Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

brita
4. jan 2012

@karkana Ahojky, no vidis, a nam na urade povedali, ze o druhej je pre nich neskoro, ze vtedy im konci pracovna doba a tak bude lepsie sa skusit dohodnut v Navrate. Inak tie zeny na urade su fakt mile, nemozem na ne povedat jedine krive slovo. Ale s tym casom nam to fakt nevyhovovalo.Manzel mohol najskor 14,30 a to nam povedali, ze bohuzial. Tak teraz fakt neviem. Mozno sa im zmenila pracovna doba. 😕

dia6
4. jan 2012

@brita @poka U nás na úrade tiež iba doobeda... tiež som preto išla do Úsmevu. Tam sme mali skupinové sedenia... a bolo to super. Nazaoj perfektné zážitky od tiaľ mám. Vela mi to dalo.
My sme mali raz do týždňa od 17-tej do 20-tej hodiny.

lusterka
4. jan 2012

tak a dalsia priprava za nami....dnes sme vratili knihu Rok Kohuta a tak nam dal dalsiu, Maly tyran od Jiriny Prekopovej...xixi...tak ideme studovat a buduci stvrtok dalsia priprava..xixi

yukki
4. jan 2012

@lusterka juuuuuj, no, to Vás tvrdo pripravujú...hentaká literatúra...ale dobre.

mmacca
4. jan 2012

Čo by ste povedali na to, že vám ponúknu párdňové dieťa a ono už má tri mesiace a stále nič? Nemá osvojiteľnosť, predbežko nie je možné ani hosťovský, aspoň že návštevy umožnia. Keby bolo naše prvé, tak som asi riadne zúfalá.

yukki
4. jan 2012

@mmacca čo by povedali na to, že mne bolo ponúknuté 10 mesačné dojča a dostalo sa ku mne až ako takmer 20 mesačné dieťatko?

mmacca
4. jan 2012

@yukki Všetko v záujme dieťaťa 😠 😠 😠

mata71
4. jan 2012

@mmacca 😢
@yukki 😢 No pochybujem.......skor si myslim že v zaujmu niekoho ineho-inych.

tortelinka
4. jan 2012

@mmacca ja stale ostavam v nemom uzase co sa deje a som vdacna nasim uradnikom ako rychlo spachali nase male 🙂

kanhwa
4. jan 2012

@tortelinka veru aj ja som stastna - myslela som ze rekord je nasa K. doma od prvej IA za dva tyzdne, ale vy ste tusim boli este rychlejsi 🙂 🙂 🙂 🙂
a ako sa mavate, napis viac.

tortelinka
4. jan 2012

@kanhwa hej, trosku rychlejsi sme boli,9 dni, mame sa dobre, len este treba kadeco vybavit, ale postupne pojde

lusterka
5. jan 2012

kocky a v TN kraji neviete ako rychlo to ide?

beba1902
5. jan 2012

@lusterka TN je dadenka1 skus sa je popytat 😉

poka
5. jan 2012

@brita no uvidime, povedala ze bude sa dat aj od 1do 5tej, ale nie vzdy.........vraj to robia v 4hodinoch cykloch, tzn.ze by sme tam mali ist 6x.do toho navratu sa da prihlasit aj potom, keby nam toto nevyhovovalo?plati sa za tie sedenia?

123sabrina
5. jan 2012

ahojte je tu niekto? momentalne ak ano rada sa nieco popytam ..

brita
5. jan 2012

@123sabrina Ahoj Sabrina, no skus, mozno budem vediet. 😉

brita
5. jan 2012

@poka Ahoj poka, v navrate sa plati jednorazovy poplatok 20 EUR na osobu. Ci sa to da zmenit, to neviem, ale ak to chcete zmenit, treba to urcite cim skor. Spytaj sa na socialke, ale podla mna sa to da, ak ste este nic nezacali.

mata71
5. jan 2012

@brita Ahoj gratulujem k tehotenstvu,,, 😵 čakaš dvojičky a chceš aj adoptovat? ci robiš iba pripravu,alebo uz ste v poradi? ako dlho? teraz alebo neskorej? ake mate požiadavky malinke alebo starsie?....

brita
5. jan 2012

@mata71 Ahojky, dakujem 😉 Vies, my sme mali uz tolko neuspesnych IVF a podobnych zalezitosti, ze sme si dali ziadost o adopciu, uz sme ani nedufali a akurat v decembri sme ukoncili tu pripravu na NRS. V decembri sme ale boli este na ET s darkynou a teraz cakame dvojicky, ale tu adopciu nerusime, ostaneme v poradovniku, ved uvidime, co a ako. Ono vzdy mozes poziadat, aby ti adopciu akoze pozastavili, ked sa ti zmeni rodinna situacia, ale to neznamena, ze ta zrusia. V ZA kraji sa na adopciu caka dlho a my este len teraz sme boli zaradeni do poradovnika (neviem, kolki sme v poradi, ale teda momentalne na konci), takze nic nerusime, ani nezastavujeme. Poziadavky mame na male biele relativne zdrave dieta, nezalezi na pohlavi, do max. 2 rokov dietata.

mata71
5. jan 2012

@brita držim palčeky a tešim sa s Vami,,,,,dobre rozmyšlate velmi,,,,pokladam to za Velky zazrak,,a veru ten si treba chranit,,,vidim v tebe pozitivum ,,ked hlava vypne tak sa podari/ umelko/,,,,dakujem sa drž sa 😵

brita
5. jan 2012

@mata71 Dakujem, Matka. My sme s manzelom spolu 12 rokov, z toho 10 rokov sme zobrati. Chodime stale iba doktoroch a po centrach pre reprodukcnu medicinu a proste uz toho bolo akosi vela, tak sme si povedali, ze ved aj adopcia je cesta. No a teraz sa napokon na deviaty pokus zadarilo (klop, klop na drevo, lebo ja mam strach, aby sa deticky v brusku udrzali v zdravi), tak sme stastni. 😉 Naucila som sa pokore a nikdy nehovorit nikdy. A to mi akosi v zivote pomaha. 🙂 A nevadilo by mi ani adoptovane. S manzelom by sme ho bezhranicne lubili. 🙂

mata71
5. jan 2012

@brita mi sme vyse 8r spolu 2,5r zobraty,,,,,ale boli sme aj predtym spolu,,,,,pozname sa od 89r s prestavkov....mame aj mi toho vela vyšetrenie,iui, ivf,,,,aj Ma,,,,aj spontalne otehotnenie,aj potraty,,, a 2010 som cakala dvojičky, 8TT MA ,a vo februari 2011 som nasla tuto super temu a isli sme do adopcie,,,, sme zaradeni jul 2011 v NR,,,,teraz v 3.1.2012 som bola v Ferticente na IUI,,,, a to sme povedali ze posledny pokus,,,, mama už 40R a manzel bude mat teraz v januari 46r,,,, a čakame na adoptovaneho bieleho,poloromskeho chlapceka do 2r 😵 alebo adop dvojicky,alebo surodenecku dvojicu,,,, 😵 😵

brita
5. jan 2012

@mata71 Vidim, Matka, ze mate uz toho tiez vela za sebou. Je to nespravodlive! Ja nemam sancu otehotniet prirodzene, takze len cez IVF. Raz som bola tehotna po IVF, ale v 6tt to skoncilo MA. 😒 V centre nam teraz zostalo este jedno zamrazene embryjko, tak uvidime, co nam prinesie zivot. 😉 Ja mam 36, manzel 34, ale vidis, aj tak bez pomoci lekarov sa nikam nepohneme. 😖 Drzim ti palceky, aby ste sa dockali vytuzeneho babatka, tak alebo tak. Urcite to raz vyjde. 😉

mata71
5. jan 2012

@brita tak aby si nemala chaos, narodila som sa november 1971,,,,,,v 1989 sme sa dali s dokopy do roku 1999 potom sme sa rožišli no nemali sme deti a ja som to inak chapala,,,,,,a nechcela som sa bez deti za neho ani vydat,,, ani si adoptovat 😔 😔 ale ineho muza som si nejak nevedela najst 😵 ,,,, 2004 sme sa dali znovu dokopy a teraz vahal on zo ženbou,,,,až do maja 2009 vtedy sme sa zobrali,,,,,,preskakali sme toho vela ale ked je laska tak je laska,,,,PROSTE skorej nevidalo.... a od toho 2004 sme celkovo 8 krat boli na IUI,IVF,,,,a v tomto roku je 9 pokus na IUI s darovanymi spermiami ako aj bol v decembri 2010 čo mali byt dvojicky,,,,,Manžel prekonal Q horucku aktivne boxoval ,aj bral vselico na podporu,,,,,,,,ja som ako tak v poriadku,,lebo mi 2011 potrat vyvolal cukrovku,,teda tie hormony,,,co som pichala do seba,,,,,,ALE JE TO ZA NAMI a teraz si vravime ze sme tehotny s nasim adopciatkom,,,,,,,, LUTUJEM TEN STRATENY CAS KED SOM BOLA MLADA A NEVEDELA OTEHOTNIET MOHLI SME SI DETICKY DAVNO ADOPTOVAT A VYKASLAT sa na všetkych blbich okolo nas,,,mam v rodine aj takych co nezdielaju nazor na adopciu ci umele,,,,,museli sme to prekonat mi dvaja ,,,,,,

brita
5. jan 2012

@mata71 Matka, vies co, nepozeraj sa na minulost, pretoze ju nezmenis. 😒 Ja viem, ze vela veci clovek mohol urobit inak a su veci, ktore aj clovek lutuje, ale co to pomoze?! Iba sa zbytocne budes trapit. A uz vobec sa netrap na tym, co si kto mysli. Oni nebudu zit tvoj zivot. Neboj sa, aj na mna sa vseliako divali, ze preco uz nie som davno tehotna, sproste reci, blbe pohlady, ustipacne poznamky atd. No a ked by sme si priviedli adoptovane dietatko, tiez by boli blbe reci od urcitych ludi, ale mne to je jedno! Co ma po tom! Nech sa kazdy stara do seba a nemam to problem ani nikomu otvorene povedat. Ja som trochu aj tak tou tarchou neuspechov a trapenia "stvrdla". Uz ma nerozhadze len tak hocico, akakolvek neprajna poznamka. Prave naopak, idem "do utoku" a potom je kazdy radsej ticho. Manzel hvoori, ze sa ma niektori ludia "boja" 😀 Ale ja taka nechcem byt, ale musim. Kvoli sebe. Kvoli pudu sebazachovy. A cudovala by si sa, aky mam zrazu klud. 😉 Ale ono je to hlavne preto, ze uz som viac nad vecou nez kedysi, zivot clovek poriadne nauci. 😒

mata71
5. jan 2012

@brita vtedy som bola mlada a blba,,,,tezas za poslednych 8r som ina,,,a posledne ked cakame adopciatko sme uplny bojovnici,,rodine sme povedali svoje,niektory sa prestali stretevat a ved co nas život,,,Tak drzkam TI palčeky aby vyšli všetky plany a boli sme statny rodicia,,tak aj tak 😵 😵

brita
5. jan 2012

@mata71 Matka, aj ja vam drzim palceky. My si budeme zit svoj zivot, vsak? 😉 Tak nech to IUI vyjde. 😉 Daj urcite vediet, ako si dopadla, budem cakat na dobru spravicku.

raza
5. jan 2012

dnes druhá príprava za nami, vyčerpávajúce testy mm ohodnotil slovami: ,,Boha jeho, to bolo nekonečné " 😀 😀

cigaretka5
autor
5. jan 2012

@raza pamatam,

jafnka
6. jan 2012

ahojte. dievčence, čo nám odporučíte - úsmev, návrat alebo upsvr?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre