Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

tortelinka
13. dec 2011

@aidilka adopcia

poka
13. dec 2011

@tortelinka prajem ti vela stastia, a co budete mat dievcatko ci chlapceka?

mata71
13. dec 2011

@poka chlapceka pisala. 😵

tortelinka
13. dec 2011

@poka bude to chalan, a ma 3 tyzdne

mata71
13. dec 2011

@tortelinka Bože ja som sa rozplakala od radosti 😵 😵 😵 že ake stastie Ta postretlo,,,,mi sme zaradeny 28.7.a vy na zaciatku mesiaca,,,,roztriasol sa mi zaludok,ako by volali nam,,,,VELMI TI doprajem lebo tym nasa nadej v dietatko narasta,,,,dnes som mala tazky den a tato tvoja sprava je balzamom na dusu,,,,ešte raz gratulujem,, 😵

lenkove
13. dec 2011

@mata71 a ty si ktory kraj, Mati?

tortelinka
13. dec 2011

@mata71 neboj, mozno taky trochu oneskoreny darcek caka aj vas 🙂

magimary
13. dec 2011

@aidilka my máme v pestúnstve (zatiaľ) len jedno chlapčiatko, ostatné máme (a mali sme) v profistarostlivosti, plus teda aj dve vlastné 😅 🙂 ...
a s tým pestúnstvom... jasne, je to všetko na dlhé zvažovanie, ale múdro uvažuješ, keď si predtým pevne nezatváraš dvere (srdca)... pretože ono to tak niekedy ozaj "vypáli" a zväčša je to dobré...
ozaj si treba ujasniť priority...
chcem pomôcť len sebe, alebo dieťaťu (ktoré by sa kvôli svojej právnej neosvojiteľnosti) inak nikdy nedostalo do rodiny natrvalo?
pretože je fakt, že väčšina detí, ktoré sú (stále) v ústavke, nie sú vhodné (právne voľné) do adopcie, ale po rodičoch túžia rovnako... a ich návrat do biorodín je často na míle ďaleko od reality (vo veľkej väčšine prípadov)...
myslím, že si spomínala, že už máte ďalšie dve deti (vlastné, či prijaté?), tak -ako písal aj @jaron- v týchto prípadoch sa žiadatelia častejšie prikláňajú k pestúnstvu ako bezdetní túžiaci manželia 😉

a napríklad konkr. u nás (v našom, v tvojom kraji, dokonca i v meste) - ak skončíš prípravu na NRS, dieťatko môžeš mať na druhý deň doma (ak to trochu nadľahčím 😉 ) 😎 , takže ak by sa vám nechcelo čakať, cestu máte voľnú... 😉

mata71
13. dec 2011

@lenkove no NR, 28.7 sme boli 80
19.9 sme noli 62 celkovom a nejak okolo 25 az 30 na chlapceka,,,,,a teraz neviem,,,,ale povedali ze mam sa ozvat v polovici januara,,,

dia6
14. dec 2011

@tortelinka Super. To musí byť perfektný pocit. aj ja sa na ten deň strááášne teším. 🙂

dia6
14. dec 2011

@aidilka Tá príprava na pestu aj na osvojenie je rovnaká. Iná je len na profi.
A @magimary má pravdu, lebo my si ideme brať do pestu a vraj už v januári by to bolo reálne. My sem si dali dieťatko do 2,5 roka... na pohlaví nám nezáleží.
No a prečo pestu? presne preto čo napísala magimary. Veľmi veľa detičiek nie je právne voľných a chcú tiež svoju rodinku. 🙂

marti35
14. dec 2011

@tortelinka Gratulujeme a tešíme sa s vami 🙂 vy ste aký kraj?Koľko ste čakali?

dia6
14. dec 2011

@marti35 Vraj čakali od leta. Takže rýchlovka. 🙂
ale kraj neviem aký.

mata71
14. dec 2011

@marti35 cakali od jula 2011, a je zo ZA 😵

marti35
14. dec 2011

@dia6
@mata71 Dakujem za odpovede 🙂 to je úžasné ako máličko a už majú drobčeka 😵

dia6
14. dec 2011

@marti35 Je to úplne super, keď si pradstavím aké nekonečné je to čakanie.

beba1902
14. dec 2011

ahojte baby neviete mi poradit ako mam spravne napisat predbezne opatrenie? a musi tam byt aj meno matky a otca,lebo to prave neviem ☹

janula_nz
14. dec 2011

@beba1902 urcite sa tu najde dobra dusa, ktora ti poradi. ja som to nepisala, tak ti neviemporadit

beba1902
14. dec 2011

@janula_nz Janka dakujem pekne dufam , ze ano 😉

sisab
14. dec 2011

@mata71 vy ste od jula 2011 v poradovniku? ci 2010? som z toho domotana, my sme od 1.augusta 2011 - NR kraj

janula_nz
14. dec 2011

@sisab a vy ake babo chcete?

janula_nz
14. dec 2011

@beba1902 tie viac skusene tu teraz nie su ako pozeram. musis pockat, urcite sa niekto najde

sisab
14. dec 2011

@janula_nz my novorodenca, takze si pockame. Uz som to asi nasla, Mata mi pisala v novembri, ze teraz vybavuju niekedy okolo leta 2010..

beba1902
14. dec 2011

@janula_nz ja viem cakam uz dlho vies to sama ☹ presne som vedela ako to dnes dopadne ja nemozem mat az take stastie ☹

janula_nz
14. dec 2011

@sisab drzim palce aby ste necakali prilis dlho, aj ked na novorodenca je dost dlha cakacia doba a hlavne v tomto kraji. o tom by ti beba mohla pisat, ze?

mata71
14. dec 2011

@sisab JUL 2011 😵NR

sisab
14. dec 2011

@janula_nz dakujem, ja som sa len domotala, ze ci sa s detickami vrece roztrhlo, ked od leta je uz niekto teraz na rade. Ale to som si pomylila kraje.. My mame este par mesiacov cas.

@beba1902 vy este stale cakate?? ved ty si bola na 1.mieste uz davno, nie? drzim palce

sisab
14. dec 2011

@mata71 MATAAAA, cooooo?? to je ako mozne?? Ved mne povedali, ze skor ako vo februari ani nemam volat 😲

mata71
14. dec 2011

@sisab tortilenka je zo ZA kraja a caka od jula 2011,,,a piatok si donesie chlapceka 3tt,,,,,mali poziadavka biely,poloromsky do 1r,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, mata71...ja mam chlapceka biely poloromsky do 2R,,,,,dvojicky a surodenecku dvojicu,2.

beba1902
14. dec 2011

@sisab my sme uz nakontaktovany len potrebujem poradit ako mam napisat predbezko

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre