Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

papajka76
20. jan 2012

@lubka1709 ahojky...niekedy sú aj v slovenčine ale ja mám skúsenosť že boli v latinčine a tak sme museli zisťovať čo to znamená....a to nehovorím že napr. z kardiologie tam boli skratky 😒

papajka76
20. jan 2012

Ahojte môžete mi pomôcť .....nepozná niekto psychologičku Mgr. Jakubíkovú z úradu práce a sociálnych vecí Piešťany?

lubka1709
20. jan 2012

@papajka76 A to môžem si aj opisať diagnózu a poradiť sa s detskou lekárkou?

123sabrina
20. jan 2012

myslim si ze bylinkove caje nepomozu ....

magimary
20. jan 2012

@vesticka skôr namiesto tej elektrickej odsávačky, živé "Odsávadielko" spolu so suplementorom a čajíky na podporu 😉

matax
21. jan 2012

@lubka1709 mozes

marti35
21. jan 2012

@vesticka Myslím že by to mohlo fungovať aj takto bez hormonov dávali to raz na STV 2 tam jedna mamička kojila adoptované dieťa vôbec neužívala hormonálne lieky len pila Senovku Grécku a Benedikt Lekársky popri tom pravidelne každé tri hodiny odsávala začala elektrickou odsávač kou pokiaľ bábo neprišlo no a keď mala malú doma kúpila si ešte suplement or ale vraj po čase ho už nepotrebovala mliečko sa jej riadne pustilo na túto reláciu si živo pamätám 🙂 veľmi to tá mamina odporúčala aj vznikla medzi nou a bábom veľká citová väzba bolo to super

kanhwa
21. jan 2012

Baby,
ja len poznamku k tomu nahradnemu dojceniu. Syna som dojcila rok a skoncila som len preto, ze on sam odmietal. Niet krajsieho a naplnujucejsieho zazitku, ako dojcit svoje dietatko. Preto som bola presvedcena, ze aj adoptivnu dcerku sa mi podari dojcit, aj bez hormonalnej podpory. Zial, prisla ku nam az ako dvojmesacna, takze prsnik jej nic nehovoril ☹ Uz som si to 100 x odplakala, aj ked viem, ze viac to chyba mne, lebo ona to nikdy nepoznala. To sa neda nicim nahradit ta blizkost a vztah, ktory pritom s dietatkom nadviazete.
Sama odmietam tie hormony - myslim ,ze dieta viac ako dojcenie potrebuje matku, ktora je zdrava a v pohode, ale pokial je bez hormonov nejaka sanca, aspon na chvilocku, treba to len trpezlivo skusat a vsetko urobit preto, aby sa to podarilo.

papajka76
21. jan 2012

@lubka1709 jasné ked sme mali o dieťatko záujem tak sme si mohli robiť odpis z predložených dokladov a tak sa potom popýtať niekoho aj detskej lekárky poprípade aj tam tie tetušky občas vedia čo to znamená

vesticka
21. jan 2012

Ďakujem pekne za infošky. Som odhodlaná urobiť všetko preto, aby to išlo. Teda okrem tej hormonálky. Ale až mi prišlo smutno, že akou cestou si my budúce náhradné maminy musíme prejsť. Snažím sa, ale neviem si to ani predstaviť, že zrazu bez akejkoľvek prípravy dostaneme malý uplakaný balíček a budeme mami a všetko s tým spojené..Iste je mi veľmi ľúto, že nemôžem zažiť pocit tehotnej ženy a rastúceho bábätka v brušku, ale verím, že ten nádherný cit príde aj k adopčiatku. Veľmi vám všetkým držím palce, aby sme sa toho dočkali čím skôr 🙂

matax
21. jan 2012

@vesticka su aj ine lieciva, doplnky stravy, dake lieky, nie hormonalne, obsahuju tie bylinky benedikt a senovku a este nieco, ak budes kontaktovat daktoru poradkynu dojcenia, urcite ti poradi..tu je tiez jedna mamina radiaca strapco13.. kludne mozes poradkynu kontaktovat aj teraz, ked este nemáte dietako ani vyhliadnute.. a k hormonom..niekedy aj biomaminke po porode davaju na rozbehnutie mliecka hormon oxytocin.este su aj homeopatiaka, nazov ricinus comunis, neviem ako sa to pise... satie je najvacsi impulz na tvorbu mlieka, takze odsavacka kým nepride bábo a potom so suplementorom dietatko, kým nezacne same sat.. drzim palce.. moc o tom neviem, kontaktuj laktacnu poradkynu 🙂

lubka1709
21. jan 2012

@papajka76 ďakujem za radu

lubka1709
21. jan 2012

@papajka76 A ako to je musime mať skôr zariadenu izbičku kvoli socialke keď sa pridu pozrieť ako sa nám dari alebo nemusime mať že časom zariadime postupne že na začiatok stači kočiar a postielka?

aidilka
22. jan 2012

@lubka1709 Nemusite mat zariadenu izbicku, ani mat kocik a postielku. Staci, ak su vyhovujuce bytove pomery, t.j. ze sa dietatko do bytu "zmesti", ze mate napr. izbu, ktora raz moze byt detska... Ved kocik ja ani napriklad neviem kupit, kedze neviem ake velke dietatko dostaneme. Kupim daku kombinaciu od miminka? A dostaneme napr. 1,5 rocne... A babenko bude aj tak najprv s nami v spalni, detska sa dozariaduje priebezne... Moj bracho v case navstevy socialky mal komplet rozbombardovane podkrovie, co ho zobytnovali (buduca splana a detska izba 🙂 ) a v poho...

aidilka
22. jan 2012

@lubka1709 Aha, teraz pozeram prispevky dozadu, ty si pisala, ze vam ponukli to 3 rocne dievcatko, takze ty si myslela asi nejaku dalsiu navstevu socialky, nie tu uplne prvu.., 😀
Ako ste sa vlastne nakoniec rozhodli?

lubka1709
22. jan 2012

@aidilka tak z toho nič ono je v surodeneckej skupine takže čakame ďalej

papajka76
22. jan 2012

@lubka1709 ktorú návštevu sociálky máš namysli?.....predtým než robíte prípravu alebo ked žiadate o predosvojiteľskú starostlivosť alebo pred súdom na úplné osvojenie?

123sabrina
22. jan 2012

ahojte ak tu je niekdo sa este opytam to ked nam poslu ze sme zaradeni do zoznamu ziadatelov to nam dodje v papieri cislo ake sme alebo ? to treba volat ?????
a vzdy ked sa volava do kraju ked chcceme vediet cislo tak sa to dava podla rodnych cisel alebo priezviska?

meghan
22. jan 2012

@123sabrina na papieri bude napísané od akého dátumu vás zaraďujú do zoznamu žiadateľov. Koľký ste v poradí tam neuvádzajú, to si musíš zavolať na kraj a zistiť. Mne stačilo sa informovať podľa mena, prípadne mesta, myslím, že iné údaje nepožadovali (rodné číslo a tak).

123sabrina
22. jan 2012

meghan dakujem takze hned jak nam dodje papier mozem volat kolki sme v poradi ze ? a ja som pocula ze to ide podla rodneho cisla v tt no neviem asi nemam spravne udaje ....

meghan
22. jan 2012

@123sabrina áno, keď dostaneš papier do ruky, kľudne si tam zavolaj, nech vieš na čom ste... No to rodné číslo si ja nepamatám - snáď prvý krát, keď som volala, je to už dávno ☹

123sabrina
22. jan 2012

meghan dakujme ti a este sa ta opytam ked sme etda s rovnakeho kraju pytala som a jednej zeny tiez s nasho tt kraju ze ako dlho sa asi caka , ona uz ma dieta doma 🙂 a napisala ze 2-4 roky ? myslis si ze az tak vela ??? som ostala zaskocena lebo vies co pisem zo zenami s kraja je to pripadne co pisali okolo roka a na dievcatko aj do 2rokov

meghan
22. jan 2012

No, ja čakám už 1 rok aj 7 mesiacov a po bielom dievčatku 0 až 4 roky od leta ani chýru ani slychu... Tak na tom asi niečo bude.

123sabrina
22. jan 2012

meghan to je preto lebo strasne vela ludi chce dievcatkaa tych nieje moc no chlapov zato viac, take mam info o trnave a to viem ze je pravdive ze sa rodi viac omnhoho viac chlapov a tak zeny na dievcatka cakaju a nehnu sa.
nebojsa na durhy mesiac mi urcite napises ze uz si nakontaktovana 🙂 pevne verimm

lubka1709
22. jan 2012

@papajka76 Myslím tu navštevu keď budeme žiadať predosvojiteľsku starostlivoť či musime mať všetko zariadene.

lubka1709
22. jan 2012

@123sabrina rodne čislo nemusiš davať keď budešc volať povieš ako sa voláš a s kadial si a oni ti povedia že aky ste v poradovníku tak ti poviem v Prešovskom kraji sa čaka najdlhšie niekedy aj viac ako 4 roky nám bolo povedane že tak 4 roky budeme čakať.Veľa zaleži ake mate požiadavky na miminko aj od toho zaleži ako rychlo ho dostanete.a ako baby píšu že dievčat je menej ako chlapcov tak to je pravda viac je chlapcov je dobre keď si uvediete že na pohlavy Vám nezaleži.Môj názor je že aby bolo zdrave a je to jedno či je to chlapček alebo dievčatko aj keď čakame bio tak si nevyberieme že aby to bolo dievčatko len si prajeme aby bolo zdrave a ono nám prirastie k srdiečku a budeme ho milovať.

papajka76
22. jan 2012

@ lubka1709 nie nemusíš je dôležité aby si mala zabezpečené pre malinké miesto kde bude spinkať prípadne ten kočík a nejaké tie veci na oblečenie aspoň u nás to stačilo. 🙂 Už Vám nejaké dieťatko ponúkli?

lubka1709
22. jan 2012

Dnes sa mi potvrdilo,že keď ma človek znamosti tak všetko ide ľahko a miminko ma za par mesiacov.Jedna dostala novorodeniatko biele uplne zdrave a bola v poradovniku iba 2 mesiace zaradena

lubka1709
22. jan 2012

@papajka76 u nas v DD je 3 ročne dievčatko ale je v surodenecke skupine tak nič z toho.Vo februari pôjdeme na urad do PO nahľadnuť do spisov mame poziadavku na biele miminko do roka

papajka76
22. jan 2012

@lubka1709 potom daj vedieť ako ste dopadli 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre