Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

tortelinka
14. jan 2015

@salaj cca 4-5 rokov

salaj
14. jan 2015

@tortelinka dakujem

dzordzina
14. jan 2015

u sak to cisto clovek babo dostane niekedy na 40tku

tortelinka
14. jan 2015

@dzordzina ale keď človk nemá príliš vyhranené podmienky, tak oveľa menej 😉

fiona123
14. jan 2015

@bahary skús sa jej spýtať lebo mne hovorila, že ich zatiaľ nevedia umiestniť, tak možno práve kvôli handicapom. Ku mne bola milá cez telefón, ale osobne som sa s ňou nestretla.

5katarina7
16. jan 2015

moje <3

mata71
16. jan 2015

@5katarina7 nádherne ste..

5katarina7
16. jan 2015

@mata71 ďakujeme 🙂

siska25
17. jan 2015

@little_bubu Ahoj, nám sa na úrade odporúčaním neriadili. V návrate nám dali odporúčaný rozdiel medzi deťmi 2,5-3 roky a malého už máme doma a rozdiel je medzi deťmi rok a 9 mesiacov.

dellfi
17. jan 2015

Na zaklade coho sa ten vekovy rozdiel urcuje?

siska25
17. jan 2015

@dellfi U nás to bolo odporúčanie od sociálnej pracovníčky, vraj to súvisí so vzťahovou väzbov dieťaťa a matky a s vývojom dieťaťa.....

dellfi
17. jan 2015

@siska25 a na zaklade coho je to posudzovane? Je to nejako standardizovane, to aky ma byt odstup medzi detickami? Ako to funguje ak uz clovek jedno vlastne ma? Su tam nejake kontraindikacie? Je osvojenie v tomto pripade mozne?

siska25
18. jan 2015

@dellfi Nie ono to standardizovane nie je a podla mna ani zaväzne. To je na tebe ako sa rozhodnes, ci zvladnes aj mensi vekovy rozdiel.... Ale hovorim, my sme mali odporucanie v zaverecnej sprave z Navratu 3 roky, ale na urade, ani pocas doby do sudu sa nas na to nikto nepytal, ani na to neprihliadali. Nasa psychologicka to zdvovodnila tym, ze pre spravny vyvoj dietata je dolezite, aby mama mala dostatok casu venovat sa samostatne kazdemu dietatu, aby vznikla bezpecna vztahova väzba a okolo toho tretieho roku je dieta uz viac samostatne a dokaze lepsie prijat skutocnost, ze ma surodenca.... Tak nejako v skratke nam to bolo povedane.

siska25
18. jan 2015

@dellfi Ak mas vlastne dieta, tak samozrejme nema to vplyv na osvojenie. Akurat sa budu viac vypytovat, ze preco chcete adopciu ak uz mas svoje bio dieta.

karkana
19. jan 2015

ked nás zapíšu do poradovníka a bude našej bio mama náhodou mať dalšie dieťatko,môžeme tým pádom preskočiť ostatných?a budú volať nám, ako je to ,,,,,na sedení nám to jednoznačne nevedela povedať

najjulinka
19. jan 2015

@karkana ano, mali by zavolať.. ale tak ako píšem.. mali by....

magimary
19. jan 2015

@karkana v BA býva zvykom, že ozaj volajú
(samozrejme, netvrdím, že vždy na 100%, ale tak ako píšem-obvykle zvyknú zavolať)

martinkasl
19. jan 2015

Čaute baby,a ako sa to pohlo v NR,ak sa náhodou pohlo,neviete ako? 🙂

jafnka
19. jan 2015

@karkana toto sme sa aj my pýtali a tiež nám povedali, že zvyknú kontaktovať najskôr tých, čo už od nej dieťatko majú. ale u nás to už asi nehrozí keďže naša Nelka je už 11te dieťa

dzordzina
19. jan 2015

ahojte my sme voali do kosic tak sme sa nic nepohli v poradovniku uz cakame 2 roky a povedala nam ze urcite este take 3 roky fu dost

dzordzina
19. jan 2015

oprava volali

najjulinka
19. jan 2015

@jafnka typicka dodavatelka... to 11 nie je vela.... my mame 12. a 14.... zaleži na tom či s jedným chlapom a či sedi on v base a an ako dlho.. alebo su to len prac. urazy a tak potom ani moc pauzy nemusia byť....

magimary
19. jan 2015

@jafnka no, práve preto, že má vaša bio toľko detí- je vysoko pravdepodobné, že bude mať i ďalšie (ak jej to teda ešte vek dovoľuje)

najjulinka
19. jan 2015

tak tak mary...

jafnka
19. jan 2015

@najjulinka
@magimary ona nie je typická dodávateľka, to len o našu a ešte jednu staršiu sa nevládala starať. vekovo je to ltt. ale veru by som sa potešila lebo Nelka sa ozaj vydarila 🙂

najjulinka
19. jan 2015

@jafnka naša tiež nie je typicka... nechala naše 2.. potom o prve sa starala stara matka, kedže matka neplnoleta ešte bola a tak to aj ostalo na furt.. .a ešte jedno je v adopcii.... to v adopcii je cca z prostredných deti....

siska25
19. jan 2015

Prosim vas, tie co ste si teraz vybavovali matersku.....ja som uz z tej socialnej poistovne na prasky....Mesiac mam podanu ziadost o materske, stale nechodila odpoved, dnes konecne od nich prisla posta, som sa tesila a predcasne. Chceli od vas niktorej potvrdenie z domova, ze ste dieta naozaj prevzali a presne k akemu datumu? Lebo odo mna to chcu, ze im to mam poslat, lebo ze nemaju ako vediet, ze mame maleho naozaj doma. Som tam volala, ze maly je u nas skor ako bol sud, ze na hostovskom a ona , ze od vtedy som mala ist na matersku a aj ziadost podat, ale ved to je uplna blbost. U nas na pobocke mi jasne povedali, ze datumom pravoplatnosti predbezka, tak som aj ziadala a zas im to nestaci, tak ci mate niekto skusenost alebo len ja mam stastie. ..A to nehovorim, ze ostatne urady kvoli nim vybavit nemozem, dostavam rodicovsky a budem ho musiet vracat, na UPSVAR budu nadseni. A jedno stastie, ze som na rodicovskom, lebo ak by som robila neviem ako by som to riesila.

najjulinka
19. jan 2015

@siska25 ano ten papier treba... a napišu ho vtedy ked dieťa odovzdaju na furt... hostovsky je čosi ine.. tam podpisujete na dobu určitu furt len.. a potom už vam ho daju aj so všetkými papiermi a vtedy daju aj to potvrdenie,a k ho potrebujete, čo koli materskej potrebujete.. inak ho netreba... len koli materskej

siska25
19. jan 2015

@najjulinka Nam to potvrdenie v domove nedavali, rodny list poslali postou, zdravotnu kartu priamo doktorke a v papieroch o hostovskom sme mali od xx datumu az po rozhodnutie sudu a len ze sme ho prevzali a podpisy pri vrateni nie su kedze sme ho uz nevratili. Tak si to musim vypytat. Len podla mna ani na socke netusia k akemu datumu maju davat matersku, kazdemu inak povedia aj spravia....

siska25
19. jan 2015

@najjulinka A na socke mi povedali, ze ako priloha staci rozhodnutie sudu pravoplatne, nic viac. Maleho mam 3 mesiace doma a papiere nevybavene, uz aj sud o predosvojitelskej starostlivosti sme medzi tym stihli....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre