Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

dadenka1
14. mar 2011

@tortelinka a dadenka poslúcha.. 😀
@suezana s tým Japonskom je to veľmi smutné... asi som to prehnala.. 🤐

beba1902
14. mar 2011

@suezana no ved ok ja ti toho nehaaaam lebo ja uz mam 😅

tortelinka
14. mar 2011

@dadenka1 ved zato, skus neposluchnut tak si to s tebou osobne vybavim

dadenka1
14. mar 2011

@tortelinka a viem... najbližšie 8.4... 😉 dovtedy vydržím

tortelinka
14. mar 2011

@dadenka1 dame FB?

dadenka1
14. mar 2011

@tortelinka už som tam

tortelinka
14. mar 2011

chcela som sa opytat skusenejsich, ked si zoberiete dieta do adopcie, mate 9 mesiacov dieta doma, kym je zverene sudom, beriete vtedy matersku?

goralenka
14. mar 2011

@tortelinka pokial viem, tak ano.. jedine co dostanes az po 9 mesiacoch je ten jednorazovy prispevok pri narodeni dietata. Opravte ma niekto, ak sa mylim.

Inak.. vy tu "placete" ze poradovnik sa zastavil, to je take vynimocne? Ja som myslela, ze sa tak deje vzdy cez zimu alebo tak, ale by to tu opisujete, ako keby to bolo nieco vynimocne :-O Snad sa nestane, ze ked my sme poziadali o adopciu, bude sa naozaj na babatko cakat 10 rokov :-O To je pridlho aj na mna :-O

tortelinka
14. mar 2011
suezana
14. mar 2011

@goralenka no ja plačem preto, lebo som v poradovníku len prvý rok a išlo to pekne plynule a zrazu bum - stojíme 4mesiace, ak nie viac 😕 Netušila som, že to nepôjde tak hladko, ako to vyzeralo 😉
a že 10 rokov 😕 😅 😀 nesranduj. Kedy začínaš prípravu? Inak, my sme návštevu mali až pred koncom prípravy - predtým, ako sa išla písať záverečná správa 😕

goralenka
14. mar 2011

@suezana mne je divne to, ze kocky tu su v poradovniku aj rok a pol a su take prekvapene 🙂
nemozem si pomoct j amyslim, ze sa to rozbehen potom tak rychlo, ze nebudeme stihat babatka do naruc brat 🙂
nam povedali, ze najprv usime mat navstevu a tetuske musim oznamit, kde chceme robit pripravu, aby tam poslala papiere.. takze cakam na navstevu....

suezana
14. mar 2011

@goralenka no my sme iný kraj - možno je to tým 😉 aj keď len vedľajší...

maznacik007
14. mar 2011

@tortelinka ano beries matersku ak splnis zakonne podmienky a to je min. 270 dni platenia NP / ako zamestananec ci zivnostnik alebo DNP/ takze normalne beries materske ak nesplnis podmienky tak mas narok na RP vo vyske 190 EUR plus pridavky a dostanes jednorazovo aj tych cca 150 EUR porodne.. na ten priplatok k porodnemu narok nemas...

tie poradovniky tak podla mojich pozorovani je to vo vlnach .... dlho nic a potom naraz bum...a prajem vam vsetkym nech ta vlna bocianov a najma vran prileti coskoro....

goralenka
14. mar 2011

@suezana uprimne, mne sa moc do tej pripravy nechce.. hladam si teraz novu pracu, tak dufam, ze sa budem vediet zosuladit... keby ta priprava bola za mnou uz, bola by som pokojna....zila by som si svoj zivot a cakala na telefonat...

goralenka
14. mar 2011

@maznacik007 ja som to zle pochopila? Niekde som citala, ze mozes poziadat o ten priplatok v momente ked sud priklepne, ze to dieta je definitivne "tvoje". Alebo tam islo o tych 150 eur cca? Dakujem 🙂

goralenka
14. mar 2011

Ono asi musi byt na nervy byt na prvom mieste a stop...
ja by som sa mozno ani nedozvedela, ze som na prvom mieste, ale keby som to vedela, asi by som sa uz od jedu az smiala 🙂

maznacik007
14. mar 2011

@goralenka neviem ci sa teraz dobre chapeme... ale su tie prispevky / jendorazove dva/
jeden je porodne.. tam mas narok po pravoplatnom rozhodnuti sudu o zvereni / netreba byt teda v RL / a dieta musi byt mladsie ako 1 rok to je tych cca 150 EUR na ten teda maju narok aj osvojitelia pestuni atd

a jeden je priplatok k porodnemu to je tych zvysnych cca 680 EUR a na ten narok nahradny rodicia nemaju ... / nemozu splnit zakonne podmienky ako je napr. gynekologicke prehliadky od 4 mesiaca teh. co je jasne pri nahradke blbost ale takto to v zakone prosto je.../

goralenka
14. mar 2011

@maznacik007 aha tak sme sa pochopili, dakujem za info 🙂

akramgad
14. mar 2011

@misula4660 ahoj moje si tu?

goralenka
14. mar 2011

@akramgad uz jej mozno volali a zhana posledne vecicky 🙂 bodaj by to tak bolo!

akramgad
14. mar 2011

@goralenka to vážne 🙂))) bodaj prajem jej to tri krát pľujem aby to tak bolo 🙂)) ďakujem za info 🙂

goralenka
14. mar 2011

@akramgad jezisi tam bolo MOZNOOO 🙂 Ked tu nie je, je to podozrive 😉

akramgad
14. mar 2011

@goralenka ale jasné čítala som ale prajem jej to lebo viem ako to je ke´d sa čaká i keď to mám skoro 2 rok za sebou je to vryté do hlavy 🙂

goralenka
14. mar 2011

@akramgad aj ja jej to prajem, kazdemu to prajem, aby si k sebe konecne mohol privinut svoju dalsiu zivotnu lasku 🙂 nie je tu a ja dufam, ze preto, lebo zhana, vybavuje, sklada postielku a strasne sa tesi 😉

akramgad
14. mar 2011

@goralenka veru nie je krajšie vypovedaná slovko ako " mama" a ani krajšie objatie na svete ako od dieťaťa je najúprimnejšie a zo srdca 🙂

bamarama82
15. mar 2011

dievcata ja sa chcem opytat, ci ste si vzali dietatko z domova preto, lebo ste nemohli mat vlastne, alebo ste mali proste taku potrebu vziat si k svojmu dietatku aj nejake kt. nema rodinu kt. by ho lubila. ja som sa u mm nestretla s pochopenim... chcela by som pomoct nejakemu dietatku... vlastne sa nam nedarilo ale nakoniec ju uz mame, ale dalsie by som si chcela adoptovat. ja by som to zvladla isto verim si... mam to tazke i s touto nasou vlastnou... je veeelmi narocna. a som na nu uplne sama. ale mm by to asi nezvladol. hlavne tie psychotesty ci co to je, on je velmi netrpezlivy a temperamentny. ako vasi chlapi reagovali?

misula4660
15. mar 2011

@akramgad ahoj moja, už som tu...ale žiaľ, ešte nevolali.... len som dneska celý deň behala s mm po doktoroch, lebo bol objednaný na CT. Mesiac sme čakali, aby ho objednali a teraz, keď tam už konečne bol, tak nám povedali, že výsledky budú až o týždeň...Tak veeeeľmi sa bojím.... ☹

misula4660
15. mar 2011

@goralenka
@akramgad a inak baby, strááášne moc si vážim, že na mňa myslíte...ja určite okamžite ako náhle by mi zavolali, tak idem sem na koníka a hneď píšem, čo a ako.... 😉

goralenka
15. mar 2011

@misula4660 🙂 v pohode, fakt som myslela, ze skladate postielku a myslienky mas inde.. neboj, oni zavolaju 🙂
a CT sa neboj.. vysledky vzdy tak dlho trvaju.. hrozi nieco vazne?

misula4660
15. mar 2011

@goralenka xixi, no to by bolo úplne super, keby som znovu mohla poskladať našu postieločku.... 🙂 a to vážne to tak dlho trvá, pokým sú výsledky? ja som si myslela, že to nám dajú hneď. no práve, že neviem čo hrozí, mm bol len na rutinnej prehliadke u urológa a našiel mu niečo na ľadvine , tak mu dal antibiotiká a poslal ho na to CTčko. ale on už raz mal nejaký piesok, alebo čo to bolo a ležal na to aj v nemocnici, tak neviem, či by to mohlo byť znovu ono, ale tentokrát ho to vôbec nebolí...ale verím, že to bude všetko ok... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre