Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

tatiana6
17. júl 2016

@continental My by sme chceli do roka a pol, biele. No to si teda pockame, normalne ma nadsenie prechadza

renimac
17. júl 2016

Baby, a ako dlho sa caka v BA kraji? Zvazujeme uz aj my... predbezne nejake babo do roka, rok a pol.

lilienkalilina
17. júl 2016

@lily311 ahoj povedali nám cca dva roky.

nikadomi
17. júl 2016

@renimac závisí od ďalších kritéríi, na biele zdravé tri roky cca a pokiaľ ste tolerantní žiadatelia, tak do roka (my sme čakali 9 mes).. Držím ✊✊✊

renimac
17. júl 2016

@nikadomi co znamena tolerantni? 🙂 ze nemusi byt biele? 🙂

nikadomi
17. júl 2016

@renimac presne tak 😉 Bez ohľadu na etnicitu

renimac
17. júl 2016

@nikadomi oki 🙂 dakujem 🙂 takze vy uz mate dietatko doma?

nikadomi
17. júl 2016

@renimac áno, máme 🙂 poslala som Ti IP

continental
18. júl 2016

@tatiana6 nebojkaj ani sa nenazdáś a poletí rok za rokom ako nám.Začala som sa viac zaujímať o svoje koníčky-kvety,knihy aby som nad tým moc neuvažovala.Ale najhoršie zo všetkého su vianoce......Ale na vašom mieste by som podala hranicu,čo sa týka veku dieťaťa do 3 ročkov. 😉,"zvládneme to" a držíme si palce.Ahoj

tatiana6
18. júl 2016

@continental dakujem, mas pravdu, vsetko bude 🙂

aveeva72
18. júl 2016

@renimac mne povedali pred týždňom na úrade, že na biele zdravé dieťa do 1 roka budeme čakať 3-5 rokov... ☹

renimac
18. júl 2016

@aveeva72 myslela som si 😒

19041978
21. júl 2016

ahojte-prosim vas baby,kolko sa asi caka na novorodeniatko v Kosickom kraji? dakujem

vanillaskyy
21. júl 2016

Dá sa na psychologickú prípravu uplatnit v zamestnaní aj nieco ine ako dovolenka?

csandalova
21. júl 2016

len tak informativne 🙂 teraz sme volali do Trnavy ,od februara sme na zozname a povedali ze sme 39 v zozname / zdrave ,do 1roka/..

lilienkalilina
21. júl 2016

@csandalova ahoj,este co ti povedala?mi sme od august 2015

denka40
21. júl 2016

@csandalova a na zaciatku si bola na ktorom mieste? o kolko si sa posunula od februara?

csandalova
21. júl 2016

@lilienkalilina ahoj🙂 este povedala ze viaceri maju odklad,prerusene z toho..bola mila🙂

csandalova
21. júl 2016

@denka40 neviem kolko sme sa posunili, lebo neviem kolkati sme boli pri zapisovani...

maninka1974
21. júl 2016

@vanillaskyy videla som že priepustky tam potvrdili .... ja som si nedávala až ked sme boli pozriet maleho spis tak som si dala do práce priepustku potvrdit...

vanillaskyy
21. júl 2016

@maninka1974 dakujem 🙂

liluska155
25. júl 2016

Ahojte dievcata ..mozem sa pridat do debaty?

zibi
25. júl 2016

@19041978 2 az 3 roky

labudka
25. júl 2016

@jajuskajana Ahoj prosím aké ste mali požiadavky na dieťatko, keď sa Vám ho podarilo takto rýchlo nájsť, ďakujem a prosím keď si išla na úrad, koľko spisov ti ukázali? Ďakujem krásne

liluska155
25. júl 2016

Ja hladam rodinku pre dietatko...

liluska155
25. júl 2016

Chcem dat svoje dieta na adopciu a pocula som ze ak najdem rodinku ktora by ho chela a su cakatelmi v poradovniku tak po dohode si ho mozu vziat uz s porodnice .poculi ste o tom? Dakujem

nikadomi
25. júl 2016

@liluska155 určite to tak nefunguje- dohoda možná nie je. Adopcia je anonymná z oboch strán..

liluska155
25. júl 2016

nikadomi dakujem za info..dufam ze bude v rodine co najskor po narodeni.

zuzicek88
25. júl 2016

@liluska155 hm to je skoda,nie sme cakatelia na adopciu,no marne sa pokusame o dietatko u nas by malo vsetko..

liluska155
25. júl 2016

Ja deti uz mam.no zial nemozem si ho nechat vela by mu chybalo..pri troch detoch mat 4 by nebolo spravne rozhodnutie.a s manzelom sme sa zhodli namiesto potratu ho dat na adopciu..verim ze sme sa rozhodli spravne a niekomu s tym velmi pomozeme.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre