Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

raza
1. dec 2011

@lenka_21 aha, no to som netušila.. a to vás načo vlastne v tom septembri kontaktovali?

mmacca
1. dec 2011

V NR kraji sa čosi pohlo, lebo kontaktovali našu známu. Ale netuším podľa čoho postupujú na úrade, komu sa ozvú a komu nie. Čoraz viac nechápem ten systém.

poka
1. dec 2011

@raza ahoj aj ja som tesne pred pripravou, vlastne len tento tyzden som odovzdala papiere, z akeho si kraja?

mata71
1. dec 2011

@lusterka no nemam slov,,,,,sledovala si ordinaciu?...tak už maju malu Aničku,,,,,,,,,asi sa začnem niekomu pchat do zadku,,,ale daco dat,,,,,ved podla toho to na SK funguje,,,vysmech normalne mám tlak 300,, 😠 😠

raza
1. dec 2011

@poka ahoj. ja som z NR kraja . a ty? môžeme si spolu sržať päste 😉

barbareta
1. dec 2011

@lenka_21 Leni vy ste od decembra 2009 a nič !? hmm... no My sme august 2010,,, takže ako to tak na NR. kraj vidim aktualizacií po 2r. sa zrejme týmto tempom nevyhneme. 😔

dadenka1
1. dec 2011

@mata71 čo bolo v ordinácii že ti tak stúpol tlak? JA to nekukávam

poka
1. dec 2011

@raza zo ZA, ano budeme cakat spolu🙂))

mata71
1. dec 2011

@dadenka1 čau,no poviem to v skratke,,,v hniezde zachrany v nemocnici nasli dievcatko,,,hovorkyni Lucii sa zapacila,tak sla na socialku dala žiadost,na druhy den ju prisla socialka na kontrolu ale nebola vydata tak jej doporucili ze keby boli zobraty je sanca vyssia,tak sa v sobotu zobrali o 2dni prisla druha kuratorka,,skontrolovali im prijmi a za necele 2dni maju už zo sudu predbezko,hned na druhy den jej kuratorka prisla povedat ze si malu mozu zobrat domov,,,cela slava trvala cca 10dni,,,,,,,,,,,,,,,no pokladam to za vysmech alebo treba niekomu nieco vopchat,,,

dadenka1
1. dec 2011

@mata71 to vážne? Ty kokos.. už ozaj nevedia ako ľudí oblbnúť v tej telke.. no čo chceš od markízy? Dobre ja viem, prečo na to nekukám... 😠 Mm tiež hovorí, že máme prázdne vrecká na adopciu, preto tak dlho čakáme..

tortelinka
1. dec 2011

@dadenka1 to neries, ber to tak ze to vase na vas caka a ziadne prachy ho neposlu k vam

dadenka1
1. dec 2011

@tortelinka ja viem, akurát to ľudí, čo do toho nevidia riadne oblbne a to ma štve

tortelinka
1. dec 2011

@dadenka1 preco ta to stve? ved hlavou mur neprerazis

dadenka1
1. dec 2011

@tortelinka neprerazím, ale emócie nie sú hlava... Celá ordinácia je taký oblbovák pesimistický absolútne mimo reality, slovenská telenovela a beverly hills dokopy.., sa s mm smejeme, keď niekto spomenie, že to kukal

tortelinka
1. dec 2011

@dadenka1 ved prave....ako ta moze vytacat taka blbost?

mata71
1. dec 2011

@dadenka1 ano ved to každy si povie ake lahke chces,das,a mas,,,,,,žeby to takto malo fungovat,aj nam po skonceni pripravy slubovali dietatko,,,deticky,,,že by sme nepochopili a mali nieco dat ☹ ☹ nepozeram ju pravidelne ale kedze brigadujem v darcekovej predajni mame tam casopisy tak neprecitaj uputavky,,,citam adopcia tak zaberam,,,,
@tortelinka ale je to smutne ked sa to cloveka dotyka,,,,normalne rozmyslam ze sa pojdem spytat tych bznamych co dostali behom mesiaca dietatko komu kolko treba dat,,,, ☹
Sratka ma to nastvalo,že to skresluju,,,je to nefer ako sa mame citit mi čo čakame na dietatko,,, 😢 😢...........citala som uputavku v casopise ze adopcia tak automaticky zaberam,,,,,

tortelinka
1. dec 2011

@mata71 asi mi nieco uslo..kto dostal dieta za mesiac?

dadenka1
1. dec 2011

@tortelinka mata71 to dobre napísala... proste sa ma také veci dotknú.. JAsné že nepením,ale neveriacky krútim hlavou, čo oni ešte nevymyslia...

mata71
1. dec 2011

@tortelinka precitaj hore,,,za necelych 10dni aj z podanim ziadosti,,, 😠

tortelinka
1. dec 2011

@mata71 pocka, to nebol pribeh z ordinacie?

mata71
1. dec 2011

@tortelinka ano ano,, 😵 ved ze ako zavadzaju verejnost,ze ake je lahke si adoptovat dietatko,,,,,citala som uputavku tak som pozrela minuly tyzden a tento a poviem Ti tlak 300,

tortelinka
1. dec 2011

@mata71 uz som sa zlakla...tak to ma netrha...trochu viem ako sa pisu scenare do ordinacie, takze nikto take 'detaily" neriesi

dadenka1
1. dec 2011

@tortelinka ako sa píšu scenáre do ordinácie?

tortelinka
1. dec 2011

@dadenka1 no, rozhodne si nikto nestuduje postup pri adopcii

mata71
1. dec 2011

@tortelinka 😀 asi mam depkovsky stav,,,nikto nevidi dlhu cestu co sme apsolvovali za dietatkom,kolko rokov tužime,cikame na testy,potom davame sa na adopciu,,,,,,ale KAZDY VY NEMATE DETI? PREBOHA CO SI NEJDETE ZOBRAT DO DECAKU?,,,,ved daj niekomu do vacku,,,,,NACO CAKAS NEVIES AKO TO CHODI????,,a smeju sa na tebe,lebo uveria takym pribehom z ordinacie ze su pravdive,,,,,,

tortelinka
1. dec 2011

@mata71 no, dnes asi nezdielam depkovky stav, aj ked samozrejme chapem...ale to je s kazdou temou tak, clovek ked nevidi realne veci, iba media ho krmia, tak to takto dopadne

dadenka1
1. dec 2011

Presne tak, sýty hladnému neverí.. A s depkou preč a šikovno!! Bastrikuli motyka.. Bábanko príde presne vtedy, kedy má.. šetri sily a chystaj si ich na prebdené noci... Sme na jednej lodi ale o chvíľku zastavujeme na prvom ostrove.. Práve dnessom na teba @mata71 myslela, že ej veru, myslím, že to bude čoskoro.. Tak hlavku hore o chviľku si maminka

dadenka1
1. dec 2011

@tortelinka To je dobre, že nezdieľaš depkové stavy.. No my stará rachotiny sa na to dívama aj s depkou a zvlášť ak je u nás šanca otehu (čo i malinká)... mesiac čo mesiac dúfame... a nemali by sme sa na to tak upínať, lebo nám to uberá radosť zo života...
Takže ešte raz @mata71 hlavku hore, máme za čo ďakovať, tak nadhľad, viera v to, že sa všetko na dobré obráti a objatie manželíka by mali pomôcť

Babenky moje, Mojžíšová zacvičená idem spať pa a dobrú

mata71
1. dec 2011

@dadenka1 jasne ,,ved si vyratala ze som v 4 mesiaci,ked mi tazko spomeniem si na Tvoje slova a usmev sa objavi,,,,,Dobru noc, 😵

lenka_21
2. dec 2011

@mata71 @dadenka1 @tortelinka Baby, tak mna vytocila ordinacia rovnako ako teba @tortelinka 😠 😠 😠 Dokonca to teraz sleduje aj mm a ten bol tiez vytoceny ... no najhorsie co si myslim ja, ze takato moznost sa moze stat. Kedze cakame uz tak dlho tak neverim, ze niekoho neuprednostnuju 😒 😒 ... No a co sa tyka tej nadeje vlastneho babetka ... pozrite sa na mna ... my sme cakali s mm 10 rokov kym sa nam ten zazrak podari, podstupili sme vseliake zakroky (IUI, IVF), vysetrenia a nic sa nestalo ... potom sme sa rozhodli,ze nam tohto vsetkeho stacilo plus ja som mala vazne komplikacie po IVF a tak sme sa dali na adopciu ... No a bum minuly rok som zistila, ze som tehu (po 9 rokoch 😕 😕 😕 , ale o babetko sme prisli ☹ ☹ ...no vlialo nam to nadej a tak sme opat obehali centra, ale Dr.povedal, ze pri mojej diagnoze skoro nulova sanca na tehu a tak sme si povedali, ze to zabalime a ideme na dovcu, odkial sme si priniesli maly darcek 😅 😅 😅 ... Verim, ze tento krat to dobojujeme do uspesneho konca ... na ja mam za chvilku 36 a mm ma 40, takze stara rachotina na mna plati 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre