Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

afrika
12. júl 2012

chcem poprosiť neviete niekto aké obdobie sa teraz vybavuje v žilinskom kraji?
včera som pochopila, že asi určite budeme mať adoptívne bábo a vlastné asi nikdy. dosť ma to zobralo. nie to, že bude adoptívne, ale to, že nebude aj biologicky vlastné. musím ísť na piaty potrat, lebo malinké, ktoré vo mne rastie sa veľmi zle vyvíja a aj tak by som asi potratila. je mi strašne

jafnka
12. júl 2012

@cicimotinka @afrika vďaka za odpovede, hneď som kľudnejšia 🙂

kanhwa
12. júl 2012

@pelikan8 gratulujem a prajem vsetko len to najlepsie a krasny spolocny zivot 🙂

kanhwa
12. júl 2012

@jafnka neviem, preco by ste s tym mali mat problem. podmienkou nie je mat "vlastne" byvanie. je treba mat zabezpecene podmienky pre dieta ale nikde nie je striktne dane zakonom ze akym sposobom. drzim palce.

kanhwa
12. júl 2012

@afrika to je strasne tazke - prajem vam vela sil, aby ste to zvladli. verim, ze ta aspon trosku ukludni informacia, ze to adoptivne babo, ktore k vam pride, bude to iste (aj ked nie geneticky), ktoremu sa nepodarilo ku vam prist cez tvoje brusko - ja som o tom uplne presvedcena. niektore veci nevieme nasimi pozemskymi zmylami pochopit, preco sa deju....ale urcite to ma svoj vyznam...

maznacik007
12. júl 2012

@afrika moja je mi to luto... drz sa

jafnka
12. júl 2012

@kanhwa ďakujeme 🙂 pani z úradu, čo mi volala bola z toho akási zmätená, že kam vlastne potom prídu pozrieť keď ešte dom nemáme prerobený a tak sa len pre istotu pýtam 🙂

papajka76
12. júl 2012

@jafnka ja by som na tvojom mieste so súhlasom svokry povedala tetuške s úradu aby sa prišla pozrieť k svokre ....ved podmienka je aby tam kde by malo prísť dieťatko bol záchod kúpelňa a priestor kde by mohlo dieťatko spinkať a hrať sa. Ved pred súdom na predosvojiteľskú starostlivosť tetušky prídu znova a to už môžete mať domček prerobený a tak potom prídu tam.

afrika
12. júl 2012

@jafnka u nás boli pred dvomi rokmi u svokry-tam sme vtedy bývali a teraz boli pozrieť už u nás doma aj keď trv. pobyt je stále u svokry 😉

papajka76
12. júl 2012

@afrika je mi to ľúto čo prežívaš, je to ťažké....ale nevzdávaj sa nádeje že raz budete mať vlastné....poznám jednu maminku ktorá si adoptovala dokonca dvojičky a následne čakali vlastné a nemala počas tehotenstva žiadne problémy.... a teraz majú 3 ročného krásneho chlapčeka 🙂

5katarina7
12. júl 2012

@jafnka u nás boli pozrieť v byte a odvtedy sme sa presťahovali do domu,len som zavolala zmenu adresy,a myslím si ,že sa k nám prídu pozrieť až keď dostaneme dieťatko 😉

chmurkaxy
12. júl 2012

@krisbar ahoj, my sme na tom podobne. nezijeme sice trvalo v zahranici, ale manzel je na zahranicnom projekte, kde travi kazde 3 mesiace v inej krajine. aj preto napriek tomu, ze sme odovzdali vsetky dokumenty uz v decembri 2011, este stale robime pripravu. lebo ked sme doma par dni, tak to riesime. Dufam, ze v septembri to definitivne uzavrieme a uz nam zacne plynut cakacia lehota. Ale moja vlastna skusenost je, ze tety su vsetky mile a ustretove, tak urcite pomozu, neboj!

krisbar
12. júl 2012

@chmurkaxy no dakujem za povzdbudenie, my vska na sk chodime velmi sporadicky - asi raz za dva mesiace uz teraz a aj to len na max par dni, max tyzden a ked by sme aj sli do adopcie tak by nam to nepreslo lebo nemame ako ukazat domacnost a na zaciatku ked by nam pridelili dieta a mali by sme sa zacat spoznavat, tak neviem ci by sme mohli ist na dlhsie na sk.
tak my sme si to zavreli a pockame si kym sa vratime...ved deti bude stale dost. my mozno skor aj tka premyslame o profi rodine alebo pestunskej, a adopciu sme videli ze uz dnes by sme dali sancu aspon jednemu dietatu zit s laskou.

chmurkaxy
12. júl 2012

@krisbar my sme sucasne so slovenskou adopciou rozhodili siete aj co sa tyka medzinarodnej, lebo by sme chceli velku rodinku a to, ze sa nam nedari mat deticky podla planu nas predsa nemoze zastavit 🙂) a kde zijete? ved ako tu baby spominali, ukazte napriklad byt rodicov a za ten tyzden sa to tiez da stihnut.. my chodime domov raz za 3 mesiace, ak vobec, zvacsa maximalne na tyzden dva, preto sa to tak natahuje.. ale priprava je 28 hodin, to sa da zvladnut a rozlozit 🙂 a kde vlastne zijete? my sme momentalne uz 5. mesiac v USA (ja som bola po 3 doma, manzel zostal a ziadal o predlzenie vizovej karticky) a predtym sme boli 8 mesiacov na Filipinach. teraz do polovice septembra USA a potom uvidime, kam nas poslu 🙂

tortelinka
12. júl 2012

@chmurkaxy je tazke to robit na dialku, viem o tom svoje..inak pozor aby ste pripravu skoncili do roka, inak neplati

chmurkaxy
12. júl 2012

@tortelinka ano, viem, uz mame vsetky hodiny za sebou, uz nam chyba len jedina spolocna v septembri, aby sme to ukoncili. ale naozaj, musim ich pochvalit, velmi nam vychadzali v ustrety. vy uz mate doma drobceka? 🙂

tortelinka
12. júl 2012

@chmurkaxy ano, mame uz 8 mes "drobceka" 🙂

chmurkaxy
12. júl 2012

@tortelinka jeeeej, a ako dlho ste cakali? a kolko mal, ked k vam pribudol? 🙂) a ako sa vola drobcek? 🙂

tortelinka
12. júl 2012

@chmurkaxy cakali sme pol roka, mal tri tyzdne ked prisiel a vola sa Jakub

chmurkaxy
12. júl 2012

@tortelinka fiiiha, to ste mali super, viem, ze sa vacsinou caka aj dlhsie 🙂 moc ti prajem, nech ste stastna rodinka! 🙂

tortelinka
12. júl 2012

@chmurkaxy dakujem, ano bolo to skor ako sme cakali 😉

vesticka
12. júl 2012

@afrika mhm je mi to veľmi ľúto, ale nestrácaj nádej. Už to je úžasné, že vieš vôbec otehotnieť. A možno najprv má byť adopčiatko u vás doma a potom za odmenu príde aj Vaše zdravé bábatenko. Nič v živote sa nedeje náhodou. A ak sa aj cítíme úplne rozšliapaní životom a vravíme si: tak viac už nezvládnem..., veru zvládneme aj viac. Prajem ti veľa síl!

chmurkaxy
12. júl 2012

@tortelinka a to sa vam podarilo na Slovensku? prepac, ze som zvedava, tym, ze zatial cestujeme, chcem vediet co najviac, ako to funguje, nech sa na to vieme nejak pripravit.. 🙂 ze ci mam postielku a podobne zacat chystat preventivne uz dopredu alebo mam este kopu casu 🙂

tortelinka
12. júl 2012

@chmurkaxy ano, dokonca ZA kraj 😕 , veru radsej chystaj, ja som furt bola frajerka ze koooolko casu, a potom som kupovala vsetko za 2 hodiny 😀

afrika
12. júl 2012

@tortelinka ahoj, ako dlho ste čakali v ZA kraji? my sme teraz zapísaní cez dva roky

afrika
12. júl 2012

@tortelinka mali ste aj nejaké požiadavky? tím myslím farba pleti....

tortelinka
12. júl 2012

@afrika 6 mesiacov, farbu pleti sme neriesili 😉

afrika
12. júl 2012

@tortelinka tak rýchlo ste dostali? krása. nám povedali čakacia doba 3 roky, no vyzerá to na dlhšie 😒

chmurkaxy
12. júl 2012

uz ked budeme oficialne zapisani a povedia nam, ake cisla vybavuju, potom zacnem pomaly potichu zhromazdovat :D aj ked, vybratych uz mam vela veci, lebo ved 3 roky sa snazime a za ten cas ti vselico padne do oka.. ale asi zdedime vela veci z rodiny, tak uz len kocik a postielku potom 🙂 a mozem byt zvedava a este sa vypytovat? ako rychlo si malinky na vas zvykol? tohto sa totiz trosku bojim, ze budem robit to najlepsie, co sa da, no aj tak stale nebude drobcek spokojny.. inak v rodine a v okoli mame vela deticiek, tak skusenosti mam, kamosom sme dokonca strazili maleho, ked mal 4 mesiace, lebo mali obaja crevnu chripku a nechceli, aby to maly chytil, lebo bol po zapale obliciek. a zvladli sme to v pohode. ale zase, kazde babatinko je ine.. a uz od zaciatku sa volal maly Jakubko ci ste mu menili meno?

tortelinka
12. júl 2012

@afrika jasne, predpokladam ze biely novorodenec?inak my sme mali do roka poziadavky

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre