Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

dadenka1
17. feb 2011

@tortelinka ja som nezvažovala nijakú inú možnosť... Nejde to takto, ideme adoptovať... Aj keď s pochybami...
A ty?

matax
17. feb 2011

@kanhwa Ďakujem :DD

matax
17. feb 2011

@martina2001
@martina2001 ahoj, myslím, že urobili chybu, že adopciu pred deťmi tajili, to sa neodporučuje... aj keď inak im dali všetko. génová inžinierka nie som a ani neverím, že za všetko môžu gény..aj keď určité danosti sa dedia...nemyslím to zle, máš (teda tvoja rodina ) zlú skúsenosť s adopcoiu a ja poznám len samé dobré... uvidíme, ako sa bude dariť nám, dík za obdiv, no pomáhame aj sebe samým, že si plníme túžbu mať dieťa:DD dúfam, že som ťa nenahnevala.

cicimotinka
17. feb 2011

@tortelinka my sme riešili iba adopciu, keď sa doktorka nechala počuť, že máme aj inú možnosť a môže byť to dieťa aspoň moje, iba otec by bol iný, že to páry lepšie znášajú, keď je to dieťa aspoň z 50% ich, mm sa vyjadril, že on by videl len tú polovicu cudzieho chlapa a to nechce... takže sme sa ani o nič neinformovali, keď sme sa rozhodli pre dieťa, brali sme adopciu...akurát teraz zvažujeme, či súrodenca bio, alebo je jedno, aké bude druhé... 😠

marketka1
17. feb 2011

Chce ešte niektorá knihu Prečo mám dvoje narodeniny? Pýtam sa lebo mám možnosť ešte dať objednať tak nech viem koľko komu.

katka_30
17. feb 2011

Ahojte dievcata. Som tu nova. Sice uz tuto temu sledujem priebezne dlhsie kedze sme sa rozhodli pre adopciu ... ale prvykrat pisem. Mohli by ste mi prosim poradit ktore centrum v Kosiciach by ste mi odporucili na pripravu na nahradnu starostlivost? Ak ste teda niektora z Kosic 🙂 Popozerala som si kadejake informacie na webe. Takto zvonku vyzeraju vsetky dobre. Inak, preferovali by sme individualnu pripravu, nie skupinovu. Nie sme velmi extroverti 😉

najjulinka
17. feb 2011

@katka_30 ja som robila pripravu na pestunstvo a aj aktualizáciu u Evy Litavskej v NO Miesto pod Slnkom 😉

katka_30
17. feb 2011

Dakujem @najjulinka za informaciu. Predpokladam, ze si bola spokojna 🙂 U nej sa robia individualne pripravy? Vyzera to tak, ze u nas to bude komplikovane aj s casom, nebudeme sa moct dohodnut na pravidelny fixny cas lebo manzel robi na smeny. Tak dufam, ze by bola ochotna. Mam tu na nu aj telefonne cislo, dali mi ho na UPSVaR-e. Skusim jej asi zajtra zavolat.

najjulinka
17. feb 2011

@katka_30 ani my sme nemali fixný čas... pripravu som robila 90% individualne, obnovu pripravu uplne individualne... ide o to aj či ma iných.. skupinku čo sme aj mali tak nas bolo malo - jeden manželský pár na adopciu, a dve sme boli iba ženy na pestunstvo.... a dá sa s nou dohodnuť... ten manželský pár oni žili striedavo tu a v zahraničí, tak robili pripravu tak ako im vyhovovalo... proste sa da dohodnuť uuuplne individuálne časovo. .ako vyhovuje... 😉

katka_30
17. feb 2011

Super @najjulinka. Vyzera, ze to bude pre nas vhodne. Inak, mas nadherne deticky. Videla som fotky 🙂 Maju stastne iskricky v ockach, klobuk dole.

tortelinka
17. feb 2011

@dadenka1 aj sme uvazovali, chvilu som bola namotana, potom ma to preslo...a sli sme do ado

matax
17. feb 2011

ahojte, prosím, viete mi niekto poradiť, čo napísať do predbežka, ak je malá v profi.rodine? má už skoro 20 mesiacov, nie je ohrozená na živote, je jej tam dobre, ale.... chceme ju čo najskôr doma... bojím sa, že ak k nám príde neskôr, bude naviazanie horšie, keď už bude blízko obdobia vzdoru... Ďakujem

najjulinka
18. feb 2011

@matax juuuj neviem, ale na predbežko sme odovzdavali - naše prve odovzdávanie... Malý mal 21mesiacov ked prebehli interakcie a takmer 22mesačný šiel domkov na vždy.... skus tam popisať niečo v tom zmysle ako je doležité aby bol čím skor v stabilnom prostredí domka na furt.... že ako je doleité aby sa čím skor na vas naviazal.... neviem moc poradiť... a akurát dovolenkuje rodinka našho prveho odovzdaneho profičatka, takže Ti to od nej neviem ani nechať si preposlať, žeby si to opisala... ... 😅

matax
18. feb 2011

@najjulinka ďakujem:D áno, to o naviazani tam napisem.. už mi jedna z vás písala a pošle mi vzor:DDD Aj už jeden vzor mám , no tam je iný prípad popísaný a nevedela som, ako zdôrazniť to, že ju chceme mať čo najrýchlejšie doma a aby to pochopili aj na súde, že je to aj pre malú dôležité..aj keď ju to na živote neohrozuje... dobre vedieť, kde sa pýtať :DD

lenkove
18. feb 2011

@matax
presne paragrafy neviem, to ti hadam poradia zbehlejsie baby (my sme odvolavania na paragrafy nedavali a predbezko dostali).
Operujte formou: je v zaujme maloletej...
my sme mali (tusim) , ze : chceme dietatu poskytnut stabilne a laskyplne prostredie pre jeho rast. Pre dalsi priaznivy emocionalny a psychicky vyvin maloletej hra vyznamnu ulohu skore umiestnenie do stabilneho rodinneho prostredia, co je v zaujme maloletej, a preto ziadame sud, aby vydal toto predbezne opatrenie:
sud zveruje.. bla bla..
pisem len spamati..
potrebujes vzor? Napis ak jo, skusim ten nas niekde vyhrabat...

matax
18. feb 2011

@lenkove ďakujem , takto stačí, ja už tam musím len to blabla:DD ..

matax
18. feb 2011

ďakujem za rady, idem to všetko dať dokopy a pripraviť na utorok...aaaahojte zatiaľ

mata71
18. feb 2011

Ahojte,dnes sme boli na urade,bola tam mila pani,,napisala nam aj ziadost ,vysvetlila ze co mame priniest,,,,a potom sa vsetky papiere poslu do NR....chceme chlapceka,,,,,najprv sme povedali ze chceme tak okolo 2 az 3rocneho,,,,,,nakoniec nas pani usmernila a mame poziadavku 0 az 2r..........co mame zistene tak tu v okoli N,Zamkov a Nitri to ide v poradovniku celkom dobre 😉 😉 do 1r a vraj aj menej mozme mat chlapceka,,,,,mate skusenost z NR???? dakujem za odpoved..................poznam 2 kocky co boli zapisane v januari2010 a juni mala babetko v kociku 😕 😕 ...

suezana
18. feb 2011

@mata71 tak to nám ani nehovor, lebo tu sú ženy, čo čakajú v NR od roku 2009 😕 práveže v NR to teraz stojí...už tri mesiace, ale zisťuj.... držím palce.

suezana
18. feb 2011

@mata71 vychádza mi to tak, že tie zapísané v januári, čo už majú detičky doma- tak asi brali detičky znevýhodnené niečím 😕 inak, ja nemám v požiadavkách uvedené ani zdravé, ani to, že nechcem dieťa od narkomanky, alkoholičky,.... a aj tak nám doteraz nezavolali a dieťatko, ktoré bolo odmietnuté kvôli zdravotným problémom rovno šupli do nadácie 😠 Prečo? 😠 a po 2. kamarátke volali niekoľkokrát, že majú pre ňu dieťatko (chcela rómske) ale nie z úradu, ale len z nadácie 😝 na úrade jej povedali, že sú neni ani rómske bábätká 😠

misula4660
18. feb 2011

@mata71 no to mi ani nehovor, lebo ja som zapísaná od 10/2009 a nemáme požiadavku na pohlavie, iba na vek, teda že chceme novorodenca a bieleho a do teraz čakáme a stále nič....A neponúkli nám do teraz ani žiadne bábo....Tak neviem ako je možné, že niekto bol zapísaný v 1/2010 a už v júni mali bábo.... ☹

misula4660
18. feb 2011

@suezana tak ja toto už vážne naozaj nechápem..... ☹

beba1902
18. feb 2011

@mata71 tak to je super ked si to vie niekto tak pekne a rychlo zariadit 😒 ,ale nech sa na mna nikto nehneva ,ale kazda vieme ako dlho sa na babo caka 😠 tak ja si myslim , to je poriadne pritiahnute za vlasy 😒 tie kocky mali asi velikanske stastie , alebo je vtom nieco ine co je v dnesnej dobe uprednostnene 😒

mata71
18. feb 2011

@beba1902
@misula4660
@suezana kocky ja viem ze ta cesta je daleka a nekonecna,ale fakt maju,comu so nemohla uverit ani ja,,,,mi mame standard chlapec biely,do 2r.......Ale fakt maju deticky...urcite sa stretneme a pokecame ako to pojde,dakujem kocky 🙂

beba1902
18. feb 2011

@mata71 ved to je ok , ze maju len sa mi to zda velmi prirychlo 😒 aj ja mam dievcatko biele do 2 rokov a cakam uz od 09/2009 😒

mata71
18. feb 2011

@beba1902 a neni to tym ze dievcatko,lebo mi sme dali chlapca a vraj o tych je mensi zaujem,manzel chce synatora prveho,aby potom mohol ochranovat dievcatko 😀 .nam povedali ze do roka ho mame doma aj sudom potvrdene,tak neviem,asi preto ze sme starsi,ja 39 a manzel45r.. 😉

natia
18. feb 2011

@matax mati ma neštvi, som ti vravela, že keď budeš potrebovať, tak ti pošlem naše! 🙂)

tortelinka
18. feb 2011

no to poradie je zaujimave, mam pocit, ze poradovnik sa nie velmi dodrziava...neviem co si o tom mysliet

misula4660
18. feb 2011

@mata71 ja mám pocit, že to tu zaváňa korupciou...a poviem to takto na rovinu.... ☹

mata71
18. feb 2011

@misula4660 no to ja neviem posudit,este som neni v tom kole dlho,tak neviem moja. 🙂 ale nemyslim ze by sa to dalo.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre