko na ruky, ci ho vedia prebalit, pripravit mu stravu, nakrmit ho, prezliect, proste ci sa vedia o neho na 100% postarat podla toho aj dlho prebiehaju interakcie. psychologicka je akoby zastupcom statu a tak je za dieta zodpovedna a ak uzna ze su rodicia pripraveny vziat si dieta domov tak sa spise sprava a mozete podat navrh na sud ale musia tam byt najmenej 3 stretnutia. preto je vlastne na tych stretnutiach pritomna aj psychologicka a vacsinou aj profimama, ktora vlastne vie najlepsie vsetko o dietatku. a treba sa na neho pytat, ake je ci v noci papa ako casto, ci papa, ci ma koliku, ako kaka proste na vsetko v tom uvidia vas zaujem o dieta a pojde to ooooomnoho lahsie a profimama vam vzdy najlepsie vie povedat o dietati vsetko vsak s nim zije jeho prve dni z jeho zivota a pytajte si potom jeho knihu zivota nech vam napise co za ten cas dokazalo, ci sa usmialo, kedy, ako podrastlo, ci uz sleduje kolotoc a odkedy.... proste taketo detaily, ktore by vlastny rodic vedel keby mal dieta doma, ale vy sa to nemate ako dozvediet iba od nej
drzim palceky nech mate cim skor drobceka doma

lea101
29. máj 2014

@kacena4 dakujem dakujem dakujem. Prehladne empaticke a velmi uzitocne. Si skvela 🙂 velmi mi pomohol tvoj odkaz urobit si realnu predstavu aj manzelovi som precitala. 🙂 pa x

kacena4
29. máj 2014

@lea101 nerada veci zaobalujem radsej poviem pravdu ako to je z pohladu dietata najlepsie - hlavne do jeho buducnosti a ak som pomohla som rada

5katarina7
29. máj 2014

@lea101 ďakujeme 🙂

lea101
29. máj 2014

@schatje6 ahojky ja som citala knizku Veza z kociek pred tyzdnom na jeden hlt. Teraz som ju dala manzelovi a povinne cita🙂 je to pekny a silny pribeh. Ja citam "Navod na prezitie pre bejby" od Bukovskeho teraz. A zaroven tu kucharsku knihu od neho na pripravu detskej stravy "od babatka". "Hned to bude anjelik"🙂 🙂 😀 🙂 odporucam . X

zwalsh
29. máj 2014

@kacena4 profi mamy píšu knihu života ? A to naozaj?

magimary
29. máj 2014

@zwalsh no jasne 😅 😉 🙂
(neviem, či všetky, ale u nás hej 😉)

kacena4
29. máj 2014

@zwalsh myslim, ze tie zodpovednejsie, ktore si uvedomuju, ze len oni ziju tu jednu cast zivota s dietatom a nechcu ho odovzdat dalej ako nepopisany biely list papiera..., tak ano tie pisu knihy zivota 😉 🙂

zwalsh
29. máj 2014

@kacena4 tak to veľmi ďakujem za túto info už presne viem čo urobím 🙂

kacena4
29. máj 2014

@zwalsh teda to znie zakerne 😉 😉 😨 😨 🤐

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre