Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

alicag
11. apr 2011

Ahojte 🙂 🙂 🙂 🙂 tak tu sa toho udialo len oči otváram .
Goralenka a možno sa naozaj stal zázrak 😉 držím palce.

alicag
11. apr 2011

Dneska som poslala žiadosť veľmi sa teším. 🙂 🙂 🙂

akramgad
11. apr 2011

prajem pekný večer zlatíčka 😉

akramgad
11. apr 2011

ahojte ste tu niekto?

kanhwa
11. apr 2011

@akramgad ahoj ja som tu 🙂 a uz aj idem spat 😉
dobru noc vsetkym 🙂

alicag
11. apr 2011

Sladké sníčky 🙂

miminap
11. apr 2011

@alicag jej ahoj alicka, nestretli sme sa kedysi v niektorej teme IVFiek? mam taky pocit ze minulorocny september alebo tak. tak sme nakoniec zavitali obe sem. uz som tu nakukovala par rokov, kym som sa konecne odhodlala ozvat aj sem. ale uz som tu 🙂 tak ta vitam 🙂

alicag
11. apr 2011

Ahoj áno som to ja.Pametám si ťa .Teraz začiatkom roka som absolvovala moje piate ivfko 😎 😒 😒 a aj posledné. 😎 😎 A veľmi sa teším,že aj tak budeme rodičmi síce nebude naše bio,ale bude naše.Len je hrozná tá čakacia doba snád ten čas ubehne..... 😀
Miminap a Ty teraz čakáš na bábetko? 🙂

suezana
12. apr 2011

Ste pripravení na dieťa?

Pokiaľ chcete zistiť, či ste na vážené rodičovské poslanie dobre pripravený, riaďte sa nasledujúcimi pokynmi:

1a. ženy: Prvý krok v príprave na materstvo je jednoduchý. Oblečte si župan a na brucho si zaveste vrece s fazuľami. Noste ho deväť mesiacov, potom desatinu fazulí odoberte.

1b. Muži: V rámci príprav na otcovstvo zájdite do najbližšej drogérie, vysypte obsah peňaženky na pult a povedzte predavačke, aby si vzala, koľko chce. Potom zájdite do supermarketu a oznámte vedúcemu, že si môže nechať od vašeho zamestnávateľa previesť celý váš plat.

2. Aby ste si vyskúšali, ako to bude vypadať v noci, prechádzajte sa denne od piatej odpoludnia po obývacej izbe a na ramene pri tom držte mokrú tašku o váhe tri až šesť kilogramov. O desiatej si choďte ľahnúť, ale presne o polnoci vstaňte a pochodujte až do jednej. Potom si nastavte budík na tretiu hodinu rannú. Pretože nezaspíte, o druhej vstaňte a dajte si panáka. O tri štvrte na tri, určite choďte do postele. Až začne o tretej zvoniť budík, rýchlo vyskočte, ale nerozsvecujte. Do štyroch hodín spievajte uspávanku, potom si budík nastavte na piatu. Vstaňte a spravte raňajky. Toto robte päť rokov a tvárte sa pri tom veselo.

3. Vezmite melón a vydlabte z neho dreň. Potom v ňom vyvŕtajte otvor o veľkosti pingpongovej loptičky, zaveste ho na špagát k stropu a rozhúpte. Vezmite misku s krupičnou kašou a skúste ju po lyžičkách dostať do melóna. Musíte však predstierať, že ste lietadlo, to znamená, že by ste mali vrčať a robiť z lyžičkou krúživé pohyby. Vytrvajte, pokiaľ polovica kaše nezmizne, a potom si zbytok vylejte na nohavice. Pokiaľ ste to zvládli, ste pripravený na kŕmenie ročného dieťatka. Aby ste sa prichystali i na batoľa, pomažte pohovku nejakou pomazánkou a všetky záclony zašpiňte džemom. Za radiátor hoďte chleba z maslom a niekoľko mesiacov ho tam nechajte.

4. Obliekanie malých detí nieje tak jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá. K nácviku potrebujete chobotnicu a sieťovanú tašku. Pokúste sa nastrkať chobotnicu do tašky tak, aby žiadne chápadlo neviselo von. Máte na to celé dopoludnie.

5. Zabudnite na športové auto a kúpte si kombi. A nemyslite si, že s ním budete môcť parkovať pred domom. Z rodinnými autami sa totiž majitelia nemôžu veľmi chváliť. Ak by ste chceli vedieť, ako to bude vyzerať, kúpte kornútok čokoládovej zmrzliny a položte ho do priehradky pod prístrojovú dosku. Potom do prehrávača strčte mincu, rozbite rodinné balenie čokoládových sušienok a drobky vysypte na zadne sedadlo. Nakoniec prejdite kapotu po oboch stranách hrablami. To by snáď aj stačilo.

6. Nácvik prechádzky: Oblečte sa a pol hodiny čakajte pred záchodom. Potom vyjdite pred domové dvere, ale hneď nato sa vráťte. To isté zopakujte ešte dvakrát. Potom sa niekoľkokrát prejdite k bránke a zas späť k domu. Nakoniec vyjdite na chodník a päť minúť sa veľmi pomaly prechádzajte. Podrobne preskúmajte každý špačok, žuvačku, papierový kapesník a mŕtveho chrobáka, ktorého nájdete. Občas sa pár metrov vráťte, a potom znova pokračujte ďalej. Vo chvíli, keď vyvrátite hlavu a začnete kričať, že už to ďalej nevydržíte ani minútu, ste pripravený vziať dieťa na prechádzku. Vyjavených susedov si nevšímajte.

7. Bežte do supermarketu. Vezmite si zo sebou niečo, čo sa podobá predškolskému dieťaťu. Ideálna je dospelá koza. Ak plánujete viac deti, jedna koza nebude stačiť. Vybavte si nákup na celý týždeň, bez toho by ste z nich spustili zrak. Uhraďte všetko, čo zjedia, alebo zničia.

8. Naučte sa naspamäť mená všetkých postavičiek z detských večerníkov. Kremienkom začínajúc a psom Fíkom končiac. Až sa v kúpeľni pristihnete, že si spievate zvodnú melódiu z rozhlasového večerníka, budete na rodičovstvo dobre pripravený.

9. Všetko, čo poviete, minimálne päťkrát zopakujte.

10. Ešte než urobíte konečné rozhodnutie, zájdite na návštevu k nejakým nešťastníkom, ktorí už deti majú. Preberte si s nimi chyby, ktorých sa podľa vašeho názoru vo výchove dopustili a vysvetlite im, ako by mali postupovať. Nezabudnite pohovoriť o trpezlivosti a dôslednosti, bez nich žiadny rodič ničoho nedosiahne. Navrhnite im, ako by mohli svoje ratolesti naučiť chodiť na nočník, jesť príborom, poslúchať a chodiť do postele bez odvrávania.

Vychutnajte si to - bude to totiž naposledy, kedy budete mať na všetko odpoveď.

suezana
12. apr 2011

Dievčence, dovolila som si pridať jeden postreh pre tie, ktoré nie sú si isté, či sú už zrelé, alebo sú si príliš isté, že sú zrelé.... 😉 😀

cairka
12. apr 2011

@suezana , 😀 😀 niektoré body som mala veru viac trénovať 😝

lenkove
12. apr 2011

@suezana
anooooooo!
@alicag @miminap ahojte! ja som vas tu v temicke nepostrehla, ale vitam vas! 🙂 Uz mate podanu aj ziadost? 🙂 Ako ste daleko? A ake mate predstavy o babatku? joj 😵 😵 tesim sa , ze bude mat viac deticiek svoj vlastny domcek 😵 😵 a rodicov, ktorym bude trenovat rodicovske zrucnosti a la navod od suezanna 😀 😀

goralenka
12. apr 2011

tak kocky dnes som si robila test a jasne ze negativny 🙂 len pod jednym uhlom tam vidim straaaaasne slabucko viditelny tien... ale az po 10 minutach.. takze nic z toho 🙂 este si spravim o par dni ale to nebude pozitivne.. budem dalej tu pri vas a babatko budem mat zo srdiecka 😵

goralenka
12. apr 2011

kde ste vsetky kocky? 🙂 pracujete ci zariadujete izbicky? 😵

dioliana1
12. apr 2011

@goralenka Ja som tu na chvílu... 😉

goralenka
12. apr 2011

@dioliana1 to staci, aspon nachvilu 🙂 mna strasne boli brucho,tak si polihujem uz od vecera.. vecer to zacalo a nie a nie prestat ☹

dioliana1
12. apr 2011

@goralenka cho´d k lekárovi môže to byť aj mimomaternicové tehotenstvo 😒

goralenka
12. apr 2011

@dioliana1 pojdem.. len tam nie je dnes.. nie je to az take hrozne, vajecniky ma nebolia, ani podbrusko, skor som proste nafuknuta, skoro ako pred menstruaciou.... no ved uvidime.. ten test ma nastval, ani tak, ani tak, takze zase len cakam...

alicag
12. apr 2011

@lenkove Ahoj žiadosť som poslala včera a už len budeme čakať kedy sa ozvu 🙂 Predstava o dieťatku?Dala som vek do troch rokov,biele a zdravé a možno......Uvidíme všetko je na osude koho k nám zaveje vetrík.Ači to bude chlapček alebo dievčatko je nám jedno. 🙂 Len nech bude s nami ako rodičmi spokojné.Bože teraz som šťastná ako blcha a to sme len na začiatku.Najhoršie bude to čakanie..

alicag
12. apr 2011

Veru budeme musieť začať trénovať podľa toho návodu 😀 😀 😀 😀 och jo..

goralenka
12. apr 2011

@alicag vsetky by sme mali..a mozno nas potom prejde ta tuzba 😀

alicag
12. apr 2011

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

akramgad
12. apr 2011

@suezana fantastické aj som sa zasmiala :ň ale chcem sa ťa opýtať ako vieš že takto žijem ale z našou dcérkou akoby si opísala náš život 🙂) krásne

suezana
12. apr 2011

...sa teším, že som vniesla do tejto témy trochu smiechu 🙂 🙂 🙂 🙂

cicimotinka
12. apr 2011

@suezana jáj, číslo 6 teraz u nás vedie... prechádzky takéhoto typu + návrat z nich ako z vojnového ťaženia... malý ako prasiatko, mamina uťahaná... hlavne, že je veselo... 😀 😀 😀

suezana
12. apr 2011

@cicimotinka 😀 😀 😀

drikao
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
yukki
12. apr 2011

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ježkove husle!

goralenka
12. apr 2011

@yukki 😉 o chvilocku to bude prec tak sa pobav 🙂

drikao
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre