Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

akramgad
6. máj 2011

@tortelinka hááááá som si aj myslela 😉

5katarina7
7. máj 2011

@suezana no tak predsa to ide aj keď by sa to mohlo zrýchliť 🙂 Aj ja som už rozmýšľala,že by som brala aj polorómske,to stačí keď im zavolám a poviem cez telefón,alebo treba osobne?

jajulaa
7. máj 2011

@cara5, no my sme s tým tajnosti nerobili, ak ma niekto pristavil čo ma dlhšie nevidel a povedal, že ako dobre vyzerám tak krátko po pôrode, tak som s úsmevom odpovedala, že som nerodila a že nám malého priniesol bocian 🙂, iní ľudia vedeli a keďže som z menšieho mesta, tak sa to celkom rýchlo rozšírilo, ale fakt som sa nestretla s nejakou rozpačitou reakciou, tobôž nie z negatívnou, uvidíme ako to pôjdem ďalej, hlavne neskôr v škôlke a potom v škole, ale myslím, že v dnešnej dobre je to už celkom normálne, však polovica manželstiev je rozvedených a deti majú nevlastných otcov a maminy, ale samozrejme, že sa nájdu aj blbí ľudia ....
No my sme zo žilinského kraja a v žiadosti sme mali biele alebo poloromske od 0-6 mesiacov, no a nakoniec máme blonďáčika s takým modrými očami, že každého ohúri na prvý pohľad 😀 😀 😀 .

akim
7. máj 2011

@5katarina7 , nam stacilo nahlasit telefonom. 😉

alicag
7. máj 2011

@jajulaa Ahoj chcem sa ťa spýtať 😉 ako dlho ste čakali od podania žiadosti?

suezana
7. máj 2011

@5katarina7 veď skús tým telefónom, ak to nebude stačiť, povedia ti 😉 som rada, že som sa tam zastavila, bola to taká náhoda, že sme šli a ešte aj autobusom (nezvykneme) a to je kúsok od autobusky...

tortelinka
7. máj 2011

ahojte, vrta mi v hlave ako je to s tym zoznamom. pytala som sa v navrate, povedali mi, ze ziaden zoznam vidiet nemozem, mozu ma len oslovit s konkretnym dietatom, ktore mi vyberu ako najvhodnejsie...neviete o tom nieco?dost ma to prekvapilo

yukki
7. máj 2011

@tortelinka áno, ja som im povedala zhruba aké dieťa chcem a za pár dní mi volali, mali vybratých zo 6 spisov, ktoré viac-menej zodpovedali mojim požiadavkám. Nie nejaké bezhlavé hrabanie sa v desiatkach spisov...

magimary
7. máj 2011

na druhej strane, @yukki , poznáme aj babulky (odtiaľto), čo sa mohli vŕtať aj v 600 spisoch 😕 😉 (mali na to niekoľko dní, pričom vždy si rozdelili kôpky spisov podľa krajov a potom tam chodili pozerať), no čo ja viem, tak u nás to nie je možné...
ale inde zjavne hej

akramgad
7. máj 2011

prajem pekný večer

maznacik007
7. máj 2011

podla mna nema zmysel sa vrtat v tolkych spisoch resp. si myslim ze je vhodne selektovat podla poziadaviek ziadatelov

akramgad
7. máj 2011

@tortelinka už aby skončil hokej 😒

tortelinka
7. máj 2011

@akramgad pre nas prave skoncil, prestala som pozerat

5katarina7
7. máj 2011

@tortelinka aj ja podobne 😒

natia
8. máj 2011

dnes je prvýkrát Deň matiek aj o mne 😵

gerdusha
8. máj 2011

ahojte baby,

ja sa chcem spytat, ci je tu niektora, ktora ma skusenosti s adopciou v TT kraji...je mi jasne, ze cakacie doby zavisia od "narokov" ziadatelov, ale podelite sa o vase skusenosti? ak nechcete tu, mozete ip...budem vam VELMI povdacna

akramgad
8. máj 2011

krásny dník prajem

mata71
8. máj 2011

@akramgad aj tebe 🙂 🙂 aj ked tu prsalo,az teraz vyšlo slniečko, 😉

akramgad
8. máj 2011

@mata71 aj u nás tak búrka a zas slniečko 🙂

cara5
8. máj 2011

@jajulaa dakujem 🙂

cherry1981
9. máj 2011

Ahojte potrebujem sa poradit. Vypisujem dotaznik žiadatela o osvojenie. A neviem čo mám napísať do kolonky, aká je Vaša predstava o dieťati, ktoré máte záujem si osvojiť. To už tam mám písať vek, farbu pleti atď? prosim o radu. Tam keď už napíšem vek tak to už bude rozhodujúce?

cherry1981
9. máj 2011

A ešte že či by sme prijali dieťa so zdravotnými problémami to mám chápať ako či chceme iba zdravé dieťatko? Nechcem si pripadať ako neznala, ale ani nechcem napísať hlúposť

yukki
9. máj 2011

@cherry1981 áno, napíš či trváš iba na dieťati bielej pleti, vek-ten sa ešte v priebehu prípravy môže pozmeniť, len orientačne fakt svoju predstavu..aby bol vývoj v rámci širšej normy alebo tak...no a zdravotný stav-môžeš napísať, ktoré ochorenia by Ti nevadili resp. napísať niečo v zmysle "menšie zdravotné problémy nie sú prekážkou"

cherry1981
9. máj 2011

@yukki Ďaakujeeeem 😅

gerdusha
9. máj 2011

ahojte baby,

tiez prave vypisujeme ziadost. chcem sa spytat, ci ste sa dopodrobna venovali vypisovaniu tych koloniek ohladne poistovni...mne to tam pripada uplne cudne...pani na urade mi cosi splietala, ze ved to aj ked nevypisem...

mata71
9. máj 2011

@gerdusha mi sme to nemuseli vypisovat vobec,ani sme to nepisali.

mata71
9. máj 2011

ja sa chcem kočky maminky po priprave spytat kedy ste pisali na priprave testy? po kolkych sedeniach a fotky ste kedy potrebovali ?jedne znama mi hovorila ze tak na 13 až 15 sedeni,,,,ja mam fotky skoro všetky na cd,tak preto sa pytam dakujem za odpovede,,,

cherry1981
9. máj 2011

@gerdusha ani ja som to nevypisovala, reku ak budu nieco potrebovat dopisem potom

5katarina7
9. máj 2011

@gerdusha ani my sme to nevypisovali,@mata71 my sme robili testy približne na druhom sedení,a žiadne fotky sme nemuseli brať.

tofik
9. máj 2011

@gerdusha ja som práve v piatok vypisovala dotazník a volala som si na úrad, vraj netreba tie údaje o poisť. vypisovať. Som už aj zabudla aké sú tie dotazníky priblblé.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre