Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

vikad
9. okt 2014

@kmetonyova Fuha, tak to je sila ... a odkedy ste zapísaní v poradovníku ?My sme si už robili aktualizáciu po dvoch rokoch teraz v septembri, sme na clekom pozitívnych miestach už, ale aj tak sa to neskutočne vlečie ... Chlapček - 6.miesto a dievčatko - 10. miesto, dvojičky - 1.miesto, ale tu je maličká šanca na osvojenie ... dvojičky nedá asi nik len tak ... joj, nech sa to už pohne ... a aké ste mali požiadavky?

kmetonyova
9. okt 2014

ahoj v januari by sme mali robit za aktualizaciu my mame biele zdrave dievcatko ale nie je podmienka novorodeniatko az do pol rocka

vikad
9. okt 2014

@kmetonyova Aha, no my sme si dali, biele zdravé do jedneho rôčka, na pohlaví nezáleží ... A to ste v poradovníku aj na chlapčeka, ked máte požiadavku na dievčatko?

kmetonyova
9. okt 2014

hej aj na dievcatko aj na chlapceka dnes som volala mali dievcatko ale ma abstinencne priznaky lebo matka bola a je alkoholicka a maju poloromskeho chlapceka 4 mesacneho

vikad
9. okt 2014

@kmetonyova A ku komu patríte na úrade? A nepovedali ti, či ste sa posunuli?

kmetonyova
9. okt 2014

ahoj k pani dancovskej nic sme sa neposunuli furt na mieste

vikad
9. okt 2014

@kmetonyova Napísala som ti správu 🙂

papillon76
10. okt 2014

@ingridlukacova1123 kamaratka volala v pondelok na Vazovovu, vybavuju zapisanych do zoznamu v januári 2013

nela007
10. okt 2014

A v ZA vybavujú august 2010. :(

ingridlukacova1123
11. okt 2014

@papillon76 dakujem, volali sme tam v maji povedali nam ze sme dvadsiaty v poradi a ze za maj vybavili 5 deti a volali sme v septembri a posunuli sme sa len o styri miesta. Tak uz sa to blizi. Dakujem

rachel36a
12. okt 2014

@karkana bože aká už je veľká, to ani nie je pravda... a krásna je 🙂

lenka_21
13. okt 2014

Ahojte vsetci, chvilku som tu nebola, ale prisla som nakuknut co noveho 😀 😀 😀 Vidim, ze sa to predsa len trosku posunulo a niektorym tu pribudli krasne deticky. 🙂

U nas sa to uz trosku znormalizovalo a teraz si vychutnavam dve male deticky. Boli casy ked to bolo narocne, ale co mam znamych a maju dvojicky tak fungovali dost podobne. Pri tych malych detickach je 5 mesiacov badatelny rozdiel, ale teraz sa to uz dorovnava - chodia naraz spat, papkaju rovnako a pod. Este stale ich obidvoch papkosov kojim - zacina to byt dobra zabava, ale teraz to trva uz iba chvilku a da sa to vydrzat 😅 Viackrat som to tu v tom case riesila, co a ako to bude ked bude medzi nimi taky maly rozdiel, ale uprimne zatial som neprisla na ziadny zavazny problem. Jeden cas som si pisala s jednou pani z nejakej organizacie, tiez opisovala, ze preco to nie je dobre - nuz uprimne mozno sa to este ukaze, ale ja vidim iba same prinosy. Takze s odstupom casu viem zhodnotit, ze to bolo dobre rozhodnutie a som rada, ze sme sa nakoniec takto rozhodli. Ak by bol niekto v podobnej situacii kludne mi dajte vediet a vieme o tom pokecat 🙂
Prikladam foto mojich lastoviciek 😀

sentoza
13. okt 2014

@lenka_21 úúúúúžasnéééé, máš môj hlboký obdiv...držím palce aby táto pohoda z lastovičiek stále vyžarovala...

saskah7
13. okt 2014

@lenka_21 ved oni sa podobaju! gratulujem 😉 😵

lenka_21
13. okt 2014

@sentoza dakujem, akurat som pisala, ze minule sa nahanali po dome a strasne sa na tom zabavali. S mm sme ich sledovali z kuchyne a len sme sa uistili, ze urcite nic krajsie sme si ani nemohli zelat....cakali sme na tento zazrak 10 rokov a nie nadarmo sa hovori, ze na dobre veci sa oplati cakat. 🙂 😅 😀 Viacero ludi nam hovorilo, ze nech si spravime este jedno, ale ja som niekde citila, ze toto je pre nas to spravne...a nemylila som sa. Minuly rok som absolvovala vaznu operaciu - onko diagnoza a dalsie dietatko my nedoporucuju. Keby sme sa boli rozhodli inac, tak druhe dietatko by sme uz nemali a to by bola skoda hlavne aj pre maleho. Vyrastal by sam a takto ma partaka, kt.navyse moze sefovat 😉 Ano obcas sa vymlatia, ale opat nic zvlastne co sa nedeje pri surodencoch, ale je na nich uzasny pohlad ked sa spolu hraju... Kazde rano a vecer ked idem spat dakujem vsetkym hore za takyto dar a stastie 🙂

@saskah7 ano teraz uz nikto nezbada rozdiel, par mesiacov dozadu to bolo vidiet (kvoli motorike), ale teraz kazdy tipuje, ze su dvojicky 😉

lenka_21
13. okt 2014

@vikad my ked sme povedali pani na urade, ze berieme aj dvojicky tak sa nam vysmiala a cuduj sa svete, ale boli aj dvojicky. U nas vsak nastal ten problem, ze nam ich 'vraj' zabudli ponuknut. Ked som to zistila tak som sa na to pytala, pozreli a do papierov a skonstalovali "aha vy ste mali dvojicky, asi sme to prehliadli" 😕 😠 Nadej je vzdy 😀

vikad
14. okt 2014

@lenka_21 To naozaj? A kedy vám ich ponúkali?

vikad
14. okt 2014

@lenka_21 Ach, až teraz som si prešla predošlé komenty. Detičky sú krásne a ako sa na seba podobajú, naozaj ako dvojičky 🙂 Juj, veľkú radosť musíš mať, držím palce 🙂

5katarina7
14. okt 2014

@lenka_21
@vikad asi to boli dvojičky ktoré ponúkali nám,len mm stratil odvahu na dve detičky naraz,nakoľko máme ešte jednu staršiu dcéru.

lenka_21
14. okt 2014

@5katarina7 mozno ano, tusim sme sa o tom potom bavili. Problem bol v tom, ze my sme boli pred vami a nam ich neponukli - vraj si nevsimli, ze mame dvojicky... Neva malo to takto byt, su v dobrej rodine...
A ako som ti vtedy hovorila, netreba sa bat podla mna jedno, alebo dve je jedno 😀 Hovorim z vlastnej skusenosti 😉

5katarina7
14. okt 2014

@lenka_21 hej malo to tak byť,my máme tú našu cácorku a nedali by sme ju za nič 😉 a teraz čakáme na súrodenca zas sme v poradovníku 😀

lenka_21
14. okt 2014

@5katarina7 drzim palceky!

5katarina7
14. okt 2014

@lenka_21 ďakujem,a dúfam že to pôjde rýchlo 🙂

lenka_21
14. okt 2014

@5katarina7 a ako to teraz vyzera, musite ist na zaciatok poradovnika a opat vsetko absolvovat?

majka21
14. okt 2014

Nasa Karolinka aj so sestrickou Timejkou 😀

vikad
15. okt 2014

@lenka_21 Nech mi niekto povie, ako potom funguje oslovovanie a kde je istota, že naozaj oslovia rodinku podľa poradia, keď zabudnú alebo si nevšimnú, že má niekto dvojičky v požiadavkách !!!!!!!!!!! My sme na 1.mieste už 1,5 roka a o dvojičkách nám zatiaľ nikto ani nemukol ... žeby si znovu nevšimli? No, niekedy mám pocit, že tie poradovníky si vytvárajú ako oni sami chcú .... ☹ Možno im krivdím, ale myslela som, že to pôjde trošku rýchlejšie ...

5katarina7
15. okt 2014

@lenka_21 urobili sme si aktualizaciu a sme na 70 mieste

kmetonyova
15. okt 2014

my sme na čš a uz rok a nic sme sa nepohli za rok ani o jedno mieste tak neviem uz ako toje

yukki
15. okt 2014

@5katarina7 no tak ja myslím, že sa môže ľahko stať, že tých 69 pred Vami odmietne....a budete na prvom. Na také srdiečko, jak dávaš tu na fotkách, brčkavé, nádherne kakavkové s očami jak uhlíky...

5katarina7
15. okt 2014

@yukki jáj keby si mala pravdu 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre