Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

alexiss27
3. aug 2016

Ahojte babulky tak sme dosli do stadia ze aj my si chceme adoptovat dietatko ....chcem sa spytat je tu niekto zo Zilinskeho kraja kto si adoptoval alebo chcel adoptovat novorodeniatko? Nemali ste s tym problemy?

continental
3. aug 2016

@alexiss27 ,ahoj gratulujem a držím palčeky.My sme zo Žilinského kraja,čakáme v poradovniku 5 rokov-je to na dlllllhu cestu a veeeeelku trpezlivosť.Ešte nemáme mimčo a ani skoro nebude,pretože detičky v Za kraji jednoducho nie su.Ale to nás neodradí,počkáme si 😵 a zvládneme tu dlhu cestu.Ahoj

alexiss27
3. aug 2016

@continental ahoj dakujem za odpoved verim ze sa isto najde dietatko ktore caka na vas a mozno aj na nas 🙂 a nezvazovala si z ineho nez zilinskeho kraja adopciu ?

continental
3. aug 2016

@alexiss27 oni ti daju dieťa z iného kraja len vtedy,ak toto dieťatko v dotyčnom kraji už nikto nechce.Väčšinou su to rómske a polorómske deti,alebo staršie deti.Som rada,že si sa na to dala.Nech ti to čakanie rýchlo ubehne a dostaneš malý vytúžený batoštek 😉 Držíme si palce.

alexiss27
3. aug 2016

@continental dakujem verim ze sa nam obom postasti 🙂

solyka
3. aug 2016

@maccca Ahoooj. Aj mi sme NR kraj. pred mesiacom som tam volala, vtedy nám hovorili ze sme na 85 mieste. Sme v poradovniku od 8.3.2016.

Drzim vám palce!

anettta
3. aug 2016

maminky prosim co si vybrat na pripravu radsej v TT kraji? usmev ako dar alebo navrat? ide niekto teraz na jesen? ako to vlastne funguje? ja mam volat aby si som sa dozvedela, kedy priprava zacina? alebo ako to vlastne funguje? dakujem krasne!!!

tortelinka
3. aug 2016

@alexiss27 ja som zo ZA kraja, čo by ťa zaujímalo?

tortelinka
3. aug 2016

@iivviikk my sme krstní dvom deťom, dávali sme peniaze a drobnú hračku, inak my sme krstili obe deti ešte pred súdmi..neriešili sme 😉

vanillaskyy
3. aug 2016

@anettta ja prave teraz začínam na upvsr

maccca
4. aug 2016

@solyka aj ja drzim palec to číslo je strašné mi keď sme začínali boli sme 55 ,nech nám to všetkým len rýchlo ubieha.

maccca
4. aug 2016

@solyka my sme v poradovníku od apríl /2014

tarrra
4. aug 2016

@tortelinka my ideme tiež teraz pokrstiť, ešte pred súdmi 😉

beka22
4. aug 2016

@tortelinka ahoj aj my sme krstili pred súdom patril pod DD a keď som sa ich pýtala tak mi povrdali že im je to jedno že to bude naše dieťatko.🙂🙂

macocha
4. aug 2016

Mám známeho kňaza. Krstil aj moju pestu dcéru, ale teraz nejde o to. Po nejakom čase mi povedal, že mal prípad, že prišli za ním adoptívni rodičia a žiadali zrušenie krstu od predošlých adoptívnych rodičov... Neviem presne, prečo sa prvá adopcia nevydarila. Ale proste nedotiahlo sa to do konca a potom išlo bábo k tým novým adorodičom. A im nevadil krst ako taký, oni ho chceli vlastne nanovo. Aby oni boli uvedení ako rodičia a aby dali vlastných krstných rodičov... takže ja som za to, aby sa krstilo až po súde. 🙂

bellabelluska
5. aug 2016

ahojte, tak sa aj my po vyrieseni par prekazok konecne pustame do adopcii dietatka 🙂 v nr kraji sa vraj od aprila nenarodilo ani jendo dietatko k adopcii tak nam pani uradnicka vravela nech sa pripravime tak na 3-rocne cakanie... 🙏

nela007
5. aug 2016

@beka22 a to ste krstili akým menom?? Nam chceli do krstn.listu ,biolog.meno a priezv., to sme nechceli

beka22
5. aug 2016

@nela007 krstil nám ho pán farár čo život berie ako ide tak nám ho pokstil pod našim menom. Povedal že keď bude malý náš tak musí mať naše meno. Aj ja som bola prekvapená ale neprotestovali sme.🙂🙂🙂

karkana
5. aug 2016

my sme krstili až s novým rodným listom,ako 19mesačnú 😉

mata71
5. aug 2016

@karkana aj mi pod svojim ako 21 mesačný

maninka1974
6. aug 2016

my sme krstili 4 mes bude napísaný ma nás my sme v krstnom liste rodičia bolo to po dohode s knazom...

mata71
6. aug 2016

dievčatá mi sme mohli krstili i predtým ako sme mali konečný súd a náš vysnívaní rodný list ,ale zvážili sme všetko,a vade sa nájde nejaká zvedavá babka, tetka čo vyňúri aké mal údaje malý predtým,,, tak po rozhovore a doporučený kňazom sme sa rozhodli až vtedy ked sme mali náš rodný list ako rodičia,,, oslavu obed sme si urobili v reštike a bola to zaroveň oslava že je definitívne Náš a mi Jeho 🙂 že sme svoji.... 🙂 ten pokoj čo sa nám rozlieval v duši a v srdciach bol a je nádherný .

beka22
6. aug 2016

@mata71 náš pán farár ani nechcel vidieť rodný list. Rovno písal údaje čo sa pýtal sme odpovedali bol svetový. Ešte sme sa nasmiali keď požehnával malého a držal ruku nad hlávkou tak mu ťapol na serus a keď ho prežehnával malý mu zakýval tak sa aj farárko smial. Bolo veselo🙂🙂🙂

tortelinka
6. aug 2016

@nela007 my sme tiež krstili našim menom, neriešil to nik

grasska
7. aug 2016

Ahojte babenky, neviete ako je to teraz s poradovnikom v TT a NR kraji, ak ste si davali teraz ziadost a kolko sa priblizne caka v tychto krajoch ?

vanillaskyy
7. aug 2016

@grasska ja som dávala žiadosť pred vyše mesiacom a stale cakam na začatie prípravy psychológom. Keby som ho sama nekontaktovala tak nemáme este termin začatia :(

amoenussa87
7. aug 2016

Ahojte, som uplny novacik. Vy sa tu uz bavite daleko rozsiahlejsie, ale mozete mi prosim dat radu, kde spravit ten prvy krok ak je clovek rozhodnutý adoptovať si dieaťatko-novorodenca. Uvedomujem si, ze je to beh na poriadne dlhu trat a preto nechceme s mm stracať čas. Ďakujem. TT kraj.

vanillaskyy
7. aug 2016

@amoenussa87 ist ma úrad prace sociálnych veci a rodiny podať žiadosť, povedia vam ake doklady potrebujete. Ake chcete viac info napíšte mi do spravy tiez to riešime v TT kraji

lilienkalilina
7. aug 2016

@vanillaskyy ahoj aj ja som z tt kraja.nemate nic nové,ako to ide teraz?mám v plane tam zajtra zavolať.čakáme presne rok

bellabelluska
7. aug 2016

@grasska ahoj , nam povedala pani uradnicka ze v nr kraji si pockame 3 roky....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre