Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

tortelinka
16. aug 2016

@torpilla123 stačí doložiť, že niekde pracuješ, máš príjem

liluska155
16. aug 2016

Ahojte dievčata..ja som tu uz pisala davnejsie..davam svoje dieta na adopciu..tak o 2tyzdne budem rodit a potesim jeden par krasnym darom..ako sa to blizi je to pre mna tazke ako pre matku..ale utesujem sa tym ze dietatku bude super a bude stastne v rodine..dufam ze to zvladnem..

marcelarefat
16. aug 2016

@liluska155 Myslim na teba. Urcite to bude tazke, ale nech ta tesi to, ze pomozes jednemu paru a ten sa odvdaci za tvoju obetu tym, ze dietatko zahrnie vsetkou laskou.

aveeva72
16. aug 2016

@liluska155 Verim, ze to je pre Teba tazke. Ale zivot je zamotany a nie vzdy sa veci deju podla nasich predstav. Ja som jedna z tych, ktore na taketo dietatko cakaju. Mozem Ta ubezpecit, ze sa dostane do dobrych ruk a jeden manzelsky par urobis velmi stastnym. Zvladnes to, neboj sa. Zahod vycitky, iste mas na to vazny dovod. Velmi Ti drzim palce!

aveeva72
16. aug 2016

@torpilla123 ja som tiez na zaciatku. Davala som potvrdenie o prijme za uplynulych 12 mesiacov, z nasej mzdovej uctarne.

aveeva72
16. aug 2016

@torpilla123 ja som z ba, tak ti moc neporadim. Ale na urad treba odniest ziadost o osvojenie, vyplneny dotaznik, potvrd.o prijme a potvrdenie od obv.lekarky. na vsetko maju svoj formular, teda okrem toho potvrd. o prijme. Nasledne asi o 3 tyzdne ma bola doma navstivit ich pracovnicka a teraz v piatok ma predvolali na miest.urad, lebo musia napisat spravu o mojom sposobe zivota, hehe. A potom si este urad ziada vypis z reg.trestov. Az potom mozes zacat chodit na tu pripravu a po jej absolvovani Ta zaradia do zoznamu cakatelov. Je to dlha cesta...

erio
16. aug 2016

@liluska155 Držím Ti moc palce, až to zvládneš po všetkých stránkach. 😉

torpilla123
16. aug 2016

@tortelinka @aveeva72 dakujem za odpoved.
@aveeva72 dnes som zasla na urad a pani bola velmi mila.mala som z nej dobry pocit. A dufam,ze to tak aj ostane nadalej a vsetko pojde hladko. S tym cakanim som zatial v pohode,my sa uz 9 rokov snazime a za posledne 4 roky som mala 4 umele oplodnenia,z toho 2x potrat v 6tt,2x hyperstimulak a pobyt so silnymi krcami v nemoscnici,kyret a vsetko mozne takze som na tom tak,ze toto uz musim vydrzat. Tuzba je velka,ale pokusim sa este natu dobu nejako zahnat myslienky a zamestnat mysel. Drzim Ti palce! Aby vsetko dobre dopadlo ;)

liluska155
16. aug 2016

@aveeva72 tak zostala som po 4krat tehotna a nechcela som ist na potrat ale dat dietatku zivot..no s tym ze si ho nenecham ale dam na adopciu ...vela tien takto nerozmysla a zvoli radsej potrat..som na rodicovskej s 3rocnym najmladsim dietatkom tak som si povedala ze to bude akurat ked babatko vynosim .potom pojde to moje 3rocne do skolky ako 4rocne a ja pojdem do prace...manzel s tym suhlasil ze spravie niekomu radost a dieta bude mat zivot..rodina ako kto..ale skor dobre ohlasy...bolo aj take ze pri troch uz 4vychovame ale trapit sa nechceme..proste to takto bude..budem na to dieta urcite mysliet kazdy den a budem verit ze sa ma skvele..Dakuem vam za podporu..

mata71
16. aug 2016

@liluska155 máš moje ďakujem zato stvoreniatko čo sa narodí, už teraz je velmi lúbené,očakávané v srdiečku inej maminy a tata,,,,,,,,,, 🙂

liluska155
16. aug 2016

@mata71 Dakujem pekne..takato podpora mi pomaha prekonat to odlucenie ktore ma čaká.No som silna a zvladnem to.bude ma utesovat fakt ze to dietatko sa bude mat lepsie inde ako s nami.bude stastne a vytuzene. ☺️

mata71
16. aug 2016

@liluska155 kvetom Ta potešiť chcem, že svojim darom krásnym, srdiečkom ,malému stvoreniu život dáš a jednumu štastnému páru očká rozjasáš 🙂

registracia123
17. aug 2016

@liluska155
Obrovský rešpekt a ústa voči tebe ako žene, a tiež voči tvojmu manželovi a tiež rodine. Urobiť takéto rozhodnutie muselo byť dosť ťažké, mala si aj iné možnosti a rozhodla si sa urobiť šťastnými iných, úplne cudzích ľudí!
Všetky ti tu prajeme asi len to najlepšie, zvládla si toho už dosť, ten posledný krok síce nebude ľahký, ale určite to dobre dopadne. Niekomu dáš veľký dar a splníš sen, ten niekto neznámy ti bude nesmierne vďačný. Ten niekto neznámy, hoci ťa nikdy nespozná, ti bude asi navždy ďakovať za toho drobčeka. Nech je šťastie tvojej rodiny odmenou za tento skutok.

liluska155
17. aug 2016

@registracia123 Dakujem za podporu.je to tazke..poviem narovinu..myslela som si ze to bude lahsie.ale milila som sa..vzdat sa dietata je velmi tazke..rastie vomne citim ho.je to kusok somna.ale verim ze to zvladnem vsetko prekonat.ved predsa doma mam deticky.tak to bude jednoduchsie..hlavne je dobre ze ho neuvidim.nebudem pocut nic..tak si tak vravim ze idem na operaciu a nie na porod..a ved sme do toho isli koly tomu aby sme potesili dvoch ludi a tak s nich spravili rodinku.budu mat to po com dlho tuzia..len dufam ze raz mi to nebude vycitane zo strany dietata ked sa dozvie ze je adoptovane.neviem ako to funguje no verim ze bude natolko stastne ze mu to nebude vadit a nebude ma zato súdiť..mohla som ist na potrat ale to bolo to co som odmietla a radsej dala zivot dietatku.

katkuz
17. aug 2016

@liluska155 slzy sa mi tlacia do oci, co vsetko musis prezivat, musi to byt ozaj tazke - tiez som mamou 3 bio a dalsie neplanujeme, ak by sa pritrafilo - uff riadne by nam to "skrizilo plany" (tiez by sme nesli na potrat) a teda naozaj klobuk dole, ze si sa tak rozhodla a davas zivot dietatku a tym aj radost do jeho novej rodiny. Myslim na teba i na jeho novu rodinku, dietatko urcite citi, ze je milovane a bude milovane i novym parom, ktorych urobis stastnym. Drzte sa...

erio
17. aug 2016

@liluska155 Je to od Teba naozaj krásny čin. Nezvolila si si potrat ani nechceš zanedbávať svoje deti. Kiežby takto zodpovedne uvažovalo viacej mamičiek. Naozaj si sa dobre rozhodla, to že dieťa počas prenatálneho vývinu takto ľúbiš, je pre dieťa obrovský dar, nakoľko dieťa nebude mať syndróm nepripútania sa. Takže sa naozaj nemusíš báť budúcnosti, že by Ťa odsúdilo. Určite bude šťastné a ak by sa rozhodlo Ťa niekedy vyhľadať, určite Ťa bude chápať. Držím palce.

iivviikk
18. aug 2016

Baby chcem sa opýtať má niekto dieťa z utajeneho pôrodu.

maartinkaa
18. aug 2016

@iivviikk ja 😉

marcelarefat
18. aug 2016

@iivviikk aj moja kamoska ma

maninka1974
18. aug 2016

@iivviikk aj my 🙂

aveeva72
20. aug 2016

@liluska155 Velky respekt a velka vdaka od nas vsetkych, ktore vlastne dieta mat nemozeme. Hociktora ina zena by to riesila potratom. Klobuk dole pred Tebou aj Tvojim manzelom. V dnesnej narocnej dobe su uz aj 3 deti dost, pokus sa nerobit si vycitky, nevies si predstavit ake pozehnanie bude toto dieta pre nejaku inu nestastnu bezdetnu zenu. Drzim Ti palce, mas dobre srdce!

radkamikic
20. aug 2016

@liluska155 skladam pomyselny klobuk pred Vami a Vasim manzelom ...ste ludia s velkym L

liluska155
20. aug 2016

@radkamikic Dakujeme.vazime si uznanie..svet sa sam lepsi nespravi tak ak tomu mozme dopomoct tak sme sa rozhodli spravne..uz sa mi to velmi krati.takze sa tesim ze potesim zenu ktora tuzi byt maminkou.a verim ze bude uzasna matka.tak isto aj otecko.budu stastny a s toho sa mi tesime.uz dopredu im prajem vela lasky a stastia v zivote s nasim drobčekom.budeme ho lubit na dialku.

vilaamalia
21. aug 2016

@aveeva72 ahoj, prever si to na urade, ci sa mozte zobrat pocas toho obdobia, ako si uz Ty v poradovniku. Ja som tiez bola sama v poradovniku a upozornili ma prave v BA, ze sobas nam neodporucaju, lebo by sme sa automaticky ako manzelsky par posunuli opat na koniec poradovnika. Takze az do osvojenia som to cele riesila sama. Partner ale chodil so mnou na pripravu.

vanillaskyy
22. aug 2016

Tak u nas bola dnes sociálka 😎

nikadomi
22. aug 2016
anettta
22. aug 2016

@vanillaskyy a ako to prebiehalo? nas to caka v tychto dnoch...sak sa normalne bojim, akoby som pred nejakou skuskou bola 😉

vanillaskyy
22. aug 2016

Ja som to uz kedysi zažila pri rozvode...v pohode boli. Popozerali izby a potom sme vyplnali papiere. Ta druha časť papierov ma zaskočila...otazky ako co je pre mna v roďicovstve najdôležitejšie a pod bola na pondelkové ráno tažké na rozmýšľanie 😂
Inak povedala mi ze minuly rok bola cakacka na adopciu v TT menej ako rok. Ale ze teraz sa to zase spomalilo.
Povedala ze je rada ze sa hlásime za pestúnov, pretoze ich je naozaj malo a maju aj teraz voľne detičky...takze po príprave by to malo trvať len chvíľočku 😍

anettta
22. aug 2016

@vanillaskyy tak super, vyzera to tak, ze budes pestunkou pomerne rychlo 🙂 a uz si zacala pripravu? my sme boli u pani Lovasikovej a Zemkovej minuly piatok, boli uplne skvele! velmi dlho sme sa rozpravali, odpovedali nam na strasne vela otazok... a vanillaskyy ako stare dietatko chcete a chcete aj romske? ta pani vravela tu cakacku na romciatko? nevies nahodou?

vanillaskyy
23. aug 2016

@anettta prípravu som uz zacala, caka ma druhe sedenie za tyzden.
Ja mam podané na dievčatko 2-4 aj poloromske ale vraj to nevedia posúdiť kedze deti maju často rodné listy bez uvedenia otca...mne by rómske nevadilo ale manžel je proti.
Ten poradovník veru neviem ako myslela...ale nemala som pocit ze sa bavíme len o rómskych deťoch

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre