Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

najjulinka
2. máj 2011

@mmacca niektore deti zvyknu pred spanim dovybijať baterky plakanim... 😔 take sme mali tiež........ Ale to boli take obdobia.. .aj Lucka take mala.... 🙄 🙄 🙄 Aj Linduška............ A to sme sa snažili kde ako, ked som zistila, že len ten plač odsuniem tak len vydržať... .zaleži aj na tom ako dlho plače.. .akože mne to pripadala večnosť a mnohokrát to bolo len 5 minut... aj ked 5 minut revu mne prišla večnosť, že sa chuďa trapi.........

dioliana1
2. máj 2011

@mmacca Bude ukecaná, keď bude veľká 😀 😀, moja Ivka vraj bola urevaná (mne sa nezdalo, to len mojej mame) a teraz rozpráva aj v spánku 😀 😀, často má v škole napomenutia, že neustále rozpráva...
Moj syn bol fakt zarevaný do nejakých 18 tich mesiacov, a mal asi reflux, až po rokoch som na to prišla.... 😒 , skús autosedačku alebo naklonené lehátko , možno bude po reve...

mmacca
2. máj 2011

@dioliana1 Nepomáha. Reflux nemá. Vonku v kočíku spí iba dovtedy, kým idem, ale to len ak sa kočík trasie, na rovnej ceste sa hneď zobudí.

najjulinka
2. máj 2011

@mmacca mamina znama vozila decko cez kolaje autom, lebo len vtedy spalo a bolo ticho.......... 😝 😀 😀 😀 su deti rozne...... 😀 😀 😀 a teda musela vyzerať divne, ked takto v noci ju dakto videl ako to toči autom stale cez kolaje..... 🤐 🤐 🤐

cairka
2. máj 2011

@mmacca , reflux môže byť aj skrytý, dieťa nevracia, ale pri tom ho páli záha 😒 a ináč brat, keď mali ešte prvé dieťa, tak uspávali na pračke 😅 tretie už bolo rado, že sa našlo miesto a kľud, kde môže spať a spalo bez problémov 😀

mmacca
2. máj 2011

@cairka Ja som asi fakt rozmaznaná staršou babulou. Bola usmievavé slniečko, až na hodinový rev každý večer do 7. mesiaca.Tá mala reflux, celý deň som len prezliekala.

cairka
2. máj 2011

@mmacca , no hovorí sa, že druhé dieťa je opakom prvého, tak ak je staršia anjelik, tak si priprav pevné nervy 😀 u nás to platí, našťastie u nás je staršia ten diablík a menšia kľudná , tak sa teraz len vytešujem 😝

5katarina7
2. máj 2011

@marketka1 došla mi kniha,ďakujem 🙂

natia
2. máj 2011

prepadovka zo sociálky... no comment (grcajúci smajlík)

kanhwa
2. máj 2011

@natia no teda 😒 a oni takto normalne chodia, ze sa ani neohlasia????

akramgad
2. máj 2011

ahojte maminky 🙂

tortelinka
2. máj 2011

@akramgad ahoj

mariana78
2. máj 2011

Ahojte , stíham len čítať a písať málo. Malá Sonička už vyzdravela. Mám ďalšiu otázku : 18.04.2011 bolo právoplatné rozhodnutie na predbežné opatrenie. Dneska nám prišlo zo súdu, že 18.05.2011 sa máme dostaviť na súd na výpoveď a doniesť výpis z reg. trestov a potvrdenie o aktuálnom zdravotnom stave malej. To bude len výsluch, alebo aj súdne pojenávanie???? Chodí sa tam viac krát???? Ktorá to máte už za sebou ako to bolo u Vás????? ďakujem Vám všetkým

akim
3. máj 2011

@mariana78 , to budete mat asi pojednavanie k predosvoj. starostlivosti. ale my sme to mali v tom predvolani aj napisane. a potom za 9. mesiacov od predbezneho si podate ziadost na sud o osvojenie. viackrat sme na sude neboli.
A Sonicke drzim palce, aby ju chorobky obchadzali... 🙂

nelly00707
4. máj 2011

ahojte newiem ci som spravne este sa v tychto miestnostiach moc nevyznam.Chcem vas poprosit ci by ste mi newedeli poradit mam 21 rokov uz vyse 3 rokov sa snazime mat s manzelom babo ale nedari sa nam.Prisla nam na um adopcia len newiem ako to tam chodi a vsetko okolo toho a ci si vobec mozme adoptovat ci su tam nejake kritéria dakujem welmi pekne nika 🙂

tortelinka
4. máj 2011

@nelly00707 no, si v dobrej teme, len zacni citat a citat a citat 🙂

nelly00707
4. máj 2011

dakujem uz sa snazim ale tak je mi tu sesternica len na adopciu som doteraz ani nepomyslela a dnaska sme boli v tescu a ked som isla okolo malickych detskych veciciek tak som si powedala ze uz nevydrzim dalej cakat na zazrak 🙂 dakujem za radu
@tortelinka

alicag
4. máj 2011

@nelly00707 a skusili ste všetky možnosti? 🙂

nelly00707
4. máj 2011

myslite umele oplodnenie nie neskusali sme

tortelinka
4. máj 2011

@nelly00707 neviem co konkretne chces vediet, ale toho je tak vela ze sa to neda napisat len tak, postupne aj tak budes prichadzat na vsetko a v tvojom veku mas este dost casu

alicag
4. máj 2011

@nelly00707 áno umelé oplodnenie ako píše tortelinka tiež si myslím,že ešte máš čas takto uvažovať najprv skus sa poradit v centre asist.reprodukcie čo ti navrhnu a podla toho sa zariadiť 😉 🙂 🙂

nelly00707
4. máj 2011

@tortelinka fu tak to aby som zacala je tu teda toho pozehnane 😉

suezana
4. máj 2011

@nelly00707 ahoj 🙂 no ty patríš tiež pod NRkraj, takže to je tak na 2 roky minimálne (ak chceš biele bábo) takže musíš najprv ísť na úrad práce sociálnych vecí a rodiny a tam ti všetko vysvetlia, aké musíš doniesť potvrdenia....
Babuľky, nie každý je otvorený možnosti umelého oplodnenia 😉

nelly00707
4. máj 2011

@alicag co som sa dozvedela tak uo stoji dost wela eurikov a my si to nemozme dovolit a nieje zarucene ze na to podari ,bojim sa ze by som to psychicky nezvladla ked napr. drobcek by vo mne zomrel ☹

tortelinka
4. máj 2011

@suezana to je jasne ze nie kazdy je na IVF, inak by sme asi neboli v tejto teme

suezana
4. máj 2011

@tortelinka 😉

alicag
4. máj 2011

@nelly00707 skus ist na konzultaciu do nejakeho centra čo ti povedia spravia ti rozne vyšetrenia atd.... 🙂 my sme dospoli k adopcii po skoro desiatich rokoch manželstva a chodenia po centrach asis reprodukcie 🙂

nelly00707
4. máj 2011

@suezana ahojki dakujem za pochopenie 😉 ano aj ja budem patrit pod nr no ked som uz cakala vyse 3 rokov 2 roky by som uz zvladla a mozno prave vtedy by sa postastilo zazrakom aj otehu 😉

nelly00707
4. máj 2011

@alicag tak to klobuk dole 10 rokov ja by som sa uz zblaznila len teraz sa mi kazdy vecer sniva o babetku ktore nemozem mat ☹

alicag
4. máj 2011

@nelly00707 ano to maš pravdu je to dosť náročné po psych.stránke ale aj finančnej 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre